Orta Avrupa

Tarihi sokaklarda mistik bir balayı geçirmek istiyorsan Avrupa balayı turlarını hemen incelemeye başla ve indirimli tur fiyatlarından faydalan!

Orta Avrupa|tr_locativeSuffix Balayı

Balayınızı masal şehirlerinde geçirmek istiyorsanız, size harika bir önerimiz var: Orta Avrupa turları… Bu geziyle Orta Çağ’dan fırlamış misali tarih ve sanat kokan şehirlerde yaşama, oraların havasını teneffüs etme imkânı bulabilirsiniz.

İşte o peri masallarının şehirleri Budapeşte, Prag ve Viyana… Bu şehirler size bambaşka dünyaların belki de rüyalarınızın kapılarını aralayacak. Balayınızda eşinizle aşkınızı doyasıya yaşayıp üzerine birbirinize daha da âşık olabileceğiniz ortamlar bulabilirsiniz.

Dilerseniz aşkınızı alevlendirecek bu rüya şehirlerden biraz bahsedelim:

Aşkınızı yaşayacağınız masal şehirlerden ilki Tuna Nehri’nin Buda ve Peşte olarak ikiye ayırdığı Budapeşte olacak. Özellikle geceleri ışıl ışıl bir gelin gibi kendini gösteren Budapeşte öncelikle sokaklarını karış karış gezmeyi hak ediyor. Bu geziniz sırasında Kahramanlar Meydanı ile şehri ışıl ışıl seyredebileceğiniz Gellert Tepesi’ni mutlaka görmelisiniz.

Yıllarca Osmanlı hâkimiyetinde kalmış olan bu şehirde Osmanlı’nın izleri de mutlaka peşinizde olacak. Bu yapılardan Gülbaba Türbesi, Türk hamamları ve Estergon Kalesi muhakkak karşınıza çıkacak.

Usul usul tarih kokan masal şehrinin ardından sırada sanatın ve müziğin şehri Viyana bulunuyor. Viyana’ya geçerken Slovakya’nın küçük ama şirin şehri Bratislava’ya uğrayıp güzel bir kahve içebilirsiniz.

Hayaller şehri Viyana’da saraylar ve sarayların barok tarzıyla kendinizi büyülenmiş gibi hissedeceksiniz. Viyana’nın en göz alıcı sarayı Belvedere Sarayı'nı mutlaka görmelisiniz. Ardından şehrin meydanı Karlsplatz ve orada bulunan göz alıcı binaları gözlemleyip bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Balayının olmazsa olmazı, anı ölümsüzleştirmenin yegâne kuralı tabii ki eşinizle selfei çekmektir.

Gezinize masallar ve âşıklar şehri Prag ile devam edebilirsiniz. Dünyanın en büyük kalelerinden biri olan Prag Kalesi kollarını açmış sizi karşılayacaktır. Sonrasında kaleden el ele aşkla yürüyerek Vitava Nehri üzerindeki Charles Köprüsü’ne gelebilirsiniz. Ve tabii Prag’ın en büyük simgesi Saat Kulesini de görmeden fotoğraflamadan Prag’dan ayrılmak olmaz. Astronomik bir saat olan bu saat üzerinde her saat başı İsa’nın havarileri pencerenin önünden geçer.

Orta Avrupa turlarıyla masallardaki gibi bir aşk yaşayacaksınız. Bu balayı emin olun hiçbir şey yapmasanız dahi unutulmaz olacak. Masal gibi, aşk dolu bir balayı ve hayat diliyoruz.


Ne Zaman Gidilmeli?


Diğer Yurt Dışı Balayı Turları