Antalya Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

3:53 dakika

05.12.2019

Düğününde en az gelinliğin kadar ön planda olacak gelin saçı ve makyajın için fiyatları merak ediyorsan kafandaki soruların yanıtını bulabileceğin bir yazı hazırladık. Antalya gelin başı ve makyajı fiyatları ile bu fiyatları etkileyen faktörleri araştırdık, senin için yazdık!

antalya gelin saçı ve makyajı

Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Hangi modeli seçerseniz seçin gelin saçı için modele veya tasarıma ücret ödemezsiniz. Tüm tasarımlar gelin başı ve makyajı olarak adlandırılır ve her biri için tek bir fiyat belirleniyor. Ama bu fiyatlar da kuaförden kuaföre değişiklik gösteriyor. Peki neden? Dilersen önce Antalya gelin saçı ve makyajı fiyatlarını etkileyen faktörlere kısaca bir bakalım:

Gelin Saçı ve Makyajı Paketleri

Her şehirde olduğu gibi Antalya'da da kuaförler, gelin saçı ve makyaj fiyatları genel olarak gelin paketi üzerinden oluşturuluyor. Bu paketin içeriğinde genellikle gelin saçı ve profesyonel gelin makyajı yer alıyor. Bazı firmalar paketlerine manikür-pedikür, takma kirpik, ağda, kına saçı ve makyajı hizmetini de katıyor. Çoğu firma ise bu hizmetleri ekstra olarak fiyatlandırıyor.

Gelin Paketi İstemeyenler İçin

Gelin paketini tercih etmeyip, bu hizmetlerin ayrı ayrı fiyatlandırılması durumunda çıkarılacak faturanın paket seçeneklerine göre daha kabarık olacağını söyleyebiliriz. Örneğin; Antalya’da her biri ortalama 600 TL olan gelin saçı ve makyajını ayrı ayrı yaptırdığında 1200 TL ödemen gerekirken paket seçeneğinden yararlandığında bu işlemleri toplam 800-900 TL'ye yaptırabilirsin.

Prova

Prova, gelin saçı ve makyajının olmazsa olmazıdır. Bu yüzden bazı firmalar bu hizmeti pakete dahil ederken kimi kuaförler de gelin saçı ve makyajı provası için ayrıca ücret talep edebiliyor.

Bizden ufak bir tüyo: Eğer provayı, söz, nişan ya da kına gibi bir başka özel gününe denk getirirsen, bu işten oldukça karlı da çıkabilirsin.

gelin başı kuaför fiyatları

‘Saç Makyaj Uzmanları Mekana Gelsin’

Antalya’da da kuaförler, saç makyaj ekibini eve veya düğün mekanına çağırman durumunda ek ücret talep ediyor. Görüştüğümüz kuaförlerden bazıları düğün paket bedelinin 2 katını, bazısı ise bulunduğu mesafeye ve düğünün hafta içi veya hafta sonu olmasına göre ücretlendirme yaptıklarını belirttiler.

antalya gelin başı fiyatları

Peki bir düğün kuaföründen mekanına her şeyiyle ne kadara mal olur, biliyor musun? İşte cevabı: A’dan Z’ye Düğün Masrafları

Marka

Eğer gelin saçı ve makyajın için ünlü markaları tercih edeceksen kesenin ağzını biraz açman gerekiyor. Kullanılan malzemelerin kalitesi, marka bilinirliği gibi faktörler ünlü saç makyaj tasarımcılarının daha maliyetli olmasına neden oluyor.

Erken Randevu

Gelin başı ve makyajın için fiyat araştırması yaparken sana bir tüyo daha verelim: Eğer düğün bütçenin gelin saçı ve makyajı kalemini olabildiğince düşürmek istersen erken randevu seçeneğini düşünmelisin. Avantajlı fiyatlardan faydalanmak istersen; düğün tarihinden en az 3 ay önce anlaşma yapmanda, firmaların kampanyalarını inceleyip değerlendirmende fayda var.

antalya kuaförleri

Antalya Gelin Saçı ve Gelin Makyajı Firmaları

Antalya’da gelin saç makyajını etkileyen faktörleri artık biliyorsun. Şimdi sırada bu alanda öne çıkan Antalya firmaları var. Sana fikir vermesi için biz birkaç firma sıraladık. Ancak şunu da özellikle belirtelim: Yer verdiğimiz fiyatlar firmaların standart paket fiyatları. Sen, talep ettiğin hizmetler arttıkça fiyatların artacağını da bilmelisin.

1-Cix Kuaför

Antalya Muratpaşa’da hizmet veren Cix Kuaför uygun gelin paketi fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Firmanın minimum gelin paketi fiyatı 600-800 TL civarında. Bu pakete gelin saçı ve makyajı dahil ediliyor. Manikür-pedikür, ağda, takma kirpik, el-ayak masajı ve cilt bakımı gibi hizmetler ekstra olarak veriliyor. Cix Kuaför, düğün günü 20 kişiye kadar hizmet verebiliyor.

cix kuaför

Antalya’da gelinlik fiyatlarına da göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Antalya'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

2-Bebeto Kuaför

Muratpaşa’da faaliyet gösteren bir diğer firma da Bebeto Kuaför. Doğal tasarımlarıyla dikkat çeken firmada, fiyatı 600-800 TL civarında olan standart gelin paketine gelin saçı ve makyajının yanı sıra prova da dahil ediliyor. Şehir dışında yapılacak düğünler için de hizmet veren firma ile düğün tarihinden 2 hafta önce iletişime geçmen yeterli.

bebeto kuaför

Düğün fotoğrafçısı arayışında sana yardımcı olacak şöyle bir yazımız var: Antalya'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

3-Salon Maya

Muratpaşa gelin saçı ve makyajı firmalarından olan Salon Maya, ücretsiz prova, mekanda, evde ya da şehir dışında hizmet gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Firmanın minimum fiyatları ise 400-600 TL civarında. Salon Maya'dan hizmet alabilmek için düğün tarihinden en geç 6 hafta önce iletişime geçmen gerektiğini de belirtelim.

salon maya

Antalya’da düğün mekanı arayan çiftler için şöyle bir yazımız var: Antalya’da Düğün Mekanı Fiyatları

4-Salon Lavie

Gelin saçı ve makyajında modern tarzı olan Antalya kuaförlerini araştırıyorsan sana Salon Lavie’yi önerebiliriz. Muratpaşa’da yer alan firmada gelin paketi fiyatlarını merak ediyorsan 400-600 TL’den başladığını söyleyelim. Düğün günü gelin saçı ve makyajını evde ya da düğün mekanında yaptırmak istersen firma ile iletişime geçebilirsin.

salon lavie

5-Erdal Önal Kuaför

Muratpaşa gelin saçı makyajı firmaları arasında yer alan Erdal Önal Kuaför’de minimum paket fiyatları 600-800 TL arasında. Ağda, manikür-pedikür, takma kirpik gibi hizmetler ise ekstra olarak ücretlendiriliyor. Erdal Önal Kuaför salonunda aynı anda 20 kişiye kadar hizmet veriliyor.

erdal önal kuaför

Antalya'da gelin başı ve makyajı fiyatları ile bu fiyatları etkileyen faktörleri senin için anlattık, öne çıkan firmalara da yer verdik. Ama sen seçeneklerinin bunlarla sınırlı olduğunu düşünme. Daha detaylı bir araştırma yapmak istersen Antalya gelin saçı ve makyajı firmalarının profillerini inceleyebilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçebilirsin.

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi Gelin Saçı ve Makyajı firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Sıradaki Makaleler

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

CE

Cahide Ensoy

15/10/2014

makyaj ve düğün saçı paketleri bütçemi rahatladır zaten herkes aynı kuaföre gidiyor saç ve makyaj için paket halinde yaptırmak rahatlatıı


A

Ayla

15/10/2014

yararlı bilgiler için teşekkürler dugun.com


C

Cansu

02/06/2016

Bu fiyatlara artık en düşük bütçeli kuaförlerde bile fiyat kalmadı yazının tarihi eski sanırım