Adana'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

4:05 dakika

05.10.2022

Aklında “Beğendiğim gelinliği bulabilecek miyim? Gelinlik fiyatları bütçeme uygun olacak mı?” gibi sorular olabilir. Bu yüzden senin için Adana gelinlik mağazaları ve fiyatları hakkında detaylı bir yazı hazırladık. Haydi, inceleyelim!

adana gelinlik fiyatları metin

Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişir?

Gelinlik seçmek heyecanlı olduğu kadar zor ve vakit alan bir süreç. Bu nedenle ne kadar erken aramaya başlarsan o kadar avantajlı olursun. Gelinlik alışverişine çıkmadan önce gelinlik fiyatlarını ve fiyatları etkileyen faktörleri de bilmende fayda var.

Peki nedir bu faktörler? Gelinliğin kumaşlı ve işlemeleri, gelinliğini aldığın yer, tasarımın özel dikim ya da kiralık olup olmaması gibi etkenler, gelinlik fiyatlarında farklılık yaratıyor. Dilersen bu faktörlere de kısaca bakalım: 

Gelinliğin Dikim Şekli

Gelinliğin dikim şeklinden bahsedecek olursak bunun için iki seçeneğin olduğunu bilmelisin. Bunlar özel dikim modeller ile markaların hazır model gelinlikleri.

Özel dikim gelinliklerin hazır modellere kıyasla daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü satın alınan hazır model gelinlikler, ufak birkaç tadilatla teslim edilirken, özel dikim gelinliklerde hem işçilik hem de süre gibi faktörler fiyatları artırıyor.

Tasarımcısı

Gelinliğinin taşıdığı imza da fiyatını etkileyen faktörler arasında. Yerli ya da dünyaca ünlü tasarımcıların ya da markaların gelinliklerinin hem marka bilinirliği hem de işçilikte kullanılan malzemelerin kalitesi nedeniyle yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

adana gelinlik fiyatları

Gelinliğin Kumaşı ve İşlemeleri

Gelinliğinin işçiliği, kumaşı, kullanılan aksesuarlar fiyatı doğrudan etkiler. Gelinliği gösteren en önemli malzeme olan kumaşın kalitesine dikkat etmelisin. İpek, Fransız danteli, işlemeli kumaşlar gelinliğin fiyatını artırır.

Kendinden işlemeli kumaşların aksine, işleme gelinliğe sonradan eklenirse, bu işçiliği de artıracağı için gelinliğin fiyatını etkiler.

Gelinliğe işlenen boncuk, çiçek aplike, swarovski taş, inci gibi aksesuarların gelinlikte alanı büyüdükçe fiyatı da doğru orantılı olarak artacaktır.

Gelinlik alışverişinde, denediğim gelinliğin kalitesini nasıl anlarım diyorsan şu yazımızı incelemende fayda var: Gelinliğinizin Kalitesini Nasıl Anlarsınız?

Satılık ya da Kiralık Olması

Beğendiğin gelinliği daha ekonomik bir şekilde giyebilmek için gelinlik kiralama seçeneğini düşünebilirsin. Adana gelinlik kiralama fiyatlarının satılık modellere göre daha uygun olduğunu söyleyelim.

Ancak fiyatların çok fark etmediği konusunda da uyaralım. Çünkü gelinlik kiralama fiyatları satılık gelinliklerin yüzde 70-80'i oranında oluyor. Yani 2000 TL'lik bir gelinliği 1500-1600 TL'ye kiralayabilirsin.

Kiralık gelinlik Adana'da birçok gelinlik modaevinde birbirinden şık seçenekleriyle yer alıyor. Hazır bir model kiralamak istemiyorsan beğendiğin tasarımı diktirip onu da kiralayabilirsin.

Gelinliğini Aldığın Yer

Adana gelinlik fiyatları, gelinliğini nereden aldığına göre de değişiyor. Gelinliğini aldığın mağazanın bulunduğu semt, gelinlik fiyatlarına da etki ediyor.

Adana'da Gelinlik Nereden Alınır?

Her şehirde olduğu gibi Adana'da da gelinlik firmalarının yoğunlukla bulunduğu bölgeler var. Özellikle Adana gelinlik mağazalarının özellikle Seyhan, Adnan Menderes ve Çukurova'da yoğunlaştığını söyleyebiliriz.

Burada bakman gereken adreslerden biri Adana Vakıflar Sarayı gelinlikçileri. Özellikle Adana’da gelinlik alışverişine çıkan gelin adayları Adana Vakıflar Sarayı gelinlik modellerini incelemeden geçmiyor diyebiliriz.

Bir diğer adres de Gazipaşa Bulvarı. Adana Gazipaşa gelinlikçileri de her tarza ve bütçeye uygun gelinlik modelleri bulabileceğin bölgelerden.

Adana Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Gelinlik fiyatları Adana'dan ne kadar diye merak ediyorsan minimum fiyatları 5.000 TL'den başlıyor. Bu fiyatlar bazı firmalarda 10.000 TL'ye kadar çıkabiliyor.

Özellikle Seyhan'da gelinlik firmalarının minimum fiyatlarına baktığımızda 7.500-10.000 TL arasında değiştiğini, Çukurova ve Adnan Menderes'te 5.000-10.000 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Biz sana fikir vermesi için ilgini çekebileceğini düşündüğümüz Adana gelinlik firmalarından bazılarını sıraladık. Birlikte inceleyelim:

1- Avrupa Modaevi

İşte sana kendini prensesler gibi hissettirecek oldukça profesyonel bir modaevi! Zarif, şık ve gösterişli gelinlikleri ile öne çıkan firmada gelinlik fiyatları minimum 7.500-10.000 TL arasında değişiyor.

Uygun fiyatlı gelinlikler için kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsin.

avrupa modaevi

2- Arus Wedding

Seyhan'da faaliyet gösteren Arus Wedding, gösterişli ve romantik modellerin ağırlıkta olduğu bir firma. Markanın hazır modellerini inceleyebileceğin gibi özel dikim ve kiralık gelinlik hizmetlerinden de yararlanabilirsin.

Modaevinde gelinlik fiyatları ise 5.000 TL'den az.

arus wedding

Arus Wedding

Arus Wedding

Firmayı İncele

4- Meleğim Modaevi

Meleğim Modaevi'nde özellikle prenses gelinlik modelleri öne çıkıyor. Modaevinde uygun gelinlik fiyatları da seni hayli memnun edebilir. Çünkü firmada gelinlik fiyatları minimum 7.500-10.000 TL civarında.

Meleğim Modaevi’nde gelinlik kiralama seçeneği de bulunuyor. Ayrıca firmayı ziyaret etmek istersen Seyhan, Obalar Caddesi’nde yer aldığını da söylemeden geçmeyelim.

meleğim modaevi

5- Needle Wedding Dress

Prenses modelden A kesime; klasik tarzdan bohem gelinliklere kadar pek çok seçenek bulunan Needle Wedding Dress, Seyhan Cemalpaşa Mahallesi üzerinde bulunuyor.

Yurt dışından getirttiği kumaşları ile kaliteli gelinlikler üreten firmada minimum fiyatlar 10.000 TL-15.000 TL civarında.

Needle Wedding Dress

5- By Aytekin Haute Couture

Adana Çukurova'da bulunan firmada, dikkati en çok dantelli gelinlik modelleri çekiyor. İddialı bir tasarım istiyorsan, firmanın tasarımlarının ilgini çekebileceğini söyleyebiliriz.

Firmanın gelinlikte minimum başlangıç fiyatları 10.000-15.000 TL. Eğer gelinlikle beraber nişan kıyafeti almak istersen sana bu konuda da yardımcı olacaklarını unutma!

By Aytekin Haute Couture

6-Moda Yıldız Gelinlik

Moda Yıldız Gelinlik’i en iyi işlemeli gelinlik modelleri anlatır! Neden mi? Çünkü gelinliklerinde en çok öne çıkan detaylar danteller, güpürler ve taşlar!

Göz dolduran gelinlikler için Seyhan gelinlikçileri arasında yer alan Moda Yıldız Gelinlik’te minimum başlangıç fiyatı 10.000 ile 15.000 TL arasında! 

Moda Yıldız Gelinlik

Adana gelinlik modaevleri hakkındaki bilgileri seninle paylaştık. Sen de daha detaylı bir araştırma yapmak istiyorsan şehrindeki diğer gelinlik firmalarının da modellerini ve fiyatlarını inceleyebilirsin. Beğendiğin firmalardan randevu talep etmeyi ihmal etme!


Şunlar da ilgili çekebilir

Adana’da Düğün Mekanı Fiyatları

Adana Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Adana'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Adana'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

Adana’da Çiftlerin Favori Düğün Mekanları

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum