İzmir Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:49 dakika

20.11.2020

“İzmir’de düğün fotoğrafı çektirmek ne kadara mal olur” diye merak eden çiftlere özel bir araştırma yaptık. İzmir düğün fotoğrafçısı önerileri, ortalama fiyatlar, hizmetler ve daha birçok bilgi bu yazıda!

i̇zmir düğün fotoğrafçısı fiyatları

Standart Paketler ve İzmir Dış Çekim Fiyatları

İzmir’deki düğün fotoğrafçıları çiftlere standart bir çekim paketi sunuyor. Bu paket, 2-4 saat aralığında süren çekimi kapsıyor. Dış çekim revaçta olsa da tarihi mekanlar da İzmir’deki fotoğraf çekim alanları arasında popüler.

Çiftler, bu çekimi düğün günü yaptırabiliyorlar. Ancak daha geniş bir zaman diliminde yaptırmak isterlerse de düğün gününden başka bir tarih seçebiliyorlar.

Çekilen tüm fotoğraflarla beraber çiftlere bir de albüm seti veriliyor.

Standart pakette neler var? İçerik şöyle:

 • Tüm fotoğrafların orijinali (Dijital halde)

 • 1 büyük albüm,

 • 2 aile albümü,

 • 1 cep albüm,

 • 1 poster.

Bu standart düğün fotoğrafı çekimlerinin fiyatları 1.000-1.750 TL aralığında değişiyor. Seçilen albümün kalitesi arttıkça fiyatlar yükseliyor.

i̇zmir düğün fotoğrafçısı fiyatları

İzmir’de dış çekim mekanlarını merak edenler buraya: İzmir'de Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Ekstra Hizmetler ve Fiyatları

İzmir düğün fotoğraflarına baktığımızda birçok çekim türü olduğunu görüyoruz. Yani sadece 2 saatlik dış çekimden ibaret değil. Onların detayları ve fiyatlandırmaları da şu şekilde:

 • Düğün Hikayesi: Sabah kuafördeki hazırlıklardan başlayarak düğün mekanındaki dansa kadar devam eden çekimlere düğün hikayesi deniyor. İzmir düğün hikayesi çekimleri bazı durumlarda düğün organizasyonunun sonuna kadar sürebiliyor. Ama bunun için düğün mekanınızla, dışarıdan fotoğrafçı kabul edip etmedikleriyle ilgili konuşmanız gerekiyor.
  Sabahtan akşama kadar fotoğrafçıların yanınızda olduğu ve fotoğrafların yanı sıra video da çektikleri düğün hikayesinin fiyatları da 2.000-2.500 TL arasında değişiyor.

 • Düğün Klibi: İzmir fotoğrafçıları, düğün klibini tüm gün çekim paketinin içerisinde dahil edebiliyorlar. Ancak siz müstakbel eşinizle hikayenizi yansıtan bir düğün hikayesi isterseniz fiyatlar 1.000 TL’den başlıyor. Bu fiyat dahilinde 3-4 dakikalık bir video çekiyorlar.

 • Şehir Dışında Çekim: İzmir dışında Salda, Kapadokya gibi bölgelerde düğün fotoğrafı çektirmek isteyen çiftler için fiyatlar biraz yükseliyor. Gideceğiniz bölgeye göre fotoğraf firmasının yol ve konaklama masrafları paket fiyatının üzerine ekleniyor.

i̇zmir düğün fotoğrafçısı fiyatları

 • Save The Date: Bu çekim türü ile çiftler, düğün tarihlerini fotoğraflar ve videolar aracılığıyla duyuruyorlar. İzmir düğün fotoğrafçıları save the date çekimi için özel hikayeler oluşturuyor. Bu oluşturulan hikaye üzerinden video ve fotoğraf çekimleri yapılıyor. Fiyatları ise sadece fotoğraf istenirse 1.000 TL’den, video da talep edilirse 2.000 TL’den başlıyor.

Save the date hakkında detaylı bilgiyi de buraya bırakalım: Merak Edenler İçin Save the Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

 • Trashday: Kır bahçelerinde dilediğinizce uzanabileceğiniz, denize girip kıyafetim kirlenecek korkusu yaşamayacağınız çekim türüne geldi şimdi sıra! Trashday çekimlerinin fiyatlarını araştırdığımızda 1.500 TL civarında olduğunu görüyoruz.
  Trashday için detaylı bilgi isteyenlere: Düğün Fotoğrafında Son Trend Trash The Dress

i̇zmir düğün fotoğrafçısı fiyatları

Burada da firma önerileri var: İzmir'in Dış Mekan Çekimi İsteyen Çiftlerine 10 İzmir Düğün Fotoğrafçısı!

İzmir’deki Düğün Fotoğrafçıları Fiyatları Neye Göre Belirliyor?

 • Albüm seçimi, düğün fotoğrafçısı fiyatlarını etkileyen en önemli faktör. Albümde kullanılan malzemeye göre fiyatlar yükselebiliyor. Mesela ahşap kutuda bir albüm istersen rakamlar artıyor. Ayrıca albümün kaç sayfa olduğuna göre de ödeyeceğin rakam değişiyor.

 • İzmir’de düğün fotoğrafı paketlerinde 1 adet poster de veriliyor. Bu posterin kanvas tablo olarak verilmesi veya çerçeveyle sunulması fiyatı arttıran faktörlerden.

 • Çekim saatine değinelim. 2 saatlik bir çekim ile tüm gün süren çekimler arasında büyük bir fiyat farkı oluyor. Hatta rakamlar neredeyse %40 artıyor diyebiliriz.

 • İzmir düğün fotoğrafçılarının kullandığı ekipmanlar da fiyatları değiştiriyor. Mesela drone ile çekim yaptırmak isterseniz rakamlar artıyor.

i̇zmir düğün fotoğrafçısı fiyatları

İzmir Düğün Fotoğrafçıları Önerileri

İzmir’de düğün fotoğrafçılarının talep ettiği fiyatlardan bahsettik. Şimdi sıra geldi firma önerilerine! Tek tek stüdyo gezmekle uğraşma diye senin için bir liste hazırladık. Firma bilgilerinin altında çektikleri fotoğraflardan da paylaşımlar var. İlgini çeken fotoğrafçılar olursa ücretsiz fiyat teklifi almayı ihmal etme!

1- Yedinci Sanat Prodüksiyon

İzmir fotoğrafçılarından Yedinci Sanat Prodüksiyon, Karşıyaka’da konumlanmış. Firmanın ekibi oldukça geniş: Alanında uzman fotoğrafçılar, kameramanlar, sanat yönetmenleri, kurgu ve montaj ekibinden oluşuyor. Fiyatları ise 1.500-2.000 TL’den başlıyor.

Yedinci Sanat Prodüksiyon

Düğün mekanını hala seçemediysen: Açık ve Kapalı Alana Sahip İzmir Düğün Salonları

2- Kadir Adıgüzel Photography

İzmir’de dış çekim yapan fotoğrafçılardan bir başkasıyla devam edelim. Kadir Adıgüzel Photography, Konak’ta yer alıyor. Çeşme’deki mavi sularda, Urla’da üzüm bahçelerinde ve daha birçok dış mekanda çektikleri fotoğraflar kendine hayran bırakan firma şehir dışında da çekim hizmeti veriyor. Minimum paket fiyatları da 1.500-2.000 TL aralığında.

Kadir Adıgüzel Photography

İzmir'de dış çekim fiyatları nasıl? Araştırdık: İzmir Dış Çekim Fiyatları ve Fiyat Teklifi Alabileceğin Firmalar

3- Vision Art Photography

Bir başka Konak firmasındayız şimdi. Vision Art Photography, mekan olarak tarihi yapıları, yeşil alanları ve sahilleri değerlendiriyor. Ayrıca düğün mekanında çektikleri doğal fotoğraflar da çok hoş. Firmanın İzmir dış çekim fotoğraf fiyatları ise 1.000-1.500 TL civarında.

Vision Art Photography

İzmir’deki gelin adayları buraya: İzmir'de Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

4- Fanus Medya

İzmir dış çekim fotoğrafçılarından Fanus Medya, çiftlerin memnuniyetini ön planda tutan fotoğrafçılardan biri. Zaten firma sayfasına yapılan yorumlara bakınca da bu kolaylıkla anlaşılıyor. Hatta birini fikir vermesi açısından buraya bırakıyorum:

Burcu & Fırat: "Emek verdiğiniz ve severek yaptığınız o kadar belli ki! Enerjiniz bütün düğüne yansıdı ve harika bir videom oldu. Eşim Fırat ve ben sizlere buradan teşekkür etmek istedik. Her şey için teşekkür ederiz."

Fanus Medya

Nişan organizasyonunu hala yapmadıysan: İzmir Nişan Organizasyon Fiyatları ve Firma Önerileri

5- Aykut Taştepe Photography

Bu düğün fotoğrafçısı İzmir’in Konak ilçesinde yer alıyor. Firma; düğün hikayesi, düğün klibi, save the date, nişan çekimi, trashday gibi birçok alternatif çekim türüne de hakim. Düğün fotoğrafı paketleri de 1.500-2.000 TL’den başlıyor.

Aykut Taştepe Photography

Şehirdeki uygun fiyatlı davetiye modellerine de göz at: İzmir’deki Uygun Düğün Davetiyeleri

6- 25 Wedding Photograpy & Videography

İzmir fotoğraf stüdyolarından 25 Wedding Photograpy, Balçova'da bulunuyor. Uzun süredir fotoğraf sektöründe hizmet veriyorlar. Kendilerini en iyi şekilde açıklıyor ve "Mutlu bir çiftin isteklerini bilen, son derece romantik bir ikili ve düğün hikayeniz için film yapımcılarıyız" diyor firma yetkilileri. Fiyatlarına bakarsak o da 1.000-1.500 TL’den başlıyor.

Wedding Photograpy

İzmir'de gelinlik alışverişin için de firma önerisine ihtiyacın varsa şu yazımıza göz atabilirsin: İzmir'de Gelinlerin Favori Gelinlik Mağazaları

7- Orange Pv Wedding

Düğün fotoğrafçıları İzmir’in Konak ilçesinde çok sayıda bulunuyor. Orange Pv Wedding de bunlardan biri! Firma; düğün belgeseli, düğün klibi, havadan çekim, senaryolu çekim, canlı yayın, 360 derece sanal gerçeklik, havadan etkinlik yayını gibi birçok hizmet sunuyor. Fiyatları ise minimum 2.000-3.000 TL aralığında.

Orange Pv Wedding

İzmir’deki kuaförler fiyatlar konusunda ne diyor? Gel, bakalım: İzmir Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

8- YF Photo Video

İzmir’de fotoğrafçı arayan çiftlere bir diğer önerimiz YF Photo Video! Stüdyosu Balçova'da yer alan ekibin paketinde; 25x70 büyük boy albüm, 2 adet aile albümü, 50x60 poster baskısı, albüm içerisine konmak üzere 30 poz ve aynı zamanda dijital ortamda teslim için 30 poz düzenlenmesi bulunuyor. Minimum paket fiyatları ise 1.500-2.000 TL arasında değişiyor.

YF Photo Video

9- Sibel Alan - Mutlu Gün Fotoğrafçısı

Çiftlerin her şeyiyle içine sinen fotoğraflara sahip olması için uğraştıklarını söylüyor Sibel Alan! Fiyatları ise 750-1.000 TL’den başlıyor. Ayrıca Düğün.com çiftlerine özel sundukları kampanyalar için de firma sayfalarını incelemeni öneriyoruz.

Sibel Alan

Gelin saçı ve makyajın için şehirde öne çıkan firmaları da incelemek istersen şuraya bakabilirsin: İzmir’de En İyi Gelin Başı Yapan Kuaförler

10- Stüdyo Elit

İzmir dış çekim fotoğrafçısı Stüdyo Elit ile sonlandıralım listeyi. Karabağlar'da yer alan fotoğrafçı; güler yüzüyle ve işindeki profesyonelliğiyle İzmirli çiftlerin gönlünde taht kurmuş. Stüdyo Elit ile çalışmak istersen, fiyatları 1.500-2.000 TL’den başlıyor.

Stüdyo Elit

İzmir’de düğün fotoğrafı fiyatları ve sana önereceğim firmalar bunlardı. Düğün fotoğraflarını bir ömür saklayacak ve ileride çocuklarına göstereceksin. O nedenle ne kadar iyi bir iş ortaya çıkarsa o kadar iyi! Bu arada bütçenin de sarsılmaması için düğün fotoğrafçısı kampanyalarına göz atabilirsin.

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

Sevim Şen

14/10/2014

Kesinlikle katılıyorum size İpek hanım. Dönüp dönüp o fotoğraflara bakmak isterim ve her baktıgımda ne kadar güzel bir gün oldugunu gerçekten hatırlacak fotoğraflar olmalı


İT

İpek Tunç

14/10/2014

En güzel günümden bana anı olarak bu fotoğraflar kalacağı için fiyat değil de direkt olarak yeteneğe bakarım :)