Alyans Ve Takı

En güzel tek taş yüzükler, alyans modelleri ve düğün takıları Düğün.com'da! "Düğün takıları ve alyans fiyatları nedir?"gibi tüm sorularının cevabı, modelleri inceleyebileceğin galeriler, şehrindeki tüm firmalar ve Düğün.com kullanıcılarına özel indirimler burada! Firmaları incele ve teklif al!

Düğün.com’da Aradığın Alyans ve Takı Firmasını Nasıl Bulabilirsin?

Alyansını ve düğününde takılacak takıları alabileceğin güvenilir mücevher firmaları ve kuyumcular ile iletişime geç.

Alyans ve Takı Modellerini İncele!

Firma profil sayfalarında zevkine uygun modelleri araştır.

Firmalardan Fiyat Teklifi Al!

Beğendiğin firmalardan ücretsiz fiyat teklifleri iste.

Sana Uygun Alyans ve Takı Firması ile Eşleş!

Cebine uygun, tarzını yansıtan firmalar ile anlaş.

Vitrindeki Alyans ve Takı Firmaları

En değerli takıların için alyans ve takı firmaları arasından beğendiğin modelleri seç!

Alyans ve Tektaş Modelleri

Evet dedirtecek tek taş modelleri, nişan yüzükleri, evliliğin simgesi alyans çeşitleri ve gelinliği tamamlayacak nitelikte gelin setleri... Düğünün için ihtiyacın olan mücevherlerin tümü bu sayfalarda! Galerileri incele, ilham al!

ALYANS MODELLERİ →

Şehrindeki Firmalar

Düğünün için ihtiyaç duyduğun tüm kategorilerde firmaları bul, ilham al, düğününü kolayca planla!

Alyans ve Düğün Takısı İçerikleri

Hayalindeki düğünü planlamak için ilham al!

Bu Kategoride Öne Çıkan Çift Yorumları

Nevin & Ahmet

Düğün Tarihi: 04/05/2018

Modern Alyans

İstanbul

Sade ve şık modeller için tercih edebilirsiniz. Kadıköy mağazasında birçok çeşit mevcut. Biz aradığımız alyansı Modern Alyansta bulduk....

DEVAMINI OKU

İzzet

Düğün Tarihi: 28/04/2018

Craft Pırlanta

İstanbul

Uygun fiyat, max .kalite, doğru yönlendirme/bilgilendirme, ödeme koşullarında esneklik, güvenilirlik... Her anlamda yardımcı ve dürüstler... Yardımlar...

DEVAMINI OKU

YASEMİN & ENGİN

Düğün Tarihi: 04/02/2018

ALG Gold

İstanbul

GÜLERYÜZLÜ SAMİMİ VE DÜRÜST BİR FİRMA ÇALIŞANLAR ÇOK İLGİLİ ALDIGIMIZ PIRLANTA NEDENSE KIRILDI FAKAT HEP ÖZÜR DİLEDİLER YAPTILAR YİNE KIRILDI EN SONU...

DEVAMINI OKU

Alyans ve Tek Taş Seçimi

Evlilik kararının hemen ardından sıra; söz yüzükleri , tektaşlar ve alyans modelleri arasından seçim yapmaya gelir. Alyans firmalarını tek tek dolaşmadan modeller hakkında kolayca fikir sahibi olmak için Düğün.com ’un şehrine özel sayfalarını gezebilirsin. Örneğin İstanbul alyans firmalarını inceleyerek beğendiğin nişan yüzük modellerini seçebilir, fiyat teklifi alabilirsin.

Alyans seçimini sade bir modelden yana yapabileceğin gibi, alyans çeşitleri arasından zevkine göre tamtur, taşlı alyans, beştaş veya özel tasarım alyans modellerini de tercih edebilirsin. Unutma ki; birlikteliğinizin somut simgesi olan bu yüzükleri bir ömür boyu parmağında taşıyacaksın. Bu yüzden alyans modelleri arasından; tarzına uygun ve en rahat olanını tercih etmelisin.

Kullanım rahatlığı için yüzük modelinin hafifliğine ve kesim özelliklerine dikkat edin. Yüzükler parmağımızın nefes almasını engellediğinden, artık modeller hafif bombeli olarak üretiliyor. Yüzük tercihini bombeli alyans modellerden yana kullan. İkinci olarak tektaş yüzük modelin ile uyumlu bir alyans seçmeye özen göster. Yan yana renk ve desenleri ile birbirlerini tamamlayarak hoş bir görünüm sergilemeliler.

Ayrıca alışverişe çıkmadan önce yüzük parmak ölçünü almalısın. Alyans ölçüsü nasıl alınır öğrenmeden yola çıkmayın! Kuyumcu dolaşmak yorucu gelmese bile parmaklarınız şişebilir. Kullandığın bir yüzüğü ölçü için yanında bulundurabilirsin.

Seçim yapmayı kolaylaştırmak için alyans ve takı bütçeni belirleyerek işe başla. Özel tasarım bir alyans istiyorsan diğer takılardan daha fazla masraf yapman gerekebilir. Bütçeni aşmamak için Düğün.com kampanyalar sayfasından indirimli alyans fiyatları hakkında fikir edinebilirsin.

Alyans Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Alyans uzun yıllar takacağınız, aşkınızı simgeleyen en önemli takıdır. Bu nedenle alyansınızı seçerken başta ince eleyip sık dokumanız gerekir. Sizin tarzınızı yansıtacak ve beğenilerinize hitap eden, ergonomik bir model seçmeye özen göstermeniz iyi olacaktır. Günlük hayatta spor bir tarzınız varsa, sizin için fazla frapan kaçacak alyans modellerinden kaçınmanız daha doğru bir tercihtir. Günlük hayatta da görkemli takılar ve saatler takmayı seviyor, iddialı kıyafetler giyiyorsanız, seçtiğiniz alyans modelinin de aynı şekilde sizin tarzınızı yansıtması önemlidir. Aksi takdirde alyansınızın diğer takılarınızın yanında sönük kalma ihtimali yüksek. Müstakbel eşinizle çift olarak aynı model alyansı takabileceğiniz gibi, kadın ve erkek versiyonları farklı olan çift alyans modelleri de bulunmaktadır. Tercihlerinize göre, bu çift alyanslara da yönelebilirsiniz. Böylece ne zevkinizden ne de çift olarak uyumunuzdan vazgeçmemiş olursunuz. Görünümünün yanı sıra alyansın rahatlığı da büyük önem taşır. Parmağınızı sıkmayan, kan akışını yavaşlatmayacak, iç kısmındaki desenlerle parmağınızı acıtmayacak, oraya buraya takılmayacak yüzük çeşitleri tercih etmenizde fayda var.

Alyansın Kaç Ayar Olması Gerektiğine Nasıl Karar Veririm?

14 ayardan 24 ayara kadar farklı alyans seçenekleri bulunmaktadır. Alyans alırken kaç ayar olması gerektiğine karar verebilmek için altın ayarları ile ilgili bazı bilgileri edinmek gerekir. Örneğin; 14 ayar altın en sağlam ve sert yapılı altındır. Kolay kolay darbe almaz, çizilmez ve parlak görünümünü daha uzun yıllar korur. Ancak esnek bir yapısı olmadığı için parmak ölçünüzün değişmesi durumunda yüzüğe kolay kolay müdahale edilemez. Yüzük ölçüsünü değiştirmek pek mümkün değildir. 18 ayar altın 14 ayara göre biraz daha esnek yapıya sahiptir. Piyasada çok fazla seçenek sunmayan 18 ayar alyans modelleri genellikle düz ve sade görünümlüdür. Yine 14 ayar altında olduğu gibi sağlam bir yapısı vardır. 22 ayar altın ise elastik bir yapıda ancak darbe ve çizilmelere karşı oldukça dayanıksızdır. Elastik olmasından dolayı, parmak ölçüsü değişimi durumunda daraltma ya da genişletme işlemleri daha kolay yapılabilir. Altının en saf haline yakın olan ise 24 ayardır. Çok esnek ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Bu nedenle kuyumcularda çok fazla çeşidinin olduğunu göremezsiniz. Altının ayarı arttıkça değerinin ve fiyatının da artacağını bilmeli, parmak ölçünüzün ileride değişeceğini hesaba katarak, tercihinizi ona uygun şekilde yapmaya özen göstermelisiniz.

Alyans Tercihi Sarı Altından mı Yoksa Beyaz Altından Yana mı Olmalı?

Bu tercih tamamen sizin en çok hangi rengi sevdiğinize bağlıdır. Ayrıca tektaşınızın ve diğer takılarınızın da uyumuna özen göstermeniz doğru olacaktır. Örneğin tektaşınız beyaz altındansa, alyansınızın da beyaz altından olması iki yüzüğün uyumlu görünmesini sağlar.Beyaz ve sarı altında dışında, rose, yeşil altın, kırmızı altın gibi seçenekler de mevcuttur. Altının rengi, karıştırılan alaşıma göre farklılık gösterir. Mesela altın ile daha yüksek oranda gümüş karıştırılınca ortaya yeşil altın çıkar. Yeşil altın alırken şu ufak tüyoya da dikkat etmek gerekir: Yeşil altında gümüş oranı fazla olacağı için, yüzüğün ileride kararma yapma ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır.

Alyans Hangi Parmağa Takılır?

Alyans söz ya da nişan töreninde sağ elin yüzük parmağına takılır. Daha sonra evlenince ise sol elin yüzük parmağına geçirilir. Bu el değiştirme sırasında iki elin parmak ölçüleri aynı olmayacağı için, yüzükte küçültme yaptırmanız gerekebilir. Böyle bir değişiklik yaptırabilmeniz için 22 ayar gibi esnek yapılı bir yüzük tercih etmeniz gerekebilir. Alyansta Sol, Sağ Parmak Adeti Nereden Geliyor? Ne Anlam İfade Ediyor? Alyans, evlilikte karşılıklı sevgi, saygı ve bağlılığı temsil eder. Alyansın önce sağ parmağa takılıp, daha sonra sol parmağa alınması ise pek çok kültür ve ülkede bir ön kabul haline gelmiştir ve bunun birbirinden farklı açıklamaları vardır. Mesela Çinlilere göre başparmaklar anne-babayı, işaret parmağı kardeşleri, dördüncü parmak eşi, serçe parmak çocukları ve orta parmak kendimizi temsil eder. Bu nedenle alyans, yüzük parmağına takılır. Romalılarda ise tamamen yanlış bilinen bir anatomik bilgiden dolayı dördüncü parmak yüzük parmağı olarak anılır ve alyans bu parmaktadır: Vena Amoris olarak da bilinen ve aşk damarı anlamına gelen damarın, sol elin dördüncü parmağından kalbe gittiği sanılıyordu. Bu nedenle bu parmağa takılan yüzüğün çiftlerin kalben bağlılığını simgelediğine inanılıyordu.

Alyansa Tarih Yazma

Alyansın iç kısmına tarih yazdırma son derece yaygındır. Yüzüğün içine evlenilen tarih yazılabileceği gibi, sözlenilen, nişanlanılan, evlilik teklifi edilen ya da ilk tanışma tarihi de yazdırılabilir. Tarih dışında çiftler kendileri için özel bir simgeyi yazdırarak, yüzüklerini ilişkilerine özel hale getirebilirler. Sonsuzluk işareti, kalp, sol anahtarı gibi simgeler tercih edilebilir. Ayrıca çiftler isimlerinin baş harflerini, isimlerini ya da birbirlerine hitaplarını da yüzüğe ekletebilirler.

Türk Geleneğine Göre Alyansı Kim Alır?

Söz ya da nişan töreninde sağ ele takılan yüzük, evlendikten sonra sol ele takılır demiştik. Yani genellikle evlenirken ayrıca bir yüzük alınmaz. Nişanlanırken takılan yüzük, gelin için erkek tarafınca, damat için de kız tarafınca alınır. Ancak ülkenin farklı yerlerinde farklı uygulamalar olduğunu biliyoruz. Kimi yerlerde her iki yüzüğü de erkek tarafı alır. Günümüzde en önemli şey iki tarafın karşılıklı konuşup anlaşarak hareket etmesidir. Yüzükleri evlenecek çiftin birlikte giderek seçmesi, alışveriş sırasında yanlarında sadece zevkine en çok güvenilen akraba veya arkadaşların olması, daha doğru karar verilmesi açısından önemlidir.

Alyans Fiyatları Ne Kadar ve Fiyatlar Neye Göre Değişiklik Gösterir?

Alyanslar için tek bir fiyattan bahsetmek pek mümkün değil. Çünkü yüzüğün ağırlığı, altının rayiç bedeli ve ayarı, işçilik, kullanılan teknoloji fiyatı belirleyecek unsurlardır. İşçiliğin fiyat üzerindeki etkisi en az yüzde 20 civarındadır. Yüzüğün deseni ve motifi, harcanan emeğin süresi işçilik maliyetlerini belirler. Fazla işçiliği olmayan, klasik, sade alyans modelleri daha uygun fiyatlı olacaktır. Taşlı, desenli modellerin ise maliyeti daha yüksektir. Altının rengi maliyeti etkileyen bir unsur değildir. Farklı renk yüzükler arasında küçük farklılıklar vardır. Ancak genellikle bu küçük farklar, tüketicilerin hissedeceği düzeyde değildir. Alyans fiyatı, altının rayiç fiyatı ile yüzüğün ağırlığı çarpımının üzerine yüzüğün işçilik maliyeti ve müessese karı da eklenerek belirlenir. Müessese karı, firmadan firmaya farklı marjlarda yansıtılabilir. Bu nedenle yüzük alınırken iyi bir piyasa araştırması ile karlı bir alışveriş yapabilirsiniz. Şehrinizdeki alyans firmalarının her birini ayrı ayrı ziyaret edip, fiyat almak hem yorucu hem de düğün hazırlıklarının yarattığı zaman kısıtlaması nedeniyle çok mümkün değil. Düğün.com’da yer alan yüzlerce firmanın profil sayfalarını oturduğunuz yerden kolayca inceleyebilir, beğendiğiniz firmalara tek tıkla ulaşabilirsiniz. Firmalardan ücretsiz fiyat teklifleri almayı da unutmayın.


Tüm Kategoriler