İzmir'in En Lüks Düğün Mekanları

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

3:30 dakika

22.06.2021

İzmir’de ihtişamlı balo salonları, denize nazır alanları ve usta aşçılarıyla müthiş düğünlere imza atan mekanları sizin için derledik. İzmir’deki birbirinden lüks düğün mekanlarını hemen inceleyin!

İzmir lüks düğün mekanları

1- Yelki Çiftlik

Yelki Çiftlik, İzmir'de açık hava düğünü için ideal, en şık ve lüks mekanlardan biri. Güzelbahçe ilçesinde konumlanmış mekanın, kır, havuz başı ve kapalı alan seçenekleri bulunuyor.

Mekanın havuz başında 400, kır alanında ise 600 kişiye kadar davetli ağırlamak mümkün. Seçtiğin konsepte uygun dekorasyon seçenekleri sunan mekandaki gelin-damat hazırlık odası da bir ağaç-ev, yani tam çiftlik düğünlerine göre!

Yelki Çiftlik

2- Vilayetler Evi Karşıyaka

Karşıyaka’nın lüks ve popüler düğün otellerinden biri Vilayetler Evi – VE Hotels! Otelin 3 farklı organizasyon alanı bulunuyor. Kapalı alanları 300 ve 350, açık alanı ise 600 kişilik davetli kapasitesine sahip. Ayrıca mekanda nikah törenleri için kullanılabilecek bir alan daha mevcut.

Oteli detaylı olarak incelediğimiz yazımızı da buraya bırakalım: Karşıyaka’da Yemyeşil Bahçeli Bir Otel Vilayetler Evi

Vilayetler Evi Karşıyaka

3- DoubleTree by Hilton İzmir Airport

İzmir’in Gaziemir ilçesinde yer alan DoubleTree by Hilton; bölgenin en lüks düğün mekanlarından biri olarak biliniyor.

Otelin açık ve kapalı organizasyon alanlarından dilediğinizi tercih edebiliyorsunuz. Yemekli düzende 400-500 kişiye kadar davetli ağırlayabiliyorlar. Otelin alanlarında birden fazla süsleme konsepti uygulanabiliyor.

DoubleTree by Hilton İzmir

4- Yeniyer Event

Çeşme’de yer alan çok şık bir mekanla devam edelim. Yeniyer Event; yeşili ve huzuru bir arada sunan bir mekan. Zeytin ağaçları altında bulunan bahçesi doğayla iç içe, eşsiz orman manzarasını görüyor. Ahşap detaylarla donatılmış bahçe, yemekli düzende 300, kokteyl düzeninde ise 600 kişilik davetli kapasitesine sahip.

Yeniyer Event

Yeniyer Event

Yeniyer Event

Firmayı İncele

5- İzmir Marriott

İzmir Marriott, Konak'ta konumlanmış durumda. Eşsiz manzaralı bir mekanda havuz başı düğünü yapmak isteyen çiftler için mekanın, 200 ila 300 kişi ağırlayabilen, şehri ayaklar altına seren terası Pagos iyi bir seçenek. Davet iç mekanda olsun istersen, mekanın kapalı alanlarında 100 ila 200 kişilik misafir kapasitesi sunulduğunu da ekleyelim.

İzmir Marriott

6- Wyndham Grand İzmir Özdilek

Güvenli Turizm Sertifikalı İzmir düğün otelleri içinde yer alan 5 yıldızlı Wyndham Grand İzmir Özdilek, Balçova’da bulunuyor. Mekanda ister havuz başında ister kapalı alanda düğün yapabilme imkanı sunuluyor. Deniz ve doğa manzarasıyla dikkat çeken mekanın açık alanında kokteyl düzende 400 ila 500, yemekli düzende ise 300 ila 400 kişiyi ağırlamak mümkün. Havuz başı alan için yapılan tüm rezervasyonlarda kapalı alan için de aynı kapasitede rezervasyon sağlandığını da ekleyelim.

Wyndham Grand İzmir Özdilek

7- Suess Otel Alaçatı

Suess Otel Alaçatı, İzmir otel düğün mekanları arasında yer alıyor. Düğünler için hem açık hem kapalı, 2 farklı alan seçeneği bulunuyor. Açık havadaki alan 200 kişilik kapasiteye sahip. Kapalı alan ise daha butik organizasyon için ideal, 50’den az kişinin ağırlanabileceği bir salon. Mekanın ayrıca after party alanı bulunduğunu da ekleyelim.

Suess Otel Alaçatı

8- The Guru Urla

The Guru Urla; merkezi bir noktada, Urla’da Rüstem Mahallesi üzerinde yer alıyor. Mekanın yemyeşil bahçesinde 1.000 ila 2.000 kişiye kadar davetlere ev sahipliği yapabiliyoruz! Farklı masa düzenleri sağlanan bahçede; tiffany sandalyeler ve ayakta nikah alanı ile kilise düğünü düzeni kurulabiliyor. Bistrolarla kokteyl veya yuvarlak ziyafet masaları ile yemekli düğün tasarlama imkanı da sunuluyor.

Mekanın profilinden dekorasyon çalışmalarının görsellerine de mutlaka bakmanı öneriyoruz.

The Guru Urla

9- Altınyunus Çeşme Resort & Termal Hotel

Altınyunus Çeşme Resort & Termal Hotel, açık ve kapalı alanlarıyla çiftlere hizmet veriyor. Otelin yemyeşil kır bahçesinin yanı sıra kendisine ait plajı da bulunuyor. Bu sayede kumsalda nikah kıyma imkanını yakalayabiliyorsunuz.

Altınyunus, dekorasyon konusunda uzman bir ekiple çalışıyor. Tüm süslemeler sizin tarzınıza uygun olacak şekilde yapılıyor.

Otelin aktivite konusunda da tecrübeli bir ekibi var. Jazz, pop, klasik gibi istediğiniz tarzda çalacak canlı müzik ekiplerini ayarlayabiliyorlar.

Altınyunus Çeşme

10- Ontur Otel

Ontur Otel, İzmir’in doğasıyla kendine hayran bırakan ilçelerinden biri olan Çeşme’de yer alıyor. Otelin denizin hemen yanındaki iskelesinde nikah seremonisi yapıp düğün organizasyonu için havuz başı alana geçebiliyorsunuz. Otelde yemekli düzende 400, kokteyl düzende ise 500 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Otelin nikah seremonisi için hazırladığı süslemeler dahi çok başarılı. Çiçeklerle süslenen gelin yolları, taklar, masalarda kullanılan aksesuarlar, sandalyelerde kullanılan kumaşlar ve diğer tüm detaylar kendine hayran bırakıyor.

Ontur Otel Çeşme


İzmir’de lüks bir düğün yapmak isteyenlere önereceğimiz mekanlar bunlardı. Diğer alternatifler için İzmir’deki tüm düğün mekanlarını inceleyebilir, beğendiklerinizden fiyat teklifi alabilirsiniz.

Şunlar da ilgini çekebilir:

İzmir'in En Lüks Düğün Salonları

İzmir'de 100-200 Kişilik Düğün Mekanları

İzmir'de Kokteyl Tarzı Düğün Yapılabilen En Şık Mekanlar

İzmir'de Çiftlerin Favori Düğün Mekanları

İzmir Otelde Kına Gecesi Fiyatları ve En Şık Seçenekler

İzmir’de Gelin Hamamı Yapılan Mekanlar ve Paketleri

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap