Fransa

Eiffel kulesi, Şanzelize Caddesi ve diğer şehirleri ile Fransa Avrupa’nın en güzel ülkelerinden. Fransa'da keyifle ve zevkle kurulan masalarda, bir yandan şarabınızı yudumlarken, bir yandan da bulunduğunuz şehrin manzarası oldukça romantik olacaktır

Fransa|tr_locativeSuffix Balayı

Fransa ;Belçika, Lüksemburg, Almanya, İsviçre, İtalya, Monako, Andora ve İspanya ile komşudur.Ayrıca Avrupa Birliğinin kurucu ülkelerindendir.Fransa ; dünyanın en çok ziyaret edilen ülkesidir. Dünyada turizm geliri en yüksek olan üçüncü ülkedir.

Fransa mutfağı dünyanın en zengin mutfaklarından sayılır. Genelde et ve sebze ağırlıklı bir mutfakları vardır. Tatlıları ve şaraplarıda bu mutfağın vazgeçilmezlerindendir.Paris hakkında çok uzun yıllardır o kadar çok şey söylendi, yazıldı ve çizildi ki artık gitmemiş olsak bile Paris’i biliyor gibiyiz. Peki, bunca yıldır âşıkları ve balayı çiftlerini kendisine çeken bu şehrin özelliği ne?Paris tutkunun ve aşkın cisimleşmiş halidir desek yanlış olmaz diye düşünüyoruz. Sokaklarda, binalarda, Seine Nehri’nde, Eiffel Kulesi’nin tepesinde, küçük kafelerde, görkemli kabarelerde, kısaca her yerde öncelikle eşinize, sonrasında bu tarihi şehre tekrar tekrar âşık olacaksınız. Tüm bunların yanında dünyaca ünlü Fransız mutfağının en güzel örneklerini dünyanın en iyi şarapları eşliğinde deneyebilir, daracık bir sokaktaki sevimli bir kafede kahvenizi yudumlarken joie de vivre’i yani yaşamanın mutluluğunu keşfedeceksiniz.


Ne Zaman Gidilmeli?


Diğer Yurt Dışı Balayı Turları