Alyans ve Takı

Kayseri Alyans ve Takı Firmaları

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Nişan Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

Nişan yüzüğü , evlilik öncesinde çiftlerin birbirlerine törenle taktıkları bir yüzüktür ve bu yüzükler sağ elin dördüncü parmağına takılır. Nişan yüzüğünün sağ ele takılmasının nedeni, çiftlerin evli ya da nişanlı olduklarının ayırt edilmesini sağlamak içindir. Gelin adaylarının söz yüzüğü olarak taktığı tektaşlar da tıpkı nişan yüzüğünde olduğu gibi sağ ele takılır ve istenilirse sağ elde takmaya devam edilebilir. Çoğu gelin adayı alyansı ve tektaş yüzüğü bir arada takmak istedikleri için siz de evlendikten sonra ikisini birlikte sol elin dördüncü parmağına takarak kullanabilirsiniz.

Nişan Yüzüğünü Kim Takar?

Nişan yüzüğü , geleneğe göre kız ya da erkek tarafının aile büyüklerinden biri tarafından takılır. Bu genellikle ailedeki en büyük kişiye söylenir. Tabii bunun bir kural olmadığını da bilmelisiniz. Peki, nişan yüzüğü takılma töreni nasıl gerçekleştirilir? Yüzükler için özel bir tepsi alınır ve yüzük yükselticiler ve makasla beraber varsa gelinin kız kardeşi yoksa da yakınlarından biri tarafından tutularak yüzüğü takacak olan kişiye yardımcı olması sağlanır. Yüzükleri birbirine bağlayan kırmızı bir kurdele bulunur. Nişan yüzüklerini takacak olan kişi de yüzükleri taktıktan sonra bu kurdeleyi keserek nişanı resmileştirir.

Kayseri’de takı firmalarını araştırırken, size tavsiyemiz beğendiğiniz firmalarla iletişime geçmeniz ve ücretsiz fiyat teklifi talep etmeniz. Böylece beğendiğiniz yüzüklerin fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilir ve bütçe planlaması yapabilirsiniz.

Tüm İlçeler Alyans ve Takı Firmaları

Tüm Şehirler Alyans ve Takı Firmaları