Meksika

Karnavallarıyla eğleneceğiniz, bembeyaz kumlarında güneşleneceğiniz, güzel yemekleriyle midenize bayram ettireceğiniz ve müthiş mimarilere tanık olacağınız bir balayına ne dersiniz? Meksika’da balayı size bunları ve çok daha fazlasını vadediyor.

Meksika|tr_locativeSuffix Balayı

Meksika, bir yandan muhteşem mimari yapılarıyla tarihi keşif yapabileceğiniz diğer yandan da plajlarında vakit geçirebileceğiniz bir ülke. Bu anlamda balayı yapacak birçok çifte hitap ediyor.

Ülkenin başkenti Mexico City. Turistik geziler için popüler olan şehirlerin başında burası geliyor. Ancak balayı çiftleri tarafından en çok tercih edilen şehirlerinden biri Cancun.

Karayip Denizi’nin kıyısında yer alan Cancun, Meksika balayı turuna çıkacaklar için müthiş bir seçenek. Özellikle palmiyeleri, beyaz kumlu plajları ve mercan kayalarıyla popüler durumda.

Meksika sahillerinde birçok su sporu yapılıyor. Plajların dışında gezilecek müzeleri de mevcut.

Meksika turu esnasında İspanyolca konuşan halkın sevimlilikleriyle karşılaşacak ve o Latin rüzgarını derinden hissedeceksin. Ama merak etme, İngilizce konuşan kişi sayısı da fazla.hrr5llagic7arclx - Meksika BalayıKöklü bir tarihi geçmişe sahip olması nedeniyle, Meksika turistik yerler açısından da oldukça zengin bir ülke. Tarihi Azteklere ve Mayalara kadar uzanıyor. Bundan dolayı da ülkede çok sayıda eski dönemlerden kalan ve keşfedilmeyi bekleyen yapı var. Yapıların dışında müzeler ve antik kentler de oldukça ilgi çekici.

Meksika seyahatinde çok güzel lezzetlerle karşılaşacağınızı söyleyebiliriz. Ülkenin yemek kültürü çok çeşitli. Özellikle tortillalar ve tacolar turistlerin ilgisini çeken yiyeceklerden bir kısmı. Türk damak tadına yakın yemekler yapılan Meksika’da bolca acı biber kullanıldığına da dikkat çekelim. O nedenle acıyla aranız yoksa yemek siparişi verirken tedbirli olmanızda fayda var. İçecek olarak da Meksika kahvelerini ve tekila başta olmak üzere yerli içkilerini tatmanızı öneririz.

Tabii yerli içkisiyle bu kadar popüler olan bir ülkede gece hayatının olması da kaçınılmaz. Meksika tatilinizde gündüzleri bol bol dinlenip, geceleri kendinizi Latin Amerika müziğinin ritimlerine bırakabilirsiniz. Hatta oraya kadar gitmişken işin ustalarından dans etmeyi öğrenebilirsiniz.zuquyecqvdq3yxeh - Meksika BalayıKarnavallarıyla da popüler olan bir ülkeden bahsediyoruz. Rengarenk görüntülerin ortaya çıktığı karnavallar Meksika turlarının vazgeçilmezi haline gelmiş. Sen de müstakbel eşinle balayına gideceğiniz tarihi, bu festivallere göre belirleyebilirsin.

Meksika gezisinde alışverişe doyamayacaksın! Lüks mağazalardan yerel ürünlerin satıldığı dükkanlara, antikacılardan sokak pazarlarına kadar burada birçok seçenek bulunuyor. Özellikle Meksika’ya özgü o kocaman şapkalardan almadan dönme.

Gelelim Meksika otellerine. Ülkede konaklamak için birbirinden farklı alternatifler bulunuyor. Uygun fiyatlı bir hostelde kalabileceğiniz gibi, her türlü konforu ayaklarınıza seren dünyaca ünlü otellerde de konaklayabilirsiniz.

Meksika’da gezilecek yerlere baktığımızda özellikle popüler olan noktaların gayet güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Ama siz yine de önceden gitmek istediğiniz yerlerin planını çıkarın ya da en iyisi bir tur şirketiyle anlaşın.ecyrnc0clsadejpr - Meksika BalayıMeksika’ya Nasıl Gidilir?En Yakın Havalimanı: Cancun Havalimanı

Ülke: Meksika

Vize: Gerekiyor

Türkiye’den Meksika’ya direkt uçuş bulunmuyor. 1 veya 2 aktarma yaparak ülkeye ulaşabilirsiniz. Balayı için giden çiftler genelde Cancun Havalimanı’nı tercih ediyor. Ancak merkeze yakın bir noktada konaklayacaksanız Mexico City Havalimanı’na da gidebilirsiniz.

Meksika’ya Ne Zaman Gidilir?Meksika’da bölgeler arasında farklı sıcaklıklar yaşanabiliyor. Ancak deniz tatili yapacağınızı düşünürsek Pasifik ve Karayip kıyılarına gideceksiniz demektir. Buralara gitmek için de en ideal dönem kasım ve şubat ayı arası.z4vcvn0z1twfpmfj - Meksika BalayıMeksika’da Ne Yapılır?Meksika gezilecek yerleri, plajları, dikkat çekici güzellikte mimariye sahip olan yapılarıyla balayı için çok iyi bir seçenek. Deniz tatilinin yanı sıra tarihi bir tur da yapacağınız Meksika’da balayı çiftlerine özel birçok aktivite bulunuyor.

Mexico City Turu Yap: Aztekler dönemini en iyi yansıtan şehirlerden biri olan Mexico City’de gezilecek çok fazla nokta var. Özellikle buradaki müzelerden ilginizi çekenleri ziyaret etmelisiniz.

Dalış Yap: Cancun’daki mercan resiflerini görmeden balayınızı bitirmemelisiniz. Tüple veya şnorkelle dalış yaparak bu denizaltı dünyasını keşfe çıkmanızı öneriyoruz.

İnteraktif Akvaryumu Gör: Yine Cancun’da bulunan bu akvaryum bildiklerinizin biraz dışında. Burada yunuslarla yüzebilir, köpekbalıklarını besleyebilirsiniz. Senin ve müstakbel eşin için çok farklı bir deneyim olacağını söyleyebiliriz.

El Rey Harabeleri’ni Gez: "Meksika'da nereye gidilir" sorusuna güzel bir cevap daha! Cancun'da yer alan harabelerdeki antik kalıntılar çokça ilginizi çekecek.

MUSA Sualtı Müzesi’ni Keşifet: Dünyanın en büyük ve en dikkat çekici sualtı müzesi Cancun’da bulunuyor. Standart insan boyutlarındaki 450 tane heykel, denizin 8 metre aşağısına yerleştirilmiş. Dalış yaparak müzeyi gezebiliyorsunuz. Bu tecrübeyi mutlaka yaşamanızı öneririz.

Tekila İç: Dünyaca ünlü içki tekilanın çıktığı ülkeye gitmişsin, içmeden dönmek olmaz. Meksika’da düzenlenen tekila festivallerine de katılabilirsiniz.

Isla Mujeres Turuna Katıl: Meksika adalarından biri olan Isla Mujeres’e gidebilir, burada denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca adadaki Kamplumbağa Çiftliği kesinlikle görülmeye değer.

Frida Kahlo Müzesi’ne Git: Dünyaca ünlü ressam Frida Kahlo’nun büyük aşkı Diego Rivera ile yaşadığı ev Meksika’da yer alıyor. Diğer adı La Casa Azul olan bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Burada Kahlo’nun eserlerinden bir kısmını görecek, yaşadığı yerle ilgili bilgi sahibi olacaksınız.


Ne Zaman Gidilmeli?


Diğer Yurt Dışı Balayı Turları