İzmir'de Gelinlik Fiyatlarını Öğrenin!

İzmir’de ortalama gelinlik fiyatlarını merak eden bir gelin adayıysan, sorularına cevap bulacağın bir yazı hazırladım. Böylece hem İzmir’deki gelinlik modelleri ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olacaksın hem de “İzmir’de gelinlik nereden alınır?” sorusunun cevabını bulacaksın! Haydi, başlayalım…

Aysshe Moda

Özellikle balık ve prenses gelinlik modelleriyle öne çıkan Aysshe Moda, bütçene uygun gelinlik bulabileceğin İzmir gelinlik mağazaları arasında yer alıyor. Seçim yapmakta zorlanacağın kadar geniş ürün yelpazesi bulunan modaevini, Konak’ta Mimar Kemalettin Caddesi’nde ziyaret edebilirsin.

Mağazada gelinlik fiyatlarının minimum 1000 TL’den başladığını da eklemek istiyorum. Gelinlik diktirmek isteyen gelin adayları için de önerebileceğim Aysshe Moda’dan seçtiğim bu örnek gelinlik, özellikle dikdörtgen ve armut vücut tipine sahip gelin adayları için harika bir seçenek.

jqci70dxx6yeejwb - izmir'de gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Demet’s Gelinlik Evi

İşte özel tasarım gelinlikleriyle dikkat çeken Demet’s Gelinlik Evi! Profilindeki gelinlerin yorumlarını okumanı önerdiğim mağazanın, hazır gelinlik modellerinin de en az özel tasarımları kadar güzel olduğunu söylemek istiyorum. Konak ilçesi, Fevzi Paşa Bulvarı’nda ziyarete gidebileceğin mağaza, gelinliğini 3 hafta içerisinde teslim ediyor.

İzmir’de gelinlik kiralama seçeneği sunan mağazalar arasında bulunan Demet’s Gelinlik Evi’nin, özellikle dantelli ve sade gelinlik arayan gelin adayları için oldukça avantajlı olduğunu söyleyebilirim. Bu arada unutmadan mağazada gelinlik fiyatları minimum 2000 TL’den başlıyor!

kjijybql1xivccsz - izmir'de gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Matrons Gelinlik

Yıllardır İzmir gelinlik firmaları arasında varlığını sürdüren Matrons Gelinlik, taşlı prenses gelinlik modelleri ile gelin adaylarının gözlerini kamaştırıyor diyebilirim. Gösterişli bir gelin olmak istiyorsan Matrons’un gelinliklerine göz atmadan sakın karar verme!

Örneğin, çiçek aplikeli bu gelinlik modelini bahar düğünü için tercih edebilirsin. Tabii bunun gibi A kesim gelinlik modellerini en çok armut vücut tipine sahip gelin adaylarına önerdiğimi de vurgulamak istiyorum. Gelinlik fiyatlarının minimum 2000 TL’den başladığı mağazada, gelinlik diktirebileceğini de buraya not düşüyorum!

57ozqceukjft4blz - izmir'de gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Maxvera Gelinlik

İşte mutlaka profilini incelemeni ve gelinlerin yorumlarına göz atmanı önereceğim bir başka gelinlikçi! “Gelinlik tasarımı herhangi bir beyaz kumaşı giydirmek değildir” diyerek yaptıkları işin önemini vurgulayan Maxvera Gelinlik, gelin adaylarına hazır gelinlik ve gelinlik diktirme seçeneği sunuyor.

Mağazadan seçtiğim prenses model gelinliği, oldukça gösterişli bir düğün daveti için tercih edebilirsin. Tarihi mekanlar ya da otel düğünleri senin için iyi bir seçenek olabilir. Gelinlik fiyatlarının da minimum 2000 ile 3000 TL’den başladığı mağazayı Konak, Akdeniz Mahallesi’nde ziyaret edebilirsin.

Firmanın Düğün.com’a özel fırsatlarından ve indirimlerinden yararlanmak için de profilini ziyaret etmeyi sakın unutma!

qkfm1gwbowxjqlga - izmir'de gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Gültekin Ataseven

Özellikle aplikeli ve güpürlü gelinlikleriyle dikkat çeken Gültekin Ataseven, hazır gelinlik modellerinin yanı sıra gelinlik diktirebileceğin İzmir modaevleri arasında. Eğer düğün günü tüm gözler senin üzerinde olsun istiyorsan, gösterişli gelinlikler için firmanın profilini inceleyerek randevu talep etmeni öneriyorum.

Armut vücut tipine sahip bir gelin adayıysan da bu aplikeli prenses gelinlik modelini mutlaka denemelisin! Mağazada gelin aksesuarlarının yanı sıra gelinliğe uygun iç çamaşırları da bulabilirsin. Firmanın gelinlik fiyatlarını merak ediyorsan da hemen söyleyeyim: Minimum 3000 TL’den başlıyor!

omzunaxpa9lqgpdr - izmir'de gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Jeyan Gedik

Jeyan Gedik’in profilini incelemeye başladığında gözüne ilk olarak sıradanlıktan uzak olan ve oldukça şık görünen düz kesim gelinlikler çarpacak. Mağazadan seçtiğim ve özellikle kır düğünü mekanları için hoş bir seçim olabileceğini düşündüğüm bu gelinlik modelini, dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adayları tercih edebilirler.

Şimdi gelelim Jeyan Gedik hakkında biraz bilgi vermeye. Alsancak gelinlik mağazalarından biri olan Jeyan Gedik, uzun yıllardır gelinlik sektöründe. Bu yüzden de profesyonelliklerine güvenebileceğini bilmeni isterim. Özellikle özel tasarım gelinlik yaptırmak isteyen gelin adayları için önereceğim firmada gelinlik fiyatları da minimum 4000 TL’den başlıyor.

ub5q9je3qmfu1mmn - izmir'de gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Beyaz Butik

Beyaz Butik için ilk söylemek istediğim Demetrios, White One by Pronovias, Cosmobella ve Cymbeline gibi öncü markaların gelinliklerini bünyesinde bulundurması. Eğer gelinliğini bu dünyaca ünlü gelinlik markaları arasından seçeceksen ithal gelinlik fiyatlarının 3000 TL'den başladığını unutma!

Yalnızca hazır gelinlik modellerini bulabileceğin mağazayı Bornova’da ziyaret edebilirsin. Mağazadan örnek olarak seçtiğim bu A kesim gelinlik, armut vücut tipine sahip gelin adayları için oldukça ideal. Böyle bir gelinliği açık hava düğün konseptinde değerlendirebilirsin. Beyaz Butik’te gelinlik fiyatları 3000 ile 4000 TL arasında değişiyor.

Ayrıca gelinlikle beraber firmadan duvağını da alabilirsin.

bdxw1vbgd7e3sv3s - izmir'de gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Evlilik Atölyesi

“Sıra dışı tasarımlar fark yaratan gelinlerle buluşuyor” diyen Evlilik Atölyesi, düz kesim ve dantelli gelinlik modelleri ile öne çıkıyor. Üstelik Konak, Talatpaşa Bulvarı’nda bulunan mağazada hazır model gelinliklerin yanı sıra gelinlik diktirme seçeneğini de değerlendirebilirsin. Profesyonel ekibinin bu konuda iyi bir iş çıkaracağından şüphem yok!

Evlilik Atölyesi gelinlik fiyatlarından bahsedecek olursak, mağazanın minimum başlangıç fiyatının 4000 TL olduğunu bilmelisin. Ayrıca kullanılan kumaşın, işleme varsa, pul, taş ya da boncuk olmasının kalitesine göre fiyata doğrudan etki edebileceğini de unutma!

Mağazada gelinlik haricinde bulabileceğin gelin aksesuarları ise şöyle: Bolero, duvak, eldiven, gelin buketi, gelin kesesi, kuşak, şapka.

bs2wyuyymzxxvu5w - izmir'de gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Yeliz Cengiz

İzmir gelinlik mağazaları arasında farklı tasarımları olan bir gelinlikçi arıyorsan, seni Yeliz Cengiz ile tanıştırayım! Mağazadan seçtiğim gelinliğin beyaz elbise ile gelinlik arasında gidip gelen hoş bir formu var. Özellikle bohem tarza sahip gelin adayları için oldukça ideal olabilir.

Bu arada Yeliz Cengiz hakkında önemli bir detayı unutmadan eklemek istiyorum: Modaevi tasarımlarında farklılaşmak için kumaş ve dikim ücretini ayırarak çalışıyor. Yani dikim fiyatları 2000 TL’den başlarken, istediğin kumaşa göre bu fiyata ek bir ücret belirleniyor.

Alsancak gelinlikçileri arasında yer alan Yeliz Cengiz gelinliği 3 ile 5 prova arasında bitiriyor.

eco2bqliijdqixbb - izmir'de gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Diva Sposa

Balık gelinlik ya da prenses gelinlik arıyorsan Cumhuriyet Bulvarı’ndaki Diva Sposa’yı mutlaka ziyaret etmelisin. Tabii balık ve prenses gelinlik diyorum ama senin için seçtiğim model; A kesim gelinlik. Armut vücut tipindeki gelin adayları bu modeli tercih ederek kalçalarını gizleyebilir.

Bu derin V yaka dekolteli gelinlik özellikle tarihi mekan ve otel düğünleri için harika seçim olabilir. Gelinlik fiyatlarının minimum 2000 TL’den başladığı mağazada, beğendiğin gelinlik de 3 provaya kadar hazır olacak.

ksfhtu3oxnwr54kt - izmir'de gelinlik fiyatlarını öğrenin!

Nergis Şahan Couture

Konak'ta yer alan Nergis Şahan Couture; hazır dikim gelinliklerin satışını ve kiralamasını yaptığı gibi, size özel gelinlik modelleri de tasarlayıp dikiyor. Çalışmalarına göz atıldığında daha çok kayık yaka prenses kesim modellerin ön plana çıktığı görülüyor. Aynı zamanda gelinlik modellerindeki çiçek aplikeleri de dikkat çeken detaylardan. Tabi firmanın A kesim ve balık model gelinliklerini de sayfasından inceleyebilirsiniz.

Ayrıca firmaya müşteriler tarafından gayet güzel yorumlar yapılmış. Firmadaki gelinliklerin fiyatları ise minimum 2000 TL'den başlıyor.

v2jmnhaexz8w6pzz - izmir'de gelinlik fiyatlarını öğrenin!

İşte İzmir gelinlik mağazaları ve fiyatları hakkında bilmen araştırdığım bilgileri seninle paylaştım. Şimdi ise gelinlik almaya gitmeden önce bilmen gereken bazı önemli noktaları buraya eklemek istiyorum. Haydi, öncelikle gelinlik fiyatını farklılaştıran etkenlerden bahsedelim…

  • Gelinlik kumaşı (tül, saten, şifon, organze, dantel, tafta ve şantuk)
  • Gelinlikte kullanılan malzemeler (dantel türü, boncuk ve taş işlemeleri)
  • El işçiliği

Gelinliğini uygun fiyata diktirmek istersen sana birkaç ipucu verebilirim. Örneğin, Fransız danteli yerli dantele göre daha pahalı. Bu nedenle dantel seçimini yerli dantellerden yana kullanabilirsin. Gelinlikte kullanımı çok yaygın olan tüllerde ise ithal tül yerine daha uygun fiyata temin edebileceğin yerli tülleri tercih etmeni öneriyorum. Ayrıca sentetik karışımlı kumaşlar da saf ipeğe göre oldukça uygun oluyor. Gelinlik kumaşını seçerken bunlara dikkat ederek gelinliğini çok daha uyguna getirebileceğini unutma!

Dantelin cinsi dışında nasıl uygulandığının da yani el işçiliğinin de fiyatı değiştirdiğini eklemeliyim. Dantel kaplama yöntemi, aplike etme yöntemine göre daha az işçilik gerektirir. Yine maliyeti azaltmak için süslemeleri de kaplama tekniğiyle kullanmak yerine serpme tekniğini kullanmak daha mantıklı olacaktır. Tabii iyi bir el işçiliğiyle en sıradan malzemenin dahi harika bir gelinliğe dönüşebileceğini unutmamalısın!

Gelinlik mağazalarını ve bilgileri inceledikten sonra daha fazla firma seçeneği görmek istersen de İzmir gelinlik firmaları listesine buradan ulaşabilirsin.

Şehrindeki 438 Gelinlik Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (4)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

B Boncuk

Yurt dısından getirilen gelinliklerin tadilatlarının yapılması cok güzel olmus . Beğendiğim bir kaç model için danısacagım cok sağolun :)

AT Ayşe Tuna

En güzel gelinlik benim olsun diyorsanız diktirin bence kızlar :)

DH Dilek Heptaş

Merhaba izmirde tesettür ve büyük beden gelinlik bulma imkanım olabilir mi. Sizce fiyat ve çeşit açısından izmir mi İstanbul. Mu.

D Düğün.com

Merhaba Dilek, İzmir gelinlik fiyatları için burayı tıklayarak beğendiğin gelinlikçilerin büyük beden ve tesettürlü gelinlik tasarlayıp tasarlamadıklarını öğrenebilirsin. İstanbul içinse burayı tıklamalısın.

A Arzum

Merhaba, 1 hafta süre içinde Izmır de diktirebilceğim gelinlikçi önerebilirmisiniz? 20 Temmuz da n 28 Temmuz a kadar ordayim prova ici , teslim de 6 Ağustosda olması lazım.

D Düğün.com

Arzum Hanım Merhaba. Gecikmeli olarak yanıt verdiğimiz için kusura bakmayın. İzmir'de özel dikim yapan gelinlik firmalarına buradan ulaşabilirsiniz. Faydalanacağınızı umuyoruz. Mutluluklar dileriz.