Seyşeller

Doğanın ve denizin bir arada olduğu egzotik bir balayı planlıyorsan Seyşeller’e ne dersin? Balayı için en romantik yerlerden biri olan Seyşeller, cam gibi denizi ve bembeyaz kum plajları ile çiftler için etkileyici bir balayı deneyimi sunuyor!

Seyşeller|tr_locativeSuffix Balayı

Balayında, şehir hayatının tüm kaosunu bir kenara itmek isteyenler için en ideal seçimlerden biri; zengin doğası ve el değmemiş doğal plajları ile Seyşeller! İrili ufaklı adalardan oluşan Seyşeller, bir ada ülkesi ve balayı konusunda birçok çiftin hayallerini süslüyor.8h9e98xghsiktec4 - seyşeller balayı turuSeyşeller nerede dersen Hint Okyanusu’nun Doğu Afrika’ya yakın kısmında yer aldığını söyleyelim. Tam anlamıyla bir Seyşeller turu deneyimi yaşamak için, granit kayaların çevrelediği kumsallarda yüzmek, tropikal yağmurların serinlettiği bir sabaha uyanmak, kendinize özel kumsallar bulmak, palmiye ormanında gezmek, Kreol adı verilen, Karayip-Afrika karışımı kültürü ve mimarisini tanımak, sıcakkanlı halkıyla vakit geçirmek gerekiyor. Bu adalarda, doğal ortamlarında kuş gözlemek, dev kaplumbağaları izlemek ve sualtını keşfetmek de mümkün.d0aij2yl5erzncu7 - seyşeller turlarıSeyşeller’i yeryüzündeki diğer pek çok tropik adadan ayıran en büyük özelliği, dünyada granitten oluşan tek okyanus ada topluluğu olması. Seyşeller, adalar topluluğundan oluştuğu için, aslında 5 büyük ada şehir olarak kabul ediliyor ve ülkenin en büyük adası Mahe olarak biliniyor. Praslin, La Digue, Silhouette, Destroches ve Aldabra da özellikle turistik mekanlarının yoğun olarak bulunduğu adalar arasında.

Tropikal bitki örtüsü, dağları ve 50’den fazla kumsalıyla Seyşeller Mahe Adası, ilk durağınız olabilir. Dünyanın en küçük başkenti Victoria’nın yer aldığı, granit adalardan biri olan Mahe, adaların en büyüğü ve en gelişmişi. Mahe Adası’nın akvaryumu andıran plajlarında balıklarla birlikte yüzebilir, balık tutabilirsiniz. Mahe’de yer alan başkent Victoria’daki yağmur ormanlarını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca La Digue’de dev kaplumbağaları görmeyi de ihmal etmeyin.

Seyşeller Praslin Adası’nda ise kumsaldan denize doğru uzanan Hindistan cevizi, vanilya ağaçlarını görebilirsiniz.

Ayrıca Mahe’de yerleşimin olmadığı bazı adalarda resort olarak tanımlanan lüks oteller bulunuyor. Seyşeller balayı turunda, eşinle birlikte filmlerde gördüğün tropikal çiçeklerle karşılanma ritüelini, adayı kapatmış resortlerin verdiği hizmet dahilinde yaşayabilirsin. Seyşeller balayı otellerinde, her birinin özel kumsalı olan, jakuzili villalarda kalabilirsin.

Seyşeller, hem gündüz hem de gece eğlenebileceğiniz, hareketli ve canlı bir turistik ülke. Adaların çoğunda popüler gece kulüpleri bulunuyor ve izlemesi keyifli yerel dansları ile Sega şovları yapılıyor. Özellikle Mahe ve Victoria, Seyşeller gece hayatının en yoğun olduğu bölgeler olarak öne çıkıyor.

Seyşeller’e Nasıl Gidilir?Uluslararası havayolu firmalarının uçuşları ile direkt olarak Seyşeller’e ulaşabilirsiniz. Seyşeller kaç saat uzaklıkta dersen, yolculuk Türkiye’den ortalama 9 saat sürüyor.

En Yakın Havalimanı: Seyşeller Uluslararası Havalimanı

Ülke: Seyşeller Cumhuriyeti

Vize: 90 güne kadar vizesiz gerekmiyorjnzfthwxqtrrohyh - seyşeller tatilSeyşeller’e Ne Zaman Gidilir?İkliminin dengeli bir sıcaklık aralığında değiştiği Seyşeller’de, kuzeybatı yönünden esen şiddetli rüzgarlar kasım ve şubat arasında Muson yağmurlarının etkisi altında kalmasına sebep olabiliyor. Seyşeller için en iyi zamanın bu dönem dışında kalan tarihler olduğu söyleyebiliriz.

Seyşeller’de Ne Yapılır?Seyşeller, gezilecek yerler açısından oldukça zengin ve tam bir balayı cenneti. Adalar, gün boyu baş başa deniz ve güneş keyfi, akşam ise mum ışığında romantik akşam yemekleri için ideal ortamlara sahip. Eğlenceli etkinlik arayan çiftler için ise dalış, kaya tırmanışı gibi aktivite seçenekleri de var. Seyşeller’de yapabileceklerinize dair birkaç önerimiz var:

Hindu Tapınağı’nı Ziyaret Etmek: Victoria’nın kuzey yakasında yer alan ünlü, tarihi Hindu Tapınağı’nı ziyaret edebilirsiniz. Farklı mimari yapısıyla dikkat çeken tapınakta uzun bir süre vakit geçirebilir, fotoğraf molası verebilirsiniz.

Botanik Bahçelerini Gezmek: 1901'de Fransız botanikçisi Dupont tarafından kurulmuş Botanik Bahçeleri’nde, dünyada yalnızca Seyşeller’de görebileceğiniz deniz Hindistan cevizinin ve dev kaplumbağaların yanı sıra, egzotik ağaçlar ve endemik türler bulunuyor.r70sgzkcm3ehmflq - seyşeller tatilZimbling ve Climbing: Seyşeller tatilinde katılabileceğiniz spor aktiviteleri de bulunuyor. Zimbling olarak bilinen sarmaşıklarla ağaçtan ağaca tur ya da climbing de denilen kaya tırmanışı gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Yamaç Paraşütü Yapmak: Mahe’nin batısında yer alan ve özellikle dalış ve su sporları aktiviteleri açısından ülkenin en popüler kumsalı olan Beau Vallon’da yamaç paraşütü de yaygın bir spor.fgze6c8gjdni1dc2 - seyşeller balayı turuDans Gösterilerine Katılmak: Özellikle Mahe ve Victoria, Şeyşeller gece hayatının en yoğun olduğu bölgeler olarak öne çıkıyor. Gideceğiniz kulüp ve etkinlik mekanlarında yerel dansları ve Sega şovlarını izleyebilirsiniz.

Alışveriş Yapmak: Victoria’nın merkezindeki hediyelik eşya dükkânlarından parlatılmış deniz kabukları, Hindistan cevizinden yapılmış objeler, boyanmış pareolar, rengârenk desenli plaj çantaları, yöreye özgü deniz Hindistan cevizi temalı magnetler ve balık motifli duvar plakaları satın alabilirsiniz. Bu adalarda el işi ahşap eşyalar da oldukça popüler. Ahşaptan yapılmış hayvan figürleri, vazolar ve kutular da ilginizi çekebilir.


Ne Zaman Gidilmeli?


Diğer Yurt Dışı Balayı Turları