Ankara Düğün Davetiyesi Fiyatları

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

4:22 dakika

11.03.2022

Ankara davetiye firmalarıyla anlaşmadan önce ortalama fiyatlara bakmaya ne dersin? Bütçeni en iyi şekilde kullanmak için yazımızı oku, firma önerilerine göz at!

ankara düğün davetiyesi fiyatları

Ankara Düğün Davetiyeleri Fiyatları

Düğün davetiyesi fiyatları Ankara’da çok geniş bir aralığa sahip. Ortalama bir rakam vermek gerekirse 1 TL ile 8 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

İnce kağıttan yapılmış zarflara konan sade davetiyeleri 1 TL’ye satın alabilirsin. Ancak üzerine ekleteceğin her aksesuar fiyatı artırıyor. Mesela davetiyenin kurumuş çiçekle süslenmesini istersen, bunun için ekstra 1 TL daha ödemen gerekiyor.

Seçeceğin modele ekleteceğin kurdele ve tüller için de ekstra olarak minimum 0.50 TL ödemen gerekiyor. Bu fiyatlar, kullanılan kurdele ve tüllerin kalitesine göre artabiliyor.

Eğer kabartmalı baskı yapılan bir davetiye modeli istiyorsan fiyatlar 4 TL’den başlıyor. Yaldızlı detayları olan baskılarda da fiyatlar minimum 3 TL.

Bazı çiftler özel kesim davetiye kartlarını tercih edebiliyor. Yaprak, kalp şeklinde kesilen bu davetiyelerin işçiliği çok olduğundan, fiyatları da ortalamanın biraz üzerinde oluyor. Mesela yaprak şeklinde bir davetiye için adet başına 8 TL ödemen gerekebiliyor.

Ahşap malzemelere yer verilen veya direkt ahşap kutularda sunulan davetiyelerin fiyatları ise 20-30 TL’yi bulabiliyor.

ankara düğün davetiyesi fiyatları

Nişan organizasyonunu hala yapmadıysan: Ankara Nişan Organizasyonu Fiyatları ve Firma Önerileri

Düğün Davetiyesi Ankara’da Neye Göre Fiyatlandırılıyor?

  • Ankara davetiye tasarım ve baskı firmalarının, fiyatları belirlerken dikkat ettiği en önemli unsur kullanılan malzeme oluyor. Davetiye kartının ince kağıttan mı yoksa mukavvadan mı yapıldığına göre fiyatlandırma yapılabiliyor.

  • Zarfın türü de etkenlerden biri. Kraft kağıtlardan yapılan zarflarla düz beyaz zarflar arasında fiyat farkı olabiliyor. Bu arada şeffaf zarfların da son zamanlarda sıklıkla kullanıldığını not düşelim.

  • Düğün davetiyesine eklenen her bir aksesuar, fiyatları artırıyor. Ankara davetiye firmalarının hazırladıkları bazı sade modellere eklenen hasır ip, ince kurdele gibi aksesuarlara ekstra ücret ödemene gerek kalmayabiliyor.

  • Kaç tane davetiye bastıracağına karar verdin mi? Çünkü verilen sayıya göre, firmadan alınan rakam değişebiliyor. Adet arttıkça davetiyelerin birim fiyatı düşüyor. Mesela 100 davetiye için 3.50 TL fiyat aldıysan, 200 taneyi 3 TL’ye yaptırabiliyorsun.

  • Ankara’daki davetiye firmaları, çiftlere ilk olarak kataloglarındaki modelleri gösteriyorlar. Özel tasarım davetiyeler, kataloglardakilere göre daha yüksek fiyatlı oluyor.

  • Müstakbel eşinle ikinizin çizimini yaptırmak ve davetiyene onu bastırmak istersen fiyatlandırma farklı oluyor. Davetiye firmasının anlaşmalı olduğu veya bünyesinde çalıştırdığı kişiye çizim ücretini ekstra olarak ödüyorsun.

ankara düğün davetiyesi fiyatları

Ankara Düğün Davetiyesi Firmaları

Ankara’da hayal ettiğin gibi ve bütçene uyacak şekilde davetiye yaptırabileceğin birçok firma mevcut. Bu firmaların hemen hemen hepsi özel tasarım da yapıyor. Senin için bir kısmını listeledik:

1- Boutique.D'lara

Ankara davetiye basan yerlerden Boutique D’lara, Yenimahalle’de konumlanmış. Çiftlere özel davetiyenin yanı sıra masa numaratörü, karşılama kartonetleri, fotoğraf panoları, dilek kartları da üretiyorlar. Davetiye fiyatları da minimum 2-3 TL civarında.

Boutique D'lara

2- Peri Davetiye

Peri Davetiye; trendleri takip eden ve gerek dünyada gerek ise Türkiye’de ortaya çıkan akımları asla kaçırmayan bir firma. Peri Davetiye'de birbirinden şık davetiye modellerinin yanı sıra masa kartı, menü basımı, checkbox, cut-out basımı hizmetlerinden yararlanabilirsin.

Peri Davetiye'den sipariş vermek istiyorsan davetiyelerin fiyatlarının 1 TL'nin altında olduğunu bilmende fayda var.

peri Davetiye

3- Mert Davetiye

Mert Davetiye, Ankara- Çankaya'da hizmet veriyor. Firma, çiftlere hem uygun fiyatlı hem de trendlere uygun davetiyeler üretme vaadi veriyor. Özel tasarım da yapan firmanın birbirinden farklı modelleri bulunuyor.

Mert Davetiye'nin fiyatları 1 TL'nin altında. Ayrıca siz sipariş verdikten sonra 1 hafta içerisinde teslimatını sağlıyorlar.

Mert Davetiye

Mert Davetiye

Mert Davetiye

Firmayı İncele

4- Tohumlu Kalem

Ankara davetiye firmalarından Tohumlu Kalem de Çankaya’da bulunuyor. Kurşun kalemin bir yüzünde isimler, tarih, merasim ve tohum çeşidi yer alırken diğer yüzünde ise seçmiş olduğun özlü sözlere yer veriliyor.

Şehir dışına gönderim de yapan firmada minimum fiyatlar 2-3 TL.

Tohumlu Kalem

5- Sim Davetiye

İhtişamlı düğünlere hitap eden davetiyelerden daha samimi, kuru bitkilerle süslenen modellere kadar birçok farklı tasarımı bu firmada bulabilirsin.

Bu nedenle her çifte hitap ettiklerini söyleyebiliriz. Şehir dışı gönderim, kaligrafik davetiye, özel tasarım, ücretsiz teslimat gibi ekstraları da bulunan firmada minimum fiyatlar 1-2 TL.

Sim Davetiye

6- Davetiye Sepetiniz

Davetiye Sepetiniz, Çankaya’da yer alıyor. Firma; çiftlere binlerce ürün seçeneği, hızlı teslimat, %100 güvenli ödeme ve satış sonrası hizmet gibi birçok imkan tanıyor. Ankara davetiye fiyatları ortalamasında fiyatlar sunuyorlar. Davetiyeler 2-3 TL’den başlıyor.

Davetiye Sepetiniz

7- Canset Davetiye

Ankara davetiyecilerinden Canset, Altındağ’da konumlanmış. Firma, şehir dışına da gönderim yapıyor. 20 yıllık tecrübeleri var. Kataloglarındaki modellerden dilediğini seçebileceğin gibi, istersen özel tasarım da yaptırabilirsin. Fiyatları da oldukça uygun. Bazı modelleri 1 TL’den az rakama yaptırabiliyorsun.

Canset Form Matbaacılık Davetiye

8- Kaff Davetiye

Ankara düğün davetiyesi basan yerlerden bir diğeri de Kaff Davetiye! Aynı zamanda tasarımını da kendileri yapıyorlar. Firma, Çankaya’da yer alıyor. Sade modellerinin yanı sıra floral davetiyeleri de ilgi çekiyor. Fiyatları ise 1-2 TL’den başlıyor.

Kaff Davetiye

9- Ateş Reklam

Çankaya'da yer alan Ateş Reklam; düğün, nişan ve kına davetiyeleri üretiyor. Özellikle konsept tasarımlarına mutlaka bakmanı öneriyoruz. Mesela kır düğünü yapacaksan, çiçekli davetiye modelleri ilgini çekebilir.

Ateş Reklam fiyatları Ankara ortalamasında seyrediyor.

Ateş Reklam

10- Dore Bonbon

Düğün, nişan, kına geceleri gibi birçok özel gün ve gecelere özel davetiye tasarımı yapan bir diğer firmaya bakalım şimdi. Dore Bonbon, sade ve şık davetiyelere imza atıyor. Dileyen çiftler için davetiyeleri özelleştirebiliyor, farklı tasarımlar yapabiliyorlar.

Firmadan modelleri için fiyat teklifi alabilirsin.

Dore Bonbon

Dore Bonbon

Dore Bonbon

Firmayı İncele

Davetiye için hemen bir firmayla anlaşmak yerine, Ankara davetiyecilerinin büyük bir kısmından fiyat ve model teklifi alıp öyle karar vermeni öneriyoruz. Belki istediğin bir modeli diğer firma daha uygun fiyata yapıyordur, kim bilir?


Şunlar da ilgini çekebilir:

Temalı Düğün Davetiyeleri

Bu Yıl En Sık Karşılaşacağımız Düğün Davetiye Modelleri

Ünlü Şairlerden Davetiye İçin Şiirler

Ankara’daki Uygun Düğün Davetiyeleri

Gelin Adayları İçin Ankara Gelin Saçı Kuaför Tavsiyeleri

Davetiye Firmaları

Aşkınızı ilan edecek davetiyeler burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Davetiye firmanı seç

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Davetiyesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Davetiyesi Firmaları

Düğün Davetiyesi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum