Maldivler

Düğün hazırlık sürecinde yorulmuş çiftlere ilaç gibi gelecek bir balayı için Maldivler en iyi seçeneklerden biri. Palmiye ağaçlarının altında hamakta uzanıp, uçsuz bucaksız bir deniz manzarasının tadını çıkarmaya kim “Hayır” diyebilir!

Maldivler|tr_locativeSuffix Balayı

Basmaya kıyamayacağınız bembeyaz kumları, cam gibi denizi ve yeşilin tonlarıyla Maldivler, cennetin en güzel yansıması gibi. Maldivler balayı turu, müstakbel eşine ve sana hayatınızın en güzel günlerinde huzuru, aşkı ve dinginliği fısıldayacak.

Maldivler, Hint Okyanusu’ndaki pek çok adadan sadece biri. Fakat bu adaların çoğunda ne insan var ne de yaşam… Maldivler’de ise yaşam turizm ve oteller sayesinde devam ediyor.

Maldivler tarihten, kültürden öte tam da deniz tatili yapılacak bir ada. Özellikle sporsever bir çiftesiniz balayınızda su sporlarına ve sualtı dünyasına doyacaksınız.

Ülkede resmi dil olarak Maldivce konuşuluyor. En çok konuşulan ikinci dil ise İngilizce. Özellikle turistik bölgelerde İngilizce bilen kişi sayısı çok fazla.2ltaejps2ibpwrap - Maldivler BalayıMaldivler turunuzda akvaryum misali koylara dalıp mercanların rengarenk dünyasına şahit olabilirsiniz. Dalış yapmak isterseniz adanın en güzel dalış noktası Ari Atoll olarak biliniyor. Burada köpek balıklarından Napoleon balıklarına, gri mercanlara kadar birçok canlıyla tanışacaksınız.

Gelirinin %90’ını turizmden sağlayan bir ülkede konaklama konusunda muhteşem seçenekler olması kaçınılmaz. Maldivler balayı otelleriyle popüler bir destinasyon. Burada kendinizi gerçekten özel hissedeceksiniz.

Çift olarak yemek yemeyi seviyorsanız; Maldivler balayı turlarında hem pek çok dünya mutfağından lezzetleri tadacağınızı hem de adanın yerel lezzetlerini keşfedebileceğinizi belirtelim. Yöre halkı yemek kültürü konusunda Hint mutfağından oldukça etkilenmiş. Yöresel lezzetlerinde bolca baharat kullanıyorlar.

Maldivler daha önce de söylediğimiz gibi sakinliğin ve huzurun adası. Bu nedenle Maldivler’de gece hayatı çok hareketli değil. Maldivler balayı turlarına giderseniz aşkınızı sakince huzurla yaşayabilirsiniz. Gece bembeyaz kumlara uzanıp, etraftaki kafelerden gelen müzik eşliğinde yıldızları izlemek romantik bir seçenek olarak dursun yapılacaklar listenizde.abikvvxvpacdfvl1 - Maldivler BalayıMaldivler turlarına katılan çiftlerin bilmesi gereken bir detay da ülkede kafelerde ve açık alanlarda alkol kullanımının yasak olduğu. Ancak kalacağınız otellerde istediğiniz kadar tüketebilirsiniz.

Seyahat demek elbette biraz da alışveriş demek. “Maldivler’de mutlaka alışveriş yapmalıyım” diyorsan başkent Male’ye uğramalısınız. Dükkanların ve mağazaların en yoğun olduğu bu şehirde özellikle yöresel hediyelikler, kıyafetler, elektronik eşyalar alabilirsiniz. Buradaki rekabet nedeniyle vergisiz ürünler epey uygun fiyatlı.

Maldivler vize istememesiyle her zaman ön planda. Pasaportunuzu alın ve hemen yola çıkın! Ayrıca Maldivler balayı paketi satın aldığınız takdirde harcamalarınızı daha da azaltarak tasarruf edebilirsiniz. Uygun fiyatlı balayı turları Maldivler’de yılın pek çok döneminde düzenleniyor.

Maldivler’de balayı tatili yaparsanız burayı mutlaka karış karış gezmenizi, deniz uçağına binip Maldivler’i kuşbakışı izlemenizi, sahilde yürüyüş yapmanızı ve balık avına çıkmanızı tavsiye ediyoruz. Balayı tatilinizi okyanus ötesi bir yerde yapmaya karar verdiyseniz Maldivler’i mutlaka değerlendirin.zfb58md42plpikoo - Maldivler BalayıMaldivler’e Nasıl Gidilir?En Yakın Havalimanı: Male Uluslararası Havalimanı

Ülke: Maldivler

Vize: 30 güne kadar vize gerekmiyor

Türkiye’den Maldivler’e direkt uçuşlar bulunuyor. Yani yaklaşık 8 saatlik bir yolculuk sonrasında Male’ye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Eğer vaktiniz varsa aktarmalı uçuşları da tercih edebilirsiniz. Aktarmalı uçuşlar genelde direkt yapılanlardan daha uygun fiyata denk geliyor.

Maldivler’e Ne Zaman Gidilir?“Maldivler’e hangi ayda gidilir” sorusunu hemen cevaplayalım: Maldivler her mevsim tatil yapabileceğiniz ılık bir iklime sahip. Fakat mayıs ve ekim ayları arasında oldukça yoğun şekilde muson yağmurları alıyor. Muson yağmurları altında okyanusta yüzmenin keyfi bir başka güzel. Ancak biz yine de daha sıcak olan kasım ve nisan ayları arasında gitmenizi öneriyoruz.jmey0kzilhcvdrs9 - Maldivler BalayıMaldivler’de Ne Yapılır?Maldivler turu balayında sakinlik ve huzur isteyen çiftler için muhteşem bir seçenek. Yani burada çılgınca dans ederek vakit geçirebileceğiniz bir gece hayatı yok. Ama manzaraları ve berrak sularının karşısında bütün stresinizi atmış bir şekilde evinize döneceğinizi söyleyebiliriz.

Şnorkel ile Dalış Yap: “Balayı Maldivler’de yapılır” dediniz ve bu cennet gibi ülkeye gittiniz. Yapmanızı önerdiğimiz ilk aktivitelerden biri şnorkelle dalış olacak. Müthiş sualtı dünyasını keşfetmeden balayınızı bitirmeyin.

Köpekbalıklarıyla Yüz: Eğer maceraperest bir çiftseniz bu aktiviteyi denemenizi öneriyoruz. Özel kostümlerle dalış yapın ve köpekbalıklarıyla arkadaşlık kurun!

Cocoa Adası'na Git: Gerçek olduğuna inanmanızın biraz zaman alacağı bu harika manzarayı mutlaka görmelisiniz. Cocoa Adası ülkenin en güzel ve sakin adalarından biri.

Tekne Turu Yap: Yüzlerce turistik adadan oluşan Maldivler’de düzenlenen tekne turlarına katılabilirsiniz. Popüler olanlardan ıssız adalara kadar birçok yere uğrayabildiğiniz tekne turları düzenleniyor. Farklı birçok noktada yüzme imkanı bulabiliyorsunuz.

Masaj Yaptır: Balayı otelleriyle bilinen Maldivler’de çok sayıda spa merkezi var. Bu merkezlerde müstakbel eşinle beraber masaj yaptırabilir, huzurun keyfini çıkarabilirsin.

Uçakla Fotoğraf Turu Yap: Adaların hemen üzerinde süzülen sevimli bir deniz uçağıyla bu manzarayı yukarıdan seyretmeye ne dersin? Ortaya kartpostal tadında fotoğraflar çıkacağından emin olabilirsin.

Kano Turu Yap: Maldivler’de kanolar kiralanıyor. Siz de bu kanolarla berrak suların üzerinde keyifli bir tur yapabilirsiniz.

Balık Tut: Adalarda balıkçı tekneleriyle turlar düzenleniyor. Bu teknelerde balık tutabiliyor, karaya indiğinizde restoranlardan pişirmelerini talep edebiliyorsunuz. Akşam yemeğiniz hazır!

Rüzgar Sörfü Yap: Maldivler’de belirli dönemlerde rüzgarların şiddeti artıyor. İşte bu zamanlar sörf seven çiftler için müthiş bir fırsat! Eğer daha önce hiç sörf yapmadıysanız sahillerdeki eğitmenlerden destek alabilirsiniz.


Ne Zaman Gidilmeli?


Diğer Yurt Dışı Balayı Turları