Düğün Fotoğrafında Son Trend: Trash The Dress

Eğer klasik gelin damat karelerinin size hitap etmediğini düşünüyorsanız ve albümünüzde farklı, eğlenceli, ilginç düğün fotoğrafları olsun istiyorsanız, düğün fotoğrafçılığında yükselen bir trend olan trash the dress akımına katılın derim! İhtiyacınız olan şey bir profesyonel düğün fotoğrafçısı ve biraz cesaret! İşte 11 muhteşem kareyle düğün fotoğrafında son trend: Trash the dress!

Erssell Photograph

Özellikle Avrupa’da çok yaygın olan, trash day ya da trash the dress olarak bilinen fotoğraf çekimleri ülkemizde de büyük bir hızla yayılıyor. Albümünüzde bu tür ilginç gelin damat fotoğrafları olsun istiyorsanız size ilk önerim kesinlikle sualtı düğün fotoğrafları olacak! Erssell Photograph'nin elinden çıkan karelerden birini buldum sizin için. Muhteşem görünmüyor mu?

Sualtı düğün fotoğrafları

Evleniyorum.com.tr

Fotoğrafçınız, eşiniz ve yakın arkadaşlarınızla beyin fırtınası yaparak ortaya çok özel düğün fotoğrafları fikirleri çıkartabilirsiniz. Benim sizin için seçtiklerim kumsalda düğün fotoğrafları örneklerinden ilerliyor. Çünkü ülkemizde en çok tercih edilen konsept bu.

Evleniyorum.com.tr'nin çektiği kumsalda koşan bu güzel gelin, sizce de çok eğlenmiyor mu? Kendini güneşin, deniz kokusunun ve özgürlüğün kollarına bırakmış!

Deniz kokusunun ve özgürlüğün kolları

Pembe Kare

Zaten düşündükçe hobilerinizin ve birlikte yapmaktan keyif aldığınız şeylerin fotoğraflarınıza özgünlük katacağını göreceksiniz. Resim yapmaktan hoşlandığınızı düşünelim. Bu durumda konseptiniz bir resim atölyesi olabilir!

Ya da açık hava düğün fotoğrafları çektirebileceğiniz bir kumsal veya orman. Tek yapmanız gereken yanınızda şövale, boya, fırça, palet ve tual götürerek eğlenceli bir atmosfer yaratmak.

Evet! Çıplak ayaklarıyla deniz kenarında romantik bir yürüyüş yapan bu çifte dönersek! Onları Pembe Kare ölümsüzleştirmiş.

Kumsalda, çıplak ayaklarınızla, deniz kenarında romantik bir yürüyüş

Rituel Visuals

Aslına bakarsanız bir trash the dress fotoğraf albümü için tek sınır hayalgücünüz. Dilerseniz bungee jumping yapan, çimlerde yuvarlanan, su kayağı yapan, ıslanmaktan ve kirlenmekten korkmayan bir çift veya paintball sahasındaki iki güçlü rakip olabilirsiniz.

Biz deniz konseptli fotoğraflarımıza dönecek olursak, bu tatlı kare ise sevdiğim hikaye fotoğrafçılardan Rituel Visuals'a ait!

Deniz konseptli fotoğraflar

Vural Kaya

Acil durumlara karşı yanınıza ayna, tarak, toka, saç spreyi ve makyajınızı tazelemek için gerekli olabilecek malzemeleri almayı unutmayın derim. Saç ve makyajınızı çekimlerin konseptine uygun olacak şekilde yapmaya özen göstermeli, ağır makyajlardan kaçınmalısınız.

Ayakkabıların çıktığı, paçaların sıvandığı, gelinliğin çamur olduğu trash day çekimlerine ait eğlenceli düğün fotoğrafları örneklerinden biri de Vural Kaya'ya ait!

Saç ve makyaj

Boğaç Göl

Eğer deniz, havuz gibi ıslak ortamlarda çekim yapacaksanız suya dayanıklı makyaj ürünleri kullanmanız faydalı olabilir. Ne kadar klasikten uzak olsa da baktığınızda güzel karelerde yer almak istemeniz son derece normal.

Düğün belgeseli, düğün hikayesi, düğün klibi, katalog çekimi, konsept çekim, save the date ve trashday çekimleri yapan Boğaç Göl'ün romantik çiftlerinden biri denizin tadını çıkartıyor!

Denizin tadını çıkartıyor!

Alihan Kutlu

Eğer aklınızda trash the dress fotoğraf çekimi, gün batımı ve deniz kenarı fotoğrafları varsa Alihan Kutlu'nun sayfasındaki videoyu mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum Belki de aradığınız fotoğrafçı ta kendisidir!

Gün batımı ve deniz kenarı

Blue Oscar

Albümünüzde romantik düğün fotoğrafları olsun istiyorsanız da gördüğünüz gibi trash the dress çekimleri buna engel değil. Hele bir de günbatımını yakalarsanız... Güneşin batmak üzereyken yarattığı romantik atmosfer, deniz, dalgalar ve aşkınız bunun için yeterli koşulları sağlayacaktır.

Blue Oscar da tam bunu yapmış ve romantik karelerden birini ustalıkla yakalamış! En romantik karelerin poz vermediğiniz doğal fotoğraflarınızdan çıkacağını unutmayın!

Güneşin batmak üzereyken yarattığı romantik atmosfer

Ergun Köroğlu

Trash day düğün fotoğraflarına bir örnek de Ergun Köroğlu'nun portfolyosunden çıktı. Çift çekim arasında keyifli bir sohbet eşliğinde dinlenirken çıkan karelerden biri, son derece doğal görünüyor!

Son derece doğal

Yüşa İpek

Denizde çekilen düğün fotoğrafları örneklerinden biri için deklanşöre basan Yüşa İpek çekimlerini İstanbul ve çevresinde, genel olarak da Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgelerini içeren lokasyonlarda gerçekleştiren bir fotoğraf sanatçısı.

 Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgeleri

Evet, düğün fotoğraflarınız için farklı kareler yakalamak istediğiniz sürece bu işe gönül vermiş profesyoneller size mutlaka yardımcı olacaktır. Siz ömür boyu saklayacağınız, hayatınızın en güzel anılarını biriktireceğiniz fotoğraflarda doğal, rahat ve mutlu olmaya bakın! Çekim gününün tadını çıkartın!

Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

KT Kader Telli

valla fikir olarak güzel ama özgün bi tema bulmak lazım :)

23 kategori ve 27 şehirde düğününle ilgili
aradığın her şey burada.

Görüşleriniz için teşekürler.

Fikrini almak istiyoruz. Neleri beğendin, neleri beğenmedin bu formu kullanarak bize bildirebilirsin.