Maldivler

Yeryüzünün cenneti "Maldivler" de unutulmaz bir balayı tatili için Maldivler balayı turlarımızı inceleyip, indirimli fiyatlardan faydalanabilirsin!

#Tropikal Ada #Egzotik Bitki Örtüsü #Mercanlar

Maldivler Hakkında

Basmaya kıyamayacağınız bembeyaz kumları, cam gibi denizi ve yeşilin en güzel tonlarıyla Maldivler cennetin en güzel yansımasıdır. Maldivler’de balayı eşinizle size hayatının en güzel günlerinde huzuru, aşkı ve dinginliği fısıldayacak.

Maldivler, Hint Okyanusundaki pek çok adadan sadece biridir. Fakat bu adaların çoğunda ne insan vardır ne de yaşam… Maldivlerde ise yaşam turizm ve oteller sayesinde devam ediyor.

Maldivler her mevsim tatil yapabileceğiniz ılık bir iklime sahiptir. Fakat mayıs ve ekim ayları arasında oldukça yoğun şekilde muson yağmurları alır. Muson yağmurları altında okyanusta yüzmenin keyfi bir başka güzel emin olun. Bunun dışındaki kasım ve nisan ayları ise çok kuru ve sıcak geçer.

Maldivler tarihten, kültürden öte tam da deniz tatili yapılacak bir adadır. Özellikle sporsever bir çiftesiniz balayınızda yurt dışı seçenekleri arasında, su sporlarına ve su altı dünyasına burada doyacaksınız. Maldivlerin akvaryum misali koylarına dalıp mercanların rengârenk dünyasına şahit olabilirsiniz.

Maldivlerde dalış yapmak isterseniz adanın en güzel dalış noktası Ari Atoll’dur. Burada köpek balıklarından Napoleon balıklarına, gri mercanlardan çekip balıklarına kadar okyanus zengin canlı dünyasıyla karşı karşıya kalacaksınız.

Çift olarak sizin için de gezmek yemek yemekse Maldivlerde hem pek çok dünya mutfağından lezzetleri tadacak hem de Maldivlerin yerel lezzetlerinden tadabileceksiniz.

Maldivler daha önce de söylediğimiz gibi sakinliğin ve huzurun adasıdır. Bu nedenle Maldivlerde gece hayatı çok hareketli değildir. Maldivler balayı turlarına giderseniz aşkınızı sakince huzurla yaşayabilirsiniz. Belki gece bembeyaz kumlara uzanıp kafelerden gelen müziği dinleyip yıldızları izleyebilirsiniz.

Seyahat demek elbette ki biraz da alışveriş demektir. Maldivlerde mutlaka alışveriş yapmalıyım diyorsanız başkent Male’ye uğramalısınız. Dükkânların ve mağazaların en yoğun olduğu bu şehirde özellikle yöresel hediyelik eşyalar, kıyafetler, elektronik eşyalar alabilirsiniz. Buradaki rekabet nedeniyle vergisiz ürünler epey ucuzdur.

Balayı denince ilk akla gelen yer olan Maldivlerde balayı tatili yaparsanız burayı mutlaka karış karış gezmenizi, deniz uçağına binip Maldivleri kuşbakışı izlemenizi, sahilde yürüyüş yapmanızı ve balık avına çıkmanızı tavsiye ederiz.

Balayı tatilinizi okyanus ötesi bir yerde yapmaya karar verdiyseniz tercihiniz mutlaka Maldivler olmalı. Egzotizm, aşk ve macera dolu bir balayı diliyoruz.


Ne Zaman Gidilmeli?

  Ocak
  Şubat
  Mart
  Nisan
  Mayıs
  Haziran
  Temmuz
  Ağustos
  Eylül
  Ekim
  Kasım
  Aralık

Gezi Merkezi

0216 706 6586

Puravida Escapes

0212 963 2374