Düğün Davetiyesi

Hatay Düğün Davetiyesi ve Kaligrafi

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Hatay Düğün Davetiyesi Firmaları

Hatay’da davetiye baskısı ve tasarımı yapan firmaların sayısı gayet iyi. Bu firmalar düğün davetiyesinin yanı sıra kına, nişan, bekarlığa veda gibi organizasyonlar için de tasarım yapıyorlar.

Davetiye firmasıyla görüşmeye gitmeden önce istediğiniz modeli belirleyebiliyorsunuz. Ama birçok çift kararsız kaldığı için firmaya gidip oradaki hazır modellerden birini seçme taraftarı da olabiliyor. Davetiyecilerdeki modeller de çiftlerin işini kolaylaştırıyor.

Dilerseniz Hatay’daki davetiye firmalarından özel tasarım yapmalarını da talep edebiliyorsunuz. Diyelim ki internette araştırırken bulduğunuz bir model var. Onun fotoğrafını gösterip, aynısını yapmalarını isteyebiliyorsunuz. Tamamen size özel, başkasında olmayan davetiye tasarımları da yapabiliyorlar.

Düğün davetiyesi siparişinizi verdikten sonra firmalar size ne zaman teslim edeceklerini belirtiyorlar. Hatay’daki çoğu davetiyeci 2 ile 4 hafta içerisinde ürünleri çiftlere ulaştırabiliyor.

Bazı davetiye firmaları, çiftlere minimum sipariş adedi kotası koyabiliyor. Mesela 250 adetten az baskı yapmadıklarını belirtebiliyorlar. Böyle bir durumla karşılaşabilirsiniz. Zaten Hatay’daki çoğu firmada böyle bir kota bulunmuyor.

Hatay’daki firmalar davetiye dışında masa kartı, menü basımı, kaligrafi gibi hizmetler de verebiliyor. Firmalardan alabileceğiniz bir diğer hizmet de online davetiye! Online olarak yakınlarınıza gönderebileceğiniz davetiye görselini de tarafınıza teslim ediyorlar.

Düğün Davetiyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hatay’da düğün davetiyesi arayışında olan çiftler, ilk olarak davetli sayılarını belirlemeliler. Çünkü bu sayıya göre bir sipariş veriliyor. Davetli sayınızın %10’u kadar da fazladan kart bastırmanızı öneriyoruz. Davetiyeler kaybolabilir. Ekstra olarak birilerini çağırmak isteyebilirsiniz.

Düğün davetiyenizin üzerinde isimleriniz, düğün mekan adresi ve tarih gibi bilgiler yer alıyor. Bu bilgilerin okunaklı olması şart. Birçok çift, şık durduğundan dolayı çok da okunaklı olmayan el yazısı şeklinde yazı tipleri tercih edebiliyor. Bu durumda davetliler mekan bilgilerini anlamakta zorluk yaşayabiliyorlar.

Düğün davetiyenizin modeli, konseptinize uyum sağlamalı. Mesela ihtişamlı bir otel düğünü yapıyorsanız, altın yaldızların süslediği davetiye modellerine yönelebilirsiniz. Ancak kır düğünleri için çiçeklerle donatılmış davetiye modelleri her zaman daha uygun olacaktır.

Eğer bekarlığa veda veya kına gecesi gibi herkesin gelmesini istemeyeceğiniz bir organizasyon yapacaksanız, bunun için ayrı bir kart hazırlatabilirsiniz. Küçük kartlara organizasyon tarihlerinizi ve adresleri yazdırırsınız, sadece istediğiniz kişilere bu kartları davetiyenin yanında verirsiniz.

Hatay Davetiyecilerinin Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Hatay davetiyecelerinin fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında yaptıracağınız modelin türü geliyor. Eğer firmanın hazır modellerinden birini seçerseniz, sadece üzerindeki bilgiler değişeceği için uygun fiyatlara anlaşabiliyorsunuz. Ancak özel tasarım yapmalarını talep ederseniz, işin içine çok daha büyük bir emek gireceği için fiyatlar yükseliyor.

Davetiye adedi de fiyatları etkiliyor. Mesela 200 davetiye için adet başına 3 TL fiyat aldıysanız, 300 davetiyede bu rakam 2,5 TL’ye düşebiliyor.

Davetiye kağıdının kalitesi ve gramajı da fiyatların değişmesine neden oluyor. Standart ince davetiye kartlarını uygun fiyata alabilirken, gramajı yüksek daha kalın kartların ücretleri yüksek oluyor. Aynı şekilde bu zarflar için de geçerli. En uygun olanlar mektup zarfları oluyor.

Davetiyelerin üzerinde kullanılan her aksesuarın ayrı bir ücretlendirmesi oluyor. Kurdele, hasır ip gibi aksesuarlar için ekstra bir ücret ödemenize gerek kalmayabiliyor. Ancak kozalak, tarçın çubukları, tül kumaş gibi farklı aksesuarlar için davetiye bedelinin üzerine belli bir ücret ekleniyor.

Hatay düğün davetiyesi firmalarının sayfalarından da minimum adet fiyatlarını öğrenebilirsiniz. İstediğiniz her ekstra detay için fiyatların yükseleceğini bilmenizde fayda var.

Tüm İlçeler Davetiye Firmaları

Tüm Şehirler Davetiye Firmaları