Mersin Alyans ve Takı Firmaları

Mersin kuyumcularının listesi Düğün.com'da! Mersin alyans ve takı firmalarının tümünü görmek, modellerini incelemek ve fiyatlarını öğrenmek için hemen tıkla!

Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Alyans Hangi Elin Parmağına Takılır?

Nişan ya da söz yüzükleri ilk başta sağ elin yüzük parmağına takılır, daha sonra evlenince sol elin yüzük parmağına geçirilir. Burada karşılaşılan sorun alyans el değiştirirken, genellikle sağ elimiz, sol ele göre daha büyük olduğu için, yüzüğün parmağa büyük gelmesidir. Bu nedenle yüzüğü küçülttürmek gerekir. Küçültme makinesi ile pres yardımıyla yapılan bu işlem, eğer alyansınız altınsa ve özellikle 14 ayar gibi esnekliği düşük olan bir yüzük tercih ettiyseniz, böyle bir yüzük küçültme işlemi için çok uygun değildir. 22 ayar yüzüklerin esnekliğinin daha fazla olduğunu bilmelisiniz. Ancak bu ayardaki yüzükler de çizilmelere karşı hassastır.

Alyansınızı seçerken, altın alyans modelleri ile ilgilenebileceğiniz gibi, gümüş, çelik, platin, titanyum gibi farklı materyallerden tasarlanan yüzük modellerine de yönelebilirsiniz. Eğer tektaş yüzük kullanacaksanız, seçtiğiniz alyansın renginin, modelinin tektaş ile uyumlu olması önemlidir. Örneğin tektaşınız gümüş ya da beyaz altın ise alyansınız da aynı materyalden üretilmiş olmalıdır. Aksi takdirde birbirleri ile uyumlu görünmezler. Alyans seçimi konusunda daha fazla fikir edinmek isterseniz “Alyans Seçmenin Püf Noktaları Neler?” başlıklı makalemize de göz atabilirsiniz.

Nişan yüzüğü fiyatları, tektaş fiyatları, alyans fiyatları ya da pırlanta yüzük fiyatları ile ilgili araştırma yapıyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü bulunduğunuz sayfada şehrinizdeki kuyumcular ve özel alyans ve takı tasarlayan firmaları kolayca listeleyebilir, diledikleriniz ile iletişime geçerek, ücretsiz fiyat teklifleri isteyebilirsiniz.

Tüm İlçeler Alyans ve Takı Firmaları

Tüm Şehirler Alyans ve Takı Firmaları