Diyarbakır Alyans ve Takı Firmaları

En moda alyans ve takılar Düğün.com'da! Özel alyans modelleriyle Diyarbakır kuyumcularını incele, fiyat teklifi al!

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm İlçeler Alyans ve Takı Firmaları
Tüm Şehirler Alyans ve Takı Firmaları

Alyans Ne Zaman Takılır?

Müstakbel eşiniz ile nişan yüzüğü olarak, sağ elinizin yüzük parmağına taktığınız alyansı, evlendikten sonra artık sol elinizin yüzük parmağına takacaksınız. Yani nişan ya da söz yüzükleri aslında daha sonra alyans olarak kullanılır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir nokta bulunuyor. Yüzüğü sağ elden sol ele geçirdiğinizde, alyansınızın parmağınıza bol geldiğini fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, genellikle sağ ellin, sol ele göre daha büyük olmasıdır. Bu durumda alyansınızı küçülttürmeniz gerekebilir. Yüzüğünüzü aldığınız kuyumcuya giderek, alyansınızın bu küçültme işlemi için uygun olup olmadığını sormalısınız. Her yüzük bu işlem için uygun değildir. Yüzük modelleri arasında bir seçim yaparken, altının kaç ayar olduğuna dikkat etmelisiniz. Mesela 14 ayar altın yüzük, yeteri kadar esnek olmadığı için küçültme işlemi için çok da uygun değildir. Eğer baştan 22 ayar bir yüzük seçtiyseniz şanslı olduğunuzu hemen belirtelim. Çünkü bu ayardaki yüzükler oldukça esnek bir yapıya sahiptir. Ancak altının ayarı yükseldikçe alyans fiyatlarının yükseleceğini de göz önünde bulundurmalısınız.

Alyans Nasıl Seçilmeli?

Yüzüğünüzün ayarını belirledikten sonra dikkat etmeniz gereken diğer önemli nokta da yüzüğün ergonomik yapısıdır. Parmağınızı sıkan, rahat edemediğiniz, fazla kalın ve çok fazla girintisi çıkıntısı olan bir alyansı seçmenizi önermiyoruz. Bu tarz yüzükler konforunuzu olumsuz yönde etkileyecektir.

Şehrinizdeki kuyumcuları listeleyebildiğiniz bu sayfa aracılığı ile altın ya da tektaş yüzük fiyatları konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Firmalardan ücretsiz fiyat teklifleri almayı unutmayın.