Düğün Müziği

Müzik listelerini nasıl oluşturacaksın, en çok tercih edilen firmalar, en profesyonel düğün orkestraları ve DJ'ler hangileri? Cevaplar ve özel fiyatlar için tek tık yeter!

Wedding Planner

Ücretsiz

Wedding Planner'ın Selin ile Tanış!

Nasıl bir müzik firması aradığını söyle, ücretsiz düğün asistanımız sana uygun 5 müzisyenden fiyat teklifi göndersin!

Tarih en erken bugün seçilebilir

Bu Kategoride Öne Çıkan Çift Yorumları

Düğün Müziği İçerikleri

Tüm Rehber Yazılar

Test: İlk Dans Şarkınız Hangisi Olmalı?

İsme Özel Kına Şarkısı Nasıl Yapılır?

Eğlencede Sınır Yok: En Güzel Bekarlığa Veda Şarkıları

Geceye Bir İmza da SmyrnArt Orkestrası ile Atın!

Düğün Orkestraları, DJ ve Müzik Grupları - Sıkça Sorulan Sorular

 • Düğün orkestra fiyatları ne kadar?
  Düğün orkestra fiyatları ortalama 75.000 TL'den fazla aralığından başlamaktadır.
 • Düğün müzik grubu fiyatları ne kadar?
  Türkiye geneli düğün müzik grubu fiyatları ortalama 10.000-20.000 TL aralığından başlamaktadır.
 • Düğün DJ fiyatları ne kadar?
  Düğün DJ fiyatları ortalama 10.000-20.000 TL aralığından başlamaktadır.
 • En popüler düğün müziği türleri nelerdir?
  Düğün.com'da Oyun Havaları türünde 325, Türkçe/Yabancı Pop türünde 323, Türk Halk Müziği türünde 265, Türk Sanat Müziği türünde 250 ve Rock türünde 236 adet firma hizmet vermektedir.

Düğün Orkestra, DJ ve Müzik Grupları

Müzikten bağımsız bir düğün organizasyonu düşünmek olmaz. İster bir restoranda butik bir düğün ister ihtişamlı bir otelde kalabalık bir davet yapıyor olun, uygun müzisyenlerle eğlenceyi daha da katlamanız mümkün. Düğün günü misafirlerinizi tüm gece dans pistinde tutacak kadar iyi bir müzik istiyorsanız bunu, konunun uzmanlarına danışmakta fayda var. Peki düğün müzikleri için ne tür firmalarla çalışabileceğinizi biliyor musunuz? Kısaca anlatalım:

Düğün orkestraları: Canlı düğün müziği hizmeti almak isterseniz tercih edebileceğiniz seçeneklerden biri düğün orkestraları. Düğün orkestraları genellikle en az dört kişinin olduğu ekiplerden oluşuyor. Tabii orkestra dediğimizde aklınıza sadece klasik düğün müzikleri çalan ekipler gelmesin. Latin, pop, jazz gibi farklı müzik türlerinde performans sergileyen ekipleri de düğününüz için kiralayabilirsiniz.

DJ’ler: Canlı düğün müziği gibi bir tercihiniz yoksa sizin için en uygunu DJ performansı olabilir. Tarzınıza ve konseptinize uygun müzik türlerinde hizmet veren DJ’ler ile eğlenceyi garantileyebilirsiniz. Hem yerli hem de yabancı müziklerden oluşan ya da farklı tarzları birlikte uyumlu hale getiren bir çalma listesiyle DJ performansı sizin için uygun bir seçenek olabilir. Geniş müzik arşivleriyle düğün sırasında istediğiniz parçayı da çaldırabilirsiniz.

Müzik grupları: Canlı düğün müziği seçenekleriniz arasında müzik grupları da var. Ancak bu kavramın çok geniş bir karşılığı olduğunu da belirtelim. Araştırma yaparken bando ve orkestralar başta olmak üzere; duo ve trio, perküsyon, Latin orkestrası, fasıl ekibi gibi birçok farklı tür ve tarzda müzik grubuyla karşılaşmanız mümkün.

Bazı düğün firmaları tüm bu hizmetleri bir arada sunabiliyor. Sahip oldukları geniş ekiplerle farklı türde müzik hizmetini bir arada sunabiliyor. Örneğin; karşılama müziği için duo müzik grubu, düğün sırasında orkestra, after party için de DJ hizmeti sunarak tüm düğün eğlencesini üstlenebiliyorlar.

Düğün Orkestrası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Düğün orkestraları arasından seçim yaparken ilk dikkat etmeniz nasıl bir müzik istediğinize karar vermek. Eğer canlı müzikli bir düğün istiyorsanız müzik organizasyonu firmasıyla ya da düğün orkestrası ile anlaşmalısınız.

Bu tarz bir müzik ekibiyle anlaşırsanız müzik repertuvarları konusunda bilgi almayı unutmayın. Düğün giriş müzikleri neler? Düğünün hangi aşamasında hangi müzikler çalacak? Firmanın müzik repertuvarını inceledikten sonra olmazsa olmaz parçalarınızı belirleyin ve bu şarkıları istediğinizi mutlaka belirtin.

Yöresel adetlerden kopmadığınız bir düğün organizasyonu hayal ediyorsanız, düğününüzde bir davul şov fikrini değerlendirebilirsiniz. Davul ve zurnanın eşlik edeceği hareketli yöresel müzikler sunan , düğün oyun havalarına hakim bir firmayla anlaşabilirsiniz. Düğün sırasında bu tip özel gösteriler için müzik firmalarınızın sahip anlaşmalı olduğu ekipleri öğrenmenizde fayda var.

Orkestralar genelde minimum 4 kişiden oluşuyor. Siz de istediğiniz müzik türlerindeki ekipleri inceleyebilir, orkestranızı kiralarken kaç kişilik bir ekip istediğinize göre seçim yapabilirsiniz. Özellikle mekanı da göz önünde bulundurarak bir tercih yapabilirsiniz. Örneğin; büyük bir otelin balo salonunda veya bir düğün salonunda düğün düzenleyecekseniz yaylı çalgılardan vurmalı çalgılara tam kadro bir orkestra düğününüzün görkemini artıracaktır. Diğer taraftan eğer bir sahil düğünü ya da kır düğünü planlıyorsanız armonika veya akordeonun olduğu daha küçük bir orkestra düğün müziğiniz için yeterli olabilir.

Düğün orkestrası denildiğinde aklınıza klasik müzik türünde repertuvarı olan ekipler gelebilir. Ancak müzik türü konusunda seçeneklerinizin oldukça geniş olduğunu unutmayın. Latin, pop, caz gibi farklı müzik türlerinde performans sergileyen ekipleri de düğününüz için kiralayabilirsiniz.

Düğün Müzik Grupları Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Düğün müzik grubu konusunda da çiftlerin birçok seçeneği var. Farklı zevklere hitap eden gruplarla dilediğiniz türdeki eğlence anlayışını düğününüze taşıyabilirsiniz. Bando, duo ve trio, perküsyon, Latin orkestrası, fasıl ekibi ve daha pek çokları.

Seçtiğiniz tarzda performans sergileyen ekiplerin de repertuvarının genişliği önemli. Düğününüzde istediğiniz parçaları çalabilmeleri için repertuvarı geniş ekipler arasından seçim yapabilirsiniz. Bunun için görüştüğünüz firmaların müzik listelerini incelemenizde fayda var. Sizin için olmazsa olmaz parçaları düğünden birkaç gün önce firmanıza verirseniz repertuvarlarında olmasa bile hazırlık yaparak sizin için o şarkıyı düğününüzde çalabilirler. Hatta bazı ekiplerin çiftlere özel beste yaptığını da eklemeden geçmeyelim.

Birlikte çalışacağınız her firmayı araştırırken olduğu gibi müzik firması seçerken de firmanın sektördeki tecrübesini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü yalnızca iyi şarkı söylemek yetmez! Aynı zamanda çift ve davetlileri eğlencenin içine çekecek bir performans için tecrübe önemli bir etken.

Birçok ekibin şehir dışında hizmet verdiğini de belirtmeden geçmeyelim. Yani firma araştırırken seçenekleriniz bulunduğunuz şehirle sınırlı değil. Ancak bu noktada ekibin ulaşım, varsa konaklama gibi masraflarını da çiftlerin üstlenmesi gerektiğini bilmelisiniz.

Düğün DJ Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Firma seçimi yaparken, ekiplerin performanslarını değerlendirebileceğiniz örnek çalışmaları da değerlendirebilirsiniz. Bunun için görüştüğünüz DJ’lerin önceki işlerine dair bir portfolyo istemenizi öneriyoruz. Anlaşacağınız DJ’in eski performanslarını inceleyerek size uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Düğün günü sınırsız bir eğlence için “eğlendirmeyi bilen” bir profesyonel şart Birçok DJ, keyifli müzik listelerinin yanı sıra interaktif sahne performansıyla da dikkat çekiyor. Böylece hem size hem de davetlilerinize düğün günü eğlencenin tadını çıkarmak kalıyor.

Konsept düğün yapacak çiftlere iyi bir haberimiz de var. Eğer siz de düğününüzü bir konsept çerçevesinde şekillendirmek istiyorsanız, birçok DJ’in de bu bütünün bir parçası olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik yalnızca müziklerle değil! Birçok profesyonel, konsepte uygun kostümleriyle düğününüze kalıyor. Böylece her detay uyum içinde oluyor.

Tabii bütçeniz de anlaşacağınız firmayı seçerken önemli bir etken. Firmalarla görüşürken fiyatlandırmayı neye göre yaptıklarını öğrenmenizde fayda var. Birçok firmanın performans süresi, etkinlik türü ve müzisyen sayısına göre bir hesaplama yaptığı ipucunu da verelim.

Düğün müziği firmalarına dair detaylardan bahsettik. Sizin için uygun firmayı, seçtiğiniz özelliklere göre filtreleyerek bulunduğunuz sayfada listeleyebilir, ilginizi çeken ekiplerle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

Tüm Kategoriler