Adana Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

4:36 dakika

13.07.2020

Adana’da gelin başı yaptırabileceğin kuaförler konusunda hala kararsız mısın? Tabii bu kuaförlerin bütçeni de çok zorlamaması gerekiyor. Senin için firmalarla görüştük ve Adana gelin saçı ve makyajı fiyatlarını araştırdık. Kuaförüne karar vermeden önce bu yazıya göz atmanda fayda var!

adana gelin başı fiyatları

Dünyanın en güzel gelinliğine sahip olabilirsin. Ancak gelin saçın ve makyajın başarılı değilse hiçbir anlamı olmayacaktır. Unutma; gelinlik, saç, makyaj ve ayakkabı birbirini tamamlayan yapboz parçaları gibidir. Bir parça bile eksik olursa görüntü bozulur.

Adana’da gerçekleştireceğin düğün için gelin başını yapabilecek, işinde başarılı kuaförler ve paket fiyatları hakkında araştırdığım bilgileri derledik. Ama önce istersen bu fiyatları etkileyen faktörlere bakalım!

Gelin Makyajı ve Gelin Saçı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Adana’da Standart Gelin Paketleri

Adana'da gelin başı fiyatları paket üzerinden belirleniyor. Paketler genellikle gelin saçı ve makyajı hizmetlerinden oluşuyor. Manikür, pedikür, tüm vücut ağda, takma kirpik gibi seçenekler ekstra olarak fiyatlandırılıyor.

Örneğin; 900 TL'lik ilk paketi seçtiğini ve buna ek olarak manikür-pedikür ve tüm vücut ağdayı eklettiğinde 200 TL daha ödeyeceğini düşünürsek, ayırman gereken bütçe 1.100 TL olacaktır.

Standart paketler minimum 600-800 TL'den başlıyor. Ortalama paketler ise 800-1.000 TL arasında değişiyor. Tabii kuaför salonu yerine özel saç ve makyaj artistlerinden de hizmet almak isteyebilirsin. Bu durumda fiyat 1250 TL'den başlayıp 3000 TL'ye kadar çıkabiliyor.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

Gelin Paketi İstemeyenler

Gelin paketini tercih etmeyip, bu hizmetleri ayrı ayrı firmalardan almak isteyebilirsin. Bu durumda gelin saçı ve makyajın için ayıracağın bütçeyi arttırmanı tavsiye ediyoruz. Çünkü Adana’da gelin saçı ve makyajını ayrı ayrı yaptırdığında 600'er TL'den toplam 1200 TL gibi bir maliyete yol açacaktır. Tek bir kuaförün gelin paketi seçeneklerinin ortalama 800-1000 TL olduğunu düşündüğümüzde daha maliyetli bir seçeneğe yöneldiğini söyleyebiliriz.

Prova

Bazı kuaförler gelin adaylarına ücretsiz prova imkanı sunsa da kimi firmaların da paketlerine provalar dahil edilmiyor ve ekstra ücret talep ediliyor. Bu nedenle firmalar ile görüşürken provanın fiyatlara dahil edilip edilmediğini de sormanda fayda var.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

Kuaför İstediğin Mekana Gelirse

O gün anlaştığın saç makyaj uzmanlarının düğün mekanına veya eve gelmelerini istiyorsan önceden bunu belirtmelisin. Çünkü bu kalem genel olarak ekstraya konuyor.

Görüştüğüm saç artistlerinin bir kısmı düğün paket bedelinin 2 katını istediklerini; bazıları ise bulunduğu mesafeye ve düğünün hafta içi veya hafta sonu olmasına göre ücretlendirdiklerini belirtiyor.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

Erken Rezervasyon

Erken rezervasyon çoğu alanda olduğu gibi saç makyaj alanında da avantajlı. Örneğin yazın düğün yapacaksan kış aylarında veya baharda kuaförle anlaşabilirsin.

Böylelikle hem istediğin saati ve günü rahatlıkla seçebilirsin hem de Adana kuaför fırsatlarından faydalanabilirsin.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

Adana Gelin Saç Makyaj Uzmanları

Kuaförler konusundaki hassasiyetini anlıyoruz ve Adana’da kuaför önerisi isteyen gelin adayları için listelediğimiz firmalara göz atmanı öneriyoruz. Biz firmaların standart paket fiyatlarına ve özelliklerine yer verdik. Ekstra hizmet taleplerin için fiyatların artacağını da hatırlatalım.

Firmalar hakkında detaylı bilgi için sayfalarını ziyaret etmeyi de unutma. Hem orada yaptıkları işlerin fotoğraflarını da bulacaksın!

1-Özge Özkan Make Up Artist

Gelin saçı ve makyajı için minimum fiyatların 600-800 TL arasında olduğu Özge Özkan Make Up Artist firması da Adana Seyhan kuaförlerinden. Firmada, şehir dışın yapılacak düğünler için de hizmet veriliyor.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

Düğün bütçeni planlarken, davetiye harcamalarını unutma: Adana'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

2-Aytunç Şehirlioğlu Hair Repair Studio

Adana kuaför salonlarından Aytunç Şehirlioğlu Hair Repair Studio, Çukurova’da yer alıyor. Kuaför sadece Adana’da değil, diğer illerde de hizmet veriyor. Gelin saç ve makyajı paketi ise Adana kuaför fiyatları ortalamasına göre uygun: 600-800 TL arasında.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

3-H&D Victoria

Çukurova kuaförlerinden biri de H&D Victoria! Kuaför Adana’da gelin başı ve gelin makyajı için sıkça tercih edilen firmalardan. Paket fiyatları ise minimum 600-800 TL!

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

Bu arada hala nasıl bir model yaptıracağına karar veremediysen seni şöyle alayım: Gelin Saçı ve Makyajını Seçmene Yardım Edecek İpuçları

4-Lider Hallaçoğlu Hair Design

Adana Seyhan'da faaliyet gösteren gelin saçı ve makyajı firmalarından olan Lider Hallaçoğlu Hair Design, şehir dışında yapılacak düğünlere de uzmanlarını gönderebiliyor. Firmanın standart gelin paketi fiyatları da 800-1000 TL arasında.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

Düğün mekanı seçimini henüz yapmadıysan şu yazımız da ilgini çekebilir: Adana’da Çiftlerin Favori Düğün Mekanları

5-Tamer Azcan Kuaför

Adana Çukurova'da yer alan Tamer Azcan Kuaför, uygun fiyatlı gelin saçı ve makyajı firmaları arasında. Minimum paket fiyatlarının 600 TL'nin altında olduğu firmada prova da ücretsiz. Tamer Azcan Kuaför'de saç ve makyajın yanı sıra ağda, el-ayak masajı, takma kirpik ve manikür-pedikür gibi ekstra hizmetler de alabilirsin.

Tamer Azcan Kuaför

6-Make Up Artist Serkan Ertsak

Adana profesyonel makyaj yapan yerlerden Make Up Artist Serkan Ertsak, Seyhan’da yer alıyor. Firma profesyonel makyajın dışında gelin başı da yapıyor. Paket fiyatları ise 800-1000 TL’den başlıyor.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

Gelin saçı ve makyajına karar verirken gelinlik modelini de dikkate almanda fayda var. Gelinliğini henüz almadıysan şu yazımıza da göz atmanı öneriyoruz: Adana'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

7-Make Up Artist Sabiha Taş

Adana makyaj uzmanlarından biri de Make Up Artist Sabiha Taş. Ekibiyle birlikte çalışan makyöz, hazırlanmak istediğin mekana geliyor ve orada gelin makyajını yapıyor. Düğün.com çiftlerine özel indirimler de sunuyor. Gelin makyajı fiyatları ise 800-1.000 TL arasında.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

Sana önerdiğimiz Adana düğün mekanlarına göz at: Geniş Katılımlı Davetler İçin Adana Düğün Salonları ve Fiyatları

8-Ziya Hizar Ziyapaşa

Adana en iyi kuaförlerinden biri Ziya Hizar Ziyapaşa! Seyhan’daki kuaförün Adana’da iki tane şubesi var. Ayrıca şehir dışına da gelin başı yapmaya gidebiliyorlar. Paket fiyatları ise 1.000-2.000 TL arasında.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

9-Zeynep Şen Make-Up & Hairdesign

Zeynep Şen Make-Up & Hairdesign, Adana gelin başı kuaförlerinden bir diğeri. Kuaför, “Önemli olan müşteri kazanmak değil, insan kazanmak.” mottosuyla çalışmalarını sürdürüyor. Paket fiyatları ise 800-1.000 TL arasında değişiyor.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

Adana'daki fotoğrafçıların ortalama fiyatlarını araştırdık: Adana'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

10-Tufan & Meriç Kuaför

Tufan & Meriç Kuaför, sadece gelin adaylarına değil, gelinin yakınlarına da istenilen her türlü bakım hizmetleri sunuyor. Özellikle iddialı tarza sahip gelin adaylarına önerdiğimiz firma, Çukurova'da faaliyet gösteriyor.

adana gelin saçı ve makyajı fiyatları

Adana gelin saçı ve makyajı fiyatları bu şekilde. Ayrıca fiyatları etkileyen faktörleri de senin için anlattık. Sen daha detaylı bir araştırma yapmak ve firmaların modellerine de göz atmak istersen tüm Adana gelin saçı ve makyajı firmalarını inceleyebilirsin. İlgini çeken firmalarla iletişime geçmeyi de unutma!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Sıradaki Makaleler

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

SK

Sevilay Kalkıcı

14/10/2014

düğün bütçesi için araştırmalarımda yardımcı oldu teşekkürler


İR

İlayda Reze

14/10/2014

yani butcede onemli bir pay kuafore gitmekte, bilgilendirme icin tesekkurler