İzmir’deki Düğün Mekanlarının Fiyatlarını Öğrenin!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 3:26 DK

22.03.2019

İzmirli gelin damat adayları! İzmir düğün mekanları arasından seçim yapmaya başlamış olmalısınız. Nerede düğün yapacağınıza karar verirken beğenilerinizin yanı sıra sizi yönlendirecek en önemli şey ise fiyatlar olacaktır. İşte İzmir düğün mekanları fiyatları!

Otel Düğünü

 • Davetli Kapasitesi: İzmir'deki otellerde açık alanda yemekli bir düğün yapmak isterseniz 150 - 1000, kokteyl düzeninde bir düğün yapmak isterseniz 180 - 1500, kapalı alanda yemekli bir düğün yapmak isterseniz 120 - 500, kokteyl düzeninde bir düğün yapmak isterseniz 160 - 700 kişi aralıklarında kapasitelere sahip oteller bulabilirsiniz.

 • Kişi Başı Ortalama Fiyat: İzmir düğün mekanları ve fiyatları özelinde baktığımızda yemekli bir düğün için kişi başı ortalama fiyat 50 TL - 200 TL arasında değişirken, standart bir kokteyl ikram seçeneğinde bu fiyat, 30 TL - 100 TL aralığında karşımıza çıkıyor.

 • Fiyatı Belirleyen Faktörler: Bütün kategoriler için konuşursak burada bahsedilen rakamların KDV dahil ortalama fiyatlar olduğu ve bu fiyatların dışında seçenekler de olabileceği unutulmamalı. Fiyatlar, menünün yemekli ya da kokteyl, alkollü ya da alkolsüz, kırmızı et ya da beyaz et olup olmadığına göre değişiyor. Ayrıca elbette düğününüzün mevsimi, hafta içi ya da hafta sonu olması, gündüz ya da akşam olması gibi faktörler de fiyatı etkileyenler arasında.

 • Standart Pakete Dahil Olanlar: Oteller standart bir paket içeriğine çoğu zaman özellikleri gereği hazırlık ve balayı odasını dahil ediyorlar. Bunların yanı sıra yemek veya kokteyl menüsü, anlaşılan içecek servisi (çünkü ekstra alkollü içecekler ücrete tabii oluyor), masa süslemesi ve düğün pastasını da fiyatın içinde bir hizmet olarak sunuyorlar.

 • Ekstra Masraflar: Ses ve ışıklandırma sistemi, orkestradaki kişi sayısına bağlı olarak 3.000 - 10.000 TL arasında değişebilen canlı müzik performansı, davetliler için konaklama hizmeti, after parti, ekstra alkollü içecek servisi, fotoğraf ve video hizmetleri, masa süslemesi dışında kalan talepleriniz için düğün organizasyon hizmetleri.

Kapalı alanda yemekli bir düğün

Düğün bütçeni planlarken, davetiye harcamalarını unutma: İzmir'de Düğün Davetiyesi Fiyatları

Kır Düğünü

 • Davetli Kapasitesi: İzmir kır düğünü mekanları içinde, açık alanda yemekli düğünler için kapasite 250 - 2000, kokteyl organizasyonları için 300 - 3000, kapalı alanda yemekli düğünler için 150 - 600, kokteyl düğünler için ise 150 - 800 kişilik kapasitelere sahip mekanlar bulabilirsiniz.

 • Kişi Başı Ortalama Fiyat: İzmir kır düğünü fiyatları hakkında araştırma yapıyorsanız ben hemen size söyleyeyim, verilen hizmetin çeşitliliğine göre, standart yemekli düğün paketi fiyatları kişi başı 37 TL ile 150 TL arasında değişiyor. Eğer hem düğün yapmak istiyor hem de biraz daha ekonomik olsun istiyorsanız yemekli bir düğün yerine kokteyl ikram türünü tercih edebilirsiniz. Standart kokteyl paket fiyatları ise kişi başı 20 TL ile 100 TL arasında değişiyor.

 • Fiyatı Belirleyen Faktörler: Kır düğünlerinde de fiyatı belirleyen en önemli faktörler otel düğünlerinde olduğu gibi yemek menüsünde kullanılan kırmızı et, içecek olarak alkollü ve limitsiz tercihi, gazebo gibi kır düğünlerine yakışan ama maliyeti fazla olan organizasyon malzemeleri, mekanın süslemesinde kullanılan canlı çiçeklerdir. Eğer maliyeti düşürmek isterseniz sonbahar ve kış aylarında kır düğünü mekanlarının kapalı alanlarını değerlendirebilir, alternatif bir kış düğünü organizasyonu yapabilirsiniz.

 • Standart Pakete Dahil Olanlar: Pakete dahil olan hizmetler çoğunlukla menü, içecekler, düğün pastası, süsleme iken bazı mekanlar bu pakete, orkestra - DJ, video çekimi ve fotoğrafı da dahil ediyor.

Kış düğünü organizasyonu

Kulüp ve Davet Alanları

 • Davetli Kapasitesi: İzmir'deki kulüp ve davet alanları açık alanda yemekli düğün yapacak çiftler için 350 - 800, kokteyl yapacak çiftler için 400 - 2.000, kapalı alanda yemekli düğün yapacaklar için 150 - 600, kokteyl organizasyon yapacaklar için ise 200 - 1000 kişilik kapasite sunuyor.

 • Kişi Başı Ortalama Fiyat: İzmir'de düğün mekanları ve fiyatları kulüp ve davet alanları arasında yemekli düğünlerde 55 TL ile 150 TL aralığında, kokteyl düğünlerde ise 35 TL - 70 TL aralığında değişiyor.

 • Fiyatı Belirleyen Faktörler: Fiyatı düğününüzü yemekli mi yoksa kokteyl türü mü yapacağınız, menüde kırmızı et mi beyaz et mi kullanacağınız, içeceklerinizi alkollü mü alkolsüz mü, limitli mi limitsiz mi tercih edeceğiniz, after parti yapıp yapmayacağınız, düğün sırasında dans ederken davetlilerinize ekstra alkollü içecek ikramı, gece sonunda sıcak çorba, sucuk ekmek gibi etkinliklere girip girmeyeceğiniz belirleyecek.

 • Standart Pakete Dahil Olanlar: Yemek veya kokteyl menüsü, limitli içecekler, masa süsleme, düğün pastası.

 • Ekstra Masraflar: Mekanın anlaşmalı olduğu orkestra, DJ, fotoğrafçı, organizasyon firması gibi firmalardan temin edeceğiniz ihtiyaçlarınızın karşılanması.

alkollü içecek ikramı

Restaurantlar

 • Davetli Kapasitesi: Davetli kapasitesi açısından butik düğünlere ev sahipliği yapan restaurantlar 45 kişiden 400 kişiye kadar misafirinizi ağırlayabiliyor.

 • Kişi Başı Ortalama Fiyat: İzmir'deki düğün mekanları ve fiyatları hakkında araştırma yapan çiftler yemekli düğünlerini 30 TL ile 85 TL arasında değişen fiyatlara yapabileceklerini bir kenara yazsınlar.

 • Fiyatı Belirleyen Faktörler: Fiyatı en çok menüde yiyecek ve içecek olarak ne tercih ettiğiniz belirlerken, süsleme detaylarında, çiçek seçiminde ne kullandığınız da fark ettiriyor.

 • Standart Pakete Dahil Olanlar: Restaurant düğünlerinde fiyata genel olarak sadece yemek, içecekler ve temel bir masa süslemesi dahil oluyor.

Süsleme detayları ve çiçek seçimi

Şehrindeki En İyi Düğün Mekanı Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DÜĞÜN MEKANLARI

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (2)

ZY

Zehra Yeşilçubuk

09/10/2014

egenin sonsuz maviliği tabikide :D :D


ÖŞ

Özge Şener

14/10/2014

Benim davetli sayıma en cok restaurant düğünü uyuyor hem bütçesi de fena degilmis