Yaratıcı Konya Düğün Fotoğrafçısı Önerileri

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:25 dakika

22.08.2019

Klasik stüdyo fotoğrafları günümüzde eskisine göre daha az tercih ediliyor. Devir; doğayla iç içe dış mekan fotoğraflarının devri! Konya’da da farklı konseptlerde düğün fotoğraf albümü oluşturan birçok firma var. Fikir edinmen açısından bu firmaları senin için listeledim. Ayrıca Konya düğün fotoğrafçısı fiyatları da burada!

yaratıcı konya düğün fotoğrafçısı önerileri

1- Foto Gökser

Meram’da yer alan Foto Gökser; mimari yapıların önünde, göl kenarında ve otellerde çekimler yapıyor. Daha çok dış çekim fotoğraflarını gördüğümüz firmanın doğa konseptli karelerinin ön planda olduğunu söyleyebilirim. Bu fotoğraf kareleri istediğin konsepte göre şekillenebiliyor.

Öyle ki; kumsal konseptli bir çekim istiyorsan, bir anda müstakbel eşin ile kendini plajda veya denizin içinde poz vermiş şekilde bulabilirsin. Ya da sonbahar renklerinin hakim olduğu bir çekim istiyorsan burçak tarlasının içinde neşeli pozlar sizi bekliyor olabilir.

Minimum Fiyat: 1.000 – 1.500 TL

Çekim Türleri: Düğün belgeseli, konsept çekim, nişan çekimi, düğün hikayesi, katalog çekimi, düğün klibi, save the date, trashday

yaratıcı konya düğün fotoğrafçısı önerileri

Düğün bütçesi planlarken sana kolaylık sağlaması için Konya'daki gelinlik fiyatlarını da araştırdık. İncelemek istersen seni şöyle alalım: Konya'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

2- Wedday

Wedday’in özellikle düğün hikayesi ve düğün klibi çekimlerini çok beğendiğimi belirterek başlayayım. Doğa fotoğrafı deyince bahar düğünlerinin akla gelmesi konusunda önyargıları kıran bir firma. Kış düğünü yapacaksanız karlar altında kartpostal tadında fotoğraflar ile hoş kareler yakalıyorlar.

Ayrıca düğün günü sabahından itibaren başlayıp, düğün bitene kadar çekimlerine devam ediyorlar. Böylelikle ortaya eğlenceli anlardan oluşan düğün klipleri çıkıyor. Wedday, Konya Selçuklu’da yer alıyor.

Minimum Fiyat: 2.000 – 3.000 TL

Çekim Türleri: Düğün belgeseli, konsept çekim, nişan çekimi, düğün hikayesi, düğün klibi, save the date, katalog çekimi, trashday

yaratıcı konya düğün fotoğrafçısı önerileri

3- Musa Anzelya

Selçuklu’da bulunan Musa Anzelya’nın fotoğraflarında bohem bir hava olduğunu söyleyebilirim. Standart çekimlerin ötesinde toprak tonlarının da verdiği etkiyle boho tarzda fotoğraflar ortaya çıkıyor. Hatta bazı fotoğrafları siyah beyaz yaptıklarında ise düğün çekimlerinin vazgeçilmezi nostaljik karelere kavuşmuş oluyorsunuz.

Ayrıca firmada düğün hikayesi, düğün belgeseli gibi klip çekimleri de yapılıyor. Şehir dışında hizmet verebilen firma yurt dışına da çıkabiliyor.

Minimum Fiyat: 1.500 – 2.000 TL

Çekim Türleri: Düğün belgeseli, düğün hikayesi, düğün klibi, katalog çekimi, konsept çekim, nişan çekimi, save the date, trashday

yaratıcı konya düğün fotoğrafçısı önerileri

Bu yazıyı okumadan düğün fotoğrafçını seçme: Düğün Fotoğrafçını Seçmene Yardım Ediyoruz!

4- Foto Onur

Selçuklu’daki firma stüdyo ve dış mekan çekimi yapıyor. Fotoğraflarına bakıldığında daha çok detaylara odaklandığı görülüyor. Özellikle hazırlık aşamasında; gelinin makyaj yaptığı, damadın kol düğmesini taktığı anlar ve bunlara benzer birçok detay fotoğraflarda kendine yer buluyor.

Ayrıca Foto Onur, profesyonel fotoğraf çekimi yaparken eğlenceli kareleri yakalamayı da ihmal etmiyor. Böylelikle romantik ve keyifli fotoğrafların yer aldığı bir düğün albümüne sahip olabiliyorsun.

Minimum Fiyat: 750 – 1.000 TL

Çekim Türleri: Düğün belgeseli, düğün hikayesi, düğün klibi, nişan çekimi, konsept çekim

yaratıcı konya düğün fotoğrafçısı önerileri

Düğün tarihini önceden bir fotoğrafla duyurmaya ne dersin? Son zamanların trendi: Merak Edenler İçin Save the Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

5- Duru Foto & Film

Selçuklu'da yer alan Duru Foto & Film, "bakıldığında bir duygusu olan, teknik ve estetik açıdan kusursuz fotoğraflar" çekmeyi prensip edinmiş bir firma. Birbirinden farklı mekanlarda ve konseptlerde çektikleri birçok düğün fotoğrafı bulunuyor. Çiftler, upuzun tarlalardayken bir anda tarihi surların arasında bulabiliyor kendini.

Ayrıca firmanın şehir ve yurt dışında da çekimler yaptığını buraya not düşelim.

Minimum Fiyat: 2.000 – 3.000 TL

Çekim Türleri: Düğün belgeseli, konsept çekim, düğün hikayesi, nişan çekimi, düğün klibi, Save the Date, Trashday

yaratıcı konya düğün fotoğrafçısı önerileri

6- Tiktak Fotoğrafçılık

Tiktak Fotoğrafçılık, düğün fotoğrafları konusunda yeniliklere açık bir firma. Şöyle ki; firma gündüz yapılan çekimler dışında, günbatımında ve gece çekimleri yapıyor. Mekan olarak da sıklıkla yeşil alanları, göl kenarlarını ve tarihi dokusu olan, vintage etkili yapılarıkullanıyor. Tabi aynı zamanda Tiktak Fotoğrafçılık’ın stüdyo çekimi de yaptığını belirtmekte fayda var.

Ayrıca firma, çiftlere şehir dışında çekim yapma imkanı da sunuyor.

Minimum Fiyat: 500 – 750 TL

Çekim Türleri: Düğün belgeseli, konsept çekim, düğün hikayesi, nişan çekimi, düğün klibi, katalog çekimi

yaratıcı konya düğün fotoğrafçısı önerileri

7- 8K Medya Reklam Ajansı

Dış mekan fotoğrafları kadar stüdyo çekimleriyle de dikkat çeken 8K Medya, Karatay’da yer alıyor ve yurt içinde dilediğin şehirde fotoğraf çekimi yapabiliyor. Farklı fotoğraf teknikleri kullanan firma, dış mekan fotoğraflarında fotomontaj yapıp istediğin detayları kadraja ekleyebiliyor. Yani yağmurun altında romantik bir fotoğraf karesine sahip olmak istiyorsan illa yağmurun yağması gerekmiyor. 8K Medya bunu sizin için rahatlıkla ekleyebiliyor.

Firma mekan olarak da daha çok göl kenarlarını ve ormanları kullanıyor.

Minimum Fiyat: 1.000 – 1.500 TL

Çekim Türleri: Düğün belgeseli, düğün hikayesi, düğün klibi, katalog çekimi, konsept çekim, nişan çekimi, save the date, trashday

yaratıcı konya düğün fotoğrafçısı önerileri

Şöyle bir şey de var: Düğün Fotoğrafında Son Trend: Trash The Dress

8- Ali Başkaya

Fotoğrafçılık bölümünden mezun olan Ali Başkaya’nın aynı zamanda yurtdışı onaylı fotoğrafçılık sertifikaları da var. Firmanın sayfasını incelediğimde ilk olarak yapılan olumlu yorumlar dikkatimi çekti. Düğün fotoğrafların için nasıl bir konsept istiyorsan ona uygun mekanlarda fotoğraf çekimi ve pozlamalar yapıyor. Düğün kliplerini de incelemeni mutlaka öneririm.

İstersen firma sayfasını inceleyip fikir edinebilir ve çalışmalarından etkilenirsen de fiyat teklifi alabilirsin. Ayrıca Ali Başkaya’nın 2012 Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında çektiği düğün fotoğrafıyla ödül aldığını da belirtmeden geçmeyeyim.

Minimum Fiyat: 1.500 – 2.000 TL

Çekim Türleri: Düğün belgeseli, düğün hikayesi, düğün klibi, konsept çekim, nişan çekimi, save the date, trashday

yaratıcı konya düğün fotoğrafçısı önerileri

9- Ve Evleniyoruz

Meram'da yer alan bir düğün fotoğrafçısı ile sonlandıralım listeyi. Ve Evleniyoruz, sıradanlığa karşı çıkıyor ve yaratıcı düşünmeyi destekliyor.

Ekip, "Çılgınlar gibi araştırma yapan, yenilikleri takip eden, hayal gücünün sonu olmayan, yaratıcı bir ekibiz." şeklinde anlatıyor kendilerini. Bu ekiple anlaşırsanız, kendi hazırladıkları fotoğraf bahçesinde çekim yapabiliyorsunuz. Yani ekstra olarak bir mekan aramanıza gerek kalmıyor.

Minimum Fiyat: 1.000 – 1.500 TL

Çekim Türleri: Düğün belgeseli, konsept çekim, düğün hikayesi, nişan çekimi, düğün klibi, save the date, katalog çekimi, trashday

Ve Evleniyoruz

Konya fotoğrafçıları ve tarzları hakkında fikir edinmişsindir diye düşünüyorum. Düğün tarihine az kaldıysa ve hala fotoğraf konusunda kiminle çalışacağını seçemediysen biraz acele etmeni öneririm. Çalışacağın firmadan erkenden çekim için tarih alırsan fotoğraf ekibiyle daha çok fikir alışverişi yapma imkanı da bulabilirsin. Zaten birçok firma konsept konusunda kafandaki soru işaretlerini giderecektir. Daha fazla seçenek için Konya fotoğrafçılar listesini de inceleyebilirsin.

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi Düğün Fotoğrafçısı firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün Fotoğrafçıları

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum