İzmir'de Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 2:12 DK

22.03.2019

İzmir’de düğün fotoğrafçısı arıyorsunuz ama ne kadar bütçe ayırmanız gerektiği konusunda bir fikriniz yok. Ben sizin için araştırdım, sordum soruşturdum. İşte karşınızda İzmir düğün fotoğrafçısı fiyatları!

İzmir düğün fotoğrafçıları ile konuştum. Çiftlerin en çok tercih ettiği çekimlerden bir tanesi 2 saatlik dış mekan gelin- damat fotoğraf çekimi. Gelin – damat katalog (veya portre) çekimi de denen bu çekim, çiftin isteğine göre düğün günü veya düğünden önce ya da sonra belirlenen başka bir günde de yapılabiliyor. Yeri gelmişken İzmir'de düğün fotoğraflarınızı nerede çektireceğinize karar vermediyseniz seçeneklerinize bir göz atın derim. Fiyatlara gelirsek böyle bir çekim için aşağı yukarı 1000 TL’yi gözden çıkartmanız gerektiğini belirtmek isterim.

Agora Fotoğraf

Düğün bütçeni planlarken, davetiye harcamalarını unutma: İzmir'de Düğün Davetiyesi Fiyatları

Fiyatlar değişiyor!

Fotoğraf sanat işi… Fotoğrafçının kendi sanatı için biçtiği değer tartışmaya açık bir şey değil diye düşünüyorum. Dolayısıyla deneyim, kalite, popülerlik vs. gibi faktörlerin de belirleyici olduğunu unutmadan aynı hizmeti 1250 TL’ye de 2000 TL’ye de bulabileceğinizi belirteyim. Bu fiyat genellikle fotoğrafların ham hallerinin tamamının ya da bir kısmının ve belli sayıda photoshoplu fotoğrafın DVD formatında teslim edilmesini kapsıyor. DVD’ye ek olarak, belirlenen albüm setine de (çoğunlukla 1 adet büyük, 1 adet cep, 2 adet aile albümü) sahip olabiliyorsunuz. Albümlerle alakalı taleplerinizin fiyat konusunda belirleyici olduğunu söyleyebilirim. En sağlıklı sonucu beğendiğiniz fotoğrafçılardan fiyat teklifi isteyerek edinebileceğinizi de söylemeden geçmeyeyim.

Şimdi gelelim yine en çok tercih edilen bir başka pakete. Burada dış çekime ek olarak hazırlık aşamalarının da fotoğraflanması söz konusu. Fotoğrafçılar İzmir'de çiftlerin kuafördeki hazırlık aşamalarının görüntülenmesinin ardından dış mekanda yapılan fotoğraf çekimlerine geçilmesini tercih ettiklerini söylüyor. Albümleriyle birlikte bu paketi 1600 TL’den 3000 TL’ye kadar bulabiliyorsunuz.

Peki düğün fotoğraflarını nerede çektireceğine karar verdin mi? Buradaki mekanlar hoşuna gidecek: İzmir'de Düğün Fotoğrafı için İdeal Mekanlar

Video mu dediniz?

Fotoğraf çekimlerime ilave olarak bir de video istiyorsunuz diyelim. Video çekimi için de yine fotoğraf ekibinden bir kameraman gün boyu sizi ve çevrenizi görüntülüyor. Bu video, tercihinize göre 2-3 dakikalık müzikli bir düğün klibi de olabiliyor, 5-6 dakikalık kısa bir düğün filmi de, on dakikalık bir düğün belgeseli de… Fiyatının kaç dakika olduğuna da bağlı olarak değiştiğini ve düğün klibi fiyatlarının yaklaşık 600 liradan başlayarak ortalama 1500-2000 lira arasında gidip geldiğini söyleyebilirim.

Son olarak bir de tüm gün fotoğraf ve video hikaye çekimi olasılığını da açıklığa kavuşturup bitirelim. Hazırlık aşamasından itibaren fotoğraf ve video çekimine başlayan ekip, gün içinde 2 saatlik bir dış mekan katalog çekimi de yapar ve sonrasında ilk dansınıza kadar sizin için o günü ölümsüzleştirmeye devam eder. Albüm paketiniz, DVD’niz ve videonuz ile birlikte bu hizmeti 4000 TL’ye de bulabilirsiniz, 6000 TL’ye de bulabilirsiniz. Hatta şehir dışında çekim yapmak istiyorsanız veya video çekimleri sırasında son yıllarda çokça tercih edilmeye başlayan jimmy jib kullanılsın istiyorsanız bu rakam 10 bin liraya kadar çıkabiliyor.

Beğendiğiniz fotoğrafçının fiyatlarını ve paketlerini öğrenmek için fiyat teklifi isteyebileceğinizi sakın unutmayın! Kendi talebinize göre en sağlıklı sonucu aklınızdaki fotoğrafçıyla iletişime geçerek öğrenebileceğinizi hatırlatmak isterim!

Şehrindeki En İyi Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILARI

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (2)

IT

Ipek Tunç

14/10/2014

En güzel günümden bana anı olarak bu fotoğraflar kalacağı için fiyat değil de direkt olarak yeteneğe bakarım :)


Sevim Şen

14/10/2014

Kesinlikle katılıyorum size İpek hanım. Dönüp dönüp o fotoğraflara bakmak isterim ve her baktıgımda ne kadar güzel bir gün oldugunu gerçekten hatırlacak fotoğraflar olmalı