Düğün Fotoğrafında Son Trend: Trash The Dress

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:57 dakika

19.08.2020

Düğün fotoğrafçılığında her geçen gün yeni bir trend ortaya çıkıyor. Onlardan biri de trash the dress! Peki trash day ne demek? Trash the dress nerelerde çekilir? İşte tüm detaylar yazıda!

Trash the dress

Son zamanlarda dış çekim düğün fotoğrafları daha da renklenmeye başladı. Eskiden ağaçların arasında verilen birkaç pozla yetiniliyorken, şimdi düğün albümleri için farklı dış çekim konseptleri ve hatta çekim türleri oluşturuluyor.

Bu çekim türlerinden biri de trash the dress, diğer adıyla trash day! Çiftler tarafından çokça sevilen bu tarzı yakından inceleyelim:

Trash The Dress Ne Demek?

Trash the dress, Türkçe karşılığıyla “Elbiseyi çöpe at” anlamına geliyor. Bu çekim esnasında gelinliğim kirlenir, saçım bozulur korkusu yaşamıyorsun. Fotoğraflar çekildikten sonra elbiseni ister çöpe atarsın, istersen de lekeleriyle beraber hatıra olarak saklarsın!

Düğün günü çekilen klasik pozlardan sıkılan çiftler için ideal bir çekim. Öncelikle özgürsünüz! En güzel dış çekim pozları kesinlikle özgür olduğun anlarda ortaya çıkıyor! Hem mekana yetişmek için acele etmen gerekmiyor. Daha ne olsun?

Öncelikle fotoğrafçınla beraber düğün tarihinden başka bir gün belirliyorsunuz. Çiftler, genelde bu çekim için özel kıyafetler almayı tercih ediyor. Sen beyaz sade bir elbise giyebilirsin. Eşin de gömlek ve kapri gibi rahat ettiği herhangi bir kıyafeti tercih edebilir.

Bundan sonrası tamamen belirlediğiniz konsepte kalmış. Çamurlar ve denizler sizi bekler!

Aslına bakarsan, bir trash the dress fotoğraf albümü için tek sınır hayal gücü! Dilersen bungee jumping yapan, çimlerde yuvarlanan, su kayağı yapan, ıslanmaktan ve kirlenmekten korkmayan bir çift veya paintball sahasındaki iki güçlü rakip olabilirsiniz.

Trash the dress

Trash The Dress Çekimleri Nerede Yapılır?

En popüler trash the dress mekanının denizler ve sahiller olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle ülkemizdeki çiftler tarafından deniz kenarında çekilen fotoğraflar sıklıkla tercih ediliyor.

Bazı çiftler sadece kumsalda dış çekim yapıp, yalın ayak diledikleri gibi koşmayı tercih edebiliyor. Bazıları ise denize atlarken, yüzerken ve hatta sualtındayken fotoğraflar çektiriyor.

Denizin dışında ormanlar ve kır bahçeleri de trash the dress için keyifli mekanlar. Burada çimenlerin üzerine yatabilir, ağaçlara çıkabilirsiniz! Upuzun çiçekli kırlarda uzanırken, drone ile çektirilen pozlar da oldukça popüler.

Bunlar en çok tercih edilen çekim yerleri. Ancak siz de illa buralara gideceksiniz diye bir şart yok. Mesela bir çikolata fabrikasında, lunaparkta, tarlada, karların içinde ve nerede istersen orada çekim yaptırabilirsiniz. Sadece kirlenmekten korkmayın!

Trash the dress

Trash Day Çekimi Yapan 10 İstanbul Düğün Fotoğrafçısı

Trash the dress çekimleri, son dönemlerde neredeyse bütün fotoğrafçılar tarafından yapılıyor. Ancak bu alanda açık ara uzmanlaşmış bazı firmalar da yok değil! İşte o fotoğrafçılardan bir kısmı ve çektikleri kareler:

1- Serhan Serter Wedding Dreams

Kadıköy’de yer alan Serhan Serter, deniz kenarı düğün fotoğraflarında çok başarılı. Hem denizi kullanıyor hem de klasik pozların dışına çıkmak için fotoğraflara farklı bakış açıları katıyor.

Sen de aşağıdaki gibi bir fotoğraf istersen firmayla iletişime geçebilirsin. Ayrıca drone ile bu tarz birçok fotoğraf çektirebilirsin.

Serhan Serter Wedding Dreams

2- Kalbimizde Düğün Var

Kalbimizde Düğün Var, Beykoz'daki bir düğün fotoğrafçısı! Ekibin 7 senelik tecrübesi var. Genç ve dinamik bir ekip olmalarının yanı sıra saat ve poz kısıtlaması olmaksızın çekim yapmaları da büyük avantaj!

Kalbimizde Düğün Var’ın çektiği gibi bir fotoğraf için teknik ekipmanın çok önemli olduğunu unutmamalısın. Bu tarz bir pozu daha uzaktan çektirmek istersen drone kullanılmasını talep edebilirsin.

düğün fotoğrafında son trend: trash the dress

3- Gözde Balseven / Bal Medya

Gözde Balseven, 2007 yılından beri çiftlerin mutlu anlarını ölümsüzleştiriyor. Trash the dress dışında düğün belgeseli, save the date, organizasyon çekimleri, video çekimi, kısa klip, helikopter çekimi gibi birçok hizmet sunuyor.

Trash the dress çekimlerinde, rengarenk dumanlar çıkaran meşaleler de fotoğrafçıların tercih ettiği aksesuarlardan. Dilersen bu meşaleler yerine toz şeklindeki renkli boyaları da kullanabilirsin.

Gözde Balseven

4- Fatih Demir

Çalışacağın düğün fotoğrafçısının, her çift için ilk kez çekime gidiyormuş gibi bir coşkuya sahip olması çok önemli. İşte Kadir Bolat bu coşkuyu ve samimiyeti sunuyor!

Kumsalda çekilmiş bu keyif dolu çekim de Fatih Demir’e ait. Bu trash day fotoğrafında; hem manzara hem de çiftin doğal pozu sence de çok hoş değil mi?

Fatih Demir

Şu yazımız da ilgini çekebilir: Kumsalda Düğün Fotoğrafları

5- Elif Çifçi Photography

Elif Çifçi Photography, Kadıköy'de yer alıyor. Çiftler tarafından trash the dress çekimleri için sıklıkla tercih ediliyor. Ayrıca tüm gün düğün hikayesi çekimlerinde de çok başarılılar.

Fotoğrafçının deniz kenarında çektiği birçok düğün fotoğrafı var. Firma sayfasından bakabilirsin. Bu arada sahilde düğün fotoğrafları çektirirken dilediğin gibi kumlara uzanmayı unutma!

İstanbul'daki ortalama fiyatlara da bakmayı unutma: İstanbul'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Elif Çifçi Photography

6- Düğün Hikayecim

Anadolu yakası düğün fotoğrafçılarından Düğün Hikayecim’e bakalım şimdi! Fotoğrafçının çektiği karelere baktığınızda, sanki hepsinin ayrı birer hikaye anlattığını görüyorsunuz. Bu da oluşturdukları konseptlerden kaynaklanıyor.

Denizdeki düğün fotoğraflarının dışında bahçelerde, kırlarda çektikleri kareleri de seveceğini düşünüyoruz. Sen gözünü kapat ve dans et, onlar çeksinler!

Düğün Hikayecim

7- Mehmet Budak Wedding Photography

Mehmet Budak’ın stüdyosu Ümraniye’de yer alıyor. Ancak İstanbul içindeki her ilçeye ve şehir dışına da çekim için gidiyorlar. Salda Gölü, Isparta Lavanta Bahçesi gibi dış çekim mekanlarında sıklıkla görebiliyoruz onları.

Fotoğrafçı, çiftlere özel konseptler oluşturabiliyor. Bu konseptler için de özel aksesuarlar hazırlıyor ve en iyi şekilde kullanıyorlar. Sen de trash the dress çekimlerinde bu tarz ışıklar kullanabilirsin.

Fotoğraflarında fark yaratmak isteyenler de düğün fotoğrafı fikirlerine göz atabilir.

Mehmet Budak

8- Düğün Karem

Düğün Karem, sahilde düğün fotoğrafı çekimlerinin başarılı isimlerinden. Fotoğrafçılık üzerine aldıkları eğitimleri ve 30 yıllık tecrübeleri sayesinde ortaya keyifli bir iş çıkarıyorlar.

”Trash the dress ile çılgın pozlar vereyim. Ama arada romantik kareler de olsun” diyenlere geliyor aşağıdaki fotoğraf! GDeniz kenarında dans senelerdir romantiklik seviyesini koruyor!

Düğün Karem

9- U&G Wedding

Kartal’da yer alan U&G Wedding, iç ve dış mekan çekimleriyle senelerdir çiftler için çalışıyor. Ekip, gündüz çekimlerinin yanı sıra karanlıkta da ortaya güzel kareler çıkarıyor.

Ateş başında bunun gibi birçok fotoğraf çektirebilirsin! Bol bol aksesuarın kullanıldığı trash the dress çekimleri için U&G Wedding ile iletişime geçebilirsin.

U G Wedding

10- Onur Özcan Photography

Onur Özcan Photography; uzun yılların kendilerine kattığı deneyime sahip. Ancak her çift için özel bir çalışma süreci yönetiyorlar. Tercih edilen çekim türlerine göre bir planlama ve anlaşma yapıyor, olumsuz bir sürprizle karşılaşma ihtimalini ortadan kaldırıyorlar.

Aşağıda denizin içerisinde çekilen fotoğraf da onların elinden çıkmış. Daha fazlası için sayfalarını ziyaret etmeyi unutma!

Onur Özcan Photography

Trash day çekimi için bu firmalarla iletişime geçebilir, ücretsiz fiyat teklifi alabilirsin. Bir yandan da bütçeni iyi kullanmak istersen, düğün fotoğrafçısı indirimlerini incelemeni öneririz. Uygun fiyata da kaliteli firmalarla çalışman mümkün!

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

KT

Kader Telli

20/10/2014

valla fikir olarak güzel ama özgün bi tema bulmak lazım :)