Sakarya Alyans ve Takı Firmaları

Hayatın boyunca parmağından çıkartmayacağın alyansını ve gelinliğini tamamlayacak aksesuarlarını bulabileceğin Sakarya kuyumcuları Düğün.com'da! Hemen tıkla, beğendiğin modeller için fiyat teklifi iste!

Esnek sözleşme Lizay Pırlanta

Adapazarı

Lizay Pırlanta

1970’lerde yola çıktığımız ve Türkiye çapında 40 farklı lokasyonla büyütmeye hala devam ettiğimiz Lizay markamızla şimdi de sizin evliliğinizi taçlandırmak istiyoruz. Lizay Pırlanta satış...

Özel Tasarım

Özellikler

Saat

Ürün Çeşitleri

39
İncele

Diğer Firmalar

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm İlçeler Alyans ve Takı Firmaları
Tüm Şehirler Alyans ve Takı Firmaları

Alyans Kaç Ayar Olmalı?

Alyans uzun yıllar kullanacağınız için sağlam olmalıdır. Bu nedenle çiftler genellikle 14 ayar altın 14 ayar altın alyans modelleri 14 ayar altın alyans modelleri almayı tercih ederler. 14 ayar altınlar sert bir yapıya sahiptir ve dış etkenlere karşı da dayanıklıdır. Yani, çizilme ve darbeden etkilenme ihtimalleri azdır. Eğer 18 ayar bir alyans tercih ediyorsanız, sade ve motifsiz yüzük modellerini tercih etmelisiniz. Çünkü 18 ayar yüzüklerin esnekliği azdır. Eğer çok dayanıklı ve uzun yıllar formu bozulmadan duracak desensiz ve sade bir alyans modeli arıyorsanız 18 ayar yüzük tercih edebilirsiniz. 22 ayar altının ise esnek bir yapıda olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle 22 ayarda ölçü değişimi çok kolaydır. Fakat günlük kullanımlarda çizilme ve yamulma durumlarına karşı oldukça dikkatli olmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Daha detaylı bilgi için ”Alyans Seçmenin Püf Noktaları Neler?” başlıklı makalemizi de okuyabilirsiniz

Alyans Hangi Elin Parmağına Takılır?

Alyans, hem nişan hem de evlilik yüzüğüdür. Bu nedenle nişan döneminde sağ ele, evlilik sonrası ise sol ele takılmalıdır? Peki, hangi parmağa takılmalı? Alyanslar nişanda sağ elin dördüncü parmağına, evlilikte ise sol elin dördüncü parmağına takılır. Sakarya’da takı firması ararken kriterlerinizi göz önünde bulundurarak yüzük seçimi yapmaya özen göstermelisiniz. Firma sayfalarında beğendiğiniz yüzük modelleri için iletişime geçmeyi ve ücretsiz fiyat teklifleri almayı unutmayın!