Antalya Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

4:40 dakika

24.01.2022

Düğününde en az gelinliğin kadar ön planda olacak gelin saçı ve makyajın için fiyatları merak ediyorsan kafandaki soruların yanıtını bulabileceğin bir yazı hazırladık. Antalya gelin başı ve makyajı fiyatları ile bu fiyatları etkileyen faktörleri araştırdık, senin için yazdık!

antalya gelin saçı ve makyajı

Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Hangi modeli seçerseniz seçin gelin saçı için modele veya tasarıma ücret ödemezsiniz. Tüm tasarımlar gelin başı ve makyajı olarak adlandırılır ve her biri için tek bir fiyat belirleniyor.

Ama bu fiyatlar da kuaförden kuaföre değişiklik gösteriyor. Peki neden? Dilersen önce Antalya gelin saçı ve makyajı fiyatlarını etkileyen faktörlere kısaca bir bakalım:

Gelin Saçı ve Makyajı Paketleri

Her şehirde olduğu gibi Antalya'da da kuaförler, gelin saçı ve makyaj fiyatları genel olarak gelin paketi üzerinden oluşturuluyor. Bu paketin içeriğinde genellikle gelin saçı ve profesyonel gelin makyajı yer alıyor.

Bazı firmalar paketlerine manikür-pedikür, takma kirpik, ağda, kına saçı ve makyajı hizmetini de katıyor. Çoğu firma ise bu hizmetleri ekstra olarak fiyatlandırıyor. Tercih ettiğiniz makyaj modeli de fiyatları etkiliyor. Örneğin; porselen makyaj fiyatları su bazlı ya da normal gelin makyaj fiyatlarından daha yüksek oluyor.

Gelin Paketi İstemeyenler İçin

Gelin paketini tercih etmeyip, bu hizmetlerin ayrı ayrı fiyatlandırılması durumunda çıkarılacak faturanın paket seçeneklerine göre daha kabarık olacağını söyleyebiliriz.

Örneğin; Antalya’da her biri ortalama 600 TL olan gelin saçı ve makyajını ayrı ayrı yaptırdığında 1.200 TL ödemen gerekirken paket seçeneğinden yararlandığında bu işlemleri toplam 800-900 TL'ye yaptırabilirsin.

Prova

Prova, gelin saçı ve makyajının olmazsa olmazıdır. Bu yüzden bazı firmalar bu hizmeti pakete dahil ederken kimi kuaförler de gelin saçı ve makyajı provası için ayrıca ücret talep edebiliyor.

Bizden ufak bir tüyo: Eğer provayı, söz, nişan ya da kına gibi bir başka özel gününe denk getirirsen, bu işten oldukça karlı da çıkabilirsin.

gelin başı kuaför fiyatları

‘Saç Makyaj Uzmanları Mekana Gelsin’

Antalya’da da kuaförler, saç makyaj ekibini eve veya düğün mekanına çağırman durumunda ek ücret talep ediyor. Görüştüğümüz kuaförlerden bazıları düğün paket bedelinin 2 katını, bazısı ise bulunduğu mesafeye ve düğünün hafta içi veya hafta sonu olmasına göre ücretlendirme yaptıklarını belirttiler.

antalya gelin başı fiyatları

Peki bir düğün kuaföründen mekanına her şeyiyle ne kadara mal olur, biliyor musun? İşte cevabı: A’dan Z’ye Düğün Masrafları

Marka

Eğer gelin saçı ve makyajın için ünlü markaları tercih edeceksen kesenin ağzını biraz açman gerekiyor. Kullanılan malzemelerin kalitesi, marka bilinirliği gibi faktörler ünlü saç makyaj tasarımcılarının daha maliyetli olmasına neden oluyor.

Erken Randevu

Gelin başı ve makyajın için fiyat araştırması yaparken sana bir tüyo daha verelim: Eğer düğün bütçenin gelin saçı ve makyajı kalemini olabildiğince düşürmek istersen erken randevu seçeneğini düşünmelisin.

Avantajlı fiyatlardan faydalanmak istersen; düğün tarihinden en az 3 ay önce anlaşma yapmanda, firmaların kampanyalarını inceleyip değerlendirmende fayda var.

antalya kuaförleri

Antalya Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Firmaları

Antalya’da gelin saç makyajını etkileyen faktörleri artık biliyorsun. Şimdi sırada bu alanda öne çıkan Antalya firmaları var. Antalya'da gelin saçı ne kadar diye merak ediyorsan sana fikir vermesi için biz birkaç firma sıraladık.

Ancak şunu da özellikle belirtelim: Yer verdiğimiz fiyatlar firmaların standart paket fiyatları. Sen, talep ettiğin hizmetler arttıkça fiyatların artacağını da bilmelisin.

1- Salon Maya

Muratpaşa gelin saçı ve makyajı firmalarından olan Salon Maya, ücretsiz prova, mekanda, evde ya da şehir dışında hizmet gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Firmanın minimum fiyatları ise 1.500 TL'den az.

Salon Maya'dan hizmet alabilmek için düğün tarihinden en geç 6 hafta önce iletişime geçmen gerektiğini de belirtelim.

salon maya

2- Sakif Karaman Kuaför

İddialı saç makyaj modelleriyle dikkat çeken Sakif Karaman Kuaför salonu Antalya'da Konyaaltı'nda bulunuyor. Ücretsiz prova, mekanda/evde hizmet gibi özellikleri de bulunan firmada fiyatlar ise 800-1.000 TL arasında.

sakif karaman kuaför

3- Erdal Önal Kuaför

Muratpaşa gelin saçı makyajı firmaları arasında yer alan Erdal Önal Kuaför’de minimum paket fiyatları 800-1.000 TL arasında. Ağda, manikür-pedikür, takma kirpik gibi hizmetler ise ekstra olarak ücretlendiriliyor. Erdal Önal Kuaför salonunda aynı anda 20 kişiye kadar hizmet veriliyor.

erdal önal kuaför

4- White Pearl Güzellik Merkezi

Konyaaltı'nda faaliyet gösteren bir diğer firma da White Pearl Güzellik Merkezi. Doğal tasarımlarıyla dikkat çeken firmada, fiyatı 5.000-7.500 TL civarında olan standart gelin paketine gelin saçı ve makyajının yanı sıra prova da dahil ediliyor.

Şehir dışında yapılacak düğünler için de hizmet veren firma ile düğün tarihinden 2 hafta önce iletişime geçmen yeterli.

White Pearl Güzellik Merkezi

5- Yunus Çelik Hair Make Up Studio

Muratpaşa'da faaliyet gösteren Yunus Çelik Hair Make Up Studio, şehrin uygun fiyatlı firmalarından. Modern gelin saçı ve makyajı modelleri için tercih edebileceğin firmada minimum paket fiyatları 5.000-7.500 TL arasında.

ali türkmen kuaför

6- Sadi Kuaför

Sadi Kuaför, Antalya'nın tecrübeli gelin saçı ve makyajı firmalarından. Muratpaşa'da hizmet veren firmada minimum fiyatlar, 1.500 TL'den az.

Sadi Kuaför

Sadi Kuaför

Sadi Kuaför

Firmayı İncele

7- Antalya Ekip Kuaför

Antalya gelin başı fiyatlarına bakıldığında uygun paket ücretleriyle dikkat çeken Antalya Ekip Kuaför, Muratpaşa'da bulunuyor. Profilini ziyaret ettiğinde birbirinden romantik modellerle karşılaşabileceğin Antalya Ekip Kuaför'de minimum paket fiyatları 5.000-7.500 TL.

Antalya Ekip Kuaför

8- M&A Kuaför

İddialı tasarımlarıyla dikkat çeken M&A Kuaför, Konyaaltı gelin saçı makyajı firmalarından. Firmada paket seçeneklerinin yanında ekstra olarak ağda, cilt bakımı, el / ayak masaj, epilasyon, manikür / pedikür, solaryum ve takma kirpik hizmetleri de alabilirsin.

m-a-kuaför

9-Eyes Make Up Funda Akdoğan

Ücretsiz prova, mekanda, evde ve şehir dışında hizmet gibi özellikleriyle dikkat çeken firma, Konyaaltı'nda faaliyet gösteriyor. Eyes Make Up Funda Akdoğan'ın minimum gelin makyajı ve gelin saçı fiyatları Antalya ortalamasına yakın.

Eyes Make Up Funda Akdoğan

Antalya'da gelin başı ve makyajı fiyatları ile bu fiyatları etkileyen faktörleri senin için anlattık, öne çıkan firmalara da yer verdik. Ama sen seçeneklerinin bunlarla sınırlı olduğunu düşünme. Gelin saçı ve gelin makyajı fiyatları için daha detaylı bir araştırma yapmak istersen Antalya gelin saçı ve makyajı firmalarının profillerini inceleyebilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçebilirsin.

Şunlar da ilgini çekebilir:

Antalya'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Antalya'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Antalya’da Düğün Mekanı Fiyatları

Antalya’nın En Şık Deniz Kenarı Düğün Mekanları

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

Cansu

Düğün Tarihi: 02.06.2016


Bu fiyatlara artık en düşük bütçeli kuaförlerde bile fiyat kalmadı yazının tarihi eski sanırım


Ayla

Düğün Tarihi: 15.10.2014


yararlı bilgiler için teşekkürler dugun.com


cahide ensoy

Düğün Tarihi: 15.10.2014


makyaj ve düğün saçı paketleri bütçemi rahatladır zaten herkes aynı kuaföre gidiyor saç ve makyaj için paket halinde yaptırmak rahatlatıı