İzmir'de Düğün Davetiyesi Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:05 dakika

05.10.2022

İzmir davetiye fiyatlarını öğrenmenin zamanı geldi! Sade modellerden ihtişamlı olanlara kadar davetiyelerin nasıl fiyatlandırıldığını araştırdık, yazdık. Yazıda İzmir davetiye firması önerileri de var. Gel, beraber bakalım.

i̇zmir'de düğün davetiyesi fiyatları

İzmir Davetiyecilerinde Fiyatlar Nasıl?

”Davetiye fiyatları İzmir’de nasıl” diye firmaları aradık, sorduk. Aslına bakarsan net bir rakam vermek pek mümkün değil.

Çünkü istenilen davetiye modeline göre fiyatlar değişiyor. Ama ortalama bir davetiye için 1 TL ile 7 TL arasında ödeme yapman gerektiğini söyleyebiliriz.

1 TL bandında fiyat biçilen davetiye modelleri, en sade olanlar. Tek kart halinde zarflara konuluyor. Üzerinde ekstra bir aksesuar bulunmuyor.

Biraz daha farklı, aksesuarlarla süslenmiş davetiye modeli istersen, rakamlar 1.5 – 2 TL’den başlıyor. Bu modellerde renkli zarflar, hasır ipler ve ince kurdeleler kullanılabiliyor.

Düğününü bir otelde veya tarihi mekanda yapıyorsan, davetiyenin de ona uygun olması gerekiyor. Böyle bir durumda yaldızlı modellerden birini tercih edebilirsin.

Varak baskılı olarak da bilinen bu davetiyelerin adet fiyatı 3 TL’den başlıyor. Baskının kalitesine ve oranına göre fiyatlar yükselebiliyor.

Son zamanlarda şeffaf davetiye modellerini de sıklıkla görüyoruz. Zarflar veya kartlar şeffaf olarak kullanılıyor. Bu modellerin fiyatları ise 3.5 TL’den başlıyor.

i̇zmir'de düğün davetiyesi fiyatları

Nişan organizasyonunu hala yapmadıysan: İzmir Nişan Organizasyon Fiyatları ve Firma Önerileri

İzmir Düğün Davetiyesi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

  • İzmir düğün davetiye fiyatlarını etkileyen en önemli unsurlardan biri baskı tekniği. Letterpress, ofset gibi birçok baskı tekniği var.


    Bu tekniklere göre fiyatlar değişebiliyor. Mesela kabartmalı bir baskı istiyorsan, düz baskıya göre daha fazla ödeme yapman gerekiyor.

  • Davetiyede kullanılan kağıdın kalitesi de fiyat belirlenmesinde etken oluyor. İnce bir kağıda yaptıracağın davetiye modeli ile gramajı yüksek bir kağıttan yapılan kart arasında fiyat farkları oluyor.

  • Davetiyeni nasıl bir zarfın içinde sunmak istiyorsun? Renkli mi yoksa kraft kağıttan mı yapılmış olsun? Bu sorunun cevabı da davetiye fiyatını belirliyor.

    Bazı çiftler, özel kesim zarfları tercih edebiliyorlar. Tabii bu modellerin fiyatları daha da yüksek oluyor.

  • Sipariş sayısı da bir diğer etken. Yaptıracağın davetiye sayısı arttıkça, birim fiyat düşüyor. Mesela 100 davetiye siparişi için 2 TL gibi bir fiyat aldıysan, 300 adet sipariş için bu rakam 1.50 TL’ye düşebiliyor.

  • Firmanın sana sunduğu katalogdaki modellerden birini seçersen, daha öncesinde çalışıldığı ve üretimi daha pratik olacağı için uygun fiyatlara satın alabilirsin. Ancak tamamen sana ve müstakbel eşine özel tasarım istiyorsan fiyatlar yükselecektir.
  • Şimdi gelelim aksesuarlara! Davetiyene eklenmesini istediğin her aksesuar, ekstra maliyet demektir. Kozalak, tarçın çubuğu, kuru çiçek, püskül… Aksesuarların hepsinin kendi içerisinde ayrı fiyatlandırması vardır. Ama onlarla da davetiyelerin çok şık bir hava kazandığı kesin!

i̇zmir'de düğün davetiyesi fiyatları

Hem uygun fiyatlı hem de hayalindeki gibi bir davetiye için bu faktörlere dikkat et: Davetiye Fiyatını Belirleyen 6 Faktör

İzmir Davetiye Firmaları

”Düğün davetiyesi İzmir’de nereden satın alınır?” sorusunun cevabını, senin için önerdiğimiz firmalarla verelim dedik. Eğer bu listeden hoşuna giden firmalar olursa iletişime geçmeyi ihmal etme. Ne kadar çok firmadan fiyat teklifi alırsan o kadar iyi!

1- Konsept Atölyesi

İzmir davetiyecilerinden Konsept Atölyesi, Karşıyaka’da yer alıyor. Firma, "Detaylar fark yaratır" mottosuyla hareket ediyor. Davetiye tasarımının yanı sıra aksesuar kullanımında da oldukça iyiler.

Konsept Atölyesi

2- Plus Davetiye

Plus Davetiye, İzmir Bornova'da bulunuyor. Firma, şehir dışına da gönderim yapıyor. Birbirinden farklı tasarımları var.

Ama ben en çok sulu boya efektli olanlarını sevdim.

Plus Davetiye

Plus Davetiye

Plus Davetiye

Firmayı İncele

3- Boutique.D'lara

Konak’taki bir diğer davetiye firması da Boutique D’lara! Davetiyenin yanı sıra masa numaratörü, karşılama panosu, fotoğraf panoları, dilek kartları da tasarlıyorlar.

Çiftler; sevdikleri renkleri ve düğün konseptini söylüyor, firma tasarımını yapıyor.

Boutique D'lara

4- Davetiyecim

Davetiyecim, İzmir Balçova'da konumlanmış. Firma, tecrübesiyle çiftlerin hayallerindeki gibi bir davetiyeyi sunmak için çalışıyor.

Aynı zamanda romantik davetiye tasarımları da gayet hoş.

Davetiyecim

Davetiyecim

Davetiyecim

Firmayı İncele

5- Sim Davetiye

İzmir davetiye basımı firmalarından Sim Davetiye, Konak’ta bulunuyor. Firmanın uzun yıllara dayanan tecrübesi var.

Her geçen yıl trendleri takip ederek, modellerini yeniliyorlar. Türkiye içi tüm şehirlere ve yurt dışına kargoyla gönderim yapıyorlar.

Sim Davetiye

6- Davetiyejim

Davetiyejim, alanında tecrübeli bir İzmir düğün davetiye firmalarından. Online ve mağaza üzerinden satışlar yaparak Türkiye’nin her yerine gönderim yapıyor.

Davetiyejim

7- Antalya Davetiye

Bornova davetiyecilerinden Antalya Davetiye; düğünler, kına geceleri, nişan gibi çok çeşitli özel gün ve toplantıların davetiyelerini tasarlıyor.

Firmanın kataloğunda yer alan yüzlerce çeşit davetiye modelleri arasından dilediğini seçebiliyorsun.

Antalya Davetiye

8- Barok Bonbon

Barok Bonbon'un çok eskiye dayanan bir tecrübesi var.1973 senesinde küçük bir seramik atölyesinde başlayan bu yolculuk bugün 2000‘in üzerinde nikah şekeri ve davetiye modeliyle devam ediyor.

Firma sayfasından modellerinin bir kısmını inceleyebilirsin.

Barok Bonbon

Barok Bonbon

Barok Bonbon

Firmayı İncele

9- i.me

i.me İzmir’in sevilen firmalarından biri. Deniz, kır, vintage ve renkli konseptleri davetiye tasarımlarında kullanıyorlar.

Firmanın yüzlerce davetiye modeli arasından dilediğini seçebilir, fiyat teklifi alabilirsin. Davetiyelerdeki fiyatlar da gayet uygun.

i̇zmir'de düğün davetiyesi fiyatları

i.me

i.me

Firmayı İncele

10- Make My Story Card

Bornova’daki bir davetiye firması ile sonlandıralım listeyi. Make My Story Card, çiftlerin çizimlerini yapıyor ve sonra onu davetiyeye basıyor.

Dilersen, sizin portrelerinizi çizmek yerine tanıştığınız mekanın çizimini de yapabiliyorlar.

Make My Story Card


İzmir’deki davetiye fiyatlarını da öğrendiğine göre model seçmeye başlayabilirsin. Kendine bir galeri oluştur ve beğendiği modelleri oraya kaydet! Sonrasında İzmir davetiye firmalarından fiyat teklifi alır ve en uygun fiyatlı olanı seçersin.

Şunlar da ilgini çekebilir:

İzmir’deki Uygun Düğün Davetiyeleri

İzmir’de En İyi Gelin Başı Yapan Kuaförler

İzmir'de Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

İzmir’de En İyi Gelin Başı Yapan Kuaförler

İzmir'de Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Davetiye Firmaları

Aşkınızı ilan edecek davetiyeler burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Davetiye firmanı seç

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Davetiyesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Davetiyesi Firmaları

Düğün Davetiyesi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

Fatmanur Sevilir

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Size katılıyorum Kemal Bey, bizim düğüne cagrcagımız davetli sayısı oldukça fazla ve kendi zevkime uygun bir davetiye yapamıyorum daha basit davetiyeleri tercih ediyorum fiyatlar yüüzünden


Kemal Burdurlu

Düğün Tarihi: 14.10.2014


1000 kişilik bir davetiye bastırmak istesem tüm bütçe bitti gitti gerçekten düğün olayları aşırı masraflı