Bekarlığa Veda Partisi ve Kına Gecesi Mekanları

Kına gecesi veya bekarlığa veda partisi organize etmek istiyorsan hemen şehrindeki bekarlığa veda ve kına mekanlarını keşfet. Beğendiklerinden fiyat teklifi al!

Düğün.com’da Kına ve Bekarlığa Veda Firmanı Nasıl Bulabilirsin?

Sultanlara layık kına gecen ve doyasıya eğlenebileceğin bekarlığa veda partin için firmalar ile hemen iletişime geç.

Kına ve Bekarlığa Veda Firmalarını İncele!

Organizasyon, aksesuar ve kına mekanı ayarlayan firmaları detaylı incele.

Firmalardan Fiyat Teklifi Al!

Beğendiğin firmalardan fiyat teklifleri al.

Sana Uygun Firmalar ile Eşleş!

Bütçene uygun bir kına ve bekarlığa veda firmasıyla anlaş.

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Mekan Firmaları

Kına veya bekarlığa veda organizasyonu için mutlaka göz atman gereken firmaları listeledik!

Kına ve Bekarlığa Veda Galerileri

Kına ve bekarlığa veda için bindallı modelleri, kına gecesi aksesuarları ve son moda kına elbiseleri... Hepsi Düğün.com galerilerinde!

KINA GALERİLERİ

Kına ve Bekarlığa Veda İndirimleri

Kına veya bekarlığa veda geceni organize etmeden önce mutlaka Düğün.com'u incele! Sana özel kına gecesi organizasyon fiyatları, indirimli mekanlar ve en uygun kampanyalar Düğün.com'da!

İbis Styles İstanbul Merter Hotel
%10 indirim
38 9
İbis Styles İstanbul Merter Hotel

Düğün.com Müşterilerine Özel Tüm Kına Paketlerimizde %10 İndirim!

Hürrem Kına Davet
%50 indirim
22 3 13
Hürrem Kına Davet

Kasım Ayında Yapılacak Kına Organizasyonlarınız %50 İndirimle 5.500 TL!

Bakırköy Nişan Kına Davet (Nisans Hotel)
%33 indirim
62 27 23
Bakırköy Nişan Kına Davet (Nisans Hotel)

Hafta İçi Nişan Organizasyonu %33 İndirimle 4.000 TL

Holiday Inn Express Airport Bizbize Kına
%50 indirim
42 27
Holiday Inn Express Airport Bizbize Kına

5 Yıldızlı Hotel'de Hem Mekan Hem Organizasyon %50 İndirimle 7.000 TL!

Şehrindeki Firmalar

Düğünün için ihtiyaç duyduğun tüm kategorilerde firmaları bul, ilham al, düğününü kolayca planla!

Kına ve Bekarlığa Veda Mekanını Keşfet

Hayalindeki düğünü planlamak için ilham al!

Bu Kategoride Öne Çıkan Çift Yorumları

Sena & Alper

Düğün Tarihi: 23/10/2021

23 Ekim cumartesi gecesi nişanımız oldu İlayda hanım ve Serdar beyin ilgisi için öncelikle teşekkür ...

DEVAMI

aşina & mehmet

Düğün Tarihi: 19/08/2021

Salon Bağdat

İstanbul

Başta Nesrin hanıma organizasyon ve hakimiyetin dolayı çok teşekkürler salon Bağdat unutulmayacak bi...

DEVAMI

DENİZ & bilinmiyor

Düğün Tarihi: 10/09/2021

Salon Bağdat

İstanbul

Ben Salon Bağdatta kınamı yaptım ve kına değil sanki düğündü öyle eğlendik :)) Aşırı ilgili güler yü...

DEVAMIKına ve Bekarlığa Veda Mekan Fiyatları
İl Kapasite Kişi Başı Fiyat Düğün Fiyatı
İstanbul 293 72 TL 21.096 TL
Ankara 301 44 TL 13.244 TL
İzmir 250 41 TL 10.250 TL
Muğla 223 56 TL 12.488 TL
Bursa 518 32 TL 16.576 TL
Antalya 290 37 TL 10.730 TL

Düğün hazırlıklarınız tüm hızıyla sürerken, son bekar günlerinize veda etmeyi unutmayın! Yeni bir hayata adım atarken kına gecesi ve bekarlığa veda partinizde gerçekten eğlenmek istiyorsanız birkaç ufak detay ile bunu sağlayabilirsiniz.

Öncelikle klasik bir kına gecesi mi yoksa arkadaşlarınızla düzenleyeceğiniz çılgın bir bekarlığa veda partisi mi yapacağınıza karar vermelisiniz.

Eğer ikisini bir arada yapayım diyorsanız bunu da yenilenen kına organizasyon temaları ile sağlayabilirsiniz. Klasik bir kına gecesine, modern dokunuşlarla düzenlenmiş kına malzemeleri kullanarak yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Ayrıca düğün öncesi eğlenceleri arasında bir klasik olan gelin hamamını da seçeneklerinize ekleyebilirsiniz.

Düğün öncesi stresinizi atıp, bekar günlerinize nasıl elveda diyeceğinizi seçin ve şehrinizin kına eğlenceleri düzenleyen mekanlarını bir araya getirdiğimiz sayfaları incelemeye başlayın. Örneğin; İstanbul’da yaşıyorsanız İstanbul kına gecesi mekanları sayfamızda aradığınız mekanı kolayca bulabilirsiniz.

Şimdi kına gecesi mekanlarının özelliklerini inceleyelim:

Kına Mekanları

Kına yerleri, kişilerin zevklerine göre farklı konseptlerde tasarlanıyor. İhtişamına önem veren çiftler kapalı salonları, doğaseverler de açık hava kına mekanlarını tercih edebiliyor.

Kına mekanlarının büyük bir kısmı, organizasyonu da kendi bünyelerinde yapıyor. Kına tahtı, nedime, dans şovu gibi hizmetleri kendileri sağlıyorlar. Mekanların bazıları dışarıdan organizasyon firmasıyla çalışılmasına izin verirken, bazıları buna müsaade etmiyor.

Kına için mekanlar arasında sadece salon kiralama yapan yerler de bulunuyor. Bu tarz yerlere sadece kira, masa ve sandalye ücreti ödüyorsunuz. Bütün ikramlıklarınızı ve aksesuarlarınızı kendiniz getiriyorsunuz.

Kına yapılacak yerleri listelemek gerekirse:

Kına Salonu: Bu, gelin adayları tarafından en çok tercih edilen mekanların başında geliyor. Firmalar, sadece kına organizasyonlarının düzenlendiği bir salon oluşturabiliyor. Ayrıca düğün salonları da kına geceleri için kapılarını açabiliyor. Kına salonu fiyatları genelde diğerlerine göre daha uygun olduğu için de kişiler tarafından büyük ilgi görüyor.

Teknede Kına Gecesi: Kına gecesinde farklılık yaratmaya çalışan gelin adayları tekneleri tercih edebiliyor. Özellikle İstanbul’da Boğaz manzarası eşliğinde kına gecesini yapmak isteyenler için müthiş bir seçenek oluyor.

Otelde Kına: Şöyle altın varaklı duvarları olan, kristal şamdanlarla süslenmiş bir mekanda kına yapmak isteyen gelinler, otellerin kapısını çalıyor. Otellerde balo salonu, teras, havuz başı ve bahçe gibi kına alanı seçenekleri bulunuyor. Kapasiteye ve mevsime göre dilediğinizi seçebiliyorsunuz.

Açık Alanda Kına: Bahar ve yaz aylarında kına yapacak olanlar kır bahçelerini tercih edebiliyorlar. Çimenlerin üzerinde, ağaçların arasında, doğayla iç içe bir ortamda kına yapmanın keyfi bambaşka oluyor!

Kulüpler ve Davet Alanları: Kına gecesinin parti havasında geçmesini isteyenler için güzel bir seçenekte şimdi sıra! Kulüpler ve davet alanlarını incelerken, deniz manzaralı olanlara bakabilirsiniz.

Seçeceğiniz kına gecesi mekanına uygun bir elbise seçmeye de dikkat etmelisiniz. Kına abiyelerini iyice araştırarak vücut tipinize ve konseptinize en uygun modeli tercih etmeniz gerekiyor.

Kına Gecesi Süslemleri

Kına gecesi salonları, gelinlerin modern bir konsept mi yoksa geleneksel dokunuşların olduğu bir dekorasyon mu istediğine göre süsleniyor. Geleneksellikten yana olan gelinlerin kına gecesi mekanlarında kırmızı ve bordo ağırlıklı süslemelere rastlıyoruz. Daha modern tasarımlar isteyenlerde ise mor, mavi ve hatta siyah gibi farklı renkler kullanılabiliyor.

Standart kına mekan süslemelerinde; taht, minderler, karşılama panosu, tef gibi aksesuarların konulduğu özel köşeler, kırmızı tüllerle donatılmış sandalye ve masalar kullanılıyor. Eğer mekanın elinde birden fazla hazır konsept varsa onlardan birini seçebiliyorsunuz.

Kına gecesi mekan süslemelerine karar verirken; mekanın önceki çalışmalarını inceleyebilir, dilerseniz sadece size özel bir konsept oluşturmalarını talep edebilirsiniz. Ama tabii bu bir miktar daha yüksek fiyatlı olacaktır.

Süslemeleri detaylandırmadan önce "Kına gecesi nasıl organize edilir" sorusunun cevabını da her detayıyla öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

Kına Mekanları Fiyatları Neye Göre Değişir?

Kına fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında kişi sayısı geliyor. Davetli sayına göre paket fiyatı artıp eksilebiliyor.

Eğer organizasyonu kendi bünyesinde halleden bir mekanla anlaşacaksanız, seçeceğiniz nedime sayısı da fiyatı arttırabiliyor. 2 nedime yerine 4 nedimenin size eşlik etmesini istiyorsanız rakamlar yükseliyor.

Kına mekanlarında, hafta içi yapılan organizasyonlar hafta sonuna göre daha uygun fiyatlı oluyor. Ayrıca taleplerin az olduğu kış döneminde de kampanyalı fiyatlar sunuyorlar.

Kına gecesi yapılacak mekanların, fiyatları belirlerken dikkat ettiği bir diğer konu da gelin adayının yemekli bir organizasyon yapıp yapmayacağı. Kına gecelerinde genelde kurabiye, çerez, meşrubat gibi ikramlıklar sunulduğunu görüyoruz. Ancak birçok mekanda yemek servisi de bulunuyor. Yemekli bir etkinlik isterseniz doğal olarak fiyat yükseliyor.

Ekstra olarak talep ettiğiniz dansöz, orkestra, havai fişek gösterisi gibi talepler ayrıca ücretlendiriliyor.

Bekarlığa Veda Mekanları

Bekarlığınızın son günlerinde, arkadaşlarınızla baş başa bir bekarlığa veda etkinliği yapabilirsiniz. Bunu kına gecesi organizasyonuyla aynı kefeye koymanız da gerekmiyor. İki etkinliğin de kendilerine özgü güzellikleri var.

Bekarlığa veda yapmak isteyenlere özel birçok mekan kapısını açıyor. Parti kostümleri, maskeler, tüyler ve çok daha fazlasını sunabiliyorlar.

Bekarlığa Veda Partisi Organizasyonu Nerede Yapılır?

Bekarlığa veda için mekanlar deyince aklımıza şunlar geliyor: Kulüpler ve davet alanları, barlar, restoranlar, oteller, tekneler ve kır alanları.

Mekan seçiminde de tarzınıza ve bütçenize en uygun olanını seçmenizi öneriyoruz. Mesela parti havasında, alkollü bir etkinlik yapacaksanız barlar ve kulüpler sizin için uygun olacaktır. Deniz aşığı biriyseniz, teknede bekarlığa veda partisi yapabilirsiniz.

”Bekarlığa veda nerede yapılır” sorusunun cevabı cinsiyete göre de değişebiliyor. Şöyle:

Gelin Bekarlığa Veda Partisi Mekanları

Gelin adaylarının son dönemlerde havuz başı alanlarda bekarlığa veda partisi yaptığına sıklıkla rastlıyoruz. Havuz başı derken, aklınıza şık elbiselerle gidilen partiler gelmesin. Mayolarla havuza girilen, konsept kadehlerdeki içkilerin yudumlandığı partiler bunlar.

Kadınların ilgisini çeken bir diğer bekarlığa veda konsepti de karaoke partileri! Beğendiğiniz mekanla anlaşmadan önce, karaoke hizmeti verip vermediklerini sorabilirsiniz. Yakın arkadaşlarınızla özgürce şarkı söyleyeceğiniz bu etkinlikte çok eğleneceğinizin garantisini verebiliriz!

Gelinlere özel bekarlığa veda partisi düzenleyen mekanların çoğunun anlaşmalı olduğu bir erkek dansöz de oluyor. Zenneler sayesinde eğlencenize daha da renk katabilirsiniz.

Erkek Bekarlığa Veda Partisi Mekanları

Damat adaylarının nasıl bir bekarlığa veda mekanı seçeceği, tamamen onun tarzına bağlı. Eğer dans etmekten hoşlanan biriyse, kulüpler ve barlar onun için uygun olacaktır. Burada erkek arkadaşlarıyla diledikleri gibi içebilir, eğlenebilirler.

Her erkek dans etmekten hoşlanacak diye bir durum yok. Bazıları hafif bir müzik eşliğinde oturup, sohbet etmek ister. İşte bu zamanlarda da tercih edilmesi gereken yerler restoranlardır. Sevdikleri müzik tarzının çalındığı –ki bu genelde fasıl olur- bir mekan seçebilirler.

Erkeklerin bekarlığa veda partilerinde, kadın dansözlerin de yer alabiliyor. Böyle bir talebiniz varsa mekanla anlaşmadan önce sormanızı öneriyoruz.

Gelin Hamamı Mekanları

Hamamda kına gecesi yapma etkinliği çok eski dönemlere dayanıyor. Ancak son zamanlarda tekrar gelinlerin gündeminde olmaya başladı. Tabii tarihi hamamlar ve hamam hizmeti veren oteller de kapılarını gelinlere açtılar.

Yakın arkadaşlarınız ile gideceğiniz gelin hamamı eğlencesinde hem köpük masajı ve spa keyfi ile hem de kına ritüeli ile düğün öncesi ferahlayıp, stres atabilirsiniz. Üstelik gelin hamamı eğlencenizi mekanların indirimlerinden yararlanarak, bütçenizi zorlamadan organizasyonu gerçekleştirebilmeniz de mümkün.

Gelin hamamı organizasyonu için mekanlardan detaylı bilgi alabilir ve size en uygun tarih için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Gelin Hamamı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Gelin hamamı hizmeti veren mekanlar, kişi başı veya paket fiyatı talep ediyorlar. Eğer 10-15 kişilik arkadaş grubuyla gidecekseniz, paket fiyatları daha uyguna geliyor. Ancak 5-6 kişiden oluşan küçük bir ekip olarak gidecekseniz, kişi başı fiyat almanız daha mantıklı olacaktır.

Gelin hamamında fiyatları etkileyen faktörlerden biri, organizasyonun kaç saat süreceği. Mekanların size sunduğu standart saatten daha fazla vakit geçirmek isterseniz, fiyatlar yükselebiliyor.

Sadece hamam hizmetini kullanacaksanız ve sauna, buhar odası gibi kısımlardan faydalanmayacaksanız, uygun fiyatlara anlaşabilmeniz mümkün. Ancak her hizmetten yararlanacağınız paketlerde fiyatlar artabiliyor.

Fiyatları etkileyen bir diğer konu da mekanın bilinirliği ve tarihi geçmişi. Osmanlı döneminden günümüze gelen hamamlarda fiyatlar yüksek olabiliyor. Ancak bu hamamlara alternatif olarak, tarihi bir atmosferin oluşturulduğu modern yerler de mevcut.

Siz ilk başta kına gecesi, bekarlığa veda ve gelin hamamı etkinliklerinden hangilerini yapacağınıza karar verin. Sonrasında hoşunuza giden mekanlarla iletişime geçebilirsiniz!


Tüm Kategoriler

Tüm Şehirler Kına Mekanları