Düğün Davetiyesi Modelleri

Aradığın davetiye modelini yüzlerce alternatif davetiye galerisi arasından mutlaka bulacaksın! Düğün davetiye örneklerini kolayca incele ve ilham al!

Bu Sayfalara Bakmadan Düğün Davetiyesi Seçmeyin!

Düğününüzün en şık habercisi olan davetiye seçerken pek çok seçenek sizi bekliyor. Davetiyenizin sade olmasını isteyebileceğiniz gibi, değişik tasarımlar da tercih edebilirsiniz. Düğün hazırlıklarınızın her aşamasında olduğu gibi düğün davetiyesi seçiminizle de fark yaratmak istiyorsanız, size önerimiz mümkün olduğunca ilginç fikirlere ve yeniliklere açık olmanız. Farklı davetiye fikirleri, doğru seçimler ile birleşince davetlilerinizi etkilemeniz işten bile değil.

Eğer hala davetiyenizi seçemediyseniz doğru yerdesiniz. Çünkü bu sayfadaki galerilerde gezinerek, aradığınız davetiye modellerini bulacağınıza eminiz.

İlginç Davetiye Örnekleri

Günümüzde artık tasarımcıların, klasik zarf içerisinde sunulan davetiye modellerinin dışına çıkarak ilginç davetiyeler tasarladıklarını da görüyoruz. Eğer düğününüzün teması belliyse, davetiyenizi konsepte uygun şekilde seçebilirsiniz. Mesela sinema temalı bir düğün için klaket şeklinde bir davetiye seçebileceğiniz gibi, müzik temalı bir düğünde davetiyeniz plak görünümlü olabilir.

Yine size özel tasarım davetiye seçenekleri ile davetlilerinizi şaşırtabilirsiniz. Mesela üzerinde resimlerinizin olduğu film afişi şeklinde tasarlanmış bir davetiye tercih edebilirsiniz. Müstakbel eşiniz ve sizin karikatürlerinizin olduğu, konuşma balonlu karikatürlü davetiyeler de konuklarınızı eğlendirecek modeller arasında yer alabilir.

Eğer düğününüz kasır, yalı, saray gibi tarihi bir mekanda gerçekleşecek ise vintage etkili davetiye tasarımları tam size göre. Eskitme kraft kağıt ya da sarı saman kağıt üzerine hazırlanan ve dantel desenleri, hasır ipler, boncuklar kullanılarak süslenmiş modeller, düğün mekanınıza da çok yakışacaktır.

Düğününüzün yapılacağı mevsime göre davetiye seçiminde bulunmak da hoş bir tercih olabilir. Mesela sonbahar düğünü gerçekleştirecekseniz, pastel tonların hakim olduğu, dökülen yaprak, göçmen kuş, ağaç resimlerinin yer aldığı davetiyeleri kullanabilirsiniz.

Eğer hala davetiye firmanızı bulamadıysanız, firma sayfalarımız aracılığıyla şehrinizde bulunanları detaylıca inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

Davetiye Nasıl Yazılır ve Davetiyeye Neler Yazılır?

Davetiye, düğününüze çevrenizdeki insanları davet edebilmeniz için kullanılan ve yıllardır süregelen bir gelenektir. Davetiyenin üzerinde düğün tarihi, düğün mekanı adresi, kına mekanı bilgileri, evlenecek çiftin isimleri ve istenirse ailelerin isimleri yer alır. Davetiyelerin üzerine yazmak için genelde aşk dolu davetiye sözleri bulunur. Çiftlerin beraber yeni bir hayata başladığını belirten sözlerdir bunlar. Çiftler tarafından öncelikle davetiye tasarımının nasıl olacağı seçilse de tavsiye edilen ilk önce düğün davetiyesinin üzerine yazılacak sözün belirlenmesidir. Düğün davetiyenizin üzerine yazılacak sözleri tarzınıza göre belirleyebilirsiniz. Eğer eğlenceli bir çiftseniz davetiyenize komik sözler yazdırabilirsiniz. Daha edebi yönü kuvvetli bir çiftseniz ünlü şairlerden dizeleri davetiyenize yazdırabilirsiniz. Sizin yazdığınız şiir dizeleri varsa onlara da yer verebilirsiniz. Ancak şu ana kadar aldığınız düğün davetiyelerine bakarsanız, büyük bir kısmında klasik davetiye sözlerine yer verildiğini görebilirsiniz. Bu klasik sözleri anlaştığınız davetiye firmalarının size önerebileceği gibi, internet üzerinden araştırarak kendiniz de bulabilirsiniz. Davetiyenin üzerine yazdıracağınız davet cümlelerinin sizi yansıtacağını unutmamalısınız. İnsanların davetiyenizi uzun süre saklamasını isterseniz üzerine yazmış olduğunuz söze de özenmelisiniz. Davet cümlelerinizi belirledikten sonra davetiye tasarımını seçebilirsiniz. Neden davetiye tasarımını üzerine yazdıracağınız sözü seçtikten sonraki sürece bırakmalısınız? Çünkü seçeceğiniz cümlelere göre davetiyede ne kadar boş alan olması gerektiğini belirleyebilir ve ona göre bir model seçebilirsiniz. Eğer yazdıracağınız cümle oldukça kısaysa, davetiyenizde daha çok çizimlere yer verebilirsiniz. Ancak yazdıracağınız cümle uzunsa davetiyenizi görsellerle boğmamaya özen göstermelisiniz.

Davetiyeler Ne Zaman Dağıtılmalı?

Davetiye dağıtım tarihi düğününüz açısından son derece önemlidir. Çünkü eğer davetiyeleri erken dağıtırsanız düğün tarihinizin unutulma ihtimali vardır. Geç bir tarihte dağıtırsanız da davetlilerin planlarında düğününüze yer vermesi zorlaşabilir. Bu nedenle davetiyenizi düğününüzden bir-iki ay önce dağıtmalı, iki ay öncesine kadar anlaştığınız firmadan davetiyelerinizi almalısınız. Böylelikle herhangi bir sorun çıkma ihtimaline karşın düzeltmek için zamanınız kalır. Ayrıca düğün sürecindeki önemli bir işi de erken vakitte bitirmiş olursunuz. Davetiyeleri hazırlatmadan önce bir davetli listesi çıkarmanız gerekir. Davetli listenizin üzerinden birkaç kere geçmelisiniz ki unuttuğunuz kimse kalmasın. Davetiyelerinizi firmadan aldığınızda zarflara yazacağınız davetli isimlerini belirlemeniz gerekir. Çevrenizde yazısı güzel olan biri varsa o yazabilir. Ancak böyle biri yoksa ve dikkat çekmeye zarftan başlamak istiyorsanız kaligrafi uzmanlarından destek alabilirsiniz. Zarfların üzerine davetli isimlerini yazdıktan sonra düğününüze 6 hafta kala davetiye dağıtımına başlayabilirsiniz. Davetiyeleri yakınınızdaki kişilere elden vereceğinizi, farklı şehirlerde oturan davetlilere de kargoyla ulaştıracağınızı düşünürsek bu dağıtım işlemi zaman alacaktır. Son zamanlarda çiftler; farklı şehirlerdeki kişilere kargoyla davetiye yollamak yerine, davetiyelerini dijital ortamda göndermeyi tercih etmeye başladılar. Siz de bu yöntemi kullanabilirsiniz. Düğün davetiyenizi yapacak olan firmadan davetiyenin dijital ortamdaki dosyasını talep edebilirsiniz. Böylelikle yakınlarınıza e-posta atmanız da mümkün olur. Eğer 6 hafta kala dağıtıma başlarsanız bir iki hafta içerisinde bu işi bitirmiş olursunuz. Böylelikle düğününüze bir ay kala herkes tarihten haberdar olur ve ona göre plan yapabilir. Davetiyeleri erkenden dağıtmanız sizin açınızdan da avantajlı olacaktır. Şöyle ki; eğer yemekli bir düğün yapmayı planlıyorsanız katılım sayısını netleştirmeniz gerekir. Yakınlarınıza yolladığınız davetiyelerde katılım durumlarını belirtmeleriyle ilgili bir not düşebilirsiniz. Bu iki haftalık dağıtım sürecinde davetliler size katılım durumlarını bildirirler ve mekana ona göre bir sayı verebilirsiniz. Bu şekilde fazla masraf yapmaktan da kaçınmış olursunuz. Ayrıca katılacak olan davetlilere göre bir oturma düzeni de çıkarabilirsiniz. Bu çalışmaların sizi yoracağını düşünüyorsanız bazı firmalar şöyle bir hizmet sunuyor: Konuklarınızı tek tek arayıp düğüne katılıp katılamayacaklarını soruyorlar. Eğer bu işi bir firmaya yaptırmak isterseniz LCV hizmeti veren yerleri incelemelisiniz.

Düğün Davetiyesi Fiyatları Ne Kadar ve Fiyatlar Neye Göre Değişiklik Gösterir?

Düğün davetiyesi fiyatlarını belirleyen çok sayıda faktör var. Özel / Hazır Tasarım: Eğer firmanın size sunduğu hazır tasarım modellerden birini seçecekseniz davetiye işini uygun fiyatlara halledebilirsiniz. Çünkü firma yetkilisi, sadece davetiye üzerindeki bilgileri size uyarlayacağından çok vakit harcamayacaktır. İstediğiniz özel bir tasarım varsa, firma onu hazırlamak için daha uzun vakit ayıracaktır. Bu nedenle fiyatlar biraz artabilir. Ancak sonucunda size özgün bir model ortaya çıkmış olur. Dijital ortamda düzenleme programlarından yapılabilecek tasarımların dışında; portre çizimi gibi özel yetenek isteyen talepleriniz de olabilir. Böyle durumlarda firmanızın çalıştığı bir çizer olup olmadığını sormalısınız. Eğer yoksa müstakbel eşinizle ikinizin çizimini yapacak, daha önce davetiye için çizim yapmış birini bulabilirsiniz. Adet: Firmadan talep ettiğiniz davetiye sayısı ne kadar artarsa, adet fiyatı aynı oranda düşer. Mesela 400 adet davetiye için adet fiyatı 5 TL ise, 600 adet davetiye için adet fiyatı 4 TL olabilir. Bu arada çağıracağınız kişi sayısından biraz daha fazla davetiye siparişi vermenizde her zaman fayda vardır. Düğün günü yaklaşırken başınıza gelebilecek aksaklıklara karşı hep yedekte davetiye bulundurmalısınız. Aksesuar: Davetiyenize ekleyeceğiniz hasır ip, kurdele, dantel gibi aksesuarlar davetiye birim fiyatını artıran etkenlerdir. O nedenle davetiyenize aksesuar ekletmek istiyorsanız firmanıza sormalı ve davetiye fiyatının üzerine ne kadar bir rakam ekleneceğini öğrenmelisiniz. Eğer bu rakam size fazla gelirse aksesuarları kendiniz de satın alıp davetiyenize ekleyebilirsiniz. Zarf: Standart beyaz, bej rengindeki zarfların maliyeti daha azken; renkli ve desenli zarfların maliyetleri yüksek olabilir. Rengin ve desenin yanı sıra zarf kağıdının cinsi de fiyatı etkileyen faktörlerden bir diğeri. Mesela kraft kağıttan yapılmış zarfın fiyatı, hamur kağıttan yapılmış zarfa göre daha yüksektir.

Davetiye Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Davetiye seçerken öncelikle en beğendiğiniz ve bütçenize en uygun olan modeli tercih etmelisiniz. Sırf davetiye bastırmak için beğenmediğiniz bir modeli seçmek sizi de davetlilerinizi de memnun etmeyecektir. Sonrasında düğün mekanınıza uygun olmasına özen göstermelisiniz. Mesela bir kumsal düğünü yapacaksanız deniz yıldızı çizimlerinin olduğu bir model seçebilirsiniz. Tarihi mekanda düğününüzü yapacaksanız ona uygun olarak vintage esintilerin olduğu bir davetiye tercih edebilirsiniz. Düğün yapacağınız mevsim de davetiye seçimini etkiler. Bir kış düğünü yapacaksanız davetiyenizde daha koyu renklere, bahar düğünü için daha cıvıl cıvıl desenlere, yaz düğünü için de soft çizgilere yer verebilirsiniz. Düğün mekanının yanı sıra düğününüz için bir konsept belirlediyseniz temalı düğün davetiyesi seçerek davetiyede de uyumu yakalayabilirsiniz. Mesela kitap konseptli bir düğün yapacaksanız davetiyenizi ayraç şeklinde yaptırabilirsiniz. Bir diğer konu da davetiye üzerindeki yazıların okunaklı olması. Bazı çiftler el yazısı fontu kullanarak davetiye sözlerini yazdırmak gibi hatalar yapabiliyor. Davetiye firmanız size okunaklı fontların listesini sunacaktır. Bunlar arasından seçim yapabilirsiniz. Düğün davetiyesi seçerken dikkat etmeniz gereken konulardan biri de davetiye kağıdının kalitesi olmalıdır. Davetiye için çok ince kağıt seçmemelisiniz. İnce kağıtlar davetiyenizin modeli ne kadar iyi olursa olsun şık görünmesini engelleyecektir. Davetiyeler hakkında daha detaylı bilgi için davetiye firmaları https://dugun.com/dugun-davetiyesi/istanbul ile görüşebilirsiniz. Öncelikle firmaların yapmış olduğu davetiyeleri incelemeniz size fikir verecektir. Çalışmalarını beğendiğiniz firmalardan da fiyat teklifleri alırsanız bütçenizin ne kadarını davetiyeye ayıracağınızı belirlemiş olursunuz.