Çiçekçiler

Adana Çiçekçiler

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Gelin Buketinde Renk Seçimleri Nasıl Olmalı?

Gelin buketi rengine karar veremiyorsanız size yardımcı olarak bazı kriterleri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Bunlardan en önemlileri düğün mevsiminiz ve düğün temanız! Eğer ilkbahar aylarında düğün yapıyorsanız, hoş kokulu renkli buketler tercih edebilirsiniz. Örneğin; şakayık, nergis, zambak veya frezyaları değerlendirmenizi öneririz. Yaz düğünleri içinse yine renkli aranjmanlar tercih edebileceğiniz gibi tek ve canlı bir renk seçeneğini de düşünebilirsiniz. Papatya, lavanta, zambak ve ortanca yaz için oldukça hoş bir seçim olacaktır. Sonbahar gelini olacaksanız, daha soft renklerde gelin çiçeği yaptırmanızı öneririz. Akasyalar, orkideler, kasımpatları ya da hezaren tercih edebilirsiniz. Son olarak kış gelinleri için de siklamen, kardelen, gül, sümbül ve kamelyayı öneriyoruz.

Düğün temasına uygun gelin el çiçeği için, renk mekan süslemesiyle uyumlu olmalıdır. Bunun için eğer isterseniz gelin çiçeğinde kullanılan çiçekler ile düğün süslemeleri de yaptırabilirsiniz. Gelin takı ve gelin yolu süslemesinde de yine düğün çiçeğinden ilham alınabilir. Eğer kontrast renkler kullanmak isterseniz, mekan süslemesinde kullanılan çiçeklerin zıt renklerini saçta, gelin buketinde ve damat yaka çiçeği olarak kullanabilirsiniz. Kış temalı düğünlerde de beyaz ya da koyu renk çiçekler tercih edebilirsiniz.

Adana’da gelin el çiçeği seçerken renklerin birbiriyle uyumlu olmasına özen göstererek düğün çiçeği yaptırmanızı öneriyoruz. Profillerini incelediğiniz ve beğendiğiniz firmalardan ücretsiz fiyat teklifleri alabileceğinizi unutmayın!

Tüm İlçeler Çiçekçiler

Tüm Şehirler Çiçekçiler