Bekarlığa Veda Partisi ve Kına Gecesi Aksesuarları

Bekarlığa veda partisi için aksesuarlara veya kına gecesi için kına malzemeleri arıyorsan; şehirini seç ve hizmet alabileceğin firmalara kolayca ulaş!

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuar Firmaları

Kına veya bekarlığa veda organizasyonu için mutlaka göz atman gereken firmaları listeledik!

Kına ve Bekarlığa Veda Galerileri

Kına ve bekarlığa veda için bindallı modelleri, kına gecesi aksesuarları ve son moda kına elbiseleri... Hepsi Düğün.com galerilerinde!

KINA GALERİLERİ

Şehrindeki Firmalar

Düğünün için ihtiyaç duyduğun tüm kategorilerde firmaları bul, ilham al, düğününü kolayca planla!

Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuarlarını Keşfet

Hayalindeki düğünü planlamak için ilham al!

Bu Kategoride Öne Çıkan Çift Yorumları

Hatice & Mehmet

Düğün Tarihi: 14.08.2021

Hüma Kına Kaftan

İstanbul

Birçok farklı çeşit ve güpgüzel kaftan çeşitleri yanında çalışanlar çok ilgili ve yardımseverler. Bi...

DEVAM

Tuğba & Semih

Düğün Tarihi: 12.09.2020

Hüma Kına Kaftan

İstanbul

9 Eylül için kiralamış olduğumuz Şehrazat kaftan çok güzeldi....

DEVAM

Ceyda & Asım

Düğün Tarihi: 26.01.2020

Kına Atölyesi

İstanbul

Musteriye davranışları cok iyi urunler 1.nci kaliteli ve uygun fiyatlı herkez tavsiye ederim....

DEVAM


Kına Gecesi Aksesuarları

Kına geceleri günümüzde geleneksel ve modern kına gecesi eğlencesi olarak ikiye ayrılıyor. Eğer geleneksel kına gecesi eğlencesini tercih ederseniz; bunun için temin etmeniz gereken aksesuarlar içerisinde taç, bindallı, kaftan ve Osmanlı kültürünü yansıtan geleneksel kıyafetler yer alıyor.

Daha eğlenceli bir kına konsepti için tüllü ve pullu fesler, tefler, konuşma balonları ve kına el mumlarını misafirlerinize verebilirsiniz. Ayrıca misafirlerinize hediye etmek için de küçük kına keseleri veya kutuları da yaptırabilirsiniz.

”Kına gecesi malzemeleri nelerdir” sorusunun yanıtını da aşağıda verdik, detaylarıyla açıkladık. İşte kına malzemeleri listesi:

Bindallı / Kına Kaftanı

Kına gecelerinin vazgeçilmez kostümleri bindallılar ve kaftanlar. Bunları gelin adayının yanı sıra arkadaşları ve organizasyona dahil olan nedimeler de giyiyor. O nedenle diğer kişiler için de nedime bindallısı kiralamayı unutmamalısınız.

Bindallı veya kaftanın içine giyeceğiniz kına elbisesini de erkenden seçmenizi öneriyoruz. Kaftan modellerine ve kına konseptinize uygun renklerde elbise modellerine bakabilirsiniz.

Kına Tepsisi / Kına Sepeti

Kına aksesuarlarının en önemlilerinden biri de kına sepeti ve tepsi seti! Kına yakımı esnasında kullanılan tepsi, özel kumaşlarla kaplanıp, tüllerle süsleniyor. İçerisine de mumlar ve yaş kına konuyor. Kadınlar gelinin etrafında dönerken bu tepsi elden ele dolaştırılıyor.

Davetlilere dağıtılacak kınalar ise kına sepetlerinin içerisine konuyor. Kına sepeti genelde kına tepsisiyle set halinde kiralanıyor.

Kına Tahtı

Kına tahtları, gelinin kına gecesinin ihtişamını yansıtan en büyük aksesuar. Tahtlar, kına konseptine uygun olacak şekilde mor, pembe veya bordo renklerinde olabiliyor.

Tahtların tek ve çift kişilik olanları bulunuyor. Eğer kadın erkek karışık bir kına gecesi yapılacaksa, damadın da oturabilmesi için kiralık kına tahtının çift kişiliklerden seçilmesi gerekiyor. Tahtların süslemelerini aksesuar firmaları büyük bir özenle yapıyor.

Kına Tacı / Nedime Tacı

Kına saç aksesuarlarının en önemlisi taçlar! Kına gecesi taçları deyince akıllara ilk olarak gelinin taktığı ihtişamlı taçlar geliyor. Gelinin bu tacı kına kaftanının ve elbisesinin rengine en uyacak şekilde seçmesi gerekiyor. Taçlar genelde taşlarla ve çiçeklerle süsleniyor.

Nedime tacı ise gelinin yakın arkadaşlarının taktığı tüllü taç modellerine deniyor. Bunlardan 10-15 tane almak yeterli oluyor.

Kına Örtüsü / Kına Duvağı

Kına gecesi için gerekli malzemelerden biri de kına örtüsü. Kına yakımı esnasında gelinin başına örtülen ve kına duvağı olarak da bilinen bu örtü, genelde kırmızı renkte oluyor.

Kare veya daire tül kumaşın üzerine yapılan işlemeler, duvağın ne kadar ihtişamlı olduğunu ortaya koyuyor. Bu duvakları da aksesuar firmalarında kolaylıkla bulabiliyorsunuz.

Kına Tefi

Gelelim şimdi eğlenceli kına aksesuarlarına! Kına gecenizde dilediğiniz gibi dans edeceksiniz. Buna destek olacak aksesuarlara ihtiyacınız olacak. İşte kına tefi bunlardan biri.

Rengarenk teflerden 10 tanesi işinizi görecektir. Zaten davetliler kendi aralarında dönüşümlü kullanacakları için problem yaşanmayacaktır. Bu teflere kına konsept renginize uygun tüller de bağlayabilirsiniz. Hatta anlaşacağınız aksesuar firmasından da bunu talep edebilirsiniz.

Kına Davulu

Son zamanlarda kına gecelerinde yapılan davul şovlarına denk gelmişsinizdir. Gelinin odasından ilk çıkışında, nedimeler davullarıyla beraber ona eşlik ediyorlar. İşte burada kullanılacak davulları kiralayabiliyorsunuz.

Davulların ışıklıları ve ışıksız standart olanları mevcut. Işıklı davulların fiyatları biraz daha yüksek oluyor. Ayrıca dilerseniz davulların üzerine sizin isminizi de yazabiliyorlar.

Kına Kemeri

Shakira kemerinin olmadığı bir kına gecesi düşünebiliyor musunuz? Davetlilerin pistte dans ettikleri zamanlarda onları daha da teşvik edecek aksesuarlardan biri de kemerler. Üzerindeki pullar sayesinde sesler ve ortaya eğlenceli görüntüler çıkaran bu kemerlerden mutlaka temin etmelisiniz.

Kına mendili detayını da atlamamalısınız. Halaylarda kullanılacak renkli mendiller de aksesuar masanızda bulunmalı.

Kına Kesesi

Kınada dağıtılacak hediyeliklerin başında kuru kınalar geliyor. Daha doğrusu hemen hemen her kına organizasyonunda kuru kınalar dağıtılıyor. Bu kınaları içerisine koymak için kırmızı, mor gibi renklerden oluşan keseler kullanılıyor.

Genelde tül kumaştan yapılan keselerin kadife modelleri de bulunuyor. Ancak kadife olanlarda fiyatlar yükseliyor.

Kese bakarken kına eldiveni almayı da unutmayın. Gelinin eline kına yakıldıktan sonra takılacak bu eldivenler, keselerle birbirine çok benziyor.

Kına Mumları

Kına yakımı esnasında, gelinin etrafında dönen kadınların ellerinde tuttukları mumlara bakalım şimdi. Eskiden bu mumlar çok da süslenmiyorken, günümüzde birçok farklı süsleme çeşidi bulunuyor. Çiçekli kumaşların üzerinde sunulabiliyor. Kırmızı tüllerle donatılabiliyor. Meşale şeklindeki çubukların üzerine konulabiliyor.

Bekarlığa Veda Aksesuarları

Kına gecesi eğlencesinin yanı sıra birçok gelin adayı artık bekarlığa veda partisi de yapmayı tercih ediyor. Eğer siz de modern bir parti daveti vermek istiyorsanız farklı bir konsept yaratabilirsiniz. Eğlenceli ilginç bir pasta, taçlar, yazılı, tüylü ya da ilginç gözlükler, konuşma balonları, şapkalar, maskeler, bıyık, dudak ve farklı tasarımda fotoğraf çektirme çubukları, gelin kuşağı ve duvak gibi bekarlığa veda partisi aksesuarlarıyla gecenizi hareketlendirebilirsiniz.

Anlaşacağınız mekana göre oyunlar ve eğlenceler düzenlemeniz de mümkün. Örneğin, gelinin jüriliğini yapacağı bir dans yarışması düzenlenebilir. Konuklarınıza hediye etmek için ojeler, küçük krem kutuları, rujlar, anahtarlıklar, mumlar, minik duvaklar, minik parfüm şişeleri ya da süslü aynalar seçeneklerinizden yalnızca bazıları.

İşte bekarlığa veda partilerinin olmazsa olmaz aksesuarları:

Bekarlığa Veda Süsleri

Bekarlığa veda partisi malzemelerinin temelinde süsler var. Gelinin saçına takılan süslü aksesuarlar, fotoğraf çekerken kullanılacak eğlenceli objeler, mekanda yapılacak dekoratif süslemeler… Bunların hepsini aksesuar firmalarından temin edebilirsiniz. Hatta aklınıza gelmeyen aksesuarlara bile firmaların showroom’unda ulaşabilirsiniz.

Bekarlığa Veda Taçları

Üzerinde “Bride to Be” “Gelin” “Bride” gibi yazıların bulunduğu bekarlığa veda tacı modelleri, gelin adaylarının çok hoşuna gidiyor. Hem etkinlik esnasında kimin partisinin düzenlendiği de bu taç sayesinde belli oluyor.

Bu taçların bir de gelinin yakın arkadaşlarına takılan versiyonları var. Onlar da genelde tüller ve çiçeklerle süsleniyor. Dilerlerse boynuz şeklindeki taçlar gibi çılgın modelleri de tercih edebiliyorlar.

Bekarlığa Veda Duvakları

Bekarlığa veda gecelerinde gelinler, taçlarının arkasından sarkan tül duvakları kullanabiliyorlar. Gelinin duvağı beyaz tonlarında olurken, arkadaşlarının taktıkları taçlardaki duvaklar pembe tonlarında oluyor.

Bu da yine taç gibi gelinin kim olduğunu belli etmek amacıyla kullanılan bir aksesuar.

Bekarlığa Veda Tişörtleri

Bekarlığa veda partilerinde giymek için firmalara tişört tasarlatabilirsiniz. Sizin tişörtünüzün üzerinde “Gelin” yazarken, arkadaşlarınızın tişörtlerinin üzerinde “Gelin Takımı” yazabilir. Bu tişörtlerle çekileceğiniz fotoğraflar, güzel birer hatıra olarak kalacaktır.

Ayrıca bekarlığa vedanıza kardeşiniz gelecekse ona “Baldız”, anneniz gelecekse “Kayınvalide” tarzında tişörtler de bastırabilirsiniz.

Bekarlığa Veda Konuşma Balonları

Bekarlığa veda malzemelerinin en eğlencelilerinden biri kesinlikle konuşma balonları! Üzerinde “Bütün kızlar toplandık” “Kız Tarafı” “Gelin olmuş gidiyorsun” tarzında esprili sözlerin yazdığı kartonlar, fotoğrafların en gözde aksesuarları!

Bu konuşma balonlarında ismine özel düzenlemeler de yaptırabilirsiniz. Mesela “Ayşe’nin Bekarlığa Vedası” gibi isme özel baskılar, partinizi daha da özenli kılacaktır.

Bekarlığa Veda Kuşağı

Güzellik yarışmalarında adaylara takılan kuşakları hatırlıyor musunuz? İşte onlar şimdilerde bekarlığa veda partilerinde gelinlere takılıyor. Kuşakların üzerinde genelde “Bride to Be” yazıyor. Gelin adayı, dilerse kuşağın üzerine kendi ismini de yazdırabiliyor.

Kına gecesi ve bekarlığa veda partisi eğlenceleri için ilk yapmanız gereken şey konseptinizi belirlemek ve konseptinize uygun aksesuarları temin ederek mekan arayışına girmek olmalı. Konseptle ilgili çalışmalar için mutlaka firmalarla görüşmenizi öneriyoruz. Ayrıca aksesuar kiralama için de firmalardan ücretsiz fiyat teklifi almayı unutmayın!

Tüm Kategoriler


Tüm Şehirler Kına Aksesuarları