Yurt Dışında Balayının En Güzel 5 Adresi

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:28 dakika

29.04.2020

En başından beri balayında ülke sınırlarını aşmayı kafaya koymuş çiftler yurtdışı balayı önerileri araştırmaya başlamıştır! Gelin biraz nerelere gidilebilir, neler yapılabilir diye bakalım, işte yurtdışında balayının en güzel 5 adresi ve yurtdışı balayı turları!

Maldivler

Hint Okyanusu'nda bulunan Maldivler balayı çiftlerinin göz bebeği olan destinasyonlardan biri. Bembeyaz kumları, muhteşem plajları, hindistan cevizi ağaçları, balık ürünleri, egzotik atmosferi ile düğünün yorgunluğunu ve stresini üzerinden atmak isteyen yeni evli çifler için ideal bir balayı tatili seçeneği. Su sporları yapmak, yüzlerce su altı canlısını keşfetmek, sakin ve dingin bir balayı geçirmek isteyen çiftlerin kalbini fethedeceğine eminim!

Üstelik Maldivler'e gitmeniz için vize almanız gerekmiyor. Maldivlere gitmenin ne kadar sürdüğünü merak ediyorsanız, Türkiye'den direk uçuş yok, aktarma uçuşlarını da sayarsak 12-13 saat, Maldivler'e ne zaman gidilir, diye merak ediyorsanız ise, aralık - nisan diyebilirim.

Maldivler'de otel seçerken en çok dikkat etmeniz şey otelin tipi ve konsepti. Çünkü burada pek çok otel ve resort bir çeşit turist tipine göre kurgulanıyor. Örneğin; aileler, dalış meraklıları, romantik balayı çiftler... Siz de romantik balayı çiftlerine girdiğinize göre bence artık tek ihtiyacınız olan şey Maldivler balayı turları hakkında araştırma yaparak, fiyat bilgisi almak!

Muhteşem plajları

Seyşeller

Balayında gidilecek yerler arasında Hint Okyanusu'nda yer alan başka bir ada ülkesi Seyşeller, Afrika'nın doğusunda, Madagaskar'ın kuzeydoğusunda bulunuyor. Seyşeller balayı destinasyonları içinde uzun zamandır en gözde seçeneklerden biri. Cam gibi turkuvaz denizinin ve etkileyici plajlarının yanı sıra ekvatora yakın olduğu halde ilginç bir şekilde rahatsız edici olmaması da tercih sebeplerinden biri.

Seyşeller'e genellikle Dubai aktarmalı uçuşlarla gidiliyor ve yaklaşık 10- 12 saat civarında sürüyor. Üstelik ada tam balayı çiftlerine göre çünkü adada pek gece hayatı yok denebilir. Böylece sizin de dikkatiniz dağılmamış enerjiniz düşmemiş olacak, benden söylemesi! Seyşeller balayı turları inceleyip fiyat bilgisi almak için elinizi çabuk tutun derim!

Ekvatora yakın

İspanya

Gelelim yurtdışı balayı programı yaparken kalbi İspanya'dan yana çarpanlara! İspanya'nın kalbimde yeri ayrı, sebeplerine girmeyelim ama balayında İspanya'yı seçen çiftleri harikalar diyarı bekliyor. İsterseniz sadece Barselona'ya, isterseniz klasik İspanya turları ile Barselona, Valencia ve Madrid'e, isterseniz ise büyük İspanya turları ile Barcelona, Andorra, Valencia, Cordoba, Granada, Sevilla, Toledo, Madrid, Segovia ve Bilbao'ya gidebilirsiniz.

Eğer İspanya'ya ilk gidişiniz ise bana kalırsa balayında kendinizi bu işin profesyonellerine bırakıp, İspanya balayı turları arasından bir seçim yapın ve nereye nasıl gitmeliyiz, nerede ne yemeliyiz, nerede kalmalıyız gibi konuları dert etmeyin. Siz sadece anının tadını çıkartın, zaten balayı turları size ihtiyacınız olan her şeyi sunacaktır.

İspanya'nın kalbimde yeri ayrı

İtalya

Balayına gidilecek yerler arasında şehir, kültür ve sanat, müzeler, tarihi eserler, en nihayetinde de makarna, pizza ve şarap seven çiftlerin tercihlerinden biri olan İtalya destinasyonunda, Roma, Venedik ve Floransa'yı kapsayan klasik İtalya balayı turları popüler. Özellikle balayına giden çiftlerin İtalya balayı turlarını tercih etme sebebi, gezilecek, görülecek çok fazla yer olduğu için sürekli bir şeylerle ilgilenmek istemeyişleri.

Pizza ve şarap seven

Uzakdoğu

Yurtdışı balayı yerleri arasında çok uzaklara gitmek isteyen çiftler için biraz sıradışı seçeneklerden biri de Uzakdoğu! Uzakdoğu balayı turları içinde Bangkok ve Pattaya turları, Hong Kong turları, Kore ve Japanyo Turları, Kuala Lumpur, Phuket, Singapur ve Hong Kong turları gibi çok farklı destinasyonlarda, görmek istediğiniz lokasyonların eşleştirildiği turlar bulmanız mümkün. Balayında aklınızda Uzakdoğu destinasyonları varsa hemen incelemeye başlayın!

Bangkok ve Pattaya turları

Balayı Turları

Kusursuz bir balayı için en güvenilir firmalar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Balayı firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Balayı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Balayı Firmaları

Balayı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

T. Akay

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Çok güzelleeerrr