Samsun Alyans ve Takı Firmaları

En iyi Samsun alyans ve takı firmalarını bir araya topladık. Samsun kuyumcularını ve modellerini inceleyebilir, tek tıkla beğendiklerinin fiyatını öğrenebilirsin.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Nişan Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

Evlilik ve nişan yüzüğü olan alyans, evlilik öncesinde sağ elin dördüncü parmağına takılır ve çiftler evlenerek beraberliklerini resmiyete taşıyana kadar da alyanslarını sağ ellerinde taşımaya devam ederler. Evlilik sonrasındaysa bu yüzükler sol elin dördüncü parmağına taşınır. Eğer nişan öncesi bir söz yüzüğü takılmışsa, onlar da tıpkı nişan yüzükleri gibi sağ ele takılır ve nişan yüzüğüyle birlikte kullanılır. Peki, nişan yüzüğü kim tarafından takılmalıdır?

Nişan Yüzüğünü Kim Takar?

Geleneklere göre nişan yüzüğü aile büyüklerinden biri tarafından takılır. Genel olarak bu durum ailedeki yaşça en büyük kişiden istenilir. Nişan töreninde çiftlere takılacak olan nişan yüzükleri, bir tepsi içinde yüzükleri takacak olan kişiye getirilir. Nişan tepsisi genel olarak varsa gelin adayının kız kardeşi yoksa farklı bir yakını tarafından tutturulur. Tepsideki yüzükleri birbirine bağlayan bir kırmızı kurdele vardır ve aile büyüğü bu yüzükleri çiftin parmaklarına taktıktan sonra ister kendisi keser isterse de bir başkasına yüzüklerin kurdelesini kestirir. Samsun’da takı firmalarında nişan için yüzük modelleri araştırırken, bütçenizi, zevkinizi, tarzınızı ve yüzüğün kullanım kolaylığını göz önünde bulundurarak seçim yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Size tavsiyemiz ilginizi çeken firmalarla iletişime geçmeniz ve ücretsiz fiyat teklifinde bulunarak beğendiğiniz yüzüklerin fiyatları hakkında bilgi sahibi olmanız. Ayrıca indirim sayfasını takip ederek, şehrinizdeki takı firmalarının sunduğu kampanyalarından yararlanabileceğinizi de unutmayın.

Tüm İlçeler Alyans ve Takı Firmaları

Tüm Şehirler Alyans ve Takı Firmaları