Ankara Düğün Davetiyesi Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:44 dakika

18.04.2019

Ankara davetiye firmalarıyla anlaşmadan önce ortalama fiyatlara bakmaya ne dersin? Bütçeni en iyi şekilde kullanmak için yazımızı oku, firma önerilerine göz at!

ankara düğün davetiyesi fiyatları

Ankara Düğün Davetiyeleri Fiyatları

Düğün davetiyesi fiyatları Ankara’da çok geniş bir aralığa sahip. Ortalama bir rakam vermek gerekirse 1 TL ile 8 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

İnce kağıttan yapılmış zarflara konan sade davetiyeleri 1 TL’ye satın alabilirsin. Ancak üzerine ekleteceğin her aksesuar fiyatı arttırıyor. Mesela davetiyenin kurumuş çiçekle süslenmesini istersen, bunun için ekstra 1 TL daha ödemen gerekiyor.

Seçeceğin modele ekleteceğin kurdele ve tüller için de ekstra olarak minimum 0.50 TL ödemen gerekiyor. Bu fiyatlar, kullanılan kurdele ve tüllerin kalitesine göre artabiliyor.

Eğer kabartmalı baskı yapılan bir davetiye modeli istiyorsan fiyatlar 4 TL’den başlıyor. Yaldızlı detayları olan baskılarda da fiyatlar minimum 3 TL.

Bazı çiftler özel kesim davetiye kartlarını tercih edebiliyor. Yaprak, kalp şeklinde kesilen bu davetiyelerin işçiliği çok olduğundan, fiyatları da ortalamanın biraz üzerinde oluyor. Mesela yaprak şeklinde bir davetiye için adet başına 8 TL ödemen gerekebiliyor.

Ahşap malzemelere yer verilen veya direkt ahşap kutularda sunulan davetiyelerin fiyatları ise 20-30 TL’yi bulabiliyor.

ankara düğün davetiyesi fiyatları

Nişan organizasyonunu hala yapmadıysan: Ankara Nişan Organizasyonu Fiyatları ve Firma Önerileri

Düğün Davetiyesi Ankara’da Neye Göre Fiyatlandırılıyor?

  • Ankara davetiye tasarım ve baskı firmalarının, fiyatları belirlerken dikkat ettiği en önemli unsur kullanılan malzeme oluyor. Davetiye kartının ince kağıttan mı yoksa mukavvadan mı yapıldığına göre fiyatlandırma yapılabiliyor.

  • Zarfın türü de etkenlerden biri. Kraft kağıtlardan yapılan zarflarla düz beyaz zarflar arasında fiyat farkı olabiliyor. Kadife kumaşla kaplanmış zarfların fiyatları ise diğerlerine göre oldukça yüksek. Bu arada şeffaf zarfların da son zamanlarda sıklıkla kullanıldığını not düşeyim.

  • Düğün davetiyesine eklenen her bir aksesuar, fiyatları arttırıyor. Ankara davetiye firmalarının hazırladıkları bazı sade modellere eklenen hasır ip, ince kurdele gibi aksesuarlara ekstra ücret ödemene gerek kalmayabiliyor. Ancak bu hepsi için geçerli değil. Kozalak, tarçın, kuru çiçek, ipek kurdele gibi aksesuarlarda 0.50 TL’den başlayan fiyat farkı ödemek gerekiyor.

  • Kaç tane davetiye bastıracağına karar verdin mi? Bunu belirlemende fayda var. Çünkü verilen sayıya göre, firmadan alınan rakam değişebiliyor. Adet arttıkça davetiyelerin birim fiyatı düşüyor. Mesela 100 davetiye için 3.50 TL fiyat aldıysan, 200 taneyi 3 TL’ye yaptırabiliyorsun.

  • Ankara’daki davetiye firmaları, çiftlere ilk olarak kataloglarındaki modelleri gösteriyorlar. Eğer bu modeller çiftin ilgisini çekmemişse veya kendilerine özel bir davetiye yapılmasını istiyorlarsa işin içine tasarım giriyor! Özel tasarım davetiyeler, kataloglardakilere göre daha yüksek fiyatlı oluyor.

  • Müstakbel eşinle ikinizin çizimini yaptırmak ve davetiyene onu bastırmak istersen fiyatlandırma farklı oluyor. Davetiye firmasının anlaşmalı olduğu veya bünyesinde çalıştırdığı kişiye çizim ücretini ekstra olarak ödüyorsun. Yani standart davetiye fiyatlarının üzerine ek olarak bir rakam eklenmiyor.

ankara düğün davetiyesi fiyatları

Ankara Düğün Davetiyesi Firmaları

Ankara’da hayal ettiğin gibi ve bütçene uyacak şekilde davetiye yaptırabileceğin birçok firma mevcut. Bu firmaların hemen hemen hepsi özel tasarım da yapıyor. Senin için bir kısmını listeledim:

1- Davetiye Sepetiniz

Davetiye Sepetiniz, Çankaya’da yer alıyor. Firma; çiftlere binlerce ürün seçeneği, hızlı teslimat, %100 güvenli ödeme ve satış sonrası hizmet gibi birçok imkan tanıyor. Ankara davetiye fiyatları ortalamasında fiyatlar sunuyorlar. Davetiyeler 1-2 TL’den başlıyor.

Davetiye Sepetiniz

Davetiyen, düğün konseptinle benzer olsun: Temalı Düğün Davetiyeleri

2- Canset Davetiye

Ankara davetiyecilerinden Canset, Altındağ’da konumlanmış. Firma, şehir dışına da gönderim yapıyor. 20 yıllık tecrübeleri var. Kataloglarındaki modellerden dilediğini seçebileceğin gibi, istersen özel tasarım da yaptırabilirsin. Fiyatları da oldukça uygun. Bazı modelleri 1 TL’den az rakama yaptırabiliyorsun.

Canset Form Matbaacılık Davetiye

Trendlerden uzak kalma: 2019 En Trend Düğün Davetiye Modelleri

3- Konsept Atölyesi

Ankara düğün davetiyesi basan yerlerden bir diğeri de Konsept Atölyesi! Aynı zamanda tasarımını da kendileri yapıyorlar. Firma, Çankaya’da yer alıyor. Sade modellerinin yanı sıra takvimli davetiyeleri de ilgi çekiyor. Fiyatları ise 1-2 TL’den başlıyor.

Konsept Atölyesi

Aşk dolu dizeler süslesin davetiyeni: Ünlü Şairlerden Davetiye İçin Şiirler

4- Laura Lanz Davetiye

Ankara davetiye firmalarından Laura Lanz da Çankaya’da bulunuyor. Davetiyelerinde off-set, letterpress (ezme), gofre (kabartma), özel kabartma baskılar, parlak yaldız ve mat boya baskı tekniklerini kullanıyorlar. Laura Lanz Davetiye Ankara’nın fiyatları ise 3-5 TL’den başlıyor.

Laura Lanz Davetiye

Eskileri yansıtan davetiye tasarımları son yıllarda oldukça popüler: Vintage Davetiye Modelleri

5- Boutique.D'lara

Ankara davetiye basan yerlerden Boutique D’lara, Yenimahalle’de konumlanmış. Çiftlere özel davetiyenin yanı sıra masa numaratörü, karşılama kartonetleri, fotoğraf panoları, dilek kartları da üretiyorlar. Davetiye fiyatları da minimum 2-3 TL civarında.

Boutique D'lara

Bu tüyolara kulak ver: Önce Bu Püf Noktalarını Oku, Sonra Düğün Davetiyeni Seç!

6- Sim Davetiye

Çankaya’da yer alan Sim Davetiye; düğün, nişan ve kına davetiyeleri üretiyor. Özellikle konsept tasarımlarına mutlaka bakmanı öneriyorum. Mesela kumsalda düğün yapacaksan, deniz yıldızlı modeller ilgini çekebilir.

Sim Davetiye fiyatları Ankara ortalamasında seyrediyor. Rakamlar 1-2 TL’den başlıyor.

Sim Davetiye

Davetiye için hemen bir firmayla anlaşmak yerine, Ankara davetiyecilerinin büyük bir kısmından fiyat ve model teklifi alıp öyle karar vermeni öneriyorum. Belki istediğin bir modeli diğer firma daha uygun fiyata yapıyordur, kim bilir?

Davetiye Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

Sıradaki Makaleler

Düğün Davetiyesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Davetiyesi Firmaları

Düğün Davetiyesi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum