Gelin Buketi ve Çiçek

Birbirinden güzel gelin buketi modellerini, buket ve düğün süslemesi için çiçek seçimini yaparken dikkat etmen gerekenleri, gelin çiçeğinde en son trendleri ve şehrinde sana özel indirim sunan gelin buketi firmalarını incele, düğün buketini kolayca bul!

Vitrindeki Çiçekçiler Firmaları

Gelin buketi ve mekan süslemeleri konusunda en iyi çiçekçileri incele ve iletişime geç!

Gelin Çiçeği Modelleri, Gelin Buketleri

Renkli, taşlı, sıra dışı gelin buketleri, sade gelin çiçeği modelleri, gerçek ya da yapay gelin el buketlerinin tümü bu galerilerde! Nasıl bir buket istediğini karar vermek için mutlaka incele!

GELİN BUKETİ MODELLERİ

Şehrindeki Firmalar

Düğünün için ihtiyaç duyduğun tüm kategorilerde firmaları bul, ilham al, düğününü kolayca planla!

Düğün Çiçekleri ve Gelin Buketi İçerikleri

Hayalindeki düğünü planlamak için ilham al!

Bu Kategoride Öne Çıkan Çift Yorumları

Aysun & Arnold

Düğün Tarihi: 08.10.2020

Ne istediğimi benden daha iyi anladılar! Tacım o kadar güzeldi ki, fotoğrafçılara sürekli tacımı od...

DEVAM

Nazlı & Ertunç

Düğün Tarihi: 26.06.2021

Ürünler çok kaliteli ve güzel. Unutulmaz günümüzde bize eşlik ettiler. Hiç düşünmeden tercih edilebi...

DEVAM

Ecem & Yasin

Düğün Tarihi: 11.07.2021

Nişan sürecimizin tamamını birlikte geçirdik. Gözü kapalı güvendim ve her şeyden çok memnun kaldım. ...

DEVAM


Düğün Çiçeklerinden Gelin Buketi / Çiçeği Nasıl Seçilir?

Bir düğün mekanını tamamlayan detayların başında düğün çiçekleri gelir. Düğün töreninizde kusursuz bir süsleme istiyorsanız gelin el çiçeği ile uyumlu aranjmanlarla mekanı süslemelisiniz.

Öncelikle gelin çiçeği modellerini inceleyerek zevkinize göre seçiminizi yapmalısınız. Tabii mevsimi de göz önünde bulundurmayı unutmayın. Gelin buketi konusunda fikir edinip beğendiğiniz modelleri gelin buketçisi sayfalarımızdaki firmalardan kolayca temin edebilirsiniz.

Eğer nasıl bir gelin el buketi seçeceğinize karar veremiyorsanız önerilerimize kulak verin.

Gelin çiçeği seçerken öncelik vermeniz gereken; gelinlik modelleri ile uyumlu buketler arasından tercih yapmak olmalıdır. Örneğin; kabarık etekli bir gelinlik giyecekseniz gözyaşı veya sarkık gelin çiçeği yerine doğal çiçeklerle süslenmiş şakayık gelin buketini tercih edebilirsiniz.

Kararınızı verirken göz önünde bulundurmanız gereken ikinci bir konu düğün temanızdır. Kırmızı detaylarla süslenmiş bir düğün temanız var ise kırmızı güllerden yapılmış bir gelin buketi ve kırmızı düğün çiçekleri ile düğün temanızla uyumu yakalayabilirsiniz.

Son olarak seçiminizi yaparken saç ve makyajınızı da hesaba katmalısınız. Topuz yaptırdığınız saçlarınıza taktığınız toka ve taşlarla uyumlu bir süslemeyi gelin çiçeğinize de uyguladığınızda ne kadar güzel olacağını bir düşünün.

Eğer hala gelin çiçeği modelleri arasında beğenebileceğiniz bir bukete rastlamadıysanız, ilk adımı atarken aldığınız nişan çiçekleri de ilham kaynağınız olabilir ve düğün çiçekçinizden bu çiçeklerden bir buket tasarlamasını isteyebilirsiniz. Zaten sizin için özel olan bu çiçekler düğününüzle beraber bir kat daha anlamlı olacaktır.

El Çiçeğine Karar Verirken Bilinmesi Gerekenler Neler?

-Gelinliğinizin modeli, düğününüzün teması, saç stiliniz gibi bazı kriterler el çiçeğinizi seçerken belirleyici olacaktır.

-El çiçeğinizin süslemelerini ve çiçeklerin rengini gelinliğinizle uyumlu seçmelisiniz. Gelinliğinizde boncuk, taş, dantel gibi detaylar varsa bunları çiçeğinize de aktarabilirsiniz.

-Saç stilinizle gelin çiçeğiniz arasında kontrast yaratıp sıkı bir topuzla sarkıntıları olan şık bir buket alabilirsiniz. Saç aksesuarlarınızın benzerlerini de el çiçeğinizin süslemesinde kullanabilirsiniz.

-Düğününüzü yapacağınız mevsim de gelin çiçeği seçiminizi etkileyecektir. İlkbahar düğünleri nergis, şakayık, zambak veya frezya, lale; yaz düğünleri için manolya, lavanta, zambak, karanfil ya da papatya gibi çiçeklerden bir buket oluşturabilirsiniz. Sonbaharda ise kurumuş yaprak ve toprak renklerinden süslemelerle orkideler, kasımpatları ya da hezaren çiçekleri, kış aylarında ise sümbüller, kamelyalar, süsenler ya da kardelenler kullanabilirsiniz.

-Düğün töreninizde kusursuz bir süsleme istiyorsanız gelin el çiçeği ile uyumlu aranjmanlarla mekanı süslemelisiniz.

-El çiçeğinizi damat yaka çiçeğiyle uyumlu olacak şekilde oluşturabilirsiniz. İster gelin çiçeğinizin bir minyatürünü çiçekçinizden edinebilir isterseniz de buketin renklerinde farklı çiçekleri damat yaka çiçeği olarak kullanabilirsiniz. Kır düğünleri için canlı çiçeklerin temanızı güçlendireceğini unutmayın.

El Çiçeği Fiyatları Nedir?

Her biri birbirinden güzel olan gelin çiçeği modelleri arasından şüphesiz size ve düğününüze en çok yakışanı seçmekte epey zorlanacaksınız. Elbette el çiçeğiniz için ne kadar bütçe ayıracağınız da seçiminizde önemli ölçüde belirleyici olacaktır.

Gelin el çiçeği tercihi yaparken bilmeniz gereken ilk şey el çiçeği fiyatlarının kullanılan çiçeğe göre değiştiği. Elbette buket için kullanacağınız papatya ile orkidenin fiyatı farklılık gösterecektir. Ayrıca hazırlatacağınız el çiçeğinde nadir bulunan çiçekleri ile mevsim çiçeklerini ya da çiçeklerle kullanacağınız aksesuarlar da el çiçeği fiyatlarını etkiliyor. Tül, ip ya da fiyonk gibi süsleme malzemeleri ise fiyatları çok fazla etkilemiyor.

Eğer siz de el çiçeğiniz için fikirler arıyorsanız bu sayfalarda yer alan yüzlerce gelin el çiçeği modelini inceleyebilirsiniz. Farklı gelin buketi seçeneklerini değerlendirerek, şehrinizdeki çiçekçilerle iletişime geçebilir, sizin için uygun olan firmalardan ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Tüm Kategoriler


Tüm Şehirler Çiçekçiler