Singapur & Phuket

Zengin kültürel yapısı ve muhteşem doğası ile Singapur... Lacivert denizi, el değmemiş kumsalları ile küçük adacıklar bütünü Phuket Adaları... Ana temasını mavi ve yeşilin oluşturacağı Singapur Phuket turu ile balayınız, düğün stresini unutturacak!

Singapur & Phuket|tr_locativeSuffix Balayı

Singapur ve Phuket turları, metropol hayatı ve deniz tatilini bir arada sünüyor. Singapur’un Çin mimarisi tarzında gökdelenleri, yüzen pazarları, botanik bahçeleri ile balayı tatiline başlayabilirsin. Deniz ve güneş olmadan olmaz dersen, üstüne Phuket’in Hindistan cevizi ağaçlarının altında, bembeyaz kumlar üzerinde güneşlenebilir, yumuşak kumlu sahillerde serinleyebilirsin. Singapur ve Phuket turları ile hem Güneydoğu Asya’nın incisi Phuket’i hem de muhteşem şehir-ülke Singapur’u keşfetme şansını vizesiz olarak yakalayabilirsiniz!8d85y9dqxspolwut - singapur phuket balayı turlarıAsya’nın farklı kültürünü tanımak istiyor ama çok da kalabalık olmasın diyorsan, gelişmiş ekonomisi ve şehir yapılanmasıyla “Asya’nın İsviçresi” olarak da anılan Singapur balayı turlarını düşünebilirsin. Singapur turları sanat ve eğlence alanında oldukça canlı. Singapur’da balayı seçeneğini düşünürsen dünyanın farklı yerlerinden gelen yabancılar sayesinde zenginleşen kültür ve eğlence hayatını keşfedebilirsiniz. Aynı durum gece hayatı için de geçerli, kozmopolit bir şehrin sunabileceği her şey ve daha fazlası Singapur’un renkli gecelerinde sizi bekliyor.

Ülkede ulaşımı nasıl sağlarım diye düşünüyorsan, endişelenme! Çünkü şehirde metro ağı oldukça geniş. Bu sayede programına aldığın gezilecek yerlere geniş metro ağıyla ulaşabilirsin.

Singapur’un güzelliği sıkı yasalarla korunuyor. Örneğin; şehirde kuşlara yem atmak, sigara izmaritlerinin yere atmak gibi bu güzel ortama zarar veren her eylem cezalandırılıyor. Bu sayede dünyanın en güvenli ve en temiz ülkeleri arasında yer alıyor.

Rotanın bir sonraki aşaması Phuket Adası. Phuket Adası nerede dersen, Hint Okyanusu’nun bir parçası olan Andaman Denizi'nde bulunduğunu söyleyelim. Phuket Adası turları ile Tayland'ın en büyük adasında balayı yapabilirsiniz. Tayland’ın başkenti Bangkok’un 863 kilometre güneyinde bulunan Phuket Adası, Tayland’ın tek başına eyalet olan tek adası… Beyaz renkte kumsalları, turkuaz rengi denizi, tapınakları, sıcakkanlı insanları ve eğlence hayatıyla dünyadaki en popüler tatil yerleri arasında olan Phuket balayı turu için romantik ve rahatlatıcı bir seçenek olabilir.

Singapur ve Phuket’e Nasıl Gidilir?İstanbul’dan Singapur’a direkt uçuş bulmak mümkün. Direkt uçuş bulamadığın takdirde yolculuğunu Bangkok üzerinden aktarmalı olarak da planlayabilirsin. Singapur’a gidiş süresi 11-12 saat arasında.

En Yakın Havalimanı: Singapur Changi Havalimanı Singapur’da yer alan tek havalimanı. Phuket’de bir tane havalimanı bulunuyor. Singapur başlangıçlı turda Phuket’e ulaşım, Türkiye’den direkt uçuşların yanı sıra Singapur’dan bölgenin havayolu firmaları ile de sağlanıyor.

Ülke: Singapur ve Tayland

Vize: Singapur için 90, Tayland için 30 güne kadar vize gerekmiyor.3veyyt9kcr3ibn00 - singapur phuket balayı turlarıSingapur ve Phuket’e Ne Zaman Gidilir?Tropikal iklim kuşağında ve Ekvator bölgesine yakın olduğu için Singapur ve Phuket çoğunlukla muson yağmurları altında. Singapur Phuket turları için yağışların az olduğu mayıs – ekim ayları ideal.

Singapur ve Phuket’te Ne Yapılır?Singapur’da gezilecek yerler nereler, Phuket’te neler yapılır dersen, eğlenceli birkaç önerimiz var. Singapur ve Phuket gezilecek yerler açısından oldukça fazla alternatife sahip. Gece safarisi, Similan’da dalış, James Bond adasını görmek bunlardan sadece birkaçı.

James Bond Adası’na Uğramak: Phang Nga Körfezi’nde yer alan Koh Tapu ismindeki ada, James Bond filminin burada çekilmesinin ardından filmin adıyla anılmaya başlanmış. James Bond Adası’nı da programınıza dahil edebilirsiniz.

Tapınakları Gezmek: Nüfusun büyük bölümünün Budist olduğu Phuket’te 29 tapınak bulunuyor. Otantik mimarisi ve farklı atmosferiyle tapınaklara uğrayabilirsiniz.

Dalış Yapmak: Dünyanın en ünlü dalış noktalarına sahip Similan’da eşinle dalış tecrübesi yaşayabilirsin. Patong Beach, Kata Beach, Karon Beach, Kamala Beach, Surin Beach, Bangtao Beach ve Mai Khao Beach bunlardan birkaçı.bp0saozutpz3jhyp - singapur phuket balayı turlarıOrkide Bahçelerini Gezmek: Orkide çiçeğinin her çeşidinin olduğu şehirlerden biri olan Singapur’un meşhur orkide bahçelerini gezebilirsiniz.

Gece Safarisine Katılmak: Singapur Hayvanat Bahçesi’nin sunduğu gece safarisi etkinliğine katılarak, heyecan verici bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Orchard Road Caddesi’ni Gezmek: İstanbul’un Nişantaşı semtindeki gibi, birçok mağazanın bulunduğu Orchard’da alışveriş yapabilirsin.

Dargon Trail’de Fotoğraf Çekmek: Adanın bir ucundan diğerine uzanan patika bir yol olan Dragon Trail’de yol boyunca kafatasları, ejderha iskeleti, şelale yerleştirilmiş. Boş vaktiniz varsa ve resim çekmek istiyorsanız ilginç resimler elde edebilirsiniz.

Farklı Tatlar Denemek: Singapur mutfağına ait en önemli lezzetlerden biri baharatlarla pişirilmiş bol zencefille tatlandırılmış Chili Crab, yani baharatlı yengeç. Deniz ürünlerini sevenler çiftler için değişik bir seçenek olabilir.


Ne Zaman Gidilmeli?


Diğer Yurt Dışı Balayı Turları