İzmir'de Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

5:46 dakika

05.10.2022

İzmir’de ortalama gelinlik fiyatlarını merak eden bir gelin adayıysan, sorularına cevap bulacağın bir yazı hazırladık. Böylece hem İzmir’deki gelinlik modelleri ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olacaksın hem de “İzmir’de gelinlik nereden alınır?” sorusunun cevabını bulacaksın! Haydi, başlayalım!

izmir gelinlik fiyatları

İzmir Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

İzmir’de gelinlik fiyatları ve gelinlik nereden alınır gibi soruları yanıtlamadan önce fiyatları etkileyen unsurlardan bahsedelim. Alacağın gelinliğin işlemeleri, kumaşı, gelinliğini nereden aldığın ya da gelinliğinin özel dikim ya da kiralık olması gibi etmenler gelinlik modellerinin fiyatlarında farklılıklara neden oluyor.

Gelinliğin Dikim Şekli

Gelinliğin dikim şekline göre fiyatları etkileyen iki seçenek var. İlki markaların hazır model gelinlikleri; ikincisi ise özel dikim gelinlik alternatifleri. Bunlardan daha pahalı olanın özel dikim gelinlikler olduğunu söyleyelim.

Çünkü gelinlik diktirme fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan üretildiği için hazır modellere göre daha yüksek oluyor. Bu da hem daha kısa sürede hazırlanması hem daha az işçilik gerektirmesi gibi sebeplerle hazır modelleri daha uygun hale getiriyor.

izmir gelinlik modelleri

Eğer hangisinin daha avantajlı olacağı konusunda aklında sorular varsa şu yazımıza göz atmanda fayda var: Gelinliği Hazır Almak mı Diktirmek mi Daha Doğru?

Tasarımcı

Türkiye’de ya da dünyada ünlü markaların gelinlik modellerinin, hem marka bilinirliği hem kullanılan malzemelerin daha kaliteli olması gibi nedenlerle, semtindeki butik modaevlerine kıyasla daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Kumaş ve İşlemeler

Gelinliğin kumaşı ve detayları için kullanılan işleme, taş, boncuk gibi malzemeler de fiyatları değiştiriyor. Örneğin; Fransız danteli yerli dantele göre daha pahalı. Aynı şekilde gelinlikte kullanımı çok yaygın olan tüllerde de ithal tüller, yerli tüllere kıyasla daha yüksek fiyatlı.

El işçiliğinin de fiyatı değiştirdiğini eklemeden geçmeyelim. Dantel kaplama yöntemi, aplike etme yöntemine göre daha az işçilik gerektirir. Yine maliyeti azaltmak için süslemeleri de kaplama tekniğiyle kullanmak yerine serpme tekniğini kullanmak daha mantıklı olacaktır.

izmir gelinlik

Gelinliğin kalitesini anlamanda sana yardımcı olacak şu yazımıza da göz atabilirsin: Uzmanına Sorduk: Gelinliğin Kaliteli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Kiralamak ya da Satın Almak

Gelinlik alışverişinde ekonomik bir seçenek arayan ya da düğünden sonra saklamak istemeyen gelin adaylarının tercihi gelinlik kiralama seçeneği de olabiliyor. Gelinlik firmalarının kiralık gelinlik seçeneklerini inceleyerek, dilediğin modeli düğün günün için kiralayabilirsin.

İzmir gelinlik kiralama imkanı sunan modaevleri açısından oldukça zengin. Peki kiralık gelinlik İzmir’de ne kadar diye merak ediyorsan satılık modellere kıyasla 500-600 TL civarında bir fark olduğunu da söyleyelim.

Kiralama metodunun hayalindeki gelinliği giymene engel olacağını da sakın düşünme! Çünkü hayalindeki gelinliği diktirip satın almak yerine kiralayabileceğin modaevlerini de İzmir’de bulabilirsin.

İzmir'de gelinlik kiralayabileceğin firmaları şurada sıraladık: İzmir'de Kiralık Gelinlik Bulabileceğin 10 Modaevi

Gelinliği Aldığın Yer

Tüm şehirlerde olduğu gibi İzmir’de de gelinlik mağazalarının yoğun olarak bulunduğu bölgeler var. Eğer gelinlik alışverişi için bu bölgelere yönelirsen birçok modaevini, gelinlik modelleri ve fiyatları açısından kıyaslayabilirsin.

izmir gelinlik

İzmir'de gelinlik alışverişi için firma önerisine ihtiyacın varsa şu yazımıza göz atabilirsin: İzmir'de Gelinlerin Favori Gelinlik Mağazaları

İzmir Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

İzmir gelinlik modellerine bakacak olursak şehirde prenses ya da düz kesim, vintage ya da bohem gibi dilediğin kesim ve tarzda tasarımlar bulman mümkün.

Gelinlik alışverişine çıkmadan önce İzmir'de gelinlik nereden alınır diye merak ediyorsan özetleyelim.

İzmir'de gelinlik alışverişi için Konak ve Alsancak'ı gösterebiliriz. Örneğin; Konak'taki İzmir gelinlikçiler çarşısı olarak bilinen Kemeraltı Çarşısı gelin adaylarının uğrak noktalarından oluyor.

İzmir Kemeraltı gelinlik fiyatları açısından her bütçeye uygun seçenekler sunuyor. Konak'taki Mimar Kemalettin Caddesi'nde ise ünlü İzmir gelinlik mağazalarını bulabilirsin.

İzmir Kemeraltı gelinlik mağazalarının yanı sıra uygun fiyatlı seçenekler için Çankaya da listene eklemen gereken adreslerden. Alsancak'ta ise haute couture mağazalarına ulaşabilirsin.

İzmir gelinlik fiyatlarının minimum 5.000 TLolduğunu da söyleyelim.

İzmir gelinlik mağazaları arasından senin için ilgini çekebileceğini düşündüğümüz bazı firmaları sıraladık. Gel, birlikte inceleyelim!

1-Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Birbirinden şık gelinlikleriyle dikkat çeken Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture, Konak gelinlik firmaları arasında yer alıyor. A kesim, balık gibi daha dar silüetlerden başlayarak balo silüetine kadar geniş bir yelpazede özel dikim yapan firma, modern tasarımlarını 2 hafta içerisinde teslim ediyor. Bu arada mağazada gelinlik fiyatları minimum 7.500-10.000 TL arasında.

Çağrı Şengül Serdar Yüzer

2-Evlilik Atölyesi

“Sıra dışı tasarımlar fark yaratan gelinlerle buluşuyor” diyen Evlilik Atölyesi, düz kesim ve dantelli gelinlik modelleri ile öne çıkıyor. Üstelik Konak, Talatpaşa Bulvarı’nda bulunan mağazada hazır model gelinliklerin yanı sıra gelinlik diktirme seçeneğini de değerlendirebilirsin.

Evlilik Atölyesi gelinlik fiyatlarından bahsedecek olursak, mağazanın minimum başlangıç fiyatının 15.000-25.000 TL olduğunu bilmelisin. Ayrıca kullanılan kumaşın, işleme varsa, pul, taş ya da boncuk olmasının kalitesine göre fiyata doğrudan etki edebileceğini de unutma!

Mağazada gelinlik haricinde bulabileceğin gelin aksesuarları ise şöyle: Bolero, duvak, eldiven, gelin buketi, gelin kesesi, kuşak, şapka.

i̇zmir'de gelinlik fiyatlarını araştırdık!

3-Maxxen Angel Wedding Dress

Romantik ve göz alıcı bir gelinlik arıyorsan Mimar Kemalettin Caddesi’ndeki Maxxen Angel Wedding Dress’i mutlaka ziyaret etmelisin. Özellikle tarihi mekan veya otel düğünleri yapacak gelin adaylarına önerdiğimiz Maxxen Angel Wedding Dress'te gelinlik fiyatlarının minimum 7.500-10.000 TL’den başlıyor.

Maxxen Angel

4-Nergis Şahan Couture

Konak'ta yer alan Nergis Şahan Couture; hazır dikim gelinliklerin satışını ve kiralamasını yaptığı gibi, gelin adaylarına özel gelinlik modelleri de tasarlayıp dikiyor. Çalışmalarına göz atıldığında daha çok kayık yaka prenses kesim modellerin ön plana çıktığı görülüyor. Aynı zamanda gelinlik modellerindeki çiçek aplikeleri de dikkat çeken detaylardan. Tabi firmanın A kesim ve balık model gelinliklerini de sayfasından inceleyebilirsin.

Ayrıca firmaya müşteriler tarafından gayet güzel yorumlar yapılmış. Firmadaki gelinliklerin fiyatları ise minimum 7.500-10.000 TL’den başlıyor.

nergis sahan couture

5-Bride's Choice Gelinlik

İşte mutlaka profilini incelemeni ve gelinlerin yorumlarına göz atmanı önereceğimiz bir başka gelinlikçi! İzmir Konak'ta hizmet veren Bride's Choice Gelinlik, her tarz ve kesimdeki tasarımlarını gelin adaylarının beğenisine sunuyor. Firmayı ziyaret ettiğinizde, markanın hazır modellerini inceleyebilir, isterseniz de özel dikim hizmetinden yararlanabilirsiniz. Modaevinde minimum fiyatların 10.000-15.000 TL civarında olduğunu da belirtelim.

Bride's Choice Gelinlik

6- Zeynep Karaoğlu

Konak'ta hizmet veren Zeynep Karaoğlu ve ekibinden stil danışmanlığı hizmeti alabilirsin. Geniş model seçeneği bulunan firmada gelinlik fiyatları 25.000 TL'den fazla.

Zeynep Karaoğlu

7- Yeşim Yücetürün Sposa

Konak gelinlik firmalarından Yeşim Yücetürün Sposa, gösterişli tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Hızlı teslim süresiyle de öne çıkan firmada gelinlik fiyatları 10.000 TL-15.000 TL'den başlıyor.

Zeynep Karaoğlu

8-Lima Bloom Wedding Dress

İzmir Konak'ta hizmet veren Lima Bloom Wedding Dress, gösterişli ve romantik tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Düğün gününde ihtişamlı görünüm elde etmek istiyorsan Lima Bloom Wedding Dress'e uğramadan gelinliğine karar verme deriz! Ayrıca gelinlik fiyatlarının 3.000 ile 5.000 TL arasında değiştiğini de belirtelim.

Lima Bloom Wedding Dress

9- İğne İplik Moda İzmir

Konak'ta romantik gelinlik bulmak isteyen gelinleri tanıştırmak istediğimiz İğne İplik Moda İzmir, seçtiğin gelinliği 1-3 provada istediğin şekilde hazır hale getiriyor. 1 haftalık kısa teslim süresiyle de öne çıkan firmada minimum fiyatlar 3.000-5.000 TL arasında.

İğne İplik Moda İzmir

10-Sema Çiçekçi

20 yılı aşkın süredir İzmir'de evlenecek gelinleri en özel gününe hazırlayan Sema Çiçekçi, Konak gelinlik firmaları arasında yer alıyor. Modern tasarımlarıyla dikkat çeken firmada hazır model gelinlikleri deneyebilir, özel dikim hizmeti de alabilirsin. Firmada minimum fiyatlar ise 3000 TL-5000 TL arasında.

sema çiçekçi

Gelinlik alışverişinden önce sana fikir vermesi için İzmir gelinlik modelleri ve fiyatları hakkında kısaca bilgi vermeye çalıştık. Seçeneklerinin seçtiğimiz firmalarla sınırlı olmadığını da unutma!

Şunlar da ilgini çekebilir:

İzmir Gelinlik Firmaları

İzmir'de Düğün Fotoğrafı için İdeal Mekanlar

İzmir’de En İyi Gelin Başı Yapan Kuaförler

Vintage Gelinlik İzmir’de Hangi Mağazalarda Bulunur?

İzmir’de Ucuz Gelinlik Hangi Modaevlerinde Bulunur?

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

4 yorum

Arzum

Düğün Tarihi: 22.05.2018


Merhaba, 1 hafta süre içinde Izmır de diktirebilceğim gelinlikçi önerebilirmisiniz? 20 Temmuz da n 28 Temmuz a kadar ordayim prova ici , teslim de 6 Ağustosda olması lazım.

Düğün.com

Düğün.com
Arzum Hanım Merhaba. Gecikmeli olarak yanıt verdiğimiz için kusura bakmayın. İzmir'de özel dikim yapan gelinlik firmalarına buradan ulaşabilirsiniz. Faydalanacağınızı umuyoruz. Mutluluklar dileriz.


Dilek Heptaş

Düğün Tarihi: 19.04.2017


Merhaba izmirde tesettür ve büyük beden gelinlik bulma imkanım olabilir mi. Sizce fiyat ve çeşit açısından izmir mi İstanbul. Mu.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Dilek, İzmir gelinlik fiyatları için burayı tıklayarak beğendiğin gelinlikçilerin büyük beden ve tesettürlü gelinlik tasarlayıp tasarlamadıklarını öğrenebilirsin. İstanbul içinse burayı tıklamalısın.


Ayşe Tuna

Düğün Tarihi: 14.10.2014


En güzel gelinlik benim olsun diyorsanız diktirin bence kızlar :)


Boncuk

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Yurt dısından getirilen gelinliklerin tadilatlarının yapılması cok güzel olmus . Beğendiğim bir kaç model için danısacagım cok sağolun :)