Adana'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

5:57 dakika

22.03.2019

Düğün hazırlık sürecinin en heyecanlı ve belki de en stresli anına geldik: Gelinlik seçimi! Aklında “Beğendiğim gelinliği bulabilecek miyim? Gelinlik fiyatları bütçeme uygun olacak mı?” gibi sorular olabilir. Bu yüzden senin için Adana gelinlik mağazaları ve fiyatları hakkında detaylı bir yazı hazırladık. Haydi, inceleyelim!

adana gelinlik fiyatları metin

Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişir?

Gelinlik seçmek heyecanlı olduğu kadar zor ve vakit alan bir süreç. Bu nedenle ne kadar erken aramaya başlarsan o kadar avantajlı olursun. Gelinlik alışverişine çıkmadan önce gelinlik fiyatlarını ve fiyatları etkileyen faktörleri de bilmende fayda var.

Peki nedir bu faktörler? Gelinliğin kumaşlı ve işlemeleri, gelinliğini aldığın yer, tasarımın özel dikim ya da kiralık olup olmaması gibi etkenler, gelinlik fiyatlarında farklılık yaratıyor. Dilersen bu faktörlere de kısaca bakalım: 

Gelinliğin Dikim Şekli

Gelinliğin dikim şeklinden bahsedecek olursak bunun için iki seçeneğin olduğunu bilmelisin. Bunlar özel dikim modeller ile markaların hazır model gelinlikleri. Özel dikim gelinliklerin hazır modellere kıyasla daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü satın alınan hazır model gelinlikler, ufak birkaç tadilatla teslim edilirken, özel dikim gelinliklerde hem işçilik hem de süre gibi faktörler fiyatları artırıyor.

Tasarımcısı

Gelinliğinin taşıdığı imza da fiyatını etkileyen faktörler arasında. Yerli ya da dünyaca ünlü tasarımcıların ya da markaların gelinliklerinin hem marka bilinirliği hem de işçilikte kullanılan malzemelerin kalitesi nedeniyle yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

adana gelinlik fiyatları

Dünyaca ünlü tasarımcıların gelinlik koleksiyonları arasında öne çıkan trendlere göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: 13 Maddede Gelinlik Modası

Gelinliğin Kumaşı ve İşlemeleri

Gelinliğinin işçiliği, kumaşı, kullanılan aksesuarlar fiyatı doğrudan etkiler. Gelinliği gösteren en önemli malzeme olan kumaşın kalitesine dikkat etmelisin. İpek, Fransız danteli, işlemeli kumaşlar gelinliğin fiyatını artırır.

Kendinden işlemeli kumaşların aksine, işleme gelinliğe sonradan eklenirse, bu işçiliği de artıracağı için gelinliğin fiyatını etkiler. Gelinliğe işlenen boncuk, çiçek aplike, swarovski taş, inci gibi aksesuarların gelinlikte alanı büyüdükçe fiyatı da doğru orantılı olarak artacaktır.

Gelinlik alışverişinde, denediğim gelinliğin kalitesini nasıl anlarım diyorsan şu yazımızı incelemende fayda var: Gelinliğinizin Kalitesini Nasıl Anlarsınız?

Satılık ya da Kiralık Olması

Beğendiğin gelinliği daha ekonomik bir şekilde giyebilmek için gelinlik kiralama seçeneğini düşünebilirsin. Adana gelinlik kiralama fiyatlarının satılık modellere göre daha uygun olduğunu söyleyelim. Ancak fiyatların çok fark etmediği konusunda da uyaralım. Çünkü gelinlik kiralama fiyatları satılık gelinliklerin yüzde 70-80'i oranında oluyor. Yani 2000 TL'lik bir gelinliği 1500-1600 TL'ye kiralayabilirsin.

Kiralık gelinlik Adana'da birçok gelinlik modaevinde birbirinden şık seçenekleriyle yer alıyor. Üstelik kiralama metodu hayalindeki gelinliği giymene engel değil. Hazır bir model kiralamak istemiyorsan beğendiğin tasarımı diktirip onu da kiralayabilirsin.

Gelinliğini Aldığın Yer

Adana gelinlik fiyatları, gelinliğini nereden aldığına göre de değişiyor. Gelinliğini aldığın mağazanın bulunduğu semt, gelinlik fiyatlarına da etki ediyor.

Adana'da Gelinlik Nereden Alınır?

Her şehirde olduğu gibi Adana'da da gelinlik firmalarının yoğunlukla bulunduğu bölgeler var. Özellikle Adana gelinlik mağazalarının özellikle Seyhan, Adnan Menderes ve Çukurova'da yoğunlaştığını söyleyebiliriz. Burada bakman gereken adreslerden biri Adana Vakıflar Sarayı gelinlikçileri. Özellikle Adana’da gelinlik alışverişine çıkan gelin adayları Adana Vakıflar Sarayı gelinlik modellerini incelemeden geçmiyor diyebiliriz. Bir diğer adres de Gazipaşa Bulvarı. Adana Gazipaşa gelinlikçileri de her tarza ve bütçeye uygun gelinlik modelleri bulabileceğin bölgelerden.

Adana Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Gelinlik fiyatları Adana'dan ne kadar diye merak ediyorsan minimum fiyatların 1000 TL ile 5000 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Seyhan'da gelinlik firmalarının minimum fiyatlarına baktığımızda 2000-5000 TL arasında değiştiğini, Çukurova ve Adnan Menderes'te 2000-3000 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Biz sana fikir vermesi için ilgini çekebileceğini düşündüğümüz Adana gelinlik firmalarından bazılarını sıraladık. Birlikte inceleyelim:

1-Meleğim Modaevi

Meleğim Modaevi'nde özellikle prenses gelinlik modelleri öne çıkıyor. Özellikle iddialı gelinlik modellerini beğenen gelin adaylarının göz atmasını önerdiğimiz bu modaevinde uygun gelinlik fiyatları da seni hayli memnun edebilir. Çünkü firmada gelinlik fiyatları minimum 1000-2000 TL civarında. Meleğim Modaevi’nde gelinlik kiralama seçeneği de bulunuyor. Eğer istediğin tarzda hazır gelinlik modelini bulamazsan da kendini profesyonel ellere bırakıp istediğin gelinliği diktirebilirsin. Ayrıca firmayı ziyaret etmen istersen Seyhan, Obalar Caddesi’nde yer aldığını da söylemeden geçmeyelim.

meleğim modaevi

Düğün mekanına henüz karar vermediysen şu yazımıza da göz atabilirsin: Adana’da Düğün Mekanı Fiyatları

2-Yusuf Alp Modaevi & Tasarım

Taşlı prenses gelinlikler, dantelli balık modeller ve aplikeli tasarımlar… Yusuf Alp Modaevi’nde her tarza hitap eden gelinlikleri bulmak mümkün. Farklı tasarım arayan gelin adayları için de geniş ürün yelpazesine sahip olan firma, sadece hazır gelinlik satışı yapmıyor. Özel dikim gelinlik seçenekleri için de Yusuf Alp Modaevi’ne uğrayabilirsin. Seyhan’da Atatürk Caddesi’nde bulunan modaevinin gelinlik fiyatlarını merak ediyorsan hemen söyleyeyim; minimum 2000-3000 TL’den başlıyor. Firmada gelin aksesuarları bulabilir, ek olarak da iç çamaşırı temin edebilirsin.

Yusuf alp modaevi

Gelinliğini tamamlayacak gelin saçı ve makyajı için de araşırma yapıyorsan şu yazımızı inceleyebilirsin: Adana Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

3-Avrupa Modaevi

İşte sana kendini prensesler gibi hissettirecek oldukça profesyonel bir modaevi! Zarif, şık ve gösterişli gelinlikleri ile öne çıkan firmada gelinlik fiyatları minimum 2000 ile 3000 TL arasında değişiyor. Uygun fiyatlı gelinlikler için kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsin. Bu arada profil sayfasındaki gelinlerin yorumlarını okumayı ihmal etme. Deneyim en iyi rehberdir!

avrupa modaevi

Düğününden hatıra kalacak fotoğrafları çekecek ekiple henüz anlaşmadıysan şu yazımıza da bakabilirsin: Adana'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

4-Atelier Mila Gelinlik

Modern ve şık tasarımlarıyla öne çıkan Atalier Mila dünya trendlerini yakından takip ediyor ve kaliteli kumaş ve dantelleriyle seni gecenin yıldızına dönüştürmeye aday bir firma olarak dikkat çekiyor. Ayakkabı, bolero, duvak, eldiven, gelin buketi ve gelin kesesi de temin edebileceğin Atelier Mila’da gelinlik fiyatları da minimum 3000-4000 TL! Unutmadan söyleyelim firma, Adana Gazipaşa gelinlikçileri arasında yer alıyor!

atelier mila

Düğün bütçeni planlarken, davetiye harcamalarını unutma: Adana'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

5-Arya Sposa

Adana Gazipaşa’da bulunan firmada, dikkati en çok dantelli gelinlik modelleri çekiyor. Zarif bir gelinlik istiyorsan, neden Arya Sposa gelinliklerine bir göz atmıyorsun? Firmanın gelinlikte minimum başlangıç fiyatları 2000-3000 TL! Eğer gelinlikle beraber kına kıyafeti almak istersen sana bu konuda da yardımcı olacaklarını unutma!

arya sposa

6-Miraç Gelinlik

Miraç Gelinlik’i en iyi işlemeli gelinlik modelleri anlatır! Neden mi? Çünkü gelinliklerinde en çok öne çıkan detaylar inciler, taşlar ve payetler! Bütün gece bir yıldız gibi parlamak için Gazipaşa gelinlikçileri arasında yer alan Miraç Gelinlik’e uğramayı sakın ihmal etme! Miraç’ın gelinlik fiyatlarına gelecek olursak minimum başlangıç fiyatı 2000 ile 3000 TL arasında! 

miraç gelinlik

7-Nina Sposa & Miss Defne

Bu firmayı en iyi ne anlatır dersen; prenses ve balık gelinlik modelleri derim! Gelinlik kumaşı tercihinde özellikle tüllere ağırlık veren Nina Sposa, Gazipaşa Bulvarı’ndaki gelinlikçilerden. Gelinlik fiyatları da minimum 2000-3000 TL’den başlıyor. Sadece gelinlik değil bindallı konusunda da yardım alabileceğin firmada, gelin adaylarına gelinlik kiralama ve özel dikim seçeneği de sunuluyor. 

nina sposa

8-Nena Tasarım (By Nehir Kandemir Yöntem)

Şimdi seni firma yorumlarında pek çok gelinden tam not almış Nena Tasarım ile tanıştıralım! Firmada gelinlik fiyatları, uygun fiyata gelinlik bulmak isteyen gelin adaylarını da memnun edecek. Zira minimum başlangıç fiyatları 1000-2000 TL! Unutmadan, mağaza Adana’nın Çukurova ilçesinde bulunuyor!

nena tasarım

9-Haluk Şenbayrak

Adana’nın en iyi gelinlikçileri arasında bulunan Haluk Şenbayrak, özel tasarımlarıyla adından sıkça söz ettiriyor. Mağazanın gelinliklerini incelediğinde çoğunlukla katlı etekler, kemerli, robadan ve taşlı gelinlikler ile karşılaşacaksın. Ayrıca tasarımlarında dantel kumaşları da yaygın olarak kullanan Haluk Şenbayrak’da gelinlik fiyatlarının başlangıç fiyatı 4000-5000 TL! Bu arada mağaza Gazipaşa Bulvarı’nda bulunuyor.

haluk şenbayrak

10-İhsan Abiyem & Gelinlik

İhsan Gelinlik özellikle straplez gelinlikleri ve aplikeleriyle ön planda. Firmada ayakkabı, bolero, duvak, eldiven, gelin buketi, gelin kesesi, kuşak, şapka ve şemsiye gibi gelin aksesuarlarını da bulabilirsin. Modaevinin gelinlik fiyatları ise bütçe dostu olmaya aday. Çünkü minimum fiyatlar 1000-2000 TL arasında! Ayrıca istersen İhsan Abiyem ve Gelinlik’te gelinliğini diktirebilirsin.

İhsan Abiyem ve Gelinlik

Adana gelinlik modaevleri hakkındaki bilgileri seninle paylaştık. Sen de daha detaylı bir araştırma yapmak istiyorsan şehrindeki diğer gelinlik firmalarının da modellerini ve fiyatlarını inceleyebilirsin. Beğendiğin firmalardan randevu talep etmeyi ihmal etme!

Gelinlik Firmaları

Şehrindeki en iyi Gelinlik firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik Firmaları

Sıradaki Makaleler

Gelinlik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum