Düğün Fotoğrafında Son Trend: Trash The Dress

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

5:01 dakika

11.03.2022

Düğün fotoğrafçılığında her geçen gün yeni bir trend ortaya çıkıyor. Onlardan biri de trash the dress! Peki trash day ne demek? Trash the dress nerelerde çekilir? İşte tüm detaylar yazıda!

Trash the dress

Son zamanlarda dış çekim düğün fotoğrafları daha da renklenmeye başladı. Eskiden ağaçların arasında verilen birkaç pozla yetiniliyorken, şimdi düğün albümleri için farklı dış çekim konseptleri ve hatta çekim türleri oluşturuluyor.

Bu çekim türlerinden biri de trash the dress, diğer adıyla trash day! Çiftler tarafından çokça sevilen bu tarzı yakından inceleyelim:

Trash The Dress Ne Demek?

Trash the dress, Türkçe karşılığıyla “Elbiseyi çöpe at” anlamına geliyor. Bu çekim esnasında gelinliğim kirlenir, saçım bozulur korkusu yaşamıyorsun. Fotoğraflar çekildikten sonra elbiseni ister çöpe atarsın, istersen de lekeleriyle beraber hatıra olarak saklarsın!

Düğün günü çekilen klasik pozlardan sıkılan çiftler için ideal bir çekim. Öncelikle özgürsünüz! En güzel dış çekim pozları kesinlikle özgür olduğun anlarda ortaya çıkıyor!

Trash The Dress Çekimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle fotoğrafçınla beraber düğün tarihinden başka bir gün belirliyorsunuz. Çiftler, genelde bu çekim için özel kıyafetler almayı tercih ediyor. Sen beyaz sade bir elbise giyebilirsin. Eşin de gömlek ve kapri gibi rahat ettiği herhangi bir kıyafeti tercih edebilir.

Bundan sonrası tamamen belirlediğiniz konsepte kalmış. Çamurlar ve denizler sizi bekler!

Aslına bakarsan, bir trash the dress fotoğraf albümü için tek sınır hayal gücü! Dilersen bungee jumping yapan, çimlerde yuvarlanan, su kayağı yapan, ıslanmaktan ve kirlenmekten korkmayan bir çift veya paintball sahasındaki iki güçlü rakip olabilirsiniz.

Trash the dress

Trash The Dress Çekimleri Nerede Yapılır?

En popüler trash the dress mekanının denizler ve sahiller olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle ülkemizdeki çiftler tarafından deniz kenarında çekilen fotoğraflar sıklıkla tercih ediliyor.

Bazı çiftler sadece kumsalda dış çekim yapıp, yalın ayak diledikleri gibi koşmayı tercih edebiliyor. Bazıları ise denize atlarken, yüzerken ve hatta sualtındayken fotoğraflar çektiriyor.

Denizin dışında ormanlar ve kır bahçeleri de trash the dress için keyifli mekanlar. Burada çimenlerin üzerine yatabilir, ağaçlara çıkabilirsiniz! Upuzun çiçekli kırlarda uzanırken, drone ile çektirilen pozlar da oldukça popüler.

Bunlar en çok tercih edilen çekim yerleri. Ancak siz de illa buralara gideceksiniz diye bir şart yok. Mesela bir çikolata fabrikasında, lunaparkta, tarlada, karların içinde ve nerede istersen orada çekim yaptırabilirsiniz. Sadece kirlenmekten korkmayın!

Trash the dress

Trash Day Çekimi Yapan 10 İstanbul Düğün Fotoğrafçısı

Trash the dress çekimleri, son dönemlerde neredeyse bütün fotoğrafçılar tarafından yapılıyor. Ancak bu alanda açık ara uzmanlaşmış bazı firmalar da yok değil! İşte o fotoğrafçılardan bir kısmı ve çektikleri kareler:

1- Serhan Serter Wedding Dreams

Kadıköy’de yer alan Serhan Serter, deniz kenarı düğün fotoğraflarında çok başarılı. Hem denizi kullanıyor hem de klasik pozların dışına çıkmak için fotoğraflara farklı bakış açıları katıyor.

Sen de aşağıdaki gibi bir fotoğraf istersen firmayla iletişime geçebilirsin. Ayrıca drone ile bu tarz birçok fotoğraf çektirebilirsin.

Serhan Serter Wedding Dreams

2- Oğuzhan Yeni

Oğuzhan Yeni, Şişli'deki bir düğün fotoğrafçısı! Firma, baskı kalitesinde iddialı. Genç ve dinamik bir ekip olmalarının yanı sıra saat ve kullandıkları ekipmanların kaliteli olması da büyük avantaj!

Oğuzhan Yeni’nin çektiği gibi bir fotoğraf için teknik ekipmanın çok önemli olduğunu unutmamalısın. Bu tarz bir pozu daha uzaktan çektirmek istersen drone kullanılmasını talep edebilirsin.

düğün fotoğrafında son trend: trash the dress

Oğuzhan Yeni

Oğuzhan Yeni

Firmayı İncele

3- Gözde Balseven / Bal Medya

Gözde Balseven, 2007 yılından beri çiftlerin mutlu anlarını ölümsüzleştiriyor. Trash the dress dışında düğün belgeseli, save the date, organizasyon çekimleri, video çekimi, kısa klip, helikopter çekimi gibi birçok hizmet sunuyor.

Trash the dress çekimlerinde, rengarenk dumanlar çıkaran meşaleler de fotoğrafçıların tercih ettiği aksesuarlardan. Dilersen bu meşaleler yerine toz şeklindeki renkli boyaları da kullanabilirsin.

Gözde Balseven

4- Stüdyo Tek

Ataşehir düğün fotoğrafçıları arasında yer alan Stüdyo Tek, çektiği fotoğraflardaki hoş detayları kullandığı efektlerle de vurgulamasıyla öne çıkıyor. Örneğin; kumsalda oturan çiftin en romantik anlarına eşlik eden gökyüzüne ufak dokunuşlar yapmak sende de bu kareyi güzelleştirmemiş mi?

Sen de etkileyici fotoğraflar istiyorsan firmayla çalışabilirsin. Stüdyo Tek'in kısa teslim süresiyle de dikkat çektiğini, çekimleri tamamladıktan sonra maksimum 2 hafta içinde fotoğrafları teslim edebildiğini de söylemeden geçmeyelim.

Stüdyo Tek

Stüdyo Tek

Stüdyo Tek

Firmayı İncele

5- Elif Çifçi Photography

Elif Çifçi Photography, Kadıköy'de yer alıyor. Çiftler tarafından trash the dress çekimleri için sıklıkla tercih ediliyor. Ayrıca tüm gün düğün hikayesi çekimlerinde de çok başarılılar.

Fotoğrafçının deniz kenarında çektiği birçok düğün fotoğrafı var. Firma sayfasından bakabilirsin. Bu arada sahilde düğün fotoğrafları çektirirken dilediğin gibi kumlara uzanmayı unutma!

DNS Fotoğrafçılık

6-DNS Fotoğrafçılık

İstanbul düğün fotoğrafçıları arasında yer alan DNS Fotoğrafçılık,mekan seçeneğinde sınır tanımadan çiftlere hizmet veriyor. Firma ile çalıştığında hayalindeki kumsal düğün fotoğrafları için bölgeyi seçmen yeterli. Seçtiğin noktada müstakbel eşinle birlikte içinden geldiği gibi davran, sahilde yürü, sohbet et, sarıl... DNS Fotoğrafçılık, birbirinden güzel anlarınızı yakalasın.

DNSFotoğrafçılık

7- Mehmet Budak Wedding Photography

Mehmet Budak’ın stüdyosu Ümraniye’de yer alıyor. Ancak İstanbul içindeki her ilçeye ve şehir dışına da çekim için gidiyorlar. Salda Gölü, Isparta Lavanta Bahçesi gibi dış çekim mekanlarında sıklıkla görebiliyoruz onları.

Fotoğrafçı, çiftlere özel konseptler oluşturabiliyor. Bu konseptler için de özel aksesuarlar hazırlıyor ve en iyi şekilde kullanıyorlar. Sen de trash the dress çekimlerinde bu tarz ışıklar kullanabilirsin.

Mehmet Budak

8- Yılmaz Çamkesen Fotoğraf Atölyesi

Yılmaz Çamkesen Fotoğraf Atölyesi, sahilde düğün fotoğrafı çekimlerinin başarılı isimlerinden. Fotoğrafçılık üzerine aldıkları eğitimleri ve 25 yıllık tecrübeleri sayesinde ortaya keyifli bir iş çıkarıyorlar.

”Trash the dress ile çılgın pozlar vereyim. Ama arada romantik kareler de olsun” diyenlere geliyor aşağıdaki fotoğraf!

Yılmaz Çamkesen Fotoğraf Atölyesi

9- Zeytin Dalı Wedding

Pendik'te yer alan Zeytin Dalı Wedding, iç ve dış mekan çekimleriyle senelerdir çiftler için çalışıyor. Ekip, gündüz çekimlerinin yanı sıra karanlıkta da ortaya güzel kareler çıkarıyor.

Doğanın içinde bunun gibi birçok fotoğraf çektirebilirsin! Bol bol aksesuarın kullanıldığı trash the dress çekimleri için Zeytin Dalı Wedding ile iletişime geçebilirsin.

Zeytin Dalı Wedding

10- Düğün Hikayeniz

Düğün Hikayeniz; uzun yılların kendilerine kattığı deneyime sahip. Ancak her çift için özel bir çalışma süreci yönetiyorlar. Tercih edilen çekim türlerine göre bir planlama ve anlaşma yapıyor, olumsuz bir sürprizle karşılaşma ihtimalini ortadan kaldırıyorlar.

Aşağıda tarlanın içerisinde çekilen fotoğraf da onların elinden çıkmış. Daha fazlası için sayfalarını ziyaret etmeyi unutma!

Düğün Hikayeniz

Trash day çekimi için bu firmalarla iletişime geçebilir, ücretsiz fiyat teklifi alabilirsin. Bir yandan da bütçeni iyi kullanmak istersen, düğün fotoğrafçısı indirimlerini incelemeni öneririz. Uygun fiyata da kaliteli firmalarla çalışman mümkün!

Şunlar da ilgini çekebilir:

Kumsalda Düğün Fotoğrafları

İstanbul'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Şile Düğün Fotoğrafları

Romantik Bir Düğün Albümü İçin Kilyos Dış Çekim Fotoğrafları

En Popüler Dış Çekim Konseptleri

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

kader telli

Düğün Tarihi: 20.10.2014


valla fikir olarak güzel ama özgün bi tema bulmak lazım :)