Müzik, Işık ve Ses

Müzik, ışık ve ses düzenlemesinde nelere dikkat etmeli? En çok tercih edilen firmalar, en eğlenceli düğün dj'leri, en profesyonel düğün orkestraları hangileri? Tüm sorularının cevapları ve Düğün.com kullanıcılarına özel fiyatlar için tek tık yeter!

157 Müzik, Işık, Ses Firması arasından hayalindeki Firmayı seç:
Düğün Müziği Firmanıza Sormanız Gereken Sorular

Düğününüzde Eğlencenin Dozunu Belirleyecek Olan Düğün Müziği Firmasına Sorsanız İyi Olacak 5 Soru!

Oku
Düğün Temanıza Uygun Düğün Müzikleri

Bana Temanı Söyle Sana Düğün Müziklerini Söyleyeyim: Düğün Temanıza Uygun Müzikler Seçme Rehberi!

Oku
Yılların Eskitemediği Düğün Müzikleri

Yılların Süzgecinden Geçmiş Parçaları Tercih Edecek Çiftler için: Yılların Eskitemediği Düğün Müzikleri!

Oku
En İyi Düğün Parçaları: Müzik Firmaları Öneriyor

Müzik Firmalarına Sizin için Sorduk: Giriş, İlk Dans, Pasta Kesme, Çiçek Fırlatma ve Dans Müzikleri için Önerileriniz Ne?

Oku
Tüm Yazıları Görüntüle

Düğün Müzikleri ve Ses Sistemlerini Nasıl Seçmeli?

Düğün hazırlıkları arasında hem eğlenceli hem biraz zahmetli olacak bir seçim zamanına geldi sıra; düğün müzikleri. Aklınızda düğün töreninizde bu özel anları kutlamak için hangi müzikler daha uygun olur diye sorular dolaşmaya başladıysa önerilerimizle kolayca düğün müzikleri listenizi oluşturabilirsiniz!

Düğün müzik listesi oluştururken üç çeşit liste yapmanız gerekir. Bunlar; düğün giriş müziği, ilk dans müziği ve pasta müziği. Düğün giriş müzikleri, salona ilk girişinizde kullanacağınız için artan tempoda ve tüm misafirlerinizin ilgisini aynı yere toplayacak kadar cezbedici olmalıdır. Düğün giriş müziği olarak seçtiğiniz şarkı düğün klasiklerinden olabileceği gibi heyecanlı ve alışılagelmişin dışında hareketli müzikler olabilir. İlk dans müzikleri ise daha romantik şarkılar arasından seçilmeli ve sizi anlatan, aşkınıza özel bir şarkı olmalıdır. Eğer varsa kendi şarkınızı veya ikinizin de sevdiği romantik bir şarkıyı ilk dans müziğiniz olarak kullanabilirsiniz. Düğün pasta müziği olarak da yine hareketli ve pasta kesilirken misafirlerinizin sıkılmasını önleyecek eğlenceli müzikler seçmelisiniz. Pasta müziğinizi de düğün çıkış müzikleri arasından yüksek tempolu olanlardan seçebilirsiniz.

Ayrıca düğün töreni boyunca yemek sırasında veya eğlenmek için çalınacak tüm şarkıları özenle seçmeniz gerekecek. Düğün hazırlıkları sırasında bu iş biraz yorucu olabileceğinden müzik organizasyonu için profesyonel yardım almalı ve tecrübeli bir düğün müzik şirketi ile anlaşmalısınız. Böylece hiçbir aksilik olmaması için önlem almış ve müzik seçiminin zahmetli kısmını kolayca atlatmış olursunuz.

Düğün için bir orkestra mı yoksa düğün dj mi seçeneğinize ise düğün mekanınıza göre karar vermelisiniz. Eğer kapalı bir düğün mekanı, örneğin bir balo salonunda evlenecekseniz yaylı çalgılardan oluşan bir düğün orkestrası ile misafirlerinize mükemmel bir müzik şöleni sunabilirsiniz. Ya da eğlenceli bir kutlama partisi vereceğim diyorsanız düğün dj ile anlaşarak, dj’in mekanın akustiğine uygun şarkılarla sizi eğlendirmesini sağlayabilirsiniz.

Düğün müzikleriniz için anlaşacağınız müzisyenleri ise kolayca bulabilmeniz için şehrinizin düğün müzik gruplarını aynı sayfalarda listeledik. Örneğin; İstanbul müzik firmaları sayfamızda aradığınız, düğün müziği konusundaki tecrübeli düğün orkestralarını kolayca bulabilirsiniz.