Benzersiz Bir Albüm İçin 9 Konya Düğün Fotoğrafçısı

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 4:17 DK

12.02.2019

Klasik stüdyo fotoğrafları günümüzde eskisine göre daha az tercih ediliyor. Devir; doğayla iç içe dış mekan fotoğraflarının devri! Konya’da da farklı konseptlerde düğün fotoğraf albümü oluşturan birçok firma var. Fikir edinmen açısından bu firmaları senin için listeledim. Ayrıca 2018 Konya düğün fotoğrafçısı fiyatları da burada!

1- Beştaksimbir

Meram’da yer alan Beştaksimbir, ekibinin tamamını güzel sanatlardan mezun kişilerin oluşturduğu bir firma. Daha çok dış çekim fotoğraflarını gördüğümüz firmanın doğa konseptli karelerinin ön planda olduğunu söyleyebilirim. Bu fotoğraf kareleri istediğin konsepte göre şekillenebiliyor.

Öyle ki; kumsal konseptli bir çekim istiyorsan, bir anda müstakbel eşin ile kendini plajda veya denizin içinde poz vermiş şekilde bulabilirsin. Ya da sonbahar renklerinin hakim olduğu bir çekim istiyorsan burçak tarlasının içinde neşeli pozlar sizi bekliyor olabilir.

nsganxk0unwaiqmn - benzersiz bir albüm için 9 konya düğün fotoğrafçısı

Minimum Fiyat: 1.500 – 2.000 TL

Çekim Türleri: Düğün belgeseli, düğün hikayesi, düğün klibi, katalog çekimi, konsept çekim, nişan çekimi, save the date, trashday

Düğün bütçesi planlarken sana kolaylık sağlaması için Konya'daki gelinlik fiyatlarını da araştırdık. İncelemek istersen seni şöyle alalım: Konya'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

2- Wedday

Wedday’in özellikle düğün hikayesi ve düğün klibi çekimlerini çok beğendiğimi belirterek başlayayım. Doğa fotoğrafı deyince bahar düğünlerinin akla gelmesi konusunda önyargıları kıran bir firma. Kış düğünü yapacaksanız karlar altında kartpostal tadında fotoğraflar ile hoş kareler yakalıyorlar.

Ayrıca düğün günü sabahından itibaren başlayıp, düğün bitene kadar çekimlerine devam ediyorlar. Böylelikle ortaya eğlenceli anlardan oluşan düğün klipleri çıkıyor. Wedday, Konya Selçuklu’da yer alıyor.

ygcojoppspi12xi6 - benzersiz bir albüm için 9 konya düğün fotoğrafçısı

Minimum Fiyat: 2.000 – 3.000 TL

Çekim Türleri: Düğün belgeseli, konsept çekim, nişan çekimi, düğün hikayesi, düğün klibi, save the date, katalog çekimi, trashday

3- Musa Anzelya

Selçuklu’da bulunan Musa Anzelya’nın fotoğraflarında bohem bir hava olduğunu söyleyebilirim. Standart çekimlerin ötesinde toprak tonlarının da verdiği etkiyle boho tarzda fotoğraflar ortaya çıkıyor. Hatta bazı fotoğrafları siyah beyaz yaptıklarında ise düğün çekimlerinin vazgeçilmezi nostaljik karelere kavuşmuş oluyorsunuz.

Ayrıca firmada düğün hikayesi, düğün belgeseli gibi klip çekimleri de yapılıyor. Şehir dışında hizmet verebilen firma yurt dışına da çıkabiliyor.

mjrzmntpctm78q4a - benzersiz bir albüm için 9 konya düğün fotoğrafçısı

Minimum Fiyat: 1.500 – 2.000 TL

Çekim Türleri: Düğün belgeseli, düğün hikayesi, düğün klibi, katalog çekimi, konsept çekim, nişan çekimi, save the date, trashday

4- Güngör Pehlivan

Bir tarafta yeşilin ağır bastığı doğa fotoğrafları, diğer tarafta ise turistik yerlerin ihtişamındanfaydalanarak çekilen fotoğraflar. Güngör Pehlivan, düğün fotoğraflarınızı çektireceğiniz mevsime uygun şekilde tasarlanmış konseptler belirlerken,. aynı zamanda farklı tarzlarda fotoğraf çekim imkanı da sunuyor. İlkbaharda köprülerin üzerinde ve yeşilliklerin arasında poz verebileceğiniz gibi; sonbaharda sarı yaprakların romantizminden de faydalanabilirsiniz.

Meram’da yer alan firmanın profil sayfasındaki olumlu yorumları gördüğünde, sen de düğün fotoğraflarının Güngör Pehlivan tarafından çekilmesini isteyebilirsin.

ehuqb0nkgvbvobg0 - benzersiz bir albüm için 9 konya düğün fotoğrafçısı

Minimum Fiyat: 1.000 – 1.500 TL

Çekim Türleri: Konsept çekim, düğün hikayesi, nişan çekimi, save the date, trashday

5- Konyafoto

Dış mekan çekimleri yapan Konyafoto, Karatay’da yer alıyor. Çekimlerini genellikle Konya dış çekim mekanları arasında yer alan; Sille, Meram Bağları, Japon Parkı ve şehir meydanında gerçekleştirerek, hoş kareler yakalıyor. Firmanın ayrıca yakın plan çekimlerle gelin ve damadın aksesuarlarını ön plana çıkardığı fotoğrafları da bence oldukça hoş. Bir fotoğrafta gelin çiçeğine odaklanırken, diğerinde evliliğin sembollerinden biri olan alyanslara yönelebiliyor.

Ayrıca firma bir hafta içerisinde fotoğrafları teslim edebiliyor.

ot5zkj5npryduyfl - benzersiz bir albüm için 9 konya düğün fotoğrafçısı

Minimum Fiyat: 750 – 1.000 TL

Çekim Türleri: Düğün belgeseli, düğün hikayesi, düğün klibi

6- Ertürk Dijital

Selçuklu’daki firma stüdyo ve dış mekan çekimi yapıyor. Fotoğraflarına bakıldığında daha çok detaylara odaklandığı görülüyor. Özellikle hazırlık aşamasında; gelinin makyaj yaptığı, damadın kol düğmesini taktığı anlar ve bunlara benzer birçok detay fotoğraflarda kendine yer buluyor. Ayrıca Ertürk Dijital, profesyonel fotoğraf çekimi yaparken eğlenceli kareleri yakalamayı da ihmal etmiyor. Böylelikle romantik ve keyifli fotoğrafların yer aldığı bir düğün albümüne sahip olabiliyorsun.

dofegvyc1g8jnasu - benzersiz bir albüm için 9 konya düğün fotoğrafçısı

Minimum Fiyat: 500 – 750 TL

Çekim Türleri: Düğün belgeseli, düğün hikayesi, düğün klibi, nişan çekimi, konsept çekim

7- Tiktak Fotoğrafçılık

Tiktak Fotoğrafçılık, düğün fotoğrafları konusunda yeniliklere açık bir firma. Şöyle ki; firma gündüz yapılan çekimler dışında, günbatımında ve gece çekimleri yapıyor. Mekan olarak da sıklıkla yeşil alanları, göl kenarlarını ve tarihi dokusu olan, vintage etkili yapılarıkullanıyor. Tabi aynı zamanda Tiktak Fotoğrafçılık’ın stüdyo çekimi de yaptığını belirtmekte fayda var.

Ayrıca firma, çiftlere şehir dışında çekim yapma imkanı da sunuyor.

otwqmngtyl4sfocv - benzersiz bir albüm için 9 konya düğün fotoğrafçısı

Minimum Fiyat: 500 – 750 TL

Çekim Türleri: Düğün belgeseli, konsept çekim, düğün hikayesi, nişan çekimi, düğün klibi, katalog çekimi

8- 8K Medya Reklam Ajansı

Dış mekan fotoğrafları kadar stüdyo çekimleriyle de dikkat çeken 8K Medya, Karatay’da yer alıyor ve yurt içinde dilediğin şehirde fotoğraf çekimi yapabiliyor. Farklı fotoğraf teknikleri kullanan firma, dış mekan fotoğraflarında fotomontaj yapıp istediğin detayları kadraja ekleyebiliyor. Yani yağmurun altında romantik bir fotoğraf karesine sahip olmak istiyorsan illa yağmurun yağması gerekmiyor. 8K Medya bunu sizin için rahatlıkla ekleyebiliyor.

Firma mekan olarak da daha çok göl kenarlarını ve ormanları kullanıyor.

yceyrmrsahvsakus - benzersiz bir albüm için 9 konya düğün fotoğrafçısı

Minimum Fiyat: 1.000 – 1.500 TL

Çekim Türleri: Düğün belgeseli, düğün hikayesi, düğün klibi, katalog çekimi, konsept çekim, nişan çekimi, save the date, trashday

9- Ali Başkaya

Fotoğrafçılık bölümünden mezun olan Ali Başkaya’nın aynı zamanda yurtdışı onaylı fotoğrafçılık sertifikaları da var. Firmanın sayfasını incelediğimde ilk olarak yapılan olumlu yorumlar dikkatimi çekti. Düğün fotoğrafların için nasıl bir konsept istiyorsan ona uygun mekanlarda fotoğraf çekimi ve pozlamalar yapıyor. Düğün kliplerini de incelemeni mutlaka öneririm. Sessiz filmlerden esinlenerek çektiği video klip ise favorim.

İstersen firma sayfasını inceleyip fikir edinebilir ve çalışmalarından etkilenirsen de fiyat teklifi alabilirsin. Ayrıca Ali Başkaya’nın 2012 Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında çektiği düğün fotoğrafıyla ödül aldığını da belirtmeden geçmeyeyim.

ktx6msbkh5dqrzfk - benzersiz bir albüm için 9 konya düğün fotoğrafçısı

Minimum Fiyat: 1.500 – 2.000 TL

Çekim Türleri: Düğün belgeseli, düğün hikayesi, düğün klibi, konsept çekim, nişan çekimi, save the date, trashday

Konya fotoğrafçıları ve tarzları hakkında fikir edinmişsindir diye düşünüyorum. Düğün tarihine az kaldıysa ve hala fotoğraf konusunda kiminle çalışacağını seçemediysen biraz acele etmeni öneririm. Çalışacağın firmadan erkenden çekim için tarih alırsan fotoğraf ekibiyle daha çok fikir alışverişi yapma imkanı da bulabilirsin. Zaten birçok firma konsept konusunda kafandaki soru işaretlerini giderecektir. Daha fazla seçenek için Konya fotoğrafçılar listesini de inceleyebilirsin.

Şehrindeki En İyi Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILARI

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (0)