Alyans ve Takı

Denizli Alyans ve Takı Firmaları

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Nişan Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

Nişan ya da söz yüzükleri söz kesme veya nişan töreninde sağ elin yüzük parmağına takılır. O zamana kadar söz ya da nişan yüzüğü olarak kullanılan alyans, evlenildiği zaman sol elin yüzük parmağına geçirilerek, alyans olarak kullanılır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, yüzük sol ele geçirildiği zaman genellikle parmağa büyük gelmesidir. Çünkü sağ elimiz genellikle sol ele göre daha büyüktür. Bu durumda yüzük küçültme işlemi yaptırmanız gerekir. Kimi yüzük modelleri bu işlem için uygundur, ancak bazıları için aynı şeyi söyleyemeyiz. Örneğin altın alyans modelleri arasından 14 ayar bir yüzük tercih ettiyseniz, bu yüzüğün esnekliğinin çok düşük olduğunu ve küçültme işlemi için çok uygun olmadığını bilmelisiniz. 22 ayar olan yüzükler esneklikleri daha yüksek oldukları için bu tarz küçültme işlemeleri ile daha uyumludur. Ancak 22 ayar yüzüklerin dezavantajı çizilmelere ve darbelere karşı hassas olmalarıdır.

Alyans Nasıl Seçilmeli?

Alyansınızı seçerken önce, materyalini seçmekle işe başlayabilirsiniz. Örneğin yüzüğün altın mı yoksa, gümüş, platin, titanyum, çelik gibi farklı malzemelerden mi olacağını seçebilirsiniz. Eğer tercihinizi altından yana yaptıysanız, beyaz, pembe, sarı altın gibi farklı seçenekleriniz olduğunu göz önünde bulundurabilirsiniz.

İster pırlanta yüzük fiyatları ile ilgilenin ister alyans fiyatları, bulunduğunuz sayfa sizi şehrinizde hizmet veren pek çok kuyumcu ile buluşturacak. Bu sayfada alyans ve takı modellerini inceleyebileceğiniz firmaları kolayca listeleyebilir, dilediklerinizden de ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Tüm İlçeler Alyans ve Takı Firmaları

Tüm Şehirler Alyans ve Takı Firmaları