Nikah Şekeri ve Hediyelik

Nikah şekeri seçme konusunda kararsız kalma! Eğlenceli, elegant ve sıra dışı modellerin yer aldığı nikah şekeri galerilerine göz at, son trendleri oku, ilham al! 100'lerce nikah şekeri firmasını incele, sana özel indirimlerden faydalan ve hayallerindeki nikah şekerini kolayca bul!

Vitrindeki Nikah Şekeri ve Hediyelik Firmaları

En güzel nikah şekerlerini bulmak için nikah şekeri ve hediyelik firmalarını hemen incele!

Nikah Şekeri ve Hediyelik Modelleri

Klasik, modern, eğlenceli, sıra dışı... En çok beğenilen nikah şekeri çeşitleri ve modelleri burada! Nikah şekerini seçmeden önce mutlaka incele!

NİKAH ŞEKERİ MODELLERİ

Nikah Şekeri ve Hediyelikleri İndirimleri

Davetlilerine en güzel düğün hediyesini en uygun fiyatlarla vermek istiyorsan Düğün.com'un, sana özel nikah şekeri fiyatları ve indirimlerinden faydalan!

Şehrindeki Firmalar

Düğünün için ihtiyaç duyduğun tüm kategorilerde firmaları bul, ilham al, düğününü kolayca planla!

Nikah Şekeri ve Hediyelik İçerikleri

Hayalindeki düğünü planlamak için ilham al!

Bu Kategoride Öne Çıkan Çift Yorumları

Pınar & Ramazan

Düğün Tarihi: 27.01.2024

Simba Tasarım

İstanbul

Beraber an be an haberleşerek çok güzel bir nişan hediyeliği ürettik Sevgili Emine Hanım ile. Gerek ...

DEVAM

Sıla & Arda

Düğün Tarihi: 12.08.2023

çok teşekkür ederiz! bizler için harika bir anı oldu, ses kalitesinden kullanım kolaylığına kadar ço...

DEVAM

Ganime & Alpaslan

Düğün Tarihi: 26.08.2023

Simba Tasarım

İstanbul

Nişanıma hediyelik mum tasarımı için kendileriyle görüştüm ve Emine Hanım baştan sonra tasarımı seçe...

DEVAM


Nikah Şekeri ve Nikah Hediyesi Ne Demek?

Nikah şekerleri; çiftlerin evlendikleri gün, mutluluklarını paylaşan kişilere hatıra kalması için dağıttıkları hediyelerdir. Nikaha veya düğüne gelen davetliler, baktıkça o çifti hatırlayacağı bir nikah şekeri ile dönerler evlerine. Eski dönemlerde nikah şekeri denince akla birkaç akide şekeri model geliyordu. Ancak günümüzde çeşit konusunda sınır yok diyebiliriz. Bu nedenle yalnızca nikah şekeri değil “nikah hediyesi” şeklinde daha genel bir iade kullanılıyor.

Nikah şekerleri ve nikah hediyelikleri aynı zamanda o çiftin tarzını da yansıtır. Mesela çiftin çocuksu bir yapısı varsa konuklarına eğlenceli ve ilginç nikah şekerlerinden hediye edebilir. Davetlilerin yüzünü güldüren nikah hediyeleri her zaman büyük etki bırakır.

Birbirinden farklı tasarımlarda ve fiyatlarda birçok nikah şekeri modeli mevcuttur. Aslında her çiftin zevkine uyacak şekilde nikah hediyesi modelleri olduğunu söyleyebiliriz. Hatta dileyen çiftler sadece kendilerinde olmasını istedikleri özel tasarımda nikah şekerleri de yaptırabilirler.

Nikah şekeri ya da hediyeliği satın almak için illa kendi semtinizde olan firmalara bakmanız gerekmez. Firmanın konumundan daha çok ürettikleri modeller üzerinden ilerleyebilirsiniz. Başka şehirde yer alan bir firmanın modelini beğendiyseniz, bunu sizin için üretip kargoyla gönderebilirler.

Nikah Hediyelikleri ve Nikah Şekeri Modelleri

Birbirinden farklı nikah şekerleri modelleri üretiliyor ve her geçen gün yenileri tasarlanmaya devam ediliyor.

Yenilebilir Nikah Şekeri ve Hediyelikler

Nikah şekerlerinin çeşitlerini kategorize etmemiz gerekirse; yenilebilir, kalıcı ve bitkiler olarak bir ayrım yapabiliriz. Çikolatalar, şekerlemeler, lolipoplar, marshmallowlar, makaronlar ve kurabiyeler yenilebilir nikah hediyelikleri. Küçük kavanozlara konmuş reçeller, ballar ve hatta kekler de çiftlerin tercih ettiği bazı modellerden.

Kalıcı Nikah Şekerleri

Kalıcı nikah şekerleri ise davetlilerin uzun süreler kullanıp, sizi hatırlayabileceği modellerden oluşuyor. Bunların başında magnetler ve ahşap nikah şekeri modelleri geliyor.

Senelerdir nikah şekeri magnet tasarımları evrim geçirmiş durumda. Önceden tüllü ve badem şekerli magnet nikah şekerleri revaçtayken; günümüzde ahşap üzerine baskılı, fotoğraflı magnetler daha çok tercih ediliyor. Özellikle fotoğraflı nikah şekeri modelleri, davetlilerinize sizden hatıra olarak kalabilecek hediyelikler arasında.

İşlevsel nikah şekeri örnekleri arasında yer alan mum nikah şekeri modelleri de farklı tasarımlarıyla karşımıza çıkıyor. Bu ürünler, cam mumluklarda veya metal kutularda sunulabiliyor.

Farklı sabunlardan yapılan nikah şekeri modelleri de ilginizi çekebilir. Portakallı veya lavantalı renkli sabunların birbirinden güzel sunumları oluyor. Bir bakıyorsunuz sadece hasır iplerle süslenmiş, sonra bir bakıyorsunuz başka bir modelde plastik kutulara konmuş.

Bitki Nikah Hediyelikleri

Bitkilerin kullanıldığı nikah hediyesi modelleri ise son dönemlerin trendleri arasında! Küçük saksılardaki sukulentler, kutulardaki bitki çayları, keselerde sunulan lavantalar… Bir de nikah fidanı modelleri bulunuyor. Bunları dilerseniz küçük bir poşette fidan şeklinde sunabileceğiniz gibi, tohum olarak da verebilirsiniz. Seçeceğiniz bitki tohumlarını küçük kutulara koyar ve üzerine onu nasıl yetiştirmeleri, bakmaları gerektiğini yazarsınız.

Firmalar, çiftler talep ederse nikah şekeri kutusu da hazırlayabiliyor. Bu kutuların zeminine kurumuş bitkiler konup, üzerine sizin seçtiğiniz bir hediye ekleniyor.

Gelin Damat Nikah Şekeri

Gelin damat formunda nikah hediyeliklerinin modası hiç geçmiyor. Üstelik farklı formlarda birçok seçeneği bulunuyor. Kalıcı bir hediye isteyen çiftler gelin damat biblo nikah şekeri tercih edebiliyor. Kalıcı gelin-damat nikah hediyeliklerinin bir diğer seçeneği de magnet formunda olanlar diyebiliriz. Özellikle tüllerle süslenmiş gelin damat magnet nikah şekeri modelleri oldukça popüler.

Kalıcı olması sizin için şart değilse gelin-damat şekilleriyle süslenmiş kurabiyeleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle kalp şeklindeki kurabiyeler üzerine çalışılan gelin-damat figürleri ile şık, zarif ve leziz hediyeliklere sahip olabilirsiniz.

Nikah Şekeri Yerine Bağış Yapmak

Son dönemlerde gördüğümüz bir diğer trend ise yardım kurumlarına bağışta bulunmak. Çiftler, nikah şekerine verecekleri ücretle bir derneğe yardımda bulunuyorlar. Sonrasında ise davetlilerine üzerinde bağış yaptıklarının yazılı olduğu bir kartı hediye ediyorlar.

Nişan Şekeri ve Söz Şekeri

Çiftler artık nişan, söz ve hatta kınalarında da davetlilerine hediyeler veriyorlar. Söz ve nişan şekeri modelleri, nikahta verilenlere göre daha sade tasarlanabiliyor. Üzerinde nişan hatırası olduğunu belirten bir notla beraber vereceğiniz küçük mumlar bile yeterli olabiliyor.

Kına şekerinde de genelde kırmızı ve mor tonları ağırlıklı olarak kullanılıyor. Ayrıca kadınlara hitap eden hediyeler verilmeye çalışılıyor. Küçük el aynaları, parfümler, ojeler bunların en popüler olanları.

Nikah Şekerleri Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle nikah / düğün konseptinize uygun bir model seçmeye dikkat etmelisiniz. Eğer düğününüzde deniz teması kullandıysanız, deniz kabuklarıyla donatılmış bir nikah şekeri tercih edebilirsiniz. Vintage tarzda bir organizasyon yapıyorsanız kraft kağıtların ve keselerin kullanıldığı nikah şekeri örneklerini inceleyebilirsiniz.

Nikah şekeri seçerken bir diğer önemli etkenlerden biri mekandır! Sade bir nikah yapacaksanız, nikah şekerinizi de aynı sadelikte tutabilirsiniz. Tarihi bir mekanda düğün yapıyorsanız, altın rengi detaylarının kullanıldığı zarif bir model tercih edebilirsiniz.

Nikah şekerlerini, davetli sayınızdan daha fazla adette yaptırmalısınız. Çünkü gelen kişiler arasından mutlaka birden fazla nikah şekeri alanlar olacaktır.

Nikah şekeri firmanızla anlaşma esnasında sormanız gereken sorular var. Nikah şekerlerini size ne zaman teslim edecekler? Gönderimini ne şekilde yapacaklar? Hasar görmüş nikah şekerleri olursa bunun telafisi nasıl olacak? Bunlar, sorulması gereken en önemli sorular arasında yer alıyor.

Eğer yenebilir nikah şekerlerinden birini seçtiyseniz, içerisindeki ürünlerin taze olup olmadıklarını öğrenmeniz gerekiyor. Size düğünden uzun zaman önce ulaşırsa, organizasyon gününe kadar ürünlerin bayatlayabileceğini ve hatta bozulabileceğini unutmamalısınız.

Nikah şekerinin üzerinde yer alan kağıtta isimleriniz ve düğün tarihiniz yazacak. Bu kağıdın hazırlanması esnasında, isimlerin doğru yazdığından emin olmalısınız. Hatta gerekiyorsa birkaç kere kontrol edebilirsiniz. Bu arada nikah şekeri yazılarına da şimdiden göz atmaya başlayın. İsimlerinizin altına sevdiğiniz kısa bir cümleyi ekletebilirsiniz.

Nikah Şekeri Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Nikah şekerleri fiyatlarının aralığı çok geniş. 2.5 TL’ye nikah şekeri satın alınabiliyorken, bazı modellerin fiyatları 60 TL’ye kadar çıkabiliyor. Aralarında bu kadar fark olmasının en büyük nedeni nikah şekeri malzemeleri!

Yenilebilen nikah şekerlerinde kullanılan malzemenin türü, fiyatı çok etkiliyor. Mesela nikah çikolatası ile badem şekeri arasında bariz bir fiyat farkı oluyor.

Kalıcı nikah şekeri modellerinde de kullanılan malzemeye göre fiyat belirleniyor. Ahşabın kullanıldığı nikah şekerlerinin fiyatları, tül ürünlere göre daha yüksek oluyor.

Bir diğer önemli etken de seçilen nikah hediyesi modeli! Gösterişli modellerde fiyatlar yükseliyor. Ama mum, magnet, lavanta kesesi gibi daha sade nikah şekerlerini uygun fiyatlara bulabiliyorsunuz. Ayrıca istediğiniz modelin özel tasarım olup olmadığı da önemli bir detay. Firmanın devamlı ürettiği bir nikah şekeriyse size indirimli fiyatlar sunabiliyor. Ancak sadece size özel yapacağı bir nikah şekeri modelinin fiyatı daha yüksek olabiliyor.

Düğün şekeri için firmalar adet fiyatı veriyor. Şöyle bir detay var: Adet sayısı arttıkça, birim fiyatı düşüyor. Yani 100 adet nikah şekeri için 10 TL fiyat verildiyse, 300 tanesi için 8 TL gibi bir rakam alabiliyorsunuz.

Bazı çiftler, nikah şekerlerini evde yapmayı tercih edebilirler. Bu durumda da maliyet düşebilir. Ancak uygun fiyatlı nikah şekeri süsleme malzemelerini bulabilmek için çok yer gezmeleri gerekir. Eğer iyi araştırma yapılmazsa, sanıldığından çok daha fazla maliyet ortaya çıkabilir.

Uygun Nikah Şekeri Nereden Alınır?

Çiftler, düğün bütçelerini en iyi şekilde kullanmak için uygun fiyatlı ürün arayışına girebiliyorlar. Eğer siz de ucuz nikah şekeri arayışındaysanız, firmaların listelendiği sayfamızda filtreleme yaparak, en uygun fiyatları talep edenlerle iletişime geçebilirsiniz.

Tek tek nikah şekeri firması gezip, fiyat sormak çok vaktinizi alacaktır. Bu nedenle şehrinizdeki nikah şekeri firmalarından online fiyat teklifi almanızı öneriyoruz. Ücretsiz bir şekilde fiyat teklifi alabilir, mesajlaşabilir, telefon numaranızdan ulaşıp size bilgi vermelerini sağlayabilirsiniz.

Nikah şekeri firmaları, zaman zaman çiftlere kampanyalar sunuyorlar. Mesela “Bisiklet nikah şekeri %50 indirimli” gibi. Nikah şekeri modelleri fiyatlarında yaptıkları bu indirimleri, kampanya sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

Şehrinizdeki nikah şekeri firmalarıyla iletişime geçmek için elinizi çabuk tutun!

Tüm Kategoriler


Tüm Şehirler Nikah Şekeri ve Hediyelik Firmaları