Bekarlığa Veda Partisi ve Kına Gecesi Organizasyonu

Düşlediğin kına gecesini veya bekarlığa veda partisini organize edebilecek firmalar Düğün.com'da! Şehrini seç ve organizasyon firmanı kolayca bul!

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Organizasyon Firmaları

Kına veya bekarlığa veda organizasyonu için mutlaka göz atman gereken firmaları listeledik!

Kına ve Bekarlığa Veda İndirimleri

Kına veya bekarlığa veda geceni organize etmeden önce mutlaka Düğün.com'u incele! Sana özel kına gecesi organizasyon fiyatları, indirimli mekanlar ve en uygun kampanyalar Düğün.com'da!

Şehrindeki Firmalar

Düğünün için ihtiyaç duyduğun tüm kategorilerde firmaları bul, ilham al, düğününü kolayca planla!

Kına ve Bekarlığa Veda Organizasyonu İçeriklerini Keşfet

Hayalindeki düğünü planlamak için ilham al!

Bu Kategoride Öne Çıkan Çift Yorumları

Sinem & Batuhan

Düğün Tarihi: 05.09.2023

Selamlar, Ramada Otelde 5 Eylülde kınamı gerçekleştirdim. Binnur Hanımcım baştan sona her detay il...

DEVAM

Buket & Can

Düğün Tarihi: 20.05.2023

White Dance Event

İstanbul

İşletme sahibi çok kibar ve çok yardım sever hayalimizden öte bir düğün yaşatı bize çok Teşekkür ede...

DEVAM

İrem & Ahmet

Düğün Tarihi: 14.09.2019

White Dance Event

İstanbul

Sahibi Apo Bey düğün koçum,elim ayağım her şeyim oldu. 14 Eylül 2019 da harika bir kına,düğün yapmam...

DEVAM


Bekarlığa veda ve kına için organizasyon firmasıyla çalışmanın büyük avantajları var. Düğün sürecinde, üstünüzdeki sorumlulukları ne kadar azaltırsanız o kadar iyi. Organizasyonla ilgili her detayı firmalar planlasın, size de sadece bu anların keyfini çıkarmak kalsın!

Peki kına ve bekarlığa veda organizasyonları nasıl yapılıyor? Firmalar çiftler için nasıl hizmetler sunuyor? Araştırıp, sizin için detaylarıyla yazdık.

Kına Gecesi Organizasyonu

Son dönemde gelin adaylarının, geleneksel düğün adetlerine olan ilgilerinin artmasıyla, kına gecesi organizasyonları da daha gösterişli olmaya başladı. Eğer siz de kına gecesi düzenlemeye karar verdiyseniz, organizasyonu kendiniz yapabileceğiniz gibi, kına organizasyon firmalarından da destek sağlayabilirsiniz. Böylece “Kına gecesi nasıl organize edilir” sorusunun cevabını da onlardan alabilirsiniz.

Kına organizasyonları, kadın-erkek karma veya sadece kadınlara özel şekilde yapılabiliyor. Ama daha çok gelin odaklı olduğunu söyleyebiliriz. Ailesinin yanından ayrılıp, yeni bir yuva kuracak olan gelin adayının hem hüzünleneceği hem de eğleneceği bir atmosfer oluşturuluyor.

Önceden evde kına gecesi organizasyonu yapan gelin adayları çoğunluktaydı. Ancak şimdi gelinlerin çoğu, bir mekanla ve organizasyon şirketiyle anlaşmayı tercih ediyor.

Kına gecesi organizasyon şirketleri, kişilere o etkinlik boyunca ihtiyaç duydukları tüm hizmetleri verebiliyor. Hatta bazı firmalar kına saçından makyajına kadar, organizasyon öncesinde bile destek sunuyorlar.

Kına Organizasyon Fikirleri

”Kına organizasyonu nasıl yapılır” sorusunun birçok cevabı bulunuyor. Bu cevaplar, kişinin tarzına ve nasıl bir organizasyon yapmak istediğine göre değişiyor.

Geleneksel çizgilerin dışına çıkmak istemeyen gelin adayları; nedimeler eşliğinde kına salonuna giriyor, kaftanını giyiyor, eline kınası yakılıyor, sonra dilediği gibi kurtlarını döküyor. Bu organizasyon kına gecesi etkinliklerinde en çok karşılaştıklarımızdan biri.

Değişik kına organizasyonlarına merak salan gelin adayları ise daha çok Roman, Hint konseptlerine yöneliyorlar. Roman konseptinde o rengarenk etekler giyiliyor ve müzikler de ona göre düzenleniyor. Hint konseptinde ise kostümlerin yanı sıra kına yapma tarzının da farklı olduğunu görüyoruz. Hint kınasıyla ellere yapılan desenler, davetlilerin de ilgisini çekiyor.

Kına konseptlerinden bir diğerine ise hamamlar ev sahipliği yapıyor! Hamamda yapılan kına geceleri de sıklıkla tercih ediliyor. Gelin adayının yakın arkadaşlarının ve ailelerin katıldığı gelin hamamı etkinliğinde, kına yakılıyor ve dans ederek daha da keyifli hale getiriliyor.

Kına gecesi organizasyon fikirlerine göz atarken, en çok eğleneceğiniz etkinliği seçmenizi öneriyoruz. Sonradan fotoğraflara baktığınızda ne kadar keyif aldığınızı hatırlamanız açısından bu önemli.

Kına Organizasyon Paketleri

Eğlencenizi evde yapmak yerine dışarıda bir mekanda yapmaya karar verdiyseniz, kimi mekanlar organizasyon konusunda size birtakım paketler sunabiliyor. Mekanlar, kına organizasyon şirketleriyle anlaşarak gerekenleri temin edebiliyor. Böylece sizin her detayla tek tek ilgilenmeniz gerekmiyor.

Bir mekanı kiralayıp, dışarıdan bir organizasyon firmasıyla anlaşmanız da mümkün. Organizasyon firmaları da size birbirinden farklı paketler sunacaktır.

Kına gecesi organizasyon paketlerinde; kına tahtı, gecede sizin ve arkadaşlarınızın giyeceği bindallı ve kaftan gibi kıyafetler, dans ve davul gösterileri, tefler, davullar, devamlı yanınızda olacak nedimeler, hediyelik kınalar, kına tepsisi ve sepeti, DJ, ses sistemi gibi hizmetler sunuluyor.

Eğer kına gecenizi kendiniz organize etmek isterseniz, kına yakma töreni için gerekli olabilecek tepsi, sepet, kese, mumlar, eldiven gibi detayları atlamamanızı öneriyoruz. Ayrıca gecede sizi ve misafirlerinizi en çok eğlendirecek şeylerin başında seçtiğiniz müzikler gelecek. Önceden iyi bir playlist hazırlamanız, gecede eğlencenin dozunu artıracaktır.

Kına organizasyon paket fiyatları da hizmetlere göre şekilleniyor. Ne kadar detaylı bir paket isterseniz, fiyat o kadar artıyor.

Kına Organizasyon Fiyatları

Gelin adaylarının kafalarını kurcalayan konulardan biri de “Kına organizasyonu ne kadar” sorusu! Kına gecesi organizasyon fiyatları, paketlere göre şekilleniyor. Mesela paket dahilinde 2 nedime yerine 4 nedime isterseniz fiyatlarda artış oluyor.

Kına organizasyon uygun fiyatlarla karşımıza çıkabiliyor. Ancak en minimum rakama anlaşabilmek için ekstra hizmet talebinde bulunmamanız gerekiyor. Örnek vermek gerekirse; dansöz, canlı müzik gibi talepler ekstra hizmetlere giriyor. Bunların fiyatlandırması da ekstra olarak yapılıyor.

Kına organizasyon firmaları, kişi sayısına göre de fiyatlandırma yapıyor. Kişi sayısı arttıkça, davetlilere dağıtacakları çerez, içecek gibi ikramlar da artacağı için fiyatlar yükseliyor.

Dilerseniz kına organizasyonunuzu yemekli olarak da düzenleyebiliyorsunuz. Yemekli organizasyonlarda, fiyatlandırmalar kişi başı rakam üzerinden yapılıyor. Yani kişi başı yemek ücretine organizasyon fiyatı da eklenerek toplam rakam ortaya çıkarılıyor.

Bekarlığa Veda Partisi Organizasyonu

”Bekarlığa veda partisi nedir” derseniz, şöyle anlatalım: Gelin veya damat adayının son bekarlık günlerine, yakın arkadaşlarıyla eğlenerek veda ettiği bir etkinlik. Peki bekarlığa veda partisinde ne yapılır? Bu tamamen sizin eğlence anlayışınıza bağlı. Bir kulüpte dilediğiniz gibi dans edebilir veya restoranda keyifli bir yemek yiyebilirsiniz.

Geleneksel bir kına gecesi eğlencesi yerine, en sevdiğiniz arkadaşlarınızla bir bekarlığa veda partisi de organize edebilirsiniz. Bekarlığa veda partisi organizasyonunuz için profesyonellerden destek almayı düşünüyorsanız, bulunduğunuz sayfadaki firmaları detaylıca inceleyerek, hoşunuza gidenlerden ücretsiz fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Bu arada illa kına gecesi ve bekarlığa veda partisi arasında bir seçim yapmak zorunda değilsiniz. İkisini de yapabilirsiniz. Zaten iki organizasyonun keyfi de başka olacaktır.

Bekarlığa Veda Partisi Konseptleri

Bekarlığa veda partisinde dilerseniz pijamalarınızı çekip, en sevdiğiniz yiyecekleri eve doldurarak, gönlünüze göre dans edebilirsiniz. Bir tekne kiralayarak, alkollü içki, müzik ve deniz eşliğinde harika bir gece de geçirebilirsiniz. Ama neyi seçerseniz seçin, bir bekarlığa veda konsepti oluşturmaya özen gösterin.

Yatta bekarlığa veda partisi için, deniz temalı bir konsept oluşturabilirsiniz. Saçınıza deniz yıldızından aksesuarlar takar, mavi rengin ağırlıklı olarak kullanıldığı kokteylleri yudumlarsınız.

Evde bekarlığa veda partisi yapacak olanlar ise film konseptini tercih edebilirler. İçecek ve yiyeceklerinizi alıp, en sevdiğiniz filmleri seyredebilirsiniz. Dilerseniz evde parti vermek de keyifli olacaktır.

Bekarlığa veda partisi oyunlarını da sakın atlamayın. Bu oyunlar sayesinde, partiniz daha eğlenceli bir hal alacak.

Kadınların Bekarlığa Veda Partisi

Gelin bekarlığa veda partisi, genelde gelinin yakın arkadaşları tarafından planlanır. Organizasyon firmasıyla iletişime geçerler ve hayallerindeki partiden bahsederler. Gelinlerin bekarlığa veda gecesinde daha çok dans edilebilecek mekanlarla anlaşılır. Bu bir gece kulübü veya karaoke bar olabilir.

Fotoğraf çekerken kullanılan kartondan maskeler, rengarenk büyük gözlükler ve konuşma balonları gibi aksesuarlar da partilerin olmazsa olmazlarıdır. Sonradan defalarca bakacağınız parti fotoğraflarına eğlencenizi yansıtmaya yararlar.

Ayrıca erkek dansöz, çılgın kurabiyeler, şipşak fotoğraflar gibi yaratıcı bekarlığa veda partisi fikirleri sizin de ilginizi çekebilir.

Erkek Bekarlığa Veda Partisi

Damat adaylarının bekarlığa veda partileri de arkadaşları tarafından planlanır. Damadın keyif alacağı etkinliklere göre bir organizasyon planı ortaya çıkarılır.

Erkekler, fasıl eşliğinde yemek yiyip, içki içme etkinliğine daha çok meyillidir. Dilerlerse kadın dansöz de partilerine eşlik edebilir. Ama damat adayı dans etmeyi seviyorsa, bir gece kulübünde de bulabilirler kendilerini.

Evde bekarlığa veda partisi yapmak isteyen erkekler ise pizza ve alkollü içecek eşliğinde konsol oyunlarını oynadıkları bir organizasyon yapabilirler.

Bekarlığa Veda Organizasyon Fiyatları

Bekarlığa veda organizasyonunun fiyatlandırmaları kişi başı rakam üzerinden yapılıyor. Partiye kaç kişi davet edecekseniz ve hangi menüyü seçecekseniz ona göre bir rakam veriyorlar. Kişi sayısı arttıkça, verilen kişi başı rakam düşebiliyor.

Kokteyl mi yoksa yemekli bir menü mü istiyorsunuz? Buna göre fiyatlar değişiyor. Ayrıca alkollü içecek tercih edecekseniz limitli veya limitsiz arasındaki fiyat farkına da dikkat etmelisiniz. Çok alkol kullanmayan arkadaşlarınız için limitli, alkolle arası iyi olanlar için de limitsiz menüleri seçebilirsiniz.

Gider hesaplaması yaparken bekarlığa veda partisi hediyelerini işin içine katmayı unutmayın. Partiniz için emek veren arkadaşlarınıza birer küçük hediye vermeniz çok hoş bir hareket olacaktır.

Bu süreçte kına ve bekarlığa veda organizasyon firmalarıyla mutlaka görüşmenizi öneriyoruz. Belki de kendiniz organize etmeye çalışırken harcayacağınız rakamdan çok daha düşük fiyatlara organizasyon yaptırabilirsiniz.

Tüm Kategoriler


Tüm Şehirler Kına Organizasyonları