İzmir'de Düğün Davetiyesi Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:56 dakika

22.08.2019

İzmir davetiye fiyatlarını öğrenmenin zamanı geldi! Sade modellerden ihtişamlı olanlara kadar davetiyelerin nasıl fiyatlandırıldığını araştırdık, yazdık. Yazıda İzmir davetiye firması önerileri de var. Gel, beraber bakalım.

izmir'de düğün davetiyesi fiyatları

İzmir Davetiyecilerinde Fiyatlar Nasıl?

”Davetiye fiyatları İzmir’de nasıl” diye firmaları aradık, sorduk. Aslına bakarsan net bir rakam vermek pek mümkün değil. Çünkü istenilen davetiye modeline göre fiyatlar değişiyor. Ama ortalama bir davetiye için 1 TL ile 7 TL arasında ödeme yapman gerektiğini söyleyebiliriz.

1 TL bandında fiyat biçilen davetiye modelleri, en sade olanlar. Tek kart halinde zarflara konuluyor. Üzerinde ekstra bir aksesuar bulunmuyor.

Biraz daha farklı, aksesuarlarla süslenmiş davetiye modeli istersen, rakamlar 1.5 – 2 TL’den başlıyor. Bu modellerde renkli zarflar, hasır ipler ve ince kurdeleler kullanılabiliyor.

Düğününü bir otelde veya tarihi mekanda yapıyorsan, davetiyenin de ona uygun olması gerekiyor. Böyle bir durumda yaldızlı modellerden birini tercih edebilirsin. Varak baskılı olarak da bilinen bu davetiyelerin adet fiyatı 3 TL’den başlıyor. Baskının kalitesine ve oranına göre fiyatlar yükselebiliyor.

Son zamanlarda şeffaf davetiye modellerini de sıklıkla görüyoruz. Zarflar veya kartlar şeffaf olarak kullanılıyor. Bu modellerin fiyatları ise 3.5 TL’den başlıyor.

izmir'de düğün davetiyesi fiyatları

Nişan organizasyonunu hala yapmadıysan: İzmir Nişan Organizasyon Fiyatları ve Firma Önerileri

İzmir Düğün Davetiyesi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

  • İzmir düğün davetiye fiyatlarını etkileyen en önemli unsurlardan biri baskı tekniği. Letterpress, ofset gibi birçok baskı tekniği var. Bu tekniklere göre fiyatlar değişebiliyor. Mesela kabartmalı bir baskı istiyorsan, düz baskıya göre daha fazla ödeme yapman gerekiyor.

  • Davetiyede kullanılan kağıdın kalitesi de fiyat belirlenmesinde etken oluyor. İnce bir kağıda yaptıracağın davetiye modeli ile gramajı yüksek bir kağıttan yapılan kart arasında fiyat farkları oluyor.

  • Davetiyeni nasıl bir zarfın içinde sunmak istiyorsun? Renkli mi yoksa kraft kağıttan mı yapılmış olsun? Bu sorunun cevabı da davetiye fiyatını belirliyor. Bazı çiftler, özel kesim zarfları tercih edebiliyorlar. Tabii bu modellerin fiyatları daha da yüksek oluyor.

  • Sipariş sayısı da bir diğer etken. Yaptıracağın davetiye sayısı arttıkça, birim fiyat düşüyor. Mesela 100 davetiye siparişi için 2 TL gibi bir fiyat aldıysan, 300 adet sipariş için bu rakam 1.50 TL’ye düşebiliyor.

  • Firmanın sana sunduğu katalogdaki modellerden birini seçersen, daha öncesinde çalışıldığı ve üretimi daha pratik olacağı için uygun fiyatlara satın alabilirsin. Ancak tamamen sana ve müstakbel eşine özel tasarım istiyorsan fiyatlar yükselecektir.
  • Şimdi gelelim aksesuarlara! Davetiyene eklenmesini istediğin her aksesuar, ekstra maliyet demektir. Kozalak, tarçın çubuğu, kuru çiçek, püskül… Aksesuarların hepsinin kendi içerisinde ayrı fiyatlandırması vardır. Ama onlarla da davetiyelerin çok şık bir hava kazandığı kesin!

izmir'de düğün davetiyesi fiyatları

Hem uygun fiyatlı hem de hayalindeki gibi bir davetiye için bu faktörlere dikkat et: Davetiye Fiyatını Belirleyen 6 Faktör

İzmir Davetiye Firmaları

”Düğün davetiyesi İzmir’de nereden satın alınır?” sorusunun cevabını, senin için önerdiğimiz firmalarla verelim dedik. Eğer bu listeden hoşuna giden firmalar olursa iletişime geçmeyi ihmal etme. Ne kadar çok firmadan fiyat teklifi alırsan o kadar iyi!

1- Davetiyen

Davetiyen, İzmir Karabağ’da bulunuyor. Firma, şehir ve yurt dışına da gönderim yapıyor. Birbirinden farklı tasarımları var. Ama ben en çok deniz yıldızlı ve kuru bitkili olanlarını sevdim. Fiyatlarını merak edersen, onlar da 1 TL’den başlıyor.

Davetiyen

Deniz yıldızı gibi daha birçok konsept var: Temalı Düğün Davetiyeleri

2- Design By Özge Su Pir

Design By Özge Su Pir, İzmir Bayraklı'da konumlanmış. Firma, tecrübesiyle çiftlerin hayallerindeki gibi bir davetiyeyi sunmak için çalışıyor. Aynı zamanda şeffaf davetiye tasarımları da gayet hoş. Fiyatları ise 3-5 TL’den başlıyor.

Design By Özge Su Pir

Trendlerden uzak kalma: En Trend Düğün Davetiye Modelleri 2019

3- Sim Davetiye

Sim Davetiye İzmir’in Konak ilçesinde yer alıyor. Özel tasarım, şehir dışına gönderim, ücretsiz teslimat gibi birçok ekstra hizmet sunuyor. Firmanın yüzlerce davetiye modeli arasından dilediğini seçebilir, fiyat teklifi alabilirsin. Davetiyelerdeki minimum fiyatlar 1-2 TL.

Sim Davetiye

Bu çiçekli davetiye modellerine de göz at: Floral Davetiye Seçenekleri

4- Paprika Design

İzmir davetiye basımı firmalarından Paprika Design, Konak’ta bulunuyor. Firmanın 30 yılı aşkın tecrübesi var. Her geçen yıl trendleri takip ederek, modellerini yeniliyorlar. Ayrıca kabartmalı, yaldızlı gibi birçok baskı tekniği de kullanıyorlar. Fiyatları ise 3-5 TL’den başlıyor.

Paprika Design

Romantik dizelerle donat davetiyeni: Ünlü Şairlerden Davetiye İçin Şiirler

5- Boutique.D'lara

Konak’taki bir diğer davetiye firması da Boutique D’lara! Davetiyenin yanı sıra masa numaratörü, karşılama panosu, fotoğraf panoları, dilek kartları da tasarlıyorlar. Çiftler; sevdikleri renkleri ve düğün konseptini söylüyor, firma tasarımını yapıyor. Minimum davetiye fiyatları ise 2-3 TL!

Boutique D'lara

Burada çok güzel tüyolar var: Önce Bu Püf Noktalarını Oku, Sonra Düğün Davetiyeni Seç!

6- Konsept Atölyesi

İzmir davetiyecilerinden Konsept Atölyesi, Karşıyaka’da yer alıyor. Firma, "Detaylar fark yaratır" mottosuyla hareket ediyor. Davetiye tasarımının yanı sıra aksesuar kullanımında da oldukça iyiler: Tarçın çubukları, çiçekler, püsküller… Davetiyelerinin fiyatları da 1-2 TL’den başlıyor.

Konsept Atölyesi

Bu fikirleri çok seveceksin: Kimseninkine Benzemeyen Davetiyeler için 5 Parlak Fikir

7- Make My Story Card

Bornova’daki bir davetiye firması ile sonlandıralım listeyi. Make My Story Card, çiftlerin çizimlerini yapıyor ve sonra onu davetiyeye basıyor. Dilersen, sizin portrelerinizi çizmek yerine tanıştığınız mekanın çizimini de yapabiliyorlar. Fiyatları ise 3-5 TL’den başlıyor.

Make My Story Card

İzmir’deki davetiye fiyatlarını da öğrendiğine göre model seçmeye başlayabilirsin. Kendine bir galeri oluştur ve beğendiği modelleri oraya kaydet! Sonrasında İzmir davetiye firmalarından fiyat teklifi alır ve en uygun fiyatlı olanı seçersin.

Davetiye Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

Sıradaki Makaleler

Düğün Davetiyesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Davetiyesi Firmaları

Düğün Davetiyesi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

KB

Kemal Burdurlu

14/10/2014

1000 kişilik bir davetiye bastırmak istesem tüm bütçe bitti gitti gerçekten düğün olayları aşırı masraflı


FS

Fatmanur Sevilir

14/10/2014

Size katılıyorum Kemal Bey, bizim düğüne cagrcagımız davetli sayısı oldukça fazla ve kendi zevkime uygun bir davetiye yapamıyorum daha basit davetiyeleri tercih ediyorum fiyatlar yüüzünden