İzmir'de Düğün Davetiyesi Fiyatları

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 1:16 DK

07.01.2015

Düğün davetiyeniz önce düğününüzü sonra da sizi ifade eder. Hatta davetlileriniz için düğününüzün hakkındaki ilk fikirleri davetiyeniz ile ortaya çıkar. Peki bu kadar önemli bir kalem için ayırmanız gereken bütçeden haberiniz var mı? Eğer yoksa hiç telaşlanmayın. İzmir düğün davetiyeleri fiyatları hakkında fikriniz olması için sizin için küçük bir araştırma yaptım. Haydi başlayalım!

mi_amor_davetiye - İzmir'de düğün davetiye fiyatları ve indirim kampanyaları

Davetiye fiyatını, tasarımı, baskı şekli, kağıdının cinsi, adedi ve aksesuar çeşidi doğrudan etkiler. Fakat asıl fiyatlandırma sizin hayal gücünüze bağlıdır. Mesela klasik bir davetiye almak isterseniz fiyat net olabilir ama klasik davetiyeye aksesuar eklerseniz ya da özel tasarım davetiye isterseniz fiyat aralığı oldukça değişecektir.

Kısa kısa ele alalım. Klasik bir davetiyi İzmir'deki davetiyeciler 1.90 TL den 7 TL'ye kadar ücretlendiryorlar. Bu davetiyeye dantel, taş veya kurdela gibi aksesuar eklemek isterseniz birim fiyatı 1 ile 10 TL'ye çıkabiliyor. Mesela 2.10 TL'lik klasik davetiye üzerine 3 TL'lik taş süsleme eklettridiğinizi düşünürsek size toplanta davetiye birim fiyat 5.1 TL'ye gelecektir. 200 adet aldığınızı düşünürsek ayırmanız gereken bütçe 1.020 TL olmalı. Son zamanlarda obje davetiyelerden şişe davetiye de şehrinizde oldukça popüler. Genel olarak içindeki kağıt geri dönüşümlü kağıttan hazırlandığı için birim fiyatı 8 TL'ye kadar çıkabiliyor.

Teknoloji devrinde yaşadığımız bu dönemlerde son yıllarda moda olan davetiye ise DVD davetiyeler. Bu davetiyeler 2 adet yapılıyor ve 250 TL olarak fiyatlandırılıyor. Davetlillerinize göndermek için sizin çoğaltmanız gerekiyor. Eğer davetiye firmaları tarafından çoğaltılmasını isterseniz ise fiyat 500 TL'ye varıyor. Tabi bu davetiyeyi seçiyorsanız bir de bu yöntemile göndermeyeceğiniz büyükleriniz olduğu için klasik davetiye de almak zorunda kalacaksınız. DVD davetiye fiyatı 250 TLye ek olarak, tanesi 1 TL'den olan klasik davetiyeden 50 adet ve 200 adet boş DVD 120 TL olmak üzere toplamda 420 TL davetiye bütçesi ayırmanız gerekli. Seçim sizin…

Düğün Davetiyesi İndirimleri

Konsept Atölyesi
%15 İNDİRİM
109 24
Konsept Atölyesi

Düğün.com Çiftlerine Özel 30 Mart Tarihine Kadar %15 İndirim!...

Bu bilgiler ışığında artık davetiye bütçeniz için ne kadar ayırmanız gerektiğini biliyorsunuz. Bundan sonraki adımınız davetiye seçerken dikkat etmeniz gerekenler olmalı.

Şehrindeki En İyi Düğün Davetiyesi Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DAVETİYE FİRMALARI

Yorumlar (2)

KB

Kemal Burdurlu

14/10/2014

1000 kişilik bir davetiye bastırmak istesem tüm bütçe bitti gitti gerçekten düğün olayları aşırı masraflı


FS

Fatmanur Sevilir

14/10/2014

Size katılıyorum Kemal Bey, bizim düğüne cagrcagımız davetli sayısı oldukça fazla ve kendi zevkime uygun bir davetiye yapamıyorum daha basit davetiyeleri tercih ediyorum fiyatlar yüüzünden