Evlendirme Daireleri

İlçe ilçe şehrindeki tüm evlendirme daireleri, evlendirme dairelerinin iletişim bilgileri ve nikah başvurusu için gerekli işlem ve evrakların listesi Düğün.com'da! Merak ettiğin her şey için tıkla!

Vitrindeki Evlendirme Daireleri Firmaları

İlçe ilçe evlendirme dairelerinin iletişim bilgilerine ve gerekli belgelere göz at!

Şehrindeki Firmalar

Düğünün için ihtiyaç duyduğun tüm kategorilerde firmaları bul, ilham al, düğününü kolayca planla!

Evlendirme Dairesi İçerikleri

Hayalindeki düğünü planlamak için ilham al!

Bu Kategoride Öne Çıkan Çift Yorumları

Aysun & Faruk

Düğün Tarihi: 03.06.2023

Nikahımızı burada kokteylli olarak gerçekleştirdik, ikramlar tat ve kalite olarak gayet güzeldi, pe...

DEVAM

İlayda & Furkan

Düğün Tarihi: 24.11.2019

Her şey çok güzel sadece alan biraz küçük ve takı yerinde dekor aynalar pas içinde çok dikkat çekiyo...

DEVAM

Damla & Ergün

Düğün Tarihi: 17.11.2019

Nikahımız düğün salonunda kıyılacak ve hep derdim ki şöyle güler yüzlü, pozitif, esprili, cici bir n...

DEVAM


Evlendirme Daireleri ve Nikah İçin Gerekli Belgeler

Evlilik kararı verdikten sonra aklınıza gelen ilk şey düğün hazırlıklarını listelemek ve tek tek tamamlamaya başlamak olacaktır. Bu listenin en başında ise düğün tarihinizi belirlemek ve istediğiniz tarihte düğününüzü yapabilmek için nikah günü almak olmalı. Düğün tarihinize ne kadar çabuk karar verip nikah işlemlerini başlatırsanız, düşündüğünüz tarihte nikahınızı kıydırmanız o kadar kolay olacaktır. Evlendirme dairelerinin yoğun bir programı olduğunu ve aynı tarihte evlenmek isteyen birçok çift olabileceğini düşünerek hareket etmelisiniz.

Nikah tarihi belirlemek tamamen sizin programınızla ilgili olsa da evlendirme dairesinden nikah günü /tarihi almak için yapmanız gereken resmi bir prosedür olduğunu unutmayın. Nikah işlemlerini başlatabilmek için evlendirme dosyanızda yer alması gereken bazı belgeleri önceden hazırlamalısınız. Nikah için gerekli evraklar arasında; nüfus cüzdanlarınızın asılları ve fotokopileri, altışar adet fotoğraf, nüfus müdürlüğünden temin edebileceğiniz medeni halinizi belirten kayıt örnekleri, aile hekimliğinizden almanız gereken evlenmeye dair herhangi bir sağlık sorunu olmadığını belirten sağlık raporu en başta temin etmeniz gereken belgelerdir. Ayrıca nikah yapmak istediğiniz ilçede oturduğunuza dair ikametinizi gösteren ikemetgah belgenizi de mutlaka almalısınız. Birçok ilçe evlendirme dairesinde çiftlerden birinin orada oturma şartı arandığını unutmayın.

Ayrıca nikah için istenen evraklar yukarıda saydığımız temel belgeler haricinde evlendirme dairelerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple istedikleri belgeler arasında vesikalık fotoğraf sayısı veya farklı izin belgeleri olabileceğini düşünerek evlendirme dairenizi veya nikahınızı yapmak istediğiniz ilçe evlendirme dairesini önceden arayıp kesin bilgi edinmenizi tavsiye ediyoruz. Müracaat sırasında dikkat etmeniz gereken bazı resmi hususlar da var. Nikah başvuru formunu pilot veya dolmakalem ile doldurmak, nikah başvurusuna evlenecek adayların birlikte gitmesi aranan ilk şartlar. Ayrıca nikah kayıt ve müracaatları sabah sekiz buçuk ve on iki, öğleden sonra ise saat bir ve dört arasında yapıldığını unutmayın. İşinizi daha da kolaylaştırmak için ilçenizin evlendirme dairesi telefon ve adres bilgilerini Düğün.com sayfalarında listeledik ve nikah işlemleriniz için gerekli tüm bilgileri sizin için araştırdık. Örneğin İstanbul için listelediğimiz; İstanbul evlendirme daireleri sayfasını inceleyin ve nikah için gereken tüm evraklar hakkında kolaylıkla bilgi edinin.

Tüm Kategoriler


Tüm Şehirler Evlendirme Daireleri