Bursa'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:19 dakika

23.07.2019

Bursa’da davetiye yaptırmadan önce fiyat ortalamalarına bakmaya ne dersin? Senin için Bursa davetiye firmalarını araştırdık, hangi model için ne kadar ödemen gerektiğini öğrendik. Ayrıca uygun fiyatlı davetiye için hangi firmalarla iletişime geçebileceğini de yazdık.

bursa'da düğün davetiyesi fiyatları

Bursa Düğün Davetiyesi Fiyatları

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Bursa’daki davetiyeciler o kadar geniş bir yelpazeye sahip ki kullanılan her malzemeye ve yapılan her tasarıma göre fiyatlar değişiyor. O nedenle vereceğim rakamların ortalama olduğunu bilmelisin. Fiyatlar isteklerine göre şekillenecek.

Davetiye fiyatları Bursa’da 0.60 TL’den başlıyor. En uygun fiyatlı davetiyeleri araştırıyorsan, tek karttan oluşan modellere bakmalısın. Dikdörtgen kesime sahip, çok kalın olmayan davetiye kartlarının adedini 0.60 – 1 TL aralığında bulabilirsin.

Bu tek karttan oluşan davetiyelere bir de renkli zarflar ekletmek istersen fiyatlar minimum 1 TL civarında oluyor. Zarfın desenine ve kalınlığına göre rakamlar yükseliyor.

Özel kesim davetiyeler de çiftlerin ilgisini çekiyor. Dikdörtgen kartlardan uzaklaşıp, standardın dışında çıkmak isteyenler; yaprak, deniz kabuğu, klaket gibi farklı şekillerde kesilmiş davetiyeleri tercih ediyorlar. Bu modellerin işçiliği çok olduğundan, fiyatları 5 TL’den başlıyor.

İhtişamı seven çiftler, Bursa davetiyecilerindeki kadife modellerle çokça ilgileniyorlar. Kadife kumaşla kaplanmış bu davetiyeler genelde saks mavisi, altın ve bordo renklerinde oluyor. Böyle bir davetiye yaptırmak istersen, adet başına minimum 6 TL ödemen gerekiyor.

Günümüzde, eskisi kadar revaçta olmasa da hala üç boyutlu davetiyeler tercih edilebiliyor. Kartı açtığında içinden çıkan kalpler, kelebekler, gelin-damat figürleri kaç yaşında olursa olsun insanı heyecanlandırıyor. Bu davetiyelerin fiyatları da 10 TL’den başlıyor.

bursa'da düğün davetiyesi fiyatları

Gazete davetiyeden yapbozlara... Senin için yaratıcı fikirleri derledik: Kimseninkine Benzemeyen Davetiyeler İçin 5 Parlak Fikir

Bursa Davetiye Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

  • Bursa davetiye firmalarına gittiğinde, sana katalog sunacaklar. Bu katalogdaki modeller, daha önceden yapıldığı ve ellerinde taslakları olduğu için daha uygun fiyatlı oluyor. Ancak hazır modellerin dışında, tamamen sana özel tasarım istersen fiyatlar yükseliyor.

  • Davetiyelerde kullanılan aksesuarlar fiyatları arttırıyor. Mesela püsküller için ekstra 2 TL, kurdeleler için 1 TL ödemen gerekebilir. Ayrıca kuru çiçekler, mühürler ve inciler de tercih edilen aksesuarlar arasında.

  • Davetiyede kullanılan kağıdın gramajı ve kalitesi de fiyatları etkiliyor. İnce bir kağıt ile mukavva kalınlığında bir kağıdın kullanıldığı davetiyeler arasında farklar oluyor. Aynı zamanda kalın kağıtlar, davetiyelerin daha da lüks görünmesini sağlıyor.

  • Davetiye kartının kesimi de fiyatı etkileyen önemli bir faktör. En uygun fiyatlı davetiyeler, dikdörtgen standart kesimlerden oluşuyor. Ama farklı şekillerde kesilmiş davetiye modellerini seçersen, fiyat yükseliyor.

  • Düğün davetiyenin üzerinde isimler, tarih, mekan adresi gibi birçok bilgi yazacak. Bu metinlerin nasıl olmasını istersin? Kabartmalı mı olsun, yoksa yaldızlı mı? İşte bu baskı türleri de fiyatlarda değişiklikler ortaya çıkarıyor. Klasik ofset baskılarda fiyatlar ortalamada seyrederken, iş kabartmalılara gelince rakamlar yükseliyor.

  • Sipariş edeceğin davetiye sayısına göre birim fiyatlar değişiyor. Davetiye sayısı arttıkça, adet fiyatı düşüyor. Mesela 100 davetiye için 2 TL ödeyeceksen, 200 davetiye için 1.5 TL ödeyebiliyorsun.

bursa'da düğün davetiyesi fiyatları

Hem uygun fiyatlı hem de hayalindeki gibi bir davetiye için bu faktörlere dikkat et: Davetiye Fiyatını Belirleyen 6 Faktör

Bursa Davetiye Firmaları

Bursa’da nerede davetiye bastıracağını bilmiyorsan, işte sana birkaç firma önerisi! Önerdiğimiz davetiye firmalarıyla iletişime geç, fiyat teklifi al. Aynı zamanda sayfalarındaki modellere de göz atmayı unutma.

1- Davetiye Club

Davetiye Club, Osmangazi’de yer alıyor. Şehir dışına gönderim, DVD davetiye, kaligrafik davetiye, özel tasarım, ücretsiz teslimat gibi birçok ekstra hizmet sunuyorlar. Ayrıca düğünün yanı sıra kına ve nişan davetiyesi modellerinde de gayet başarılılar. Fiyatları ise 1 TL’den başlıyor.

Davetiye Club

Bu tüyolar kaçmaz: Önce Bu Püf Noktalarını Oku, Sonra Düğün Davetiyeni Seç!

2- Davetiyemi Buldum

Bursa butik davetiyecilerden bir diğeriyle devam edelim. Davetiyemi Buldum; kişiye özel tasarım, pleksi davetiye, karşılama panosu, menü, masa kartı, lcv kartı, metal isimlik, lazer kesim gibi birçok hizmeti bir arada sunuyor. Davetiyelerin adedi de 2-3 TL’den başlıyor.

Davetiyemi Buldum

Üstteki modeli beğendiysen, bu çiçekli davetiyelere de göz at: Floral Davetiye Seçenekleri

3- Karlıtepe Davetiye

Bursa’da davetiye basan yerlerden Karlıtepe, Nilüfer’de bulunuyor. İhtişamlı bir davetiye modeli arayan çiftlerin, Karlıtepe’nin firma sayfasına bakmasını öneriyorum. Oymalar, yaldızlar, püsküller… İlginizi çekebilecek birçok model var. Fiyatları da 1 TL’den başlıyor ve taleplere göre artıyor.

Karlıtepe Davetiye

Birbirinden farklı konseptler burada: Temalı Düğün Davetiyeleri

4- Sezen Davetiye

Bursa davetiye baskı firmalarından Sezen Davetiye, şehir dışına da gönderim yapıyor. Çiftler, siparişi verdikten 1 hafta sonra davetiyeleri teslim alabiliyorlar. Firmanın ayraç şeklinde, asimetrik kesimli ve aksesuarlı birçok davetiye modeli bulunuyor. Fiyatları da minimum 1 TL.

Sezen Davetiye

Bursa’daki davetiyeler ve fiyatlar bu şekilde. En uygun fiyata en güzel modeli yaptırabilmek için birden fazla Bursa davetiye firmasıyla iletişime geçmeni öneriyorum. Sonrasında en içine sinen davetiyeciyle çalışabilirsin!

Davetiye Firmaları

Şehrindeki en iyi Düğün Davetiyesi firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Davetiye Firmaları

Sıradaki Makaleler

Düğün Davetiyesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Davetiyesi Firmaları

Düğün Davetiyesi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

MB

Meral Bilgi

14/10/2014

DVD davetiye fikri çok hoş dizayn olarak da iyi düşünülürse bi düğün anısı olarak kalabilir bence


MT

Meltem Turgut

14/10/2014

insanlara düğünümüz olduğunu şık ve detaylı bi şekilde bildirmek gerek bence