Balıkesir Alyans ve Takı Firmaları

Balıkesir alyans ve takı firmaları en güzel modelleri ile burada! Düğün.com'u inceleyip, ücretsiz fiyat teklifi almadan seçimini yapma!

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm İlçeler Alyans ve Takı Firmaları
Tüm Şehirler Alyans ve Takı Firmaları

Nişan Yüzüğünü Kim Takar?

Söz ya da nişan yüzüğü, adet olduğu üzere bir aile büyüğü tarafından takılır. Burada net kurallar yoktur. Sağ elin yüzük parmağına takılan yüzük evlendikten sonra sol elin yüzük parmağına geçirilir. Yüzük el değiştirirken dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır. Sağ el, diğer ele göre genellikle daha büyük olduğundan, alyansınızı sol ele geçirdiğinizde, parmağınıza büyük gelme sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumda yüzüğünüzü küçülttürmeniz gerekir. Eğer yüzük modelleri arasından esnek olmayan ayarda bir altın alyans seçtiyseniz, küçültme işleminin çok mümkün olmadığını bilmelisiniz. Mesela 14 ayar altın sert, dayanıklı ancak esnek değildir. 22 ayar altından hazırlanan alyanslar, bu tarz küçültme işlemleri için oldukça uygundur. Ancak oldukça esnek bir yapıya sahip olan bu tarz yüzüklerin, çizilme ve darbelere daha az dayanıklı olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Alyans Nasıl Seçilmeli?

Geniş bir yelpazede, çeşitli alyans fiyatları ile karşılaşmanız mümkün. Alyansı seçerken bütçenizi göz önünde bulundurarak karar vermenizi öneririz. Daha sonra alyansınızın hangi materyalden yapılacağını düşünebilirsiniz. Altın alyans modellerinin yanı sıra, gümüş, platin, titanyum, çelik olmak üzere pek çok seçeneğiniz mevcut. Altın alyansların da kendi içinde rengine göre farklılaştığını unutmayın. Sarı, beyaz ya da pembe altından bir alyans tercih edebilirsiniz. Eğer tektaş kullanacaksanız, alyansınız ile tektaşınızın uyumu da önemli bir diğer noktadır. İster pırlanta yüzük fiyatları ile ilgilenin ister alyans ya da tektaş yüzük fiyatları ile bulunduğunuz sayfada kolayca fiyat araştırması yapabilir, dilediğiniz kuyumcudan ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.