Vietnam & Kamboçya

Doğası ve egzotik havasıyla büyüleyen Vietnam, romantik bir balayı imkanı sunan Kamboçya… Eşinle birlikte, keşfetmenin heyecanını ve romantizmini bir arada yaşayabileceğiniz bir balayı tatili istiyorsan Vietnam Kamboçya turlarını düşünebilirsin!

Vietnam & Kamboçya|tr_locativeSuffix Balayı

Vietnam nerede diye merak ediyorsan önce bundan bahsedelim: Ülke, Güneydoğu Asya’nın Çinhindi Yarımadası’nın doğusunda yer alıyor. Ülkenin resmi dili Vietnamca. Ancak turistik faaliyetlerin etkisiyle İngilizce de yaygın olarak konuşuluyor. Bu sayede ülkede iletişim konusunda zorluk çekmeden Vietnam balayı tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Vietnam tatil turları özellikle deniz seven çiftler için uygun bir seçenek. Vietnam tatil yerleri nereler dersen Nha Trang, Phan Thiet gibi sahilleri sayabiliriz. Bu bölgelerde birbirinden lüks tesisler bulunuyor.

Görsel:zekm44ueovfmnouf - Vietnam ve Kamboçya Balayı TurlarıDenizin içinden çıkan kayaların oluşturduğu Halong Körfezi’ni de programınıza dahil etmelisiniz. Burada suyun üzerine kurulan evleri gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Ayrıca Sapa’da Vietnam yerlilerinin doğal yaşam içindeki hayatlarına yolculuk yapabilirsiniz.

Vietnam Savaşı’nın ülkedeki izlerini de görmek mümkün. Savaştan kalma her tür eşyanın sergilendiği Savaş Kalıntıları Müzesi, Vietnam gezisi için görülmeye değer yerler arasında. Ülkede, yine savaşın hatıralarından biri olan, yer altına kazınan Cu Chi Tünelleri’ni de görebilir, tünellerin içinden geçebilirsiniz.

Peki Vietnam’da ne yenir derseniz Uzak Doğu mutfaklarının temek özelliklerini, burada da görebilirsiniz. Balık, pirinç ve noodle en çok tüketilen yiyeceklerden. Ünlü yemeklerine gelince: İçinde mung fasulyesi, karides ve Hindistan cevizi olan Banh Khot, bir çeşit balık kızartması olan Cha ca ve taze pirinç noodle’ı Pho, Vietnam’ın ünlü yemeklerinden sadece birkaçı.

Vietnam Kamboçya turu seçen çiftlerin sıradaki adresi Kamboçya. Kamboçya nerede diyenler için, ülkenin Güneydoğu Asya’da Çinhindi Yarımadası’nın güney kısmında kaldığını da söyleyelim. Ülkenin resmi dili Khemerce. Ancak, İngilizce’nin, gelişmiş turistik faaliyetler nedeniyle Kamboçya halkı arasında yaygın olduğunu söyleyebiliriz.

Daha çok huzur ve romantizmin hakim olduğu bir balayı isteyen çiftler için ideal olan Kamboçya balayı turu, deniz ve kum olmadan olmaz diyenler için de uygun. Beyaz kumsallar ve egzotik bitkilerle çevrili Kep ve Sihanoukville bölgelerinde yer alan lüks otellerde güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Ülkede tarihi yapılar da yer alıyor. Kamboçya’nın kültüründe büyük etkisi olan Khemer Krallığı’ndan kalan tapınakları ve Tuol Sleng Soykırım Müzesi’ni de programınıza ekleyebilirsiniz.2ar8hdi5v1m26gez - Vietnam ve Kamboçya Balayı TurlarıŞaşıracaksınız ama Kamboçya’da Türklerin yoğunlukta olduğu bir ada bulunuyor. Türk Adası olarak anılan bu adada işletmelerden tutun da ada ulaşımına kadar hakimiyet Türklerde. Öyle ki Koh Rong Adası'nda lahmacundan menemene kadar Türk mutfağından yemekler bulabilirsiniz.

Vietnam ve Kamboçya, seyahatten önce bazı aşıların yapılmasının gerekli olduğu ülkeler arasında yer alıyor. Balayına çıkmadan önce eşinle birlikte yaptırman gereken aşıları ve ne kadar süre önce yaptırmanız gerektiğini öğrenmeyi ihmal etmemelisin.

Vietnam ve Kamboçya’ya Nasıl Gidilir?Vietnam’da 9 havaalanı bulunuyor. Türkiye’den Tan Son Nhat Uluslararası Havalimanı’na direkt uçuşlar bulunuyor. Vietnam’a Türkiye’den ulaşım 13 saat sürüyor. Vietnam başlangıçlı tur alırsanız, Vietnam’dan Kamboçya havaalanı Phnom Penh Uluslararası Havalimanı’na uluslararası havayolu şirketlerinin uçuşlarıyla geçebilirsiniz.

En Yakın Havalimanı: Tan Son Nhat Uluslararası Havalimanı ve Phnom Penh Uluslararası Havalimanı

Ülke: Vietnam ve Kamboçya

Vize: Gerekiyorv1w58xbfpgiqvlfh - Vietnam ve Kamboçya Balayı TurlarıVietnam ve Kamboçya’ya Ne Zaman Gidilir?Vietnam ve Kamboçya’da tropikal iklim görülüyor. Nem oranı, yüksek sıcaklık, muson dönemi gibi nedenlerle Vietnam ve Kamboçya turu için en uygun zaman, ekim sonu ile mayıs başı arasında kalan aylar diyebiliriz.

Vietnam ve Kamboçya’da Ne Yapılır?Kamboçya ve Vietnam turistik yerler açısından oldukça zengin. Vietnam Kamboçya gezisi ile Vietnam’ın meşhur kahvelerinin tadına bakabilir Kamboçya’nın ilginç tapınaklarını ziyaret edebilirsiniz. Vietnam ve Kamboçya gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz birkaç önerimiz var:

Ha Long Koyu’nda Cruise Turu: Hanoi’ye 4 saat uzaklıkta yer alan Ha Long Koyu için Vietnam’ın dünyada en çok bilinen turistik yeri diyebiliriz. İlginç kireç taşı kayalıklarının arasında cruise gemileriyle dolaşmanın keyfini eşinle birlikte yaşayabilirsin.

Kahve İçmek: Vietnam demişken, kahveye değinmeden geçmek olmaz. Dünyanın en büyük ikinci kahve üreticisi olma özelliği taşıyan Vietnam’da eşinle birlikte sade Ca Phe kahvesini tadabilirsiniz. Sokaktaki tezgahlardan bile kahve alıp, bir ağaç gölgesinde oturabilirsiniz.

Saygon Zindanları’nı Görmek: ABD-Vietnam Savaşı’nda en çok konuşulan konularından biri de esir kampları. Savaşta esir alınanların tutulduğu Saygon Zindanları, günümüzde halkın ve turistlerin ziyaretine açık.

Ta Pohm Tapınağı’nı Gezmek: Angelina Jolie’nin başrolünde olduğu Tomb Raider filmini izleyenlerin hatırlayabileceği, Ta Pohm Tapınağı, Kamboçya’da görülmesi gereken yerler arasında. Büyük incir ağaçlarının ve dev sarmaşıkların kendilerini, tapınağın içine nasıl gömdüğünü görünce şaşıracaksınız!cjzrrm7ip8yuozed - Vietnam ve Kamboçya Balayı TurlarıSon Doong Mağarası’nı Görmek: 2.5 milyon yıl öncesine ait olduğu tahmin edilen, Son Doong, dünyanın en büyük mağarası olma özelliği taşıyor. Yüksekliği 40 katlı bir gökdelenin sığabileceği gibi olan bu mağarada bir yağmur ormanı, göl, nehir, plajlar ve hayvanlar var. Mağara, Vietnam’ın Quang Binh eyaletindeki Phong Nha-Ke Bang Ulusal Parkı‘nda bulunuyor.


Ne Zaman Gidilmeli?


Diğer Yurt Dışı Balayı Turları