İzmir'de Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

6:24 dakika

08.01.2020

İzmir’de ortalama gelinlik fiyatlarını merak eden bir gelin adayıysan, sorularına cevap bulacağın bir yazı hazırladım. Böylece hem İzmir’deki gelinlik modelleri ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olacaksın hem de “İzmir’de gelinlik nereden alınır?” sorusunun cevabını bulacaksın! Haydi, başlayalım!

izmir gelinlik fiyatları

İzmir Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

İzmir’de gelinlik fiyatları ve gelinlik nereden alınır gibi soruları yanıtlamadan önce fiyatları etkileyen unsurlardan bahsedelim. Alacağın gelinliğin işlemeleri, kumaşı, gelinliğini nereden aldığın ya da gelinliğinin özel dikim ya da kiralık olması gibi etmenler gelinlik modellerinin fiyatlarında farklılıklara neden oluyor.

Gelinliğin Dikim Şekli

Gelinliğin dikim şekline göre fiyatları etkileyen iki seçenek var. İlki markaların hazır model gelinlikleri; ikincisi ise özel dikim gelinlik alternatifleri. Bunlardan daha pahalı olanın özel dikim gelinlikler olduğunu söyleyelim.

Çünkü gelinlik diktirme fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan üretildiği için hazır modellere göre daha yüksek oluyor. Oysa ki; hazır model gelinlikleri satın aldığında ufak birkaç tadilatın ardından gelinliğini teslim alabilirsin. Bu da hem daha kısa sürede hazırlanması hem daha az işçilik gerektirmesi gibi sebeplerle hazır modelleri daha uygun hale getiriyor.

izmir gelinlik modelleri

Eğer hangisinin daha avantajlı olacağı konusunda aklında sorular varsa şu yazımıza göz atmanda fayda var: Gelinliği Hazır Almak mı Diktirmek mi Daha Doğru?

Tasarımcı

Günlük giyim ya da abiye elbiselerde olduğu gibi marka faktörü gelinlik fiyatlarına da etki ediyor. Türkiye’de ya da dünyada ünlü markaların gelinlik modellerinin, hem marka bilinirliği hem kullanılan malzemelerin daha kaliteli olması gibi nedenlerle, semtindeki butik modaevlerine kıyasla daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Kumaş ve İşlemeler

Gelinliğin kumaşı ve detayları için kullanılan işleme, taş, boncuk gibi malzemeler de fiyatları değiştiriyor. Örneğin; Fransız danteli yerli dantele göre daha pahalı. Aynı şekilde gelinlikte kullanımı çok yaygın olan tüllerde de ithal tüller, yerli tüllere kıyasla daha yüksek fiyatlı.

El işçiliğinin de fiyatı değiştirdiğini eklemeden geçmeyelim. Dantel kaplama yöntemi, aplike etme yöntemine göre daha az işçilik gerektirir. Yine maliyeti azaltmak için süslemeleri de kaplama tekniğiyle kullanmak yerine serpme tekniğini kullanmak daha mantıklı olacaktır. Tabii iyi bir el işçiliğiyle en sıradan malzemenin dahi harika bir gelinliğe dönüşebileceğini unutmamalısın.

izmir gelinlik

Kiralamak ya da Satın Almak

Gelinlik alışverişinde ekonomik bir seçenek arayan ya da düğünden sonra saklamak istemeyen gelin adaylarının tercihi gelinlik kiralama seçeneği de olabiliyor. Gelinlik firmalarının kiralık gelinlik seçeneklerini inceleyerek, dilediğin modeli düğün günün için kiralayabilirsin.

İzmir gelinlik kiralama imkanı sunan modaevleri açısından oldukça zengin. Peki kiralık gelinlik İzmir’de ne kadar diye merak ediyorsan satılık modellere kıyasla 500-600 TL civarında bir fark olduğunu da söyleyelim.

Kiralama metodunun hayalindeki gelinliği giymene engel olacağını da sakın düşünme! Çünkü hayalindeki gelinliği diktirip satın almak yerine kiralayabileceğin modaevlerini de İzmir’de bulabilirsin.

Gelinliği Aldığın Yer

Tüm şehirlerde olduğu gibi İzmir’de de gelinlik mağazalarının yoğun olarak bulunduğu bölgeler var. Eğer gelinlik alışverişi için bu bölgelere yönelirsen birçok modaevini, gelinlik modelleri ve fiyatları açısından kıyaslayabilirsin.

izmir gelinlik

İzmir'de gelinlik alışverişi için firma önerisine ihtiyacın varsa şu yazımıza göz atabilirsin: İzmir'de Gelinlerin Favori Gelinlik Mağazaları

İzmir Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

İzmir gelinlik modellerine bakacak olursak şehirde prenses ya da düz kesim, vintage ya da bohem gibi dilediğin kesim ve tarzda tasarımlar bulman mümkün.

Gelinlik alışverişine çıkmadan önce İzmir'de gelinlik nereden alınır diye merak ediyorsan özetleyelim. İzmir'de gelinlik alışverişi için Konak ve Alsancak'ı gösterebiliriz. Örneğin; Konak'taki İzmir gelinlikçiler çarşısı olarak bilinen Kemeraltı Çarşısı gelin adaylarının uğrak noktalarından oluyor. İzmir Kemeraltı gelinlik fiyatları açısından her bütçeye uygun seçenekler sunuyor. Konak'taki Mimar Kemalettin Caddesi'nde ise ünlü İzmir gelinlik mağazalarını bulabilirsin.

İzmir Kemeraltı gelinlik mağazalarının yanı sıra uygun fiyatlı seçenekler için Çankaya da listene eklemen gereken adreslerden. Alsancak'ta ise haute couture mağazalarına ulaşabilirsin.

İzmir gelinlik fiyatlarının minimum 2000 TL ile 5000 TL arasında olduğunu söyleyelim.

İzmir gelinlik mağazaları arasından senin için ilgini çekebileceğini düşündüğümüz bazı firmaları sıraladık. Gel, birlikte inceleyelim!

1-Nergis Şahan Couture

Konak'ta yer alan Nergis Şahan Couture; hazır dikim gelinliklerin satışını ve kiralamasını yaptığı gibi, gelin adaylarına özel gelinlik modelleri de tasarlayıp dikiyor. Çalışmalarına göz atıldığında daha çok kayık yaka prenses kesim modellerin ön plana çıktığı görülüyor. Aynı zamanda gelinlik modellerindeki çiçek aplikeleri de dikkat çeken detaylardan. Tabi firmanın A kesim ve balık model gelinliklerini de sayfasından inceleyebilirsin.

Ayrıca firmaya müşteriler tarafından gayet güzel yorumlar yapılmış. Firmadaki gelinliklerin fiyatları ise minimum 2000 TL'den başlıyor.

nergis sahan couture

Gelinliğini tamamlayacak gelin saçı ve makyajı için de fiyat araştırması yapıyorsan şu yazımız sana yardımcı olabilir: İzmir Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

2-Gökçe Wedding Dress

İşte özel tasarım gelinlikleriyle dikkat çeken Gökçe Wedding Dress! Profilindeki gelinlerin yorumlarını okumanı önerdiğimiz mağazanın, hazır gelinlik modellerinin de en az özel tasarımları kadar güzel olduğunu söyleyelim. İzmir Konak gelinlik mağazaları arasında yer alan firma, gelinliğini 3 hafta içerisinde teslim ediyor. Bu arada mağazada gelinlik fiyatları minimum 3000-4000 TL arasında.

gokce wedding dressi

Gelinliğinle büyüleyici görüneceğin fotoğraflar için düğün fotoğrafçına karar verdin mi? O halde şu yazımıza göz atabilirsin: İzmir'de Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

3-Derya Modaevi

Zarif gelinlik modelleriyle öne çıkan İzmir gelinlik tasarımcılarından Derya Modaevi, bütçene uygun gelinlik bulabileceğin firmalardan. Seçim yapmakta zorlanacağın kadar geniş ürün yelpazesi bulunan modaevinin Konak'taki mağazasını ziyaret edebilirsin.

Mağazada gelinlik fiyatlarının minimum 1000-2000 TL’den başladığını da ekleyelim.

derya modaevi

Hayalindeki düğün organizasyonunu gerçekleştirecek firmayı ararken sana yardımcı olabilecek şöyle bir yazımız var: İzmir Düğün Organizasyon Fiyatları

4-Evlilik Atölyesi

“Sıra dışı tasarımlar fark yaratan gelinlerle buluşuyor” diyen Evlilik Atölyesi, düz kesim ve dantelli gelinlik modelleri ile öne çıkıyor. Üstelik Konak, Talatpaşa Bulvarı’nda bulunan mağazada hazır model gelinliklerin yanı sıra gelinlik diktirme seçeneğini de değerlendirebilirsin.

Evlilik Atölyesi gelinlik fiyatlarından bahsedecek olursak, mağazanın minimum başlangıç fiyatının 4000-5000 TL olduğunu bilmelisin. Ayrıca kullanılan kumaşın, işleme varsa, pul, taş ya da boncuk olmasının kalitesine göre fiyata doğrudan etki edebileceğini de unutma!

Mağazada gelinlik haricinde bulabileceğin gelin aksesuarları ise şöyle: Bolero, duvak, eldiven, gelin buketi, gelin kesesi, kuşak, şapka.

izmir'de gelinlik fiyatlarını araştırdık!

Dış çekim fotoğrafçılarının fiyatlarına da göz at: İzmir Dış Çekim Fiyatları ve Fiyat Teklifi Alabileceğin Firmalar

5-Lefzen Moda

Özellikle aplikeli ve güpürlü gelinlikleriyle dikkat çeken Lefzen Moda, hazır gelinlik modellerinin yanı sıra gelinlik diktirebileceğin İzmir gelinlik modaevleri arasında. Eğer düğün günü tüm gözler senin üzerinde olsun istiyorsan, gösterişli gelinlikler için firmanın profilini inceleyerek randevu talep edebilirsin.

Firmanın gelinlik fiyatlarını merak ediyorsan minimum 1000-2000 TL’den başladığını da söyleyelim!

lefzen moda

6-Maxvera Gelinlik

İşte mutlaka profilini incelemeni ve gelinlerin yorumlarına göz atmanı önereceğim bir başka gelinlikçi! “Gelinlik tasarımı herhangi bir beyaz kumaşı giydirmek değildir” diyerek yaptıkları işin önemini vurgulayan Maxvera Gelinlik, gelin adaylarına hazır gelinlik ve gelinlik diktirme seçeneği sunuyor.

Gösterişli gelinlik modellerini bulabileceğin Maxvera Gelinlik'te fiyatlar da minimum 3000 ile 4000 TL’den başlıyor. Mağazayı Konak, Akdeniz Mahallesi’nde ziyaret edebilirsin.

maxvera gelinlik

7-Matrons Gelinlik

Yıllardır İzmir gelinlik firmaları arasında varlığını sürdüren Matrons Gelinlik, taşlı prenses gelinlik modelleri ile gelin adaylarının gözlerini kamaştırıyor diyebiliriz. Gösterişli bir gelin olmak istiyorsan Matrons’un gelinliklerine göz atmadan sakın karar verme!

Gelinlik fiyatlarının minimum 2000 TL’den başladığı mağazada, gelinlik diktirebileceğini de not düşelim!

matrons gelinlik

Peki düğün fotoğraflarını nerede çektireceğine karar verdin mi? Buradaki mekanlar hoşuna gidecek: İzmir'de Düğün Fotoğrafı için İdeal Mekanlar

8-Jeyan Gedik

Jeyan Gedik’in profilini incelemeye başladığında gözüne ilk olarak sıradanlıktan uzak olan ve oldukça şık görünen düz kesim gelinlikler çarpacak. İzmir Alsancak gelinlik mağazalarından biri olan Jeyan Gedik, uzun yıllardır gelinlik sektöründe. Bu yüzden de profesyonelliklerine güvenebileceğini de söyleyebiliriz.Özellikle özel tasarım gelinlik yaptırmak isteyen gelin adayları için önereceğimiz firmada gelinlik fiyatları da minimum 4000 TL’den başlıyor.

jeyan gedik

9-Bendis Sposa

İzmir gelinlik markaları arasında farklı tasarımları olan bir gelinlikçi arıyorsan, seni Bendis Sposa ile tanıştıralım! Gelinlik fiyatları İzmir Konak'ta faaliyet gösteren firmada 3000-4000 TL'den başlıyor. Bendis Sposa kısa teslim süresiyle de dikkat çekiyor. Gelinliğini 1 ile 3 prova arasında bitiriyor.

bendis sposa

10-Diva Sposa

Balık gelinlik ya da prenses gelinlik arıyorsan Cumhuriyet Bulvarı’ndaki Diva Sposa’yı mutlaka ziyaret etmelisin. Özellikle tarihi mekan veya otel düğünleri yapacak gelin adaylarına önerdiğimiz Diva Sposa'da gelinlik fiyatlarının minimum 2000 TL’den başlıyor. Henüz nişan elbisene de karar vermediysen firmanın abiye modellerine de göz atmanı öneriyoruz.

diva sposa

Gelinlik alışverişinden önce sana fikir vermesi için İzmir gelinlik modelleri ve fiyatları hakkında kısaca bilgi vermeye çalıştık. Seçeneklerinin seçtiğimiz firmalarla sınırlı olmadığını da unutma! İzmir gelinlik firmaları sayfasını inceleyerek hayallerindeki gelinlik için diğer gelinlikçilere de ulaşabilirsin.

Gelinlik Firmaları

Şehrindeki en iyi Gelinlik firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik Firmaları

Sıradaki Makaleler

Gelinlik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

4 yorum

B

Boncuk

14/10/2014

Yurt dısından getirilen gelinliklerin tadilatlarının yapılması cok güzel olmus . Beğendiğim bir kaç model için danısacagım cok sağolun :)


AT

Ayşe Tuna

14/10/2014

En güzel gelinlik benim olsun diyorsanız diktirin bence kızlar :)


DH

Dilek Heptaş

19/04/2017

Merhaba izmirde tesettür ve büyük beden gelinlik bulma imkanım olabilir mi. Sizce fiyat ve çeşit açısından izmir mi İstanbul. Mu.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Dilek, İzmir gelinlik fiyatları için burayı tıklayarak beğendiğin gelinlikçilerin büyük beden ve tesettürlü gelinlik tasarlayıp tasarlamadıklarını öğrenebilirsin. İstanbul içinse burayı tıklamalısın.


A

Arzum

22/05/2018

Merhaba, 1 hafta süre içinde Izmır de diktirebilceğim gelinlikçi önerebilirmisiniz? 20 Temmuz da n 28 Temmuz a kadar ordayim prova ici , teslim de 6 Ağustosda olması lazım.

Düğün.com

Düğün.com
Arzum Hanım Merhaba. Gecikmeli olarak yanıt verdiğimiz için kusura bakmayın. İzmir'de özel dikim yapan gelinlik firmalarına buradan ulaşabilirsiniz. Faydalanacağınızı umuyoruz. Mutluluklar dileriz.