Ankara Düğün Davetiyesi Fiyatları

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 1:22 DK

08.02.2019

Nişanlın ile atacağın büyük adıma davetli olan tüm yakınlarının şahitlik edecekleri düğün gününün ilk izlenimlerini düğün davetiyesi ile vereceksin. Peki, ne kadar bütçe ayırman gerektiğini biliyor musun? Bilmiyorsan bu işi senin için kolaylaştırabilmek için Ankara davetiye fiyatları hakkında araştırma yaptım.

Araştırmaya başladığımda anladım ki davetiye fiyatları kesin olarak bir aralıkta seyretmiyor. Çünkü tasarım, baskı şekli, adedi, aksesuar çeşidi, kağıdının türü ve zarf gibi davetiye fiyatını belirleyen 6 faktör bulunmakta ve bu faktörlere bağlı olarak fiyatta değişiklikler oluyor. Senin şehrindeki Ankara davetiye firmaları fiyat aralığı minimum 0.80 kuruş ile 5.40 TL arasında seyrediyor. Yine tamamen boyutuna, modeline ve baskı çeşidine göre ücretlendiriliyor. Mesela en eski baskı tekniklerinden olan tek tek basım çeşidi, letterpress baskı davetiye istersen birim fiyatı 3.50 ile 4 TL olarak, yaldızlı bir davetiye istersen ise fiyat aralığı 2 TL’den başlayarak 3.60 TL’ye kadar fiyatlandırılıyor. Misafirlerin için gerçekten özel bir davetiye istersen letterpress baskı tekniği ile yapılan davetiye seçmeni öneririm. Üstelik 2015 yılının öne çıkan modeli de bu! Letterpress baskı modelleri arasından 3.50 TL'lik bir davetiyeden 150 adet seçtiğini düşünürsek ayırman gereken bütçe 525 TL olacak.

ankara_dugun_davetiyesi_30_12_14 - Ankara düğün davetiye firmaları, düğün davetiyesi fiyatları ve indirim fırsatları

Nişanlın ile klasik davetiye modelleri arasından bir tercih yapmak isterseniz, fiyat aralığın 0,80 kuruş ile 3.60 TL arasında değişecek. Bu davetiyeye dantel, püskül, kurdele gibi aksesuar eklerseniz de birim başına 1.20 ile 3.40 TL arasında aksesuar fiyatı eklenecek. Böylece klasik davetiye çeşitlerinden 1.60 TL'lik davetiyeye 1.80 TL'lik aksesuar beğendiğini düşünürsek birim fiyatı size 3.40 TL ile fiyatlandırılacak. Bu davetiyeden ise 150 adet sipariş ettiğinizde ise ayırman gereken bütçe 510 TL olacak. Benim de düğün davetiyem olan fotoğraflı davetiye modelleri arasından bir tercih yapman halinde ise birim fiyat 1.20 TL ile 2.5 arasında değişecek. 2.10 TL'lik fotoğraflı davetiye seçtiğinde ise bu sefer bütçen 315 TL olacak.

Hep söylediğim gibi düğünün ile ilgili davetlilerini etkileyeceğin ilk şey davetiye. O nedenle bütçeni planlarlarken bunu mutlaka aklında tut. Bir de davetiye fiyatı arttıkça birim fiyatının düşeceğini sakın unutma!

Düğün Davetiyesi İndirimleri

Konsept Atölyesi
%15 İNDİRİM
116
Konsept Atölyesi

Düğün.com Çiftlerine Özel 30 Mart Tarihine Kadar %15 İndirim!...

Sim Davetiye
%20 İNDİRİM
41
Sim Davetiye

Düğün.com Üzerinden Gelen Çiftlerimize Erken Siparişlerde %20 İndirim!...

Ankara'da gelinlik fiyatlarıyla ilgili de fikir edinmek istersen şu yazımıza göz atabilirsin: Ankara'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Şehrindeki En İyi Düğün Davetiyesi Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DAVETİYE FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Düğün Davetiyesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Davetiyesi Firmaları

Düğün Davetiyesi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (0)