Adana Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

4:21 dakika

16.08.2022

Adana’da gelin başı yaptırabileceğin kuaförler konusunda hala kararsız mısın? Tabii bu kuaförlerin bütçeni de çok zorlamaması gerekiyor. Senin için firmalarla görüştük ve Adana gelin saçı ve makyajı fiyatlarını araştırdık. Kuaförüne karar vermeden önce bu yazıya göz atmanda fayda var!

adana gelin başı fiyatları

Gelin Makyajı ve Gelin Saçı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Dünyanın en güzel gelinliğine sahip olabilirsin. Ancak gelin saçın ve makyajın başarılı değilse hiçbir anlamı olmayacaktır. Adana’da gerçekleştireceğin düğün için gelin başını yapabilecek, işinde başarılı kuaförler ve paket fiyatları hakkında araştırma yaptık.

Ama önce istersen bu fiyatları etkileyen faktörlere bakalım!

Adana’da Standart Gelin Paketleri

Adana'da gelin başı fiyatları paket üzerinden belirleniyor. Paketler genellikle gelin saçı ve makyajı hizmetlerinden oluşuyor. Manikür, pedikür, tüm vücut ağda, takma kirpik gibi seçenekler ekstra olarak fiyatlandırılıyor.

Örneğin; 1.500 TL'lik ilk paketi seçtiğini ve buna ek olarak manikür-pedikür ve tüm vücut ağdayı eklettiğinde 200 TL daha ödeyeceğini düşünürsek, ayırman gereken bütçe 1.700 TL olacaktır.

Standart paketler minimum 1000 TL'den başlıyor. Ortalama paketler ise 1.500-3.000 TL arasında değişiyor. Tabii kuaför salonu yerine özel saç ve makyaj artistlerinden de hizmet almak isteyebilirsin. Bu durumda fiyat 5.000 TL'den başlayıp 7.500 TL'ye kadar çıkabiliyor.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

Gelin Paketi İstemeyenler

Gelin paketini tercih etmeyip, bu hizmetleri ayrı ayrı firmalardan almak isteyebilirsin. Bu durumda gelin saçı ve makyajın için ayıracağın bütçeyi arttırmanı tavsiye ediyoruz.

Çünkü Adana’da gelin saçı ve makyajını ayrı ayrı yaptırdığında 1.000'er TL'den toplam 2.000 TL gibi bir maliyete yol açacaktır. Tek bir kuaförün gelin paketi seçeneklerinin ortalama 1.500 TL olduğunu düşündüğümüzde daha maliyetli bir seçeneğe yöneldiğini söyleyebiliriz.

Prova

Bazı kuaförler gelin adaylarına ücretsiz prova imkanı sunsa da kimi firmaların da paketlerine provalar dahil edilmiyor ve ekstra ücret talep ediliyor. Bu nedenle firmalar ile görüşürken provanın fiyatlara dahil edilip edilmediğini de sormanda fayda var.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

Kuaför İstediğin Mekana Gelirse

O gün anlaştığın saç makyaj uzmanlarının düğün mekanına veya eve gelmelerini istiyorsan önceden bunu belirtmelisin. Çünkü bu kalem genel olarak ekstraya konuyor.

Görüştüğüm saç artistlerinin bir kısmı düğün paket bedelinin 2 katını istediklerini; bazıları ise bulunduğu mesafeye ve düğünün hafta içi veya hafta sonu olmasına göre ücretlendirdiklerini belirtiyor.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

Erken Rezervasyon

Erken rezervasyon çoğu alanda olduğu gibi saç makyaj alanında da avantajlı. Örneğin yazın düğün yapacaksan kış aylarında veya baharda kuaförle anlaşabilirsin.

Böylelikle hem istediğin saati ve günü rahatlıkla seçebilirsin hem de Adana kuaför fırsatlarından faydalanabilirsin.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

Adana Gelin Saç Makyaj Uzmanları

Kuaförler konusundaki hassasiyetini anlıyoruz ve Adana’da kuaför önerisi isteyen gelin adayları için listelediğimiz firmalara göz atmanı öneriyoruz.

Biz firmaların standart paket fiyatlarına ve özelliklerine yer verdik. Ekstra hizmet taleplerin için fiyatların artacağını da hatırlatalım.

Firmalar hakkında detaylı bilgi için sayfalarını ziyaret etmeyi de unutma. Hem orada yaptıkları işlerin fotoğraflarını da bulacaksın!

1-Selin Beauty Center Adana

Adana Seyhan'da yer alan Selin Beauty Center, uygun fiyatlı gelin saçı ve makyajı firmaları arasında. Minimum paket fiyatları 5.000-7.500 TL. Selin Beauty Center'da saç ve makyajın yanı sıra takma kirpik ve manikür-pedikür gibi ekstra hizmetler de alabilirsin.

Selin Beauty Center Adana

2- Make Up Artist Serkan Ertsak

Adana profesyonel makyaj yapan yerlerden Make Up Artist Serkan Ertsak, Seyhan’da yer alıyor. Firma profesyonel makyajın dışında gelin başı da yapıyor. Paket fiyatları ise 3.000-5.000 TL’den başlıyor.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

3- Lider Hallaçoğlu Hair Design

Adana Seyhan'da faaliyet gösteren gelin saçı ve makyajı firmalarından olan Lider Hallaçoğlu Hair Design, şehir dışında yapılacak düğünlere de uzmanlarını gönderebiliyor. Firmanın standart gelin paketi fiyatları da 800-1000 TL arasında.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

4- Saloon Nedim Şener

Adana en iyi kuaförlerinden biri Saloon Nedim Şener! Çukurova'daki kuaför, güzelliğini ortaya çıkaracak saç ve makyaj tasarımları yapıyor. İstediğin bir model varsa onu, eğer yoksa kendi tasarımlarını başarıyla uyguluyor. Paket fiyatları ise 1.500-3.000 TL'den başlıyor.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

5- Özge Özkan Make Up Artist

Gelin saçı ve makyajı için minimum fiyatların 5.000-7.500 TL arasında olduğu Özge Özkan Make Up Artist firması da Adana Seyhan kuaförlerinden. Firmada, şehir dışın yapılacak düğünler için de hizmet veriliyor.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

6- Tufan & Meriç Kuaför

Tufan & Meriç Kuaför, sadece gelin adaylarına değil, gelinin yakınlarına da istenilen her türlü bakım hizmetleri sunuyor. Özellikle iddialı tarza sahip gelin adaylarına önerdiğimiz firma, Çukurova'da faaliyet gösteriyor.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

7- Ramazan Karahan Works

Adana kuaför salonlarından Ramazan Karahan Works, Çukurova’da yer alıyor. Kuaför sadece Adana’da değil, diğer illerde de hizmet veriyor. Gelin saç ve makyajı paketi ise Adana kuaför fiyatları ortalamasına göre uygun: 1.500-3.000 TL arasında.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

8- Salon Süleyman Ada

Seyhan kuaförlerinden biri de Salon Süleyman Ada! Kuaför Adana’da gelin başı ve gelin makyajı için sıkça tercih edilen firmalardan. Paket fiyatları ise minimum 5.000-7.500 TL! Süleyman Ada ekibiyle çalışmak istersen düğün tarihinden en geç iki hafta önce firmayla iletişime geçmeyi unutma!

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

9-Dilara Kuşcu Make Up Studio

Adana saç-makyaj uzmanlarından biri de Dilara Kuşcu Make Up Studio. Ekibiyle birlikte çalışan makyöz, hazırlanmak istediğin mekana geliyor ve orada gelin makyajını yapıyor. Düğün.com çiftlerine özel indirimler de sunuyor. Gelin makyajı fiyatları ise 5.000-7.500 TL arasında.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

10- Zeynep Şen Make-Up & Hairdesign

Zeynep Şen Make-Up & Hairdesign, Adana gelin başı kuaförlerinden bir diğeri. Kuaför, “Önemli olan müşteri kazanmak değil, insan kazanmak” mottosuyla çalışmalarını sürdürüyor. Paket fiyatları ise Adana ortalamasına yakın.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

Adana gelin saçı ve makyajı fiyatları bu şekilde. Ayrıca fiyatları etkileyen faktörleri de senin için anlattık. Sen daha detaylı bir araştırma yapmak ve firmaların modellerine de göz atmak istersen tüm Adana gelin saçı ve makyajı firmalarını inceleyebilirsin. İlgini çeken firmalarla iletişime geçmeyi de unutma!

Şunlar da ilgini çekebilir:

Adana’da Çiftlerin Favori Düğün Mekanları

Adana'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Gelin Saçı ve Makyajını Seçmene Yardım Edecek İpuçları

Geniş Katılımlı Davetler İçin Adana Düğün Salonları ve Fiyatları

Adana'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Adana'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

sevilay kalkıcı

Düğün Tarihi: 14.10.2014


düğün bütçesi için araştırmalarımda yardımcı oldu teşekkürler


ilayda reze

Düğün Tarihi: 14.10.2014


yani butcede onemli bir pay kuafore gitmekte, bilgilendirme icin tesekkurler