Düğün Davetiyesi ve Kaligrafi

En güzel düğün davetiyeleri için doğru adres Düğün.com! Şehrindeki tüm düğün davetiyesi firmaları, ilham alacağın düğün davetiyesi galerileri ve en son trendler burada!

Vitrindeki Düğün Davetiyesi Firmaları

Düğününün ilk izlenimi olan davetiyelerin için davetiye firmalarını ve modelleri incele! Fiyat teklifi iste!

Düğün Davetiyesi Modelleri

Aradığın davetiye modelini yüzlerce alternatif davetiye galerisi arasından mutlaka bulacaksın! Düğün davetiye örneklerini kolayca incele ve ilham al!

DAVETİYE MODELLERİ

Düğün Davetiyesi ve Kaligrafi İndirimleri

En çok tercih edilen düğün davetiyeleri için, en uygun düğün davetiyesi fiyatları Düğün.com'da! Hem bütçeni sarmasın hem de en güzel davetiye senin olsun istiyorsan sana özel indirimli düğün davetiye fiyatları için hemen tıkla!

Şehrindeki Firmalar

Düğünün için ihtiyaç duyduğun tüm kategorilerde firmaları bul, ilham al, düğününü kolayca planla!

Düğün Davetiyesi İçerikleri

Hayalindeki düğünü planlamak için ilham al!

Bu Kategoride Öne Çıkan Çift Yorumları

Simge & Doğan

Düğün Tarihi: 01.12.2023

Tanzey

İstanbul

Yaldız Baskı çok iyiydi urunler temiz geldi teşekkür ederiz...

DEVAM

Ece & Haydut

Düğün Tarihi: 18.12.2023

Tanzey

İstanbul

ürünleri internet üzürinden aldığımız için açıkçası kaygfılarımız vardı ama ürünler elimize ulaştıkt...

DEVAM

Eren & Sevde

Düğün Tarihi: 11.11.2023

Tanzey

İstanbul

eşimle beraber seçmiştik ikimizde çok beyendik zarfların kalitesi olsun mühür olsun çok şık ve kalit...

DEVAM


En özel gününüz için tarihiniz belli oldu ve bu tarihi davetlilerinize duyurmanın zamanı geldi. Düğün davetiyesi firmalarının kapısını çalabilir firmaların hizmetleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Biz davetiye alışverişinizi daha kolay hale getirmek için davetiye modelleri, fiyatları ve davetiye firmalarının verdiği hizmetlerden kısaca bahsedelim istedik.

Düğün Davetiyesi Nasıl Seçilir?

Düğün davetiyesi seçiminizi yapmadan önce davetli sayınızı belirlemenizde fayda var. Daha sonra model seçimine geçebilirsiniz. Peki düğün davetiyesi seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Binlerce model arasından kolayca seçim yapabilmek için kriterlerinizi belirleyip; birinci adımda nasıl bir düğün davetiyesi istediğinize, ikinci adımda da sözlere karar verin.

Model seçimi yaparken öncelikle en güzel düğün davetiyelerinin sizin tarzınıza uygun modeller olduğunu söyleyelim. Sizi en çok romantik davetiyeler mi, minimal olanlar mı, gösterişli modeller mi yoksa yaratıcı davetiyeler mi etkiliyor?

Davetiye modeli seçerken birçok farklı fikir size yol gösterebilir. Mesela; davetiye modelinizi düğün konseptinize uygun seçebilirsiniz. Eğer farklı bir alternatif arıyorsanız çift olarak anlamlı bulduğunuz aksesuarları birleştirerek yalnız size özel bir davetiye yaptırabilirsiniz.

Organizasyonun türü de davetiye modelinize karar verirken size yardımcı olabilir. Küçük bir tören düzenleyecekseniz sade ve şık bir nikah davetiyesi, deli dolu bir parti içinse ilginç düğün davetiyeleri arasından kalıcı ve marjinal bir seçim yapın.

Tasarım ile ilgili son kararınızı vermeden davetiyenizin düğün mekanınızın havasına ve mevsime uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Örneğin; ilkbahar aylarında, romantik bit kır düğünü yapacaksanız çiçekli düğün davetiyesi modelleri uygun seçim olacaktır.

Model seçiminden sonra sıra düğün davetiyesi metinlerini belirlemeye geldi. Sizi ve müstakbel eşinizi en iyi yansıtanı seçmek aşkınızı davetlilere anlatmanın güzel bir yolu olacaktır. Kararsızlığınıza çözüm olması için derlediğimiz düğün davetiye sözleri arasından uygun alternatifler bulabilirsiniz.

Davetiye sözlerine değinmişken, davetiye üzerindeki yazılar için kolay okunabilir bir font ve punto seçmeye de dikkat etmenizde fayda var.

Düğün Davetiyesi Modelleri

Firmaların düğün davetiye çeşitleri, çiftlerin kafasını karıştıracak kadar fazla olabiliyor. Bu noktada tarzınız, düğün mekanınız, düğün konseptiniz gibi kriterlere göre seçiminizi yapabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız düğün davetiyesi modellerini inceleyerek ilham alabilirsiniz.

Eğer klasik davetiyeler ilginizi çekmiyorsa daha güncel düğün davetiye örneklerine yönelebilirsiniz. Seçiminizi minimal ya da geometrik tasarımlı beyaz ya da siyah düğün davetiyesi gibi Modern düğün davetiyesi modelleri arasından yapabilirsiniz.

Değişik Düğün Davetiye Modelleri

Klasik davetiyelerden sıkılan çiftler, değişik tasarımlı düğün davetiyelerini araştırıyor. Son dönemlerde doğa dostu tasarımlar en çok tercih edilen değişik düğün davetiyesi örneklerinden diyebiliriz. Siz de çevreci çiftlerdenseniz tohum kartlı davetiyeler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Farklı düğün davetiyelerini araştıran çiftler, en yeni trendlerden de ilham alabilir. Haritalı ya da resimli düğün davetiyesi gibi düğün en trend düğün davetiye modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Eğer davetlilerinizi güldürebileceğiniz ilginç düğün davetiyelerinden tercih etmek istiyorsanız firmaların hazır modelleri arasında sıkça yer alan komik düğün davetiyesi modellerine göz atabilirsiniz. İllüstrasyonlu, karikatürlü tasarımlar ilginizi çekebilir.

Düğün Kartları Nedir? Düğün Kartı Modelleri

Düğün için davetli sayısının fazla olması durumunda birçok çift nikah ve düğünü ayrı yapmayı tercih ediyor. Uzak akrabalar ya da dostlar sadece nikaha çağırılırken daha yakın davetliler düğüne davet ediliyor. Hal böyle olunca da iki ayrı davetiye yerine düğün kartları devreye giriyor.

Düğüne ilişkin detayların yer aldığı düğün davetiye kartları sadece düğüne çağırılacak kişilerin zarflarına iliştiriliyor. Siz de davetiyenizin yanında düğüne ilişkin detayların yer aldığı bir kart yaptıracaksanız, bu kartı oldukça sade tutmanızda fayda var. Davetiyenizdeki ufak bir detayı kartlarda kullanarak da uyumlu bir görüntü yaratabilirsiniz. Küçük dikdörtgen şeklinde sade bir kart işinizi görecektir.

Yalnızca düğün değil, kına gecesi davetiyeleri de kart şeklinde davetiyeye ek olarak yapılıyor. Siz de davetiye firmaları ile görüşürken düğün kartı örneklerine göz atmayı unutmayın.

Düğün Davetiyesi Ne Zaman Dağıtılır?

Düğün davetiyesi ne zaman dağıtılır sorusu da yanıtı en çok merak edilen sorular arasında. Hemen yanıtlayalım: Düğünden en az altı hafta önce davetiyelerinizin düğün davetlilerine ulaşmış olmaları gerekir. Böylece sizde en az üç hafta önceden misafir sayınızı kesinleştirip düğün mekanınıza bildirebilirsiniz.

Düğün Davetiyesi Firmalarının Hizmetleri

Düğün davetiyesi baskısı ve tasarımı yapan firmalar, birçok hizmet seçeneği sunuyor. Üstelik bu firmalarda yalnızca düğün davetiyesi değil, nişan, kına ve bekarlığa veda gibi organizasyonlarınız için de tasarım yaptırmanız mümkün.

Birçok düğün firması, seçiminizi kolaylaştırmak için hazır davetiye modelleri sunuyor. Siz de firmaların hazır modellerine göz atabilir ilginizi çeken tasarımları arasından seçim yapabilirsiniz. Seçenekleriniz hazır modellerle sınırlı değil. Hayalinizde bir düğün davetiyesi modeli varsa, özel tasarım hizmeti veren firmalara bu modeli anlatarak gerçeğe dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

Davetiye firmalarının hizmetleri bunlarla da sınırlı değil. Davetiyenin yanı sıra düğününüzde ihtiyaç duyacağınız masa ve menü kartları ile kaligrafi hizmetlerini de bu firmalardan alabilirsiniz. Eğer basılı davetiyeleri ulaştıramayacağınız konuklarınız varsa onlar için de firmaların sağladığı “online davetiye” hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmet kapsamında davetiye firmaları, davetiyenizin tasarımı sizin için yapıyor ve online olarak yakınlarınıza iletebileceğiniz formatta size iletiyor.

Bazı firmaların minimum sipariş kotası olduğunu da unutmayın. Örneğin; birçok firma 100 adetten az sayıda baskı yapamadıklarını belirtebiliyor. Bu rakam firmadan firmaya değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle firmalarla görüşürken minimum baskı kotalarının olup olmadığını da sormanızda fayda var.

Düğün Davetiyesi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Düğün davetiyesi fiyatlarını etkileyen faktörlerin en önemlilerinden biri baskı tekniğidir. Letterpress, ofset baskı gibi birçok baskı tekniğinin fiyatlandırmaları da farklı oluyor. Örneğin; kabartmalı baskı için ödemeniz gereken ücret, düz baskıya kıyasla daha yüksek oluyor.

Davetiyede kullanılan kağıdın kalitesi de fiyatlara etki eden kriterlerden. En uygun düğün davetiyesi fiyatları ince kağıtlara basılan davetiyelere aittir. İnce bir kağıda yapılacak davetiyeler, gramajı yüksek kağıttan yapılan davetiyelere kıyasla daha uygun fiyatlıdır.

Eğer davetiyenizi zarf içinde sunmak istiyorsanız fiyatların değişeceğini de bilmelisiniz. Tabii zarfın cinsi ve kesimi de fiyatları belirliyor. Renkli mi, kraft mı, özel kesim mi gibi sorulara vereceğiniz yanıta göre fiyatlar artıyor ya da düşebiliyor.

Sipariş sayısı da düğün davetiyesi fiyatlarına etki eden bir diğer kriter. Bu noktada bilmeniz gereken; davetiye sayısı arttıkça birim fiyatın düştüğüdür. Örneğin; 200 davetiye için 2 TL olan birim fiyat, davetiye sayısının 400’e yükselmesi halinde 1 TL’ye düşebiliyor.

Davetiyelerin, firmaların hazır modellerinden olup olmamasına göre de fiyatlar değişebiliyor. Hazır modeller, özel tasarım davetiyelere kıyasla daha yüksek fiyatlı oluyor.

Davetiyenizi hareketlendirmek için kullanılacak aksesuarlar da fiyatların yükselmesine neden olur. Genel olarak kabuk tarçın, kozalak, kuru çiçek gibi aksesuarlar kullanılır ve bu aksesuarların her biri ayrıca fiyatlandırılır.

Eğer davetiyenize ek düğün kartı da yaptıracaksanız fiyatların artacağını bilmelisiniz. Düğün kartı fiyatları, davetiyelere oranla daha uygun olsa da görüştüğünüz firmalardan, kart fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Davetiyeler hakkında daha detaylı bilgi için şehrinizdeki davetiye firmalarıyla görüşebilirsiniz. Firmaların yapmış olduğu davetiyeleri incelemeniz size fikir verecektir. Çalışmalarını beğendiğiniz firmalardan da fiyat teklifleri alırsanız bütçenizin ne kadarını davetiyeye ayıracağınızı belirlemiş olursunuz.

Tüm Kategoriler


Tüm Şehirler Davetiye Firmaları