Güney Afrika

Safari keyfinde vahşi hayvanlarla göz göze geleceğiniz, muhteşem sularda rahatlayacağınız keyif dolu bir tatil arıyorsanız Güney Afrika balayı turları sizin için doğru bir tercih! Doğa aşıkları bu rotaya bayılacak!

Güney Afrika|tr_locativeSuffix Balayı

Güney Afrika, alışılmışın dışında bir balayı programı yapmak isteyen çiftler için ideal. Eğer kışın balayına çıkacaksanız doğal hayatı gözlemleyerek açık hava yürüyüşleriyle dolu bir tatil planı yapabilirsiniz. Yaz döneminde ise safari heyecanı ile adrenalin dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Özellikle Cape Town’da dağ tırmanışları yapabilir, Johannesburg'un doğa bahçelerinde ve Sun City’de yapay tropik sahillerde rahatlayabilirsiniz.

Güney Afrika Cumhuriyeti ya da daha yaygın adıyla Güney Afrika, adından da anlaşılacağı gibi Afrika kıtasının güneyinde yer alıyor. Ülkenin Atlas ve Hint Okyanusu’na kıyısı var.

Güney Afrika’yı gezmeye Cape Town turu ile başlanabilir. Ülkenin en uç noktası Ümit Burnu’na gidebilir, iki okyanusun birleştiği noktada manzaranın tadını çıkararak eşinle romantik bir yemek yiyebilirsin. Mandela’nın mahkumiyetini geçirdiği Robben Adası ve muhteşem manzarasıyla dikkat çeken Masa Dağı da Cape Town balayı turunda görülmesi gereken yerler arasında. Farklı bölgelerinde penguenlere, antiloplara, yunus ve balinalara ev sahipliği yapan Cape Town, gece hayatı ile de ülkenin en hareketli şehirlerinden.dqfd0bxlrlpfjjiq - güney afrika turlarıGüney Afrika’nın en büyük şehri Johannesburg, gezilecek yerler bakımından oldukça zengin. Sanat galerileri ve farklı içerikleriyle bilinen, ilginç müzeleriyle Afrika’nın kültür merkezlerinden biri olan şehirde Mandela Aile Müzesi, James Hall Ulaşım Müzesi, Ulusal Askeri Müze gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz. Tarih öncesi kaya, mağara resimleri ve insan türünün kökenlerine ait buluntuların sergilendiği Origins Centre da oldukça ilgi çekiyor.

Güney Afrika safari turu ile de meşhur. Buraya kadar gelmişken safari yapmadan olmaz diyenleri Aslan Parkı bekliyor. Parkta aslanların yanında antilop, zebra ve zürafa gibi hayvanları serbest ortamlarında görebilirsiniz. Biraz cesaret gösterirseniz bu hayvanları sevebileceğinizi de söyleyelim.ppk6d4fohtdgddip - güney afrika safariAfrika'daki en büyük safari alanlarından biri de Kruger Milli Parkı. Parkta aslan, fil, hipopotam, zebra gibi hayvanları gözlemleyebilirsiniz. Klasik bir safari paketi ile milli parkta şoför de olan rehberiniz ile safari yapabilirsiniz.

Tahta işlemeciliğinin yaygın olduğu Güney Afrika’da hediyelik biblolardan alabilirsiniz. El yapımı motifli tişörtler, safari giysileri ve aksesuarları hem hediyelik hem de kullanım amaçlı alınabilir. Yerlilerin ürettiği örgü bileklikler, kolyeler ya da farklı türdeki takılardan da almak isteyebilirsiniz.

Güney Afrika’ya Nasıl Gidilir?Türkiye’den Cape Town ve Johannesburg’a direkt uçuşlar bulunuyor. Ortalama uçuş süresi 10-11 saati buluyor.

En Yakın Havalimanı: Cape Town Havalimanı

Ülke: Güney Afrika Cumhuriyeti

Vize: Gerekiyord1ykozgsx3yzdxkl - güney afrika balayıGüney Afrika’ya Ne Zaman Gidilir?Güney Afrika, yılın her mevsimi ziyaret edilebilecek bir ülke. Bu noktada seyahat amacınıza göre karar verebilirsiniz. Örneğin; sahillerin tadını çıkarmak için yaz aylarında gidebilirsiniz. Ama doğal hayatı gözlemlemek istiyorsanız, hayvanların kıyılara göç ettiği kış aylarını düşünebilirsiniz.

Güney Afrika’da Ne Yapılır?Güney Afrika, özellikle de Cape Town gezilecek yerler açısından oldukça zengin. Afrika’nın güney ucu Ümit Burnu’na gidebilir, False Körfezi’nde penguenlerle yürüyebilirsiniz. Güney Afrika turunda yapılacaklar listenize eklemeniz için birkaç önerimiz var:

Ümit Burnu’na Gitmek: Afrika’nın güney ucu Ümit Burnu’nu da programınıza dahil edebilirsiniz. Hint Okyanusu ve Atlas Okyanusu’nun birleştiği yerde bulunan Ümit Burnu’nun hemen yanında karanın en uç noktasında bir tepe bulunuyor. Cape Point adı verilen bu tepe, okyanus manzarasını kuş bakışı izleme imkanı veriyor.olnyqjg4ey76tfin - güney afrika balayı turlarıHout Körfezi’nde Balık Yemek: Cape Town’a 20 km uzaklıkta bulunan ve önemli bir balıkçılık merkezi olan Hout Körfezi, yerel halkın da özellikle hafta sonu akın ettiği bir bölge. Burada bulunan 592 metre yüksekliğe ulaşan Chapman Zirvesi eşsiz körfez manzarası ile oldukça etkileyici. Burada taze balık yiyebilir, kumsalda dolaşabilirsiniz.

Penguenlerle Yürümek: False Körfezi’nde bulunan Simon’s Town’da, binlerce penguene denk gelebilirsiniz. Penguenlere dokunacak kadar yaklaşabilir, onlarla yürüyebilirsiniz.vhaxric22semqyc7 - güney afrika balayı turlarıYerli Kahvelerin Tadına Bakmak: Güney Afrika demişken kahveyi de unutmayalım. İyi ve kaliteli kahve içmek istiyorsanız, buradaki yerli üretim kahveleri deneyebilirsiniz.

Muizenberg’te Sörf Yapmak: Dünyanın sörf yapmaya en uygun kasabalarından bir tanesi olan Muizenberg, Cape Town’da yer alıyor. Yanınızda sahildeki sörf okullarından bir eğitmenle en azından 2-3 saat sörf yapmayı deneyebilirsiniz.

Bo-Kaap’ta Fotoğraf Çekmek: Cape Town’un renkli duvarlı fotoğraf bölgesi olarak bilinen Bo-Kaap şehrin eğlence merkezinin yanı başında yer alan küçük bir mahalle. Evlerinin duvarları rengarenk olan bu sokaktan geçmek bile keyif verecek. Evlerin renkli olmasının anlamlı bir sebebi var. Yerliler bunun, ten rengi farklılıklarından doğan eşitsizliğin ortadan kalkmasını kutlama amacıyla başladığını söylüyor. Burada yaşayan halk, Cape Town’un bütün renklerini göstermek için evlerini rengarenk boyamaya başlamış.


Ne Zaman Gidilmeli?


Diğer Yurt Dışı Balayı Turları