İzmir'de Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

7:19 dakika

24.08.2020

İzmir’de ortalama gelinlik fiyatlarını merak eden bir gelin adayıysan, sorularına cevap bulacağın bir yazı hazırladım. Böylece hem İzmir’deki gelinlik modelleri ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olacaksın hem de “İzmir’de gelinlik nereden alınır?” sorusunun cevabını bulacaksın! Haydi, başlayalım!

izmir gelinlik fiyatları

İzmir Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

İzmir’de gelinlik fiyatları ve gelinlik nereden alınır gibi soruları yanıtlamadan önce fiyatları etkileyen unsurlardan bahsedelim. Alacağın gelinliğin işlemeleri, kumaşı, gelinliğini nereden aldığın ya da gelinliğinin özel dikim ya da kiralık olması gibi etmenler gelinlik modellerinin fiyatlarında farklılıklara neden oluyor.

Gelinliğin Dikim Şekli

Gelinliğin dikim şekline göre fiyatları etkileyen iki seçenek var. İlki markaların hazır model gelinlikleri; ikincisi ise özel dikim gelinlik alternatifleri. Bunlardan daha pahalı olanın özel dikim gelinlikler olduğunu söyleyelim.

Çünkü gelinlik diktirme fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan üretildiği için hazır modellere göre daha yüksek oluyor. Oysa ki; hazır model gelinlikleri satın aldığında ufak birkaç tadilatın ardından gelinliğini teslim alabilirsin. Bu da hem daha kısa sürede hazırlanması hem daha az işçilik gerektirmesi gibi sebeplerle hazır modelleri daha uygun hale getiriyor.

izmir gelinlik modelleri

Eğer hangisinin daha avantajlı olacağı konusunda aklında sorular varsa şu yazımıza göz atmanda fayda var: Gelinliği Hazır Almak mı Diktirmek mi Daha Doğru?

Tasarımcı

Günlük giyim ya da abiye elbiselerde olduğu gibi marka faktörü gelinlik fiyatlarına da etki ediyor. Türkiye’de ya da dünyada ünlü markaların gelinlik modellerinin, hem marka bilinirliği hem kullanılan malzemelerin daha kaliteli olması gibi nedenlerle, semtindeki butik modaevlerine kıyasla daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Kumaş ve İşlemeler

Gelinliğin kumaşı ve detayları için kullanılan işleme, taş, boncuk gibi malzemeler de fiyatları değiştiriyor. Örneğin; Fransız danteli yerli dantele göre daha pahalı. Aynı şekilde gelinlikte kullanımı çok yaygın olan tüllerde de ithal tüller, yerli tüllere kıyasla daha yüksek fiyatlı.

El işçiliğinin de fiyatı değiştirdiğini eklemeden geçmeyelim. Dantel kaplama yöntemi, aplike etme yöntemine göre daha az işçilik gerektirir. Yine maliyeti azaltmak için süslemeleri de kaplama tekniğiyle kullanmak yerine serpme tekniğini kullanmak daha mantıklı olacaktır. Tabii iyi bir el işçiliğiyle en sıradan malzemenin dahi harika bir gelinliğe dönüşebileceğini unutmamalısın.

izmir gelinlik

Gelinliğin kalitesini anlamanda sana yardımcı olacak şu yazımıza da göz atabilirsin: Uzmanına Sorduk: Gelinliğin Kaliteli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Kiralamak ya da Satın Almak

Gelinlik alışverişinde ekonomik bir seçenek arayan ya da düğünden sonra saklamak istemeyen gelin adaylarının tercihi gelinlik kiralama seçeneği de olabiliyor. Gelinlik firmalarının kiralık gelinlik seçeneklerini inceleyerek, dilediğin modeli düğün günün için kiralayabilirsin.

İzmir gelinlik kiralama imkanı sunan modaevleri açısından oldukça zengin. Peki kiralık gelinlik İzmir’de ne kadar diye merak ediyorsan satılık modellere kıyasla 500-600 TL civarında bir fark olduğunu da söyleyelim.

Kiralama metodunun hayalindeki gelinliği giymene engel olacağını da sakın düşünme! Çünkü hayalindeki gelinliği diktirip satın almak yerine kiralayabileceğin modaevlerini de İzmir’de bulabilirsin.

İzmir'de gelinlik kiralayabileceğin firmaları şurada sıraladık: İzmir'de Kiralık Gelinlik Bulabileceğin 10 Modaevi

Gelinliği Aldığın Yer

Tüm şehirlerde olduğu gibi İzmir’de de gelinlik mağazalarının yoğun olarak bulunduğu bölgeler var. Eğer gelinlik alışverişi için bu bölgelere yönelirsen birçok modaevini, gelinlik modelleri ve fiyatları açısından kıyaslayabilirsin.

izmir gelinlik

İzmir'de gelinlik alışverişi için firma önerisine ihtiyacın varsa şu yazımıza göz atabilirsin: İzmir'de Gelinlerin Favori Gelinlik Mağazaları

İzmir Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

İzmir gelinlik modellerine bakacak olursak şehirde prenses ya da düz kesim, vintage ya da bohem gibi dilediğin kesim ve tarzda tasarımlar bulman mümkün.

Gelinlik alışverişine çıkmadan önce İzmir'de gelinlik nereden alınır diye merak ediyorsan özetleyelim. İzmir'de gelinlik alışverişi için Konak ve Alsancak'ı gösterebiliriz. Örneğin; Konak'taki İzmir gelinlikçiler çarşısı olarak bilinen Kemeraltı Çarşısı gelin adaylarının uğrak noktalarından oluyor. İzmir Kemeraltı gelinlik fiyatları açısından her bütçeye uygun seçenekler sunuyor. Konak'taki Mimar Kemalettin Caddesi'nde ise ünlü İzmir gelinlik mağazalarını bulabilirsin.

İzmir Kemeraltı gelinlik mağazalarının yanı sıra uygun fiyatlı seçenekler için Çankaya da listene eklemen gereken adreslerden. Alsancak'ta ise haute couture mağazalarına ulaşabilirsin.

İzmir gelinlik fiyatlarının minimum 2000 TL ile 3000 TL arasında olduğunu da söyleyelim.

İzmir gelinlik mağazaları arasından senin için ilgini çekebileceğini düşündüğümüz bazı firmaları sıraladık. Gel, birlikte inceleyelim!

1-Nergis Şahan Couture

Konak'ta yer alan Nergis Şahan Couture; hazır dikim gelinliklerin satışını ve kiralamasını yaptığı gibi, gelin adaylarına özel gelinlik modelleri de tasarlayıp dikiyor. Çalışmalarına göz atıldığında daha çok kayık yaka prenses kesim modellerin ön plana çıktığı görülüyor. Aynı zamanda gelinlik modellerindeki çiçek aplikeleri de dikkat çeken detaylardan. Tabi firmanın A kesim ve balık model gelinliklerini de sayfasından inceleyebilirsin.

Ayrıca firmaya müşteriler tarafından gayet güzel yorumlar yapılmış. Firmadaki gelinliklerin fiyatları ise minimum 2000 TL'den başlıyor.

nergis sahan couture

Gelinliğini tamamlayacak gelin saçı ve makyajı için de fiyat araştırması yapıyorsan şu yazımız sana yardımcı olabilir: İzmir Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

2-Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Birbirinden şık gelinlikleriyle dikkat çeken Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture, Konak gelinlik firmaları arasında yer alıyor. A kesim, balık gibi daha dar silüetlerden başlayarak balo silüetine kadar geniş bir yelpazede özel dikim yapan firma, modern tasarımlarını 2 hafta içerisinde teslim ediyor. Bu arada mağazada gelinlik fiyatları minimum 2000-3000 TL arasında.

Çağrı Şengül  Serdar Yüzer

Gelinliğinle büyüleyici görüneceğin fotoğraflar için düğün fotoğrafçına karar verdin mi? O halde şu yazımıza göz atabilirsin: İzmir'de Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

3-Gado Sposa

Gösterişli gelinlik modelleriyle öne çıkan İzmir gelinlik markalarından Gado Sposa, bütçene uygun gelinlik bulabileceğin firmalardan. Seçim yapmakta zorlanacağın kadar geniş ürün yelpazesi bulunan modaevinin Konak'taki mağazasını ziyaret edebilirsin.

Mağazada gelinlik fiyatlarının minimum 2000-3000 TL’den başladığını da ekleyelim.

gado sposa

Hayalindeki düğün organizasyonunu gerçekleştirecek firmayı ararken sana yardımcı olabilecek şöyle bir yazımız var: İzmir Düğün Organizasyon Fiyatları

4-Evlilik Atölyesi

“Sıra dışı tasarımlar fark yaratan gelinlerle buluşuyor” diyen Evlilik Atölyesi, düz kesim ve dantelli gelinlik modelleri ile öne çıkıyor. Üstelik Konak, Talatpaşa Bulvarı’nda bulunan mağazada hazır model gelinliklerin yanı sıra gelinlik diktirme seçeneğini de değerlendirebilirsin.

Evlilik Atölyesi gelinlik fiyatlarından bahsedecek olursak, mağazanın minimum başlangıç fiyatının 4000-5000 TL olduğunu bilmelisin. Ayrıca kullanılan kumaşın, işleme varsa, pul, taş ya da boncuk olmasının kalitesine göre fiyata doğrudan etki edebileceğini de unutma!

Mağazada gelinlik haricinde bulabileceğin gelin aksesuarları ise şöyle: Bolero, duvak, eldiven, gelin buketi, gelin kesesi, kuşak, şapka.

i̇zmir'de gelinlik fiyatlarını araştırdık!

Dış çekim fotoğrafçılarının fiyatlarına da göz at: İzmir Dış Çekim Fiyatları ve Fiyat Teklifi Alabileceğin Firmalar

5-Wow Fashion Bride

Özellikle aplikeli ve güpürlü, romantik tarzdaki gelinlikleriyle dikkat çeken Wow Fashion Bride, hazır gelinlik modellerinin yanı sıra gelinlik diktirebileceğin İzmir gelinlik modaevleri arasında. Eğer düğün günü tüm gözler senin üzerinde olsun istiyorsan, gösterişli gelinlikler için firmanın profilini inceleyerek randevu talep edebilirsin.

Firmanın gelinlik fiyatlarını merak ediyorsan minimum 2000-3000 TL’den başladığını da söyleyelim!

wow fashion

Şehirde uygun fiyata gelinlik bulabileceğin firmalara da göz atmak istersen şu yazımız ilgini çekebilir: İzmir’de Ucuz Gelinlik Hangi Modaevlerinde Bulunur?

6-Aysshe Moda

İşte mutlaka profilini incelemeni ve gelinlerin yorumlarına göz atmanı önereceğimiz bir başka gelinlikçi! İzmir Konak'ta hizmet veren Aysshe Moda, her tarz ve kesimdeki tasarımlarını gelin adaylarının beğenisine sunuyor. Firmayı ziyaret ettiğinizde, markanın hazır modellerini inceleyebilir, isterseniz de özel dikim hizmetinden yararlanabilirsiniz. Modaevinde minimum fiyatların 2000 ile 3000 TL’den civarında olduğunu da belirtelim.

aysshe moda

İzmir'in nostaljik gelinlikleriyle öne çıkan firmalarına da göz atmak ister misin? Vintage Gelinlik İzmir’de Hangi Mağazalarda Bulunur?

7-Sema Çiçekçi

20 yılı aşkın süredir İzmir'de evlenecek gelinleri en özel gününe hazırlayan Sema Çiçekçi, Konak gelinlik firmaları arasında yer alıyor. Modern tasarımlarıyla dikkat çeken firmada hazır model gelinlikleri deneyebilir, özel dikim hizmeti de alabilirsin. Firmada minimum fiyatlar ise 3000 TL-5000 TL arasında.

sema çiçekçi

8- NeVestia

Konak'ta romantik gelinlik bulmak isteyen gelinleri tanıştırmak istediğimiz NeVestia, seçtiğin gelinliği 1-3 provada istediğin şekilde hazır hale getiriyor. 1 haftalık kısa teslim süresiyle de öne çıkan firmada minimum fiyatlar 1000-3000 TL arasında.

nevestia

9-Jeyan Gedik

Jeyan Gedik’in profilini incelemeye başladığında gözüne ilk olarak sıradanlıktan uzak olan ve oldukça şık görünen düz kesim gelinlikler çarpacak. İzmir Alsancak gelinlik mağazalarından biri olan Jeyan Gedik, uzun yıllardır gelinlik sektöründe. Bu yüzden de profesyonelliklerine güvenebileceğini de söyleyebiliriz.Özellikle özel tasarım gelinlik yaptırmak isteyen gelin adayları için önereceğimiz firmada gelinlik fiyatları da minimum 4000 TL’den başlıyor.

jeyan gedik

Gelin saçı ve makyajın için şehirde öne çıkan firmaları da incelemek istersen şuraya bakabilirsin: İzmir’de En İyi Gelin Başı Yapan Kuaförler

10-Maxxen Angel Wedding Dress

Romantik ve göz alıcı bir gelinlik arıyorsan Mimar Kemalettin Caddesi’ndeki Maxxen Angel Wedding Dress’i mutlaka ziyaret etmelisin. Özellikle tarihi mekan veya otel düğünleri yapacak gelin adaylarına önerdiğimiz Maxxen Angel Wedding Dress'te gelinlik fiyatlarının minimum 2000 TL’den başlıyor.

Maxxen Angel

11-Bendis Sposa

İzmir gelinlik markaları arasında farklı tasarımları olan bir gelinlikçi arıyorsan, seni Bendis Sposa ile tanıştıralım! Gelinlik fiyatları İzmir Konak'ta faaliyet gösteren firmada 3000-4000 TL'den başlıyor. Bendis Sposa kısa teslim süresiyle de dikkat çekiyor. Gelinliğini 1 ile 3 prova arasında bitiriyor.

bendis sposa

İzmir'in bohem gelinlikleriyle öne çıkan firmalarını da öğrenmek istersen şu yazımıza bakabilirsin:Bohem Gelinlik İzmir'de Hangi Modaevlerinde Bulunur?

12-Matrons Gelinlik

Yıllardır İzmir gelinlik firmaları arasında varlığını sürdüren Matrons Gelinlik, taşlı prenses gelinlik modelleri ile gelin adaylarının gözlerini kamaştırıyor diyebiliriz. Gösterişli bir gelin olmak istiyorsan Matrons’un gelinliklerine göz atmadan sakın karar verme!

Fiyatların minimum 2000 TL’den başladığı mağazada, gelinlik diktirebileceğini de not düşelim!

matrons gelinlik

Peki düğün fotoğraflarını nerede çektireceğine karar verdin mi? Buradaki mekanlar hoşuna gidecek: İzmir'de Düğün Fotoğrafı için İdeal Mekanlar

Gelinlik alışverişinden önce sana fikir vermesi için İzmir gelinlik modelleri ve fiyatları hakkında kısaca bilgi vermeye çalıştık. Seçeneklerinin seçtiğimiz firmalarla sınırlı olmadığını da unutma! İzmir gelinlik firmaları sayfasını inceleyerek hayallerindeki gelinlik için diğer gelinlikçilere de ulaşabilirsin.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlikçi Firmaları

Gelinlikçi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

4 yorum

A

Arzum

22/05/2018

Merhaba, 1 hafta süre içinde Izmır de diktirebilceğim gelinlikçi önerebilirmisiniz? 20 Temmuz da n 28 Temmuz a kadar ordayim prova ici , teslim de 6 Ağustosda olması lazım.

Düğün.com

Düğün.com
Arzum Hanım Merhaba. Gecikmeli olarak yanıt verdiğimiz için kusura bakmayın. İzmir'de özel dikim yapan gelinlik firmalarına buradan ulaşabilirsiniz. Faydalanacağınızı umuyoruz. Mutluluklar dileriz.


DH

Dilek Heptaş

19/04/2017

Merhaba izmirde tesettür ve büyük beden gelinlik bulma imkanım olabilir mi. Sizce fiyat ve çeşit açısından izmir mi İstanbul. Mu.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Dilek, İzmir gelinlik fiyatları için burayı tıklayarak beğendiğin gelinlikçilerin büyük beden ve tesettürlü gelinlik tasarlayıp tasarlamadıklarını öğrenebilirsin. İstanbul içinse burayı tıklamalısın.


AT

Ayşe Tuna

14/10/2014

En güzel gelinlik benim olsun diyorsanız diktirin bence kızlar :)


B

Boncuk

14/10/2014

Yurt dısından getirilen gelinliklerin tadilatlarının yapılması cok güzel olmus . Beğendiğim bir kaç model için danısacagım cok sağolun :)