Alyans ve Takı

Eskişehir Alyans ve Takı Firmaları

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Alyans Hangi Elin Parmağına Takılır?

Alyans hem nişan hem de evlilik yüzüğü olarak kullanılır. Bu nedenle, nişanda sağ elin yüzük parmağına, düğünden sonra da sol elin yüzük parmağına takılır. Alyansın evlilikte sol elin yüzük parmağına takılmasının nedeni, eski bir inanışa dayanıyor. Mısırlılar yüzüğün, herhangi bir başlangıç ve bitiş noktaları bulunmamalarından yola çıkarak sonsuzluğu temsil ettiğine inanmışlar. Bu inanışa göre alyans yani evlilik yüzüğü de, evliliğin sonsuza dek süreceğini simgeliyor. Aslında bu, o zamanlardaki tıp bilgisinin yeterli olmayarak yanlış bilinmesinden kaynaklanıyor. Modern tıbbın olmadığı o dönemlerde dolaşım sisteminde bulunan ana damarın sol elin dördüncü parmağından başlayarak kalbe gittiğine inanılıyordu. Buraya takılan alyans da çiftlerin birbirlerine kalben bağlı olduklarını simgelediği için evli olanlar yüzüklerini sol ellerinde taşımaya başladılar. Artık bu tıbbi bilginin yanlış olduğu biliniyor ama alyansların sol elin dördüncü parmağına takılması da bir gelenek olarak devam ettiriliyor.

Alyans Nasıl Seçilmeli?

Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli durum, yüzüğün ergonomik yapısıdır. Rahat edemeyeceğiniz ve parmağınızda travma yaratacak bir alyansı uzun süre takamayacağınızı unutmamalısınız. Bu nedenle sizi rahatsız etmeyecek tasarımlara yönelmenizi öneriyoruz. Alyansınızın materyali ve zevkinizi yansıtan bir model olmasına da dikkat ederek seçim yapabilirsiniz. Materyal olarak en çok tercih edilen yüzüklerin altın alyans modelleri olduğunu bilmenizde fayda var. Alyans seçimi konusunda bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta, tektaşınızın rengi. Tektaşınızla uyumlu olacak bir alyans seçmeye özen gösterebilirsiniz.

Eskişehir’de takı ve alyans firmalarını araştırırken tarzınıza en uygun olan yüzük modellerini göz önünde bulundurmaya dikkat etmelisiniz. Sayfa üzerinde bulunan firmaların profil sayfalarını inceleyebileceğinizi ve ücretsiz fiyat teklifi alabileceğinizi de unutmayın!

Tüm İlçeler Alyans ve Takı Firmaları

Tüm Şehirler Alyans ve Takı Firmaları