Dubai

İhtişamlı bir kentte doyasıya eğlenmek için Dubai balayı turlarını kolayca inceleyin, indirimli fiyatlarımızı kaçırmayın!

Dubai|tr_locativeSuffix Balayı

Çölün içindeki modernin ve ihtişamın şehri Dubai’de balayı tatilini geçirmeye ne dersin? Bence bu seçeneği enine boyuna bir düşünmelisin. Yaz kış demeden yılın dört mevsimi tatil yapabileceğiniz Dubai’de bambaşka bir kültür, bambaşka bir şehir anlayışıyla karşı karşıya geleceksiniz.

Dubai’de hayat, özellikle gece hayatı o kadar hareketli ki bir Arap ülkesinde olduğunuza inanamayabilirsiniz. Bunun yanında Dubai gezip görülecek yerler bakımından da çok zengin bir şehirdir.

Dubai’nin en ilgi çekici yapısı yedi yıldızlı oluşu ve yüksekliğiyle Burj Al Arab’dır. Görüntüsü kadar içinde her yerin altın kaplama olmasıyla da ilginizi epey çekecektir. Burada konaklamasanız bile içindeki restoranı belki deneyebilirsiniz.

Dubai balayında deniz tatilini tercih edenler için de harika bir seçenektir. Upuzun plajı ve tertemiz deniziyle Jumeirah Plajı'nda denize girmenizi öneririz. Balayınızda bir yandan şehrin ihtişamını yaşarken bir taraftan da denizin keyfini yaşayabilmeniz müthiş bir ayrıcalıktır.

Dubai’de şehri gezerken Jumeirah Camii’sini de ziyaret etmelisiniz. İslamiyet’in modernle birleşmesinin eşsiz uyumu sizi büyüleyecek. Dubai’de görmeniz gereken diğer yerler ise; Sheikh Palace, Dubai’yi ikiye bölen Dubai Koyu, Dubai Ulusal Bankası, Ticaret ve Sanayi Odası’dır.

Dubai aynı zamanda alışverişin de dünyadaki en büyük adresidir. Bu nedenle alışveriş için Altın ve Baharat Çarşısı’na mutlaka uğramalısınız. Altın Çarşısı’nda para yükleyip karşılığında altın veren Altınmatikler ilginizi çekecektir. Hemen yanında bulunan Baharat Çarşısı’ndaki bin bir çeşit baharat ve baharat kokusu başınızı döndürebilir dikkat edin.

Balayı tatilinde macerayı arayan bir çiftseniz Dubai balayı seçenekleri tam da size göre olabilir. Neden mi? Dubai’de Çöl turuna çıkıp çöldeki çadırlarda konaklayabilirsiniz. Özellikle çölde geceyi geçirip bu eşsiz macerayı mutlaka deneyimlemelisiniz. Eğer çölde bir gece geçireceksiniz yanınıza kalın kıyafetler almanızı öneririz, çünkü geceleri çölde bir nevi kış yaşanır.

Lüksün, alışverişin, maceranın ve deniz tatilinin hepsini bir arada istiyorum diyorsanız balayı tatilinizde Dubai’yi tercih edebilirsiniz. Bu eşsiz deneyimi yaşamak istiyorsanız düğün hazırlıklarıyla beraber balayı tatilinizde nereye gideceğinizi de eşinizle mutlaka kararlaştırın.

Hayatınızın yepyeni döneminde aşk, mutluluk ve macera dolu bir hayat geçirmeniz dileklerimizle…


Ne Zaman Gidilmeli?


Diğer Yurt Dışı Balayı Turları