Gelin ve damadın salona girdiği zaman düğünün en ihtişamlı anı oluyor ve bu ana yakışan bir düğün müziğiseçmek gerçekten çok önemli… Giriş şarkını seçerken en çok dikkat etmen gereken şey; müziğin, senin ve eşinin duygularınızın yoğunluğunu, hayatlarınızı birleştirmenizin heyecanını yansıttığından emin olmak. Çünkü ancak böyle düğün giriş müzikleri içinizdeki heyecanı davetlilerle paylaşmanıza ve unutulmaz bir ortam oluşmasına yardımcı olabilir.

Klasik Giriş Müzikleri

Hayalin masallardaki gibi bir düğünse, düğünle ilgili tüm seçimlerini hep bu yönde yaptıysan; o halde, klasik bir düğün giriş müziği kalbindeki asil düğünü tamamlamaya yardımcı olacak. Gösterişli bir gelinlik ve şık bir smokin içerisinde sen ve eşin davetlilerin arasına ilk adımı atarken; doğru salon giriş müzikleri seçmeniz; aklınızdaki ihtişamlı, asil ve elegan düğünün olmazsa olmazı. İşte uzun uğraşlar sonucu senin için hazırladığım liste! Seçimini gönül rahatlığıyla aşağıdaki müziklerin arasından yapabilir, bu muhteşem şarkılardan bir tanesinin eşliğinde kocaman bir gülümseme ve güvenli adımlarla davetlilerin arasından ilk dansını yapmak üzere sahneye doğru yürüyebilirsin.

Romantik Giriş Müzikleri

Romantik bir düğün yapmayı planladıysan, düğün mekanın kırlar veya masmavi bir sahilse, düğününün ana elementi aşk, dekorasyonun gözde unsuru çiçekler ise, sana baktıkça davetlilerin gözlerinin içinin güldüğünü görmeyi ve harika bir çift olduğunuzu düşünmelerini istiyorsan; seçtiğin düğün giriş şarkıları da bu romantizmi yansıtmalı. Böyle aşk dolu çiftlerin, romantik düğünlerde en çok tercih ettiği düğün giriş müzikleri listesi karşında!

Canlı Giriş Müzikleri

Eğlenceli bir düğünün ilk işareti canlı giriş müzikleri. Canlı dediysek cıstak cıstak olacak, romantizmden uzak bir yerde duracak diye de bir şey yok. Müstakbel eşinle birlikte hem çok canlı hem de romantik şarkılar arasından bir seçim yapabilir, hareketli düğün giriş müzikleri ile sevdiklerinize, hem düğünüzün hem de tüm ömrünüzün nasıl geçeceğinin ilk sinyallerini verebilirsiniz. Açıkçası bugün tekrar evleniyor olsaydım benim tercihim kesin böyle bir giriş müziğinden yana olurdu. Yazarken bile, o anı hayal ettikçe içim kıpır kıpır oldu.

Sıra Dışı Giriş Müzikleri

Düğünün her ayrıntısında seçimlerini yaparken; fark yaratmayı hedeflediysen, “Benim düğünüm herkesinki gibi olmasın, farklı olsun.” diyorsan, eşi benzeri görülmemiş, unutulmaz bir düğün planladıysan; bence giriş müziğin de düğünün diğer detayları gibi sıra dışı olmalı ve çift olarak farkınızı ortaya koymalı. Yapacağınız sıra dışı düğün çıkış müzikleri seçimi hemen ardından, alışılanın aksine hızlı bir ilk dans müziklerinden biri ile hareketli bir figürler ile davetlilerin karşınsa çıkarsanız; benden söylemesi düğünün bu bölümü kolay kolay hafızalardan silinmez. Bu satırları okurken yüzünde bir gülümse olduysa, çılgınlığını ortaya ortaya koymanın tam sırası!

Müzik İndirimleri

Nostaljik Giriş Müzikleri

Arada bir kendi kendine “ben mi yanlış zamanda doğdum?” diye soruyorsan, eski şeylere tutkun isen, düğününde bir pamuk şeker arabası olması fikri seni heyecanlandırıyorsa ve bunlardan ötürü nostaljik esintili bir düğün yapmayı planlıyorsan, giriş müziğini de düğünün diğer detaylarına uyumlu olacak şekilde seçmelisin. Düğüne eski şarkılardan biri ile bir giriş yapmak, herkesi takvimlerde geri götürmek, hem kendinizi bambaşka bir dönemde hissetmek hem de davetlileri bu şekilde hissettirmek düğününüzü sadece nostaljik değil aynı zaman da çok da özel kılacak. Neden olmasın diyenler için küçük bir liste yaptım. Bu arada yeri gelmişken söyleyeyim. Listeni yaparken, yılların eskitemediği düğün müziklerine de bir bakmanda fayda var!

Sözsüz Giriş Müzikleri

Son listemi, bana son zamanlarda çok sorulan sözsüz düğün giriş müzikleri arasından yapmak istedim. Açıkçası çiftlerin seçimini enstrümantal bir müzikten yapmasını ben de destekliyorum. Bu şekilde dikkatler sadece gelin ve damadın üzerinde toplanıyor. Asil ve ihtişamlı bir hava oluşuyor, büyüleyici bir başlangıç oluyor.

Ve düğün müziği şarkın hatta tarzın ne olursa olsun, mutlaka profesyonel bir dj ile birlikte çalışmanı öneriyorum. Çünkü profesyonel müzik firmaları istediğin şarkının orijinal halini, doğru bir biçimde editleyerek senin ve eşinin salona girişine rahatlıkla uygun hale getirebilir. Hem bu özel anı, hem de bana kalırsa düğündeki eğlencenin en büyük kaynağı olan düğün müziklerini uzmanların eline bırakmak en doğrusu.

Haydi, sen de kendi düğün giriş müziğini veya evlenecek diğer çiftlere önerdiğin, sevdiğin giriş müziklerini bizimle paylaş!

Bu makale Anıl Balkan tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (11)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

GN Güliz Nalbantoğlu

Merhaba şarkılar youtube kapalı olduğu için gözükmüyor, isimlerini alabilir miyiz acaba?

Alev Çelik

hepsi birbirinden salak şarkılar

HT Hilal Tala

alternatifli güzel bi makale

GH Gelin Hanım

Mal mal şarkılar koymuşsunuz

ST Sinem Taşdemir

inanılmaz yardımcı oldu bunlar harika!

S Smy

harikaa çok teşekkürlerrrr

YC Yavuz Celal

bunu müzik diye seçsem, evlenmeden terkeder kız beni.

B Behçet
FG Fatma Gunay

Daha yeni ve türkçe parçalar yokmu muhafazakar düğünler için

S Sinem

BEN VALSE-NİCOLAS JORELLE MÜZİĞİNDE ÇIKTIM ŞİDDETLE TAVS,YE EDERİM

KT Kübra Tuncer

belki sizin zamanınızda yoğun olarak kullanılmıyordu ama şuan iki düğünde birinde bu parça çalıyor

AG Aslı Gül

Ben oya burada cıktım cok guzel oldu

23 kategori ve 27 şehirde düğününle ilgili
aradığın her şey burada.