İzmir Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

5:23 dakika

14.09.2022

“İzmir’de düğün fotoğrafı çektirmek ne kadara mal olur” diye merak eden çiftlere özel bir araştırma yaptık. İzmir düğün fotoğrafçısı önerileri, ortalama fiyatlar, hizmetler ve daha birçok bilgi bu yazıda!

i̇zmir düğün fotoğrafçısı fiyatları

Standart Paketler ve İzmir Dış Çekim Fiyatları

İzmir’deki düğün fotoğrafçıları çiftlere standart bir çekim paketi sunuyor. Bu paket, 2-4 saat aralığında süren çekimi kapsıyor. Dış çekim revaçta olsa da tarihi mekanlar da İzmir’deki fotoğraf çekim alanları arasında popüler.

Çiftler, bu çekimi düğün günü yaptırabiliyorlar. Ancak daha geniş bir zaman diliminde yaptırmak isterlerse de düğün gününden başka bir tarih seçebiliyorlar.

Çekilen tüm fotoğraflarla beraber çiftlere bir de albüm seti veriliyor.

Standart pakette neler var? İçerik şöyle:

 • Tüm fotoğrafların orijinali (Dijital halde)

 • 1 büyük albüm,

 • 2 aile albümü,

 • 1 cep albüm,

 • 1 poster.

Bu standart düğün fotoğrafı çekimlerinin fiyatları 1.500-3.000 TL aralığında değişiyor. Seçilen albümün kalitesi arttıkça fiyatlar yükseliyor.

i̇zmir düğün fotoğrafçısı fiyatları

İzmir’de dış çekim mekanlarını merak edenler buraya: İzmir'de Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Ekstra Hizmetler ve Fiyatları

İzmir düğün fotoğraflarına baktığımızda birçok çekim türü olduğunu görüyoruz. Yani sadece 2 saatlik dış çekimden ibaret değil. Onların detayları ve fiyatlandırmaları da şu şekilde:

 • Düğün Hikayesi: Sabah kuafördeki hazırlıklardan başlayarak düğün mekanındaki dansa kadar devam eden çekimlere düğün hikayesi deniyor. İzmir düğün hikayesi çekimleri bazı durumlarda düğün organizasyonunun sonuna kadar sürebiliyor.
  Sabahtan akşama kadar fotoğrafçıların yanınızda olduğu ve fotoğrafların yanı sıra video da çektikleri düğün hikayesinin fiyatları 3.000-5.000 TL arasında değişiyor.

 • Düğün Klibi: İzmir fotoğrafçıları, düğün klibini tüm gün çekim paketinin içerisinde dahil edebiliyorlar. Hikayenizi yansıtan bir düğün hikayesi isterseniz fiyatlar 1.500 TL’den başlıyor. Bu fiyat dahilinde 3-4 dakikalık bir video çekiyorlar.

 • Şehir Dışında Çekim: İzmir dışında Salda, Kapadokya gibi bölgelerde düğün fotoğrafı çektirmek isteyen çiftler için fiyatlar biraz yükseliyor. Gideceğiniz bölgeye göre fotoğraf firmasının yol ve konaklama masrafları paket fiyatının üzerine ekleniyor.

i̇zmir düğün fotoğrafçısı fiyatları

 • Save The Date: Bu çekim türü ile çiftler, düğün tarihlerini fotoğraflar ve videolar aracılığıyla duyuruyorlar. İzmir düğün fotoğrafçıları save the date çekimi için özel hikayeler oluşturuyor. Bu oluşturulan hikaye üzerinden video ve fotoğraf çekimleri yapılıyor. Fiyatları ise sadece fotoğraf istenirse 1.000 TL’den, video da talep edilirse 2.000 TL’den başlıyor.

Save the date hakkında detaylı bilgiyi de buraya bırakalım: Merak Edenler İçin Save the Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

 • Trashday: Kır bahçelerinde dilediğinizce uzanabileceğiniz, denize girip kıyafetim kirlenecek korkusu yaşamayacağınız çekim türüne geldi şimdi sıra! Trashday çekimlerinin fiyatlarını araştırdığımızda ortalama 1.500-3.000 TL civarında olduğunu görüyoruz.
  Trashday için detaylı bilgi isteyenlere: Düğün Fotoğrafında Son Trend Trash The Dress

i̇zmir düğün fotoğrafçısı fiyatları

Burada da firma önerileri var: İzmir'in Dış Mekan Çekimi İsteyen Çiftlerine 10 İzmir Düğün Fotoğrafçısı!

İzmir’deki Düğün Fotoğrafçıları Fiyatları Neye Göre Belirliyor?

 • Albüm seçimi, düğün fotoğrafçısı fiyatlarını etkileyen en önemli faktör. Albümde kullanılan malzemeye göre fiyatlar yükselebiliyor. Mesela ahşap kutuda bir albüm istersen rakamlar artıyor. Ayrıca albümün kaç sayfa olduğuna göre de ödeyeceğin rakam değişiyor.

 • İzmir’de düğün fotoğrafı paketlerinde 1 adet poster de veriliyor. Bu posterin kanvas tablo olarak verilmesi veya çerçeveyle sunulması fiyatı arttıran faktörlerden.

 • Çekim saatine değinelim. 2 saatlik bir çekim ile tüm gün süren çekimler arasında büyük bir fiyat farkı oluyor. Hatta rakamlar neredeyse %40 artıyor diyebiliriz.

 • İzmir düğün fotoğrafçılarının kullandığı ekipmanlar da fiyatları değiştiriyor. Mesela drone ile çekim yaptırmak isterseniz rakamlar artıyor.

i̇zmir düğün fotoğrafçısı fiyatları

İzmir Düğün Fotoğrafçıları Önerileri

İzmir’de düğün fotoğrafçılarının talep ettiği fiyatlardan bahsettik. Şimdi sıra geldi firma önerilerine! Tek tek stüdyo gezmekle uğraşma diye senin için bir liste hazırladık.

Firma bilgilerinin altında çektikleri fotoğraflardan da paylaşımlar var. İlgini çeken fotoğrafçılar olursa ücretsiz fiyat teklifi almayı ihmal etme!

1- Butikwed

İzmir fotoğrafçılarından Butikwed, Konak'ta konumlanmış. Firmanın ekibi oldukça profesyonel. Hangi çekim türlerini tercih edeceğinizi, dış mekan seçiminizi öğreniyorlar. Konsept hazırlıklarıyla; çifte uygun ışık ve çekim teknikleri belirliyorlar. Günün hangi saatleri doğal ışığı yakalamak için uygun bunu paylaşıyor ve saate göre bir çekim süreci tasarlıyorlar.

Fiyatları ise 10.000 TL’den başlıyor.

Butikwed

Butikwed

Butikwed

Firmayı İncele

2- Bizim Hikayemiz Prodüksiyon

Buca'da bulunan Bizim Hikayemiz Prodüksiyon, 15 yılı aşkın süredir hizmet veren, alanında deneyimli bir ekip. Çiftlerin istekleri doğrultusunda her tür çekim yapabiliyorlar. Çekimlerinde ateş, renkli ışık, konfeti, meşale gibi unsurları da kullanmayı çok seviyorlar! Firmanın paket fiyatları 5.000-7.500 TL aralığında.

bizim hikayemiz

3- Alice Wedding

Urla düğün fotoğrafçılarından Alice Wedding, konsept çekimlerde iddialı bir firma. Çekimlerini şehir içi, şehir dışı ve yurtdışında yapabiliyor. Ayrıca düğün mekanında çektikleri doğal ve eğlenceli fotoğraflar da çok hoş. Firmanın İzmir dış çekim minimum fotoğraf fiyatları ise 5.000-7.500 TL civarında.

i̇zmir düğün fotoğrafçısı fiyatları

Alice Wedding

Alice Wedding

Firmayı İncele

4- Foto Monark

Karşıyaka'da bulunan Foto Monark drone ve Full HD çözünürlüklü kamera sistemleriyle çiftlere son teknoloji bir çekim deneyimi sunuyor. Fotoğrafların baskısında albüm seti ve canvas tablo gibi seçenekler sunuyorlar. Firmanın paket fiyatları 1.500-3.000 TL aralığında.

Foto Monark

Foto Monark

Foto Monark

Firmayı İncele

5- Haydar Doğramacı / Fotoğrafhane

İzmir dış çekim fotoğrafçılarından Haydar Doğramacı / Fotoğrafhane, çiftlerin memnuniyetini ön planda tutan fotoğrafçılardan biri. Zaten firma sayfasına yapılan yorumlara bakınca da bu kolaylıkla anlaşılıyor. Bornova'da konumlanmış firmada fiyatlar 5.000-7.500 TL'den başlıyor.

Haydar Doğramacı / Fotoğrafhane

6- Sibel Alan - Mutlu Gün Fotoğrafçısı

Çiftlerin her şeyiyle içine sinen fotoğraflara sahip olması için uğraştıklarını söylüyor Sibel Alan! Fiyatları ise 1.500 TL'nin altında.

Ayrıca Düğün.com çiftlerine özel sundukları kampanyalar için de firma sayfalarını incelemeni öneriyoruz.

Sibel Alan

7- Lidya Art Ajans Medya Hizmetleri

İzmir’de fotoğrafçı arayan çiftlere bir diğer önerimiz Lidya Art Ajans Medya Hizmetleri! Bornova düğün fotoğrafçılarından olan ekip, romantik dış çekim fotoğraflarıyla öne çıkıyor. Drone çekimi gibi yeni nesil çalışmalarıyla dikkat çeken firmada minimum paket fiyatları ise 7.500-10.000 TL civarında.

Lidya Art Ajans Medya Hizmetleri

8- İzmir Düğün Hikayesi

İzmir fotoğraf stüdyolarından İzmir Düğün Hikayesi, Konak'ta bulunuyor. Uzun süredir fotoğraf sektöründe hizmet veriyorlar.

Çekilen fotoğraf ve videoları 4 hafta içinde teslim eden firmanın fiyatlarının 5.000-7.500 TL’den başladığını da belirtelim.

İzmir Düğün Hikayesi

9- Digital Atölye

Düğün fotoğrafçıları İzmir Bornova'da çok sayıda bulunuyor. Digital Atölye de bunlardan biri! Firma; düğün belgeseli, düğün klibi, save the date, nişan çekimi gibi birçok alanda hizmet sunuyor. Fiyatları ise 10.000 TL'den başlıyor.

Digital Atölye

10- İzmir Dış Çekim Hikayeniz

Bu düğün fotoğrafçısı İzmir’in Konak ilçesinde yer alıyor. Firma; düğün hikayesi, düğün klibi, save the date, nişan çekimi, trashday gibi birçok alternatif çekim türüne de hakim. Düğün fotoğrafı paketleri de 3.000-5.000 TL'den başlıyor.

İzmir Dış Çekim Hikayeniz

11- Shelfy Düğün

Shelfy Düğün çiftlerin talebine göre save the date, düğün belgeseli, trashday gibi çekimleri gerçekleştiriyor.

Kore tarzı sade düğün fotoğrafları hayal edenler için de firma olanak sağlıyor. Paket fiyatları ise minimum 3.000-5.000 TL arasında.

Shelfy Düğün


İzmir’de düğün fotoğrafı fiyatları ve sana önereceğimiz firmalar bunlardı. Düğün fotoğraflarını bir ömür saklayacak ve ileride çocuklarına göstereceksin. O nedenle ne kadar iyi bir iş ortaya çıkarsa o kadar iyi! Bu arada bütçenin de sarsılmaması için düğün fotoğrafçısı kampanyalarına göz atabilirsin.

Şunlar da ilgini çekebilir:

Açık ve Kapalı Alana Sahip İzmir Düğün Salonları

İzmir Dış Çekim Fiyatları ve Fiyat Teklifi Alabileceğin Firmalar

İzmir'de Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

İzmir Nişan Organizasyon Fiyatları ve Firma Önerileri

İzmir’deki Uygun Düğün Davetiyeleri

İzmir Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

Sevim Şen

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Kesinlikle katılıyorum size İpek hanım. Dönüp dönüp o fotoğraflara bakmak isterim ve her baktıgımda ne kadar güzel bir gün oldugunu gerçekten hatırlacak fotoğraflar olmalı


ipek tunç

Düğün Tarihi: 14.10.2014


En güzel günümden bana anı olarak bu fotoğraflar kalacağı için fiyat değil de direkt olarak yeteneğe bakarım :)