Düğün Davetiyesi

Sivas Düğün Davetiyesi ve Kaligrafi

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Davetiye Seçerken Bakılması Gereken Sivas Düğün Davetiyesi Firmaları

Sivas’ta düğün davetiyesi alabileceğiniz pek çok davetiye firması bulunuyor. Bu firmaların modellerini inceleyerek hayalinizdeki tasarımı yapan firmaya ulaşabilirsiniz.

Klasik modellerden sıkıldıysanız ve dizin düğün davetiyenizin farklı, özel bir tasarım olmasını istiyorsanız, Sivas davetiye firmalarıyla görüşürken farklı tasarımlarının olup olmadığını da sormanızda fayda var. Dilerseniz anlaştığınız davetiye firması ile görüşerek size özel bir davetiye de yaptırabilirsiniz.

Bu kendi tasarladığınız bir davetiye modeli olabileceği gibi ayrı ayrı davetiyelerde beğendiğiniz özelliklerin bir araya getirilerek yeni bir davetiye tasarımı elde edilmesi de olabilir.

Sivas davetiye firmalarında yalnızca düğün davetiyesinin yanı sıra nişan, kına ve bekarlığa veda gibi organizasyonlarınız için de tasarım yaptırmanız mümkün.

Sivas davetiye firmalarının hizmetleri bunlarla da sınırlı değil. Davetiyenin yanı sıra düğününüzde ihtiyaç duyacağınız masa ve menü kartları ile kaligrafi hizmetlerini de bu firmalardan alabilirsiniz. Eğer basılı davetiyeleri ulaştıramayacağınız konuklarınız varsa onlar için de Sivas düğün davetiyesi firmalarının “online davetiye” hizmetinden yararlanabilirsiniz. Firmalar davetiyenizin tasarımı sizin için yapıyor ve online olarak yakınlarınıza iletebileceğiniz formatta size iletiyorlar.

Düğün davetiyesi siparişi verirken dikkat etmeniz gereken iki nokta var: Minimum sipariş adedi ve teslim süresi. Sivas’daki çoğu davetiye firması, siparişinizi 2-4 hafta arasında teslim ediyor. Davetiyelerinizi düğün tarihinizden 1 ay önce dağıtmaya başlamanız gerektiğini göz önünde bulundurarak davetiyeleri ne zaman almanız gerektiğine karar verebilirsiniz.

Bazı firmaların minimum sipariş kotası olduğunu da unutmayın. Örneğin; birçok firma 100 adetten az sayıda baskı yapamadıklarını belirtebiliyor. Bu rakam firmadan firmaya değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle firmalarla görüşürken minimum baskı kotalarının olup olmadığını da sormanızda fayda var.

Sivas’ta Düğün Davetiyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Şık ve etkileyici bir düğün davetiyesi için dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları bulunuyor. Bu püf noktalarının başında düğün mekanınız ve temanızla uyumlu bir davetiye seçmek geliyor. Seçtiğiniz davetiye düğününüz hakkında davetlilerinize vereceğiniz ilk ipucudur. Eğer konsept bir düğün yapmayı planlıyorsanız o zaman bunu davetiyenizin tasarımına yansıtabilirsiniz. Düğün dekorasyonunuzda balonlar kullanacaksanız, davetiyenizde balon detayları kullanmak hoş olabilir. Örneğin üzerinde “Evleniyoruz” yazan şişirilmemiş balon olan özel tasarım bir davetiye kullanabilirsiniz. Büyük bir otelin balo salonunda evlenmeyi düşünüyorsanız kaligrafi kullanılarak hazırlanan gösterişli davetiyeler tercih edebilirsiniz.

Düğün davetiyenizin tasarımı dışında kullanılan yazı tipi bir o kadar önemlidir. Yazı tipinizi seçerken karışık ve küçük bir font olmamasına dikkat etmelisiniz. Davetiyenizdeki yazıların okunaklı olması için yazı rengi ve fonun bir kontrast oluşturmasına özen gösterin. Koyu renk fonlarla açık, açık renk fonlarla ise koyu yazı rengi tercih etmelisiniz. Siyah bir davetiye bastırmayı düşünüyorsanız, altın rengi metalik yazılar kullanmayı deneyebilirsiniz.

Düğün ve nikahınızı ayrı yapmayı düşünüyorsanız iki ayrı davetiye bastırmayı düşünebilirsiniz. Nikahınız için daha sade, düğününüz için ise konseptinizle uyumlu özel bir davetiye kullanabilirsiniz. İki farklı davetiye bastırmak istemiyorsanız ve düğün davetlileriniz nikahınıza katılacak konuklardan farklılık gösteriyorsa, düğüne katılacak olan misafirlerinizin davetiyelerine düğün bilgilerinin olduğu bir düğün kartı koyabilirsiniz. Düğün, nişan ya da kına davetiyesi bastırabileceğiniz Sivas davetiye firmalarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. Ücretsiz fiyat teklifi alarak davetiye fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Düğün Davetiyesi Ne Zaman Dağıtılmalı?

Eğer hazır davetiye modelleri arasından bir seçim yapacaksanız düğünden 1,5 ay öncesinde davetiyenizi bastırmış olmaya özen göstermelisiniz. Özel düğün davetiyesi tasarımları için bu sürenin biraz daha uzun tutulmasına dikkat etmenizde fayda var. Davetiyenizi misafirlerinize 1 ay önceden göndermiş olmanız gerekiyor.

Sivas Davetiye Firmalarının Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Sivas’taki davetiye firmalarının verdikleri fiyatlar sizin talebinize göre değişiklik gösteriyor. Özel tasarım yaptıracaksanız hazır modellere göre daha fazla ücret ödemeniz gerekiyor. Kaç adet davetiye bastıracağınız da fiyatı etkileyen faktörlerden biridir.

Davetiye sayısı artıkça birim fiyatı düşüyor. Adedin yanı sıra davetiyenizi bastıracağınız ebat da önemlidir. Davetiyenin ebadı küçüldükçe fiyatı da düşüyor. Ancak özel makineyle kesilecek farklı geometrik şekillerde davetiyeler istiyorsanız küçük ebatta olsa bile fiyatının yükseleceğini söyleyelim.

Düğün davetiyenizde aksesuar kullanılmasını istiyorsanız firmanızla bunu görüşmenizde fayda var. Çünkü ip, kurdele gibi aksesuarlar için davetiye fiyatına ek ücret talep edilebiliyor. Davetiyenizin basılmasını istediğiniz kağıdın cinsinin de fiyatlara etki ettiğini söyleyelim.

Bazı çiftler davetiyelerine retro bir hava kazandırmak için gömme denilen baskı türünün kullanılmasını isteyebiliyor. Sivas’taki davetiye firmalarının bazıları da ekstra ücret talep ederek bu baskı türünü yapıyor.

Davetiyenizin zarfının standart olmasını isterseniz firmadan en uygun fiyatı alabilirsiniz. Ancak kraft kağıtlarla yapılan veya farklı desenlere sahip olan zarflar talep ediyorsanız fiyatta değişiklikler olacağını göz önünde bulundurmalısınız.

Sivas’taki davetiye firmalarını bulunduğunuz sayfa üzerinde filtreleyerek size uygun firmaların profillerinizi inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken firmalardan fiyat bilgisi talep etmek için iletişime geçebileceğinizi de unutmayın!

Tüm İlçeler Davetiye Firmaları

Tüm Şehirler Davetiye Firmaları