Düğün Davetiyesi

Malatya Düğün Davetiyesi ve Kaligrafi

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Davetiye Seçerken Bakılması Gereken Malatya Düğün Davetiyesi Firmaları

Malatya, düğün davetiyesi baskısı ve tasarımı yapan firmalar açısından oldukça zengin. Üstelik bu firmalarda yalnızca düğün davetiyesinin yanı sıra nişan, kına ve bekarlığa veda gibi organizasyonlarınız için de tasarım yaptırmanız mümkün.

Birçok düğün firmasında olduğu gibi Malatya’daki düğün davetiyesi firmalarının da hazır modellerinin yanı sıra özel tasarım hizmeti bulunuyor. Aklınızda bir model yoksa firmaların hazır modellerini inceleyebilir, hoşunuza giden tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz. Hayalinizde bir model varsa özel tasarım yapan firmalara bu modeli anlatarak sizin için tasarlamalarını isteyebilirsiniz.

Malatya davetiye firmalarının hizmetleri bunlarla da sınırlı değil. Davetiyenin yanı sıra düğününüzde ihtiyaç duyacağınız masa ve menü kartları ile kaligrafi hizmetlerini de bu firmalardan alabilirsiniz. Eğer basılı davetiyeleri ulaştıramayacağınız konuklarınız varsa onlar için de Malatya düğün davetiyesi firmalarının “online davetiye” hizmetinden yararlanabilirsiniz. Firmalar davetiyenizin tasarımı sizin için yapıyor ve online olarak yakınlarınıza iletebileceğiniz formatta size iletiyorlar.

Düğün davetiyesi siparişi verirken dikkat etmeniz gereken iki nokta var: Minimum sipariş adedi ve teslim süresi. Malatya’daki çoğu davetiye firması, siparişinizi 2-4 hafta arasında teslim ediyor. Davetiyelerinizi düğün tarihinizden 1 ay önce dağıtmaya başlamanız gerektiğini göz önünde bulundurarak davetiyeleri ne zaman almanız gerektiğine karar verebilirsiniz.

Bazı firmaların minimum sipariş kotası olduğunu da unutmayın. Örneğin; birçok firma 100 adetten az sayıda baskı yapamadıklarını belirtebiliyor. Bu rakam firmadan firmaya değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle firmalarla görüşürken minimum baskı kotalarının olup olmadığını da sormanızda fayda var.

Malatya düğün davetiyesi firmalarının daha çok şehrin merkez ilçesinde yoğunlaştığını ancak diğer ilçelerde de birçok firmanın bulunduğunu söyleyebiliriz.

Malatya’da Düğün Davetiyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Davetiye siparişi vermeden önce ilk olarak davetli sayınızı belirlemelisiniz. Davetli listenizi hazırlarken ortaya çıkan rakamdan daha fazla sayıda davetiye bastırmayı da ihmal etmeyin. Çünkü bazı isimleri unutabilirsiniz, ekstra olarak birilerini davet etmek isteyebilirsiniz ya da davetiyelerinizin bir kısmı kaybolabilir. Bu durumlara hazırlıklı olmak için her aileye bir davetiye verecek şekilde davetiye sayınızı çıkarmalı ve bu sayının yüzde 10 daha fazlasını bastırmalısınız.

Davetiye tasarımınızda yalnızca davetiyenin tasarımına odaklanmamalısınız. Düğün davetiyenizin üzerinde isimleriniz, düğün mekanının adresi ve tarih gibi bilgilerin yanı sıra kısaca adres tarifine de yer verebilirsiniz. Bu bilgilerin okunaklı olması da şart. Artistik kaligrafi çalışmaları çok şık görünebilir ama okunaklı olmadığı sürece davetiyeniz işlevini kaybeder. Yazılar için, kolay okunabilir bir font ve punto seçmenizde fayda var.

Eğer konsept bir düğün yapacaksanız davetiyenizin tasarımını seçerken düğün temanızla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. 1920’lerin gösterişli ve vintage havasını taşıyan bir düğün yapacaksanız, kuş tüyleri ve metalik ışıltıların kullanıldığı bir davetiye tasarımı yaptırabilirsiniz. Sonbahar temalı bir düğün için de mevsim renklerinin hakim olduğu bir tasarım seçebilirsiniz.

Eğer kına gecesi ya da bekarlığa veda partisi gibi, düğüne çağırdığınız herkesin katılmayacağı ek bir organizasyon da yapacaksanız, bunun için ayrıca bir kart yaptırabilirsiniz. Bu kartları, sadece istediğiniz kişilere düğün davetiyeleriyle birlikte verebilirsiniz.

Malatya Davetiye Firmalarının Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Malatya’da davetiye firmalarının fiyatlarını etkileyen bazı faktörler bulunuyor. Bunların başında da davetiye modelinizin hazır model ya da özel tasarım olması geliyor. Firmanın hazır modelleri arasından seçim yapmanız halinde, tasarım, sadece size özel bilgilerle güncelleniyor. Özel tasarım yaptırmanız halinde ise işçilik ve tasarım gibi nedenlerle fiyatların yükseliyor.

Bastıracağınız davetiye sayısı da fiyatları etkiliyor. Davetiye yükseldikçe birim fiyat düşüyor. Örneğin; 250 davetiye için 2 TL olan birim fiyat, davetiye sayısının 350’ye çıkması halinde 1,5 TL’ye düşebiliyor.

Davetiye fiyatlarına etki eden bir diğer kriter de davetiye kağıdının kalitesi ve gramajı. Standart davetiye kartlarından daha yüksek gramaja sahip kartları seçmeniz halinde, ödemeniz gereken ücretin artacağını bilmelisiniz. Bu durum, davetiyelerle birlikte kullanacağınız zarflar için de geçerli.

Davetiyelerin üzerinde kullanılan aksesuarlar fiyatlara etki eden unsurlardan. Malatya’da birçok davetiyeci kurdele, ip gibi standart aksesuarlar için ücret almayabiliyor. Ancak rozetler, kozalaklar, kurutulmuş çiçekler gibi farklı aksesuarlar için davetiyeye ek ücret talep ediliyor.

Malatya’daki davetiye firmalarını bulunduğunuz sayfa üzerinde, size uygun özelliklere göre filtreleyebilir, kriterlerinize uygun firmaların profillerinizi inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken firmalara soru sormak ya da onlardan fiyat bilgisi talep etmek için iletişime geçebileceğinizi de söyleyelim.

Tüm İlçeler Davetiye Firmaları

Tüm Şehirler Davetiye Firmaları