İzmir’deki Düğün Mekanlarının Fiyatlarını Öğrenin!

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:00 dakika

05.10.2022

İzmir’de düğün yapacak çiftleri böyle alalım! Otelinden kır bahçesine her düğün mekanını araştırdık. “Düğün menüleri ve her şey dahil düğün paketleri İzmir’de ortalama ne kadar” sorusunun cevabı yazıda.

İzmir düğün mekanı fiyatları

İzmir Düğün Salonları Fiyatları

Düğün salonları için çiftler tarafından en çok talep gören mekanlar diyebiliriz. Hem uygun fiyatlar sunmaları hem de her ilçede çok sayıda bulunmaları çiftleri cezbediyor.

İzmir’de düğün salonları, diğer illerde de olduğu gibi toplam bir rakam talep ediyor. Yani diğer düğün mekanlarında kişi başı fiyat üzerinden anlaşırken, düğün salonlarında toplam kira bedeli ödemeniz isteniyor.

Yemekli bir düğün yapmak istersen, işte o zaman işin içine kişi başı fiyatlar giriyor. Seçtiğin menüye göre kişi başı fiyat alıyorsun. Bu rakamı davetli sayınla çarparak ortaya toplamda ödeyeceğin tutarı çıkarıyorsun.

İzmir düğün salonu fiyatları ortalama 5.000-7.500 TL arasında değişiyor. Talep ettiğin hizmetlere göre fiyatlarda değişiklikler olabiliyor.

 • Davetli Kapasitesi: İzmir’deki düğün salonları ortalama 500-750 kişilik. Ayrıca daha küçük düğün salonları da olduğu gibi kapasitesi neredeyse 2.000 kişiye kadar çıkan yerler de mevcut.

 • Kişi Başı Fiyat: Yemekli düğün fiyatları İzmir salonlarında, kişi başı ortalama 50-80 TL arasında.

 • Pakete Dahil Hizmetler: Düğün salonu fiyatları İzmir’de düğün menüsü, DJ, ses sistemleri, hazırlık odası, menü tadımı, standart masa ve sandalye süslemeleri, nikah masası süsleme gibi hizmetleri kapsıyor.

 • Ekstra Masraflar: Orkestra, organizasyon firmalarından alınan ekstra hizmetler, fotoğraf ve video

300 Kişilik Düğün İçin Minimum Maliyet: 17.500 TL civarında

i̇zmir’deki düğün mekanlarının fiyatlarını öğrenin!

Bak burada mekan önerileri ve fiyatları var: Açık ve Kapalı Alana Sahip İzmir Düğün Salonları

İzmir Kır Düğünü Fiyatları

İzmir gibi güzel konumu olan bir şehirde, çok sayıda kır düğünü mekanı olmasına şaşırmamalı. Bu kır bahçelerinin büyük bir kısmı Bornova, Buca, Urla ve Balçova ilçelerinde konumlanmış. Yeşille ve denizle iç içe bu mekanlar, kendine hayran bırakıyor!

İzmir düğün mekanlarının ortalama bir fiyatları var. Ancak kır düğününde fiyat ve hizmet konusunda pek sınır yok diyebiliriz. Gerek süsleme gerekse organizasyon konusunda uçsuz bucaksız bir deniz gibi!

İzmir düğün paketleri dahilindeki ortalama fiyatlara ve diğer detaylara bakalım dilersen:

 • Davetli Kapasitesi: Kır bahçeleri, genelde geniş alanlar üzerine kuruluyor. İzmir’deki kır düğünü mekanlarının kapasiteleri de ortalama 500-1.000 kişilik.

 • Kişi Başı Fiyat: İzmir’de yemekli düğün fiyatları ise kır bahçelerinde, kişi başı ortalama 200-350 TL civarında. Hafta içi bu fiyatlar daha da düşebiliyor.

 • Pakete Dahil Hizmetler: İzmir kır düğün salonları fiyatlarına dahil olan hizmetler çoğunlukla menü, içecekler, düğün pastası, süsleme oluyor. Ancak bazı mekanlar bu pakete DJ, video çekimi ve fotoğrafı da dahil ediyorlar.

 • Ekstra Masraflar: Havai fişek gibi gösteriler, ekstra süslemeler, orkestra, gün doğumu nikahı

300 Kişilik Düğün İçin Minimum Maliyet: 60.000 TL civarında

i̇zmir’deki düğün mekanlarının fiyatlarını öğrenin!

İzmir'in ihtişamlı düğün mekanları da burada: İzmir'in En Lüks Düğün Mekanlar

Kulüpler ve Davet Alanlarının Fiyatları

Düğün mekanları İzmir’de oldukça çeşitli. Düğün salonlarına ısınamayan ve organizasyonun bir parti havasında geçmesini isteyen çiftler için de kulüpler ve davet alanları mevcut. İzmir’deki kulüp ve davet alanları, ağırlıklı olarak Çeşme, Balçova ve Urla ilçelerinde yer alıyor.

Kulüp ve davet alanlarındaki anlaşmalarda yemek menüsü üzerinden kişi başı fiyatlandırma yapılıyor. Ancak bu İzmir düğün yerlerinde, alkollü içecek seçimleri ve canlı müzik ekstra olarak ücretlendiriliyor. Hatta en büyük maliyeti bunların oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Bu mekanlarda İzmir düğün fiyatları ve diğer detaylar şöyle:

 • Davetli Kapasitesi: İzmir’deki kulüpler, genelde 500-750 kişilik kapasiteye sahip. Ama bu sayı bazı mekanlarda 2.000 kişiye kadar çıkabiliyor. Sadece yakın çevreni ve arkadaşlarını çağıracağın bir organizasyon düşünüyorsan senin için 50-100 kişilik yerler de var.

 • Kişi Başı Fiyat: Hafta sonu yapacağın bir organizasyon için kişi başı fiyatlar 100-200 TL civarında. Seçeceğin yemek menüsünün içeriğine göre rakamlar yükselebiliyor.

 • Pakete Dahil Hizmetler: Yemek veya kokteyl menüsü, içecekler, masa süslemeleri, düğün pastası

 • Ekstra Masraflar: Mekanın anlaşmalı olduğu orkestra, DJ, organizasyon, fotoğrafçı gibi firmalardan talep edilen hizmetler

300 Kişilik Düğün İçin Minimum Maliyet: 30.000 TL civarında.

i̇zmir’deki düğün mekanlarının fiyatlarını öğrenin!

İzmir Otel Düğün Fiyatları

İzmir, popüler bir tatil şehri olduğu için burada çok sayıda otel bulunuyor. 3 yıldızlı, 5 yıldızlı, butik… Nasıl istersen öyle! İhtişamından ödün vermek istemeyen çiftler genelde 5 yıldızlı otelleri tercih ediyorlar.

Otellerin büyük bir kısmı Çeşme’de yer alıyor. Ancak Konak, Urla gibi ilçelerde de düğün oteli bulabilmen mümkün.

İzmir’deki otellerin şöyle keyifli bir yanı var: Çoğu denize sıfır bir noktada yer alıyor. Manzarasının yanı sıra çiftlere kumsal düğünü yapma imkanı da sunuyorlar. Hatta dilersen öğlen kumsalda nikah, akşam saatlerinde ise otelin şık salonlarında düğün organizasyonunu yapabilirsin.

Tabii oteller İzmir’de düğün salonu fiyatlarına göre daha yüksek rakamlar talep edebiliyorlar. Detaylar şu şekilde:

 • Davetli Kapasitesi: İzmir’deki oteller için ortalama bir kapasite vermek pek mümkün değil. Çünkü bazı otellerin salonunda sadece 200 kişi ağırlanabilirken, bazılarında bu sayı 750 kişiye kadar çıkabiliyor. Sen en iyisi davetli sayına göre firmaları incele.

 • Kişi Başı Fiyat: Otellerdeki yemekli düğün menüleri kişi başı 200-350 TL civarında. Alkollü ve alkolsüz menü tercihine göre rakamlar değişebiliyor. Aynı zamanda kırmızı ve beyaz etli menüler arasında da fiyat farkları var.

 • Pakete Dahil Hizmetler: Oteller, standart bir paket içeriğine çoğu zaman hazırlık ve balayı odasını dahil ediyorlar. Bunların yanı sıra yemek veya kokteyl menüsü, anlaşılan içecek servisi, masa süslemesi ve düğün pastasını da fiyatın içinde bir hizmet olarak sunuyorlar.

 • Ekstra Masraflar: Ses ve ışıklandırma sistemi, canlı müzik ekibi, davetliler için konaklama hizmeti, after parti, ekstra alkollü içecek servisi, fotoğraf ve video hizmetleri, masa süslemesi dışındaki ekstra süslemeler.

300 Kişilik Düğün İçin Minimum Maliyet: 60.000 TL civarında.

i̇zmir’deki düğün mekanlarının fiyatlarını öğrenin!

İhtişam deyince akla bu salonlar geliyor: İzmir'in En Lüks Düğün Salonları

Restoran Düğünü Fiyatları

Daha çok yemek havasında geçecek, fazla kişinin katılmayacağı organizasyonlar için restoranlar sıklıkla tercih ediliyor. Ayrıca restoranlar, nikah sonrası yemekleri için de ideal mekanlar!

Restoran düğünü yapmanın birçok avantajı bulunuyor. Mesela restoranlarda birçok farklı konsept uygulayabilirsin. İzmir’deki restoranların birçoğu denizin yanında yer aldığından, en sevilen konseptlerden biri deniz oluyor. Mavinin ağırlıklı olarak kullanıldığı süslemeler, rakı sofraları, balıklar…

İzmir’de restoran düğünü yapmak isteyen çiftler için fiyatlar şöyle:

 • Davetli Kapasitesi: Restoranların büyük kısmı 100-200 kişilik oluyor. Ama dilersen daha fazla kişi ağırlayabileceğin yerler de bulman mümkün.

 • Kişi Başı Fiyat: İzmir restoranlarında kişi başı menü fiyatları 100-200 TL aralığında değişiyor. Ana yemek seçimine, içecek tercihine göre rakamlarda oynama olabiliyor.

 • Pakete Dahil Hizmetler: Restoran düğünlerinde fiyata genel olarak sadece yemek, içecekler ve temel bir masa süslemesi dahil oluyor.

 • Ekstra Masraflar: Orkestra, ekstra süslemeler, after parti, fotoğraf & video çekimleri, dansöz/zenne gibi şovlar.

100 Kişilik Organizasyon İçin Minimum Maliyet: 10.000 TL civarında.

i̇zmir’deki düğün mekanlarının fiyatlarını öğrenin!

İzmir’deki düğün mekanlarının ortalama fiyatları böyle. Mekan seçimi yaparken ilk olarak nasıl bir düğün istediğine karar vermelisin. Senin ve müstakbel eşinin tarzına en uygun mekana karar verip, sonrasında bu kategorideki firmalarla görüşmeye başlayabilirsin. Bütçene dikkat etmende de fayda var!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

özge şener

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Benim davetli sayıma en cok restaurant düğünü uyuyor hem bütçesi de fena degilmis


zehra yeşilçubuk

Düğün Tarihi: 09.10.2014


egenin sonsuz maviliği tabikide :D :D