Hatay Düğün Mekanları

Hatay düğün mekanlarının hepsi Düğün.com'da! Mekan fotoğraflarını incele, hizmetlerini öğren, fiyat teklifi al!

155 firma

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor, siz de hemen firmanızı ekleyin, çiftlere firmanızı tanıtın!

Firmanı Ekle
Tüm İlçeler Düğün Mekanları

Hatay Düğün Mekanları

Hatay’da düğün yapacak çiftler, tarzlarına ve davetli sayılarına uygun mekan bulmakta zorlanmıyor. Hatay’da sadece açık alanı olan mekanların yanı sıra kapalı balo salonuyla dikkat çeken düğün mekanları da çok sayıda mevcut.

Hatay düğün mekanlarını; kır alanları, düğün salonları, oteller, tarihi mekanlar, sosyal tesisler, restoranlar, kulüpler ve davet alanları, nikah sonrası yemek mekanları olarak sıralayabiliriz. Bu mekanların bir kısmı sadece yaz ve bahar döneminde hizmet verirken; bazıları kış döneminde de aktif olarak organizasyonlar düzenliyor.

Hatay düğün yerlerinin kapasiteleri 50 kişiden başlıyor ve bu sayı 2.000 kişiye kadar çıkabiliyor. Oturmalı düzende rakamlar düşerken, kokteyl düzende bu sayı çok daha artıyor. Mekanlarda genelde yuvarlak masalar kullanılıyor. Bazı mekanlar dikdörtgen masalarla da konseptlerini tamamlayabiliyorlar.

Hatay düğün mekanlarının bünyesinde birçok ekip bulunuyor. Organizasyon, fotoğraf, ses, ışık, servis ve mutfak gibi her bir hizmet için ayrı ekipler oluşturuluyor. Düğünden önce bu personellerle görüşme ve fikrinizi beyan etme imkanı bulabiliyorsunuz.

Hatay Düğün Yerleri Alternatifleri

Hatay Kır Düğünü Mekanları: Hatay’ın Antakya, Defne gibi ilçelerinde çok sayıda yeşil alan bulunuyor. Mekan sahipleri de bu alanları değerlendirip ortaya çok güzel kır düğünü mekanları çıkarmışlar. Kır düğünü mekanlarının kapasiteleri oldukça geniş: 2.000 kişiye kadar misafirinizi bu alanlarda ağırlayabiliyorsunuz.

Hatay Oteller: Hatay’daki otellerin birçoğu, balo salonlarını düğün organizasyonları için ayırmış durumda. Çoğu kapalı alanda hizmet verse de bazılarının teras ve bahçe gibi açık alanlarını da değerlendirebiliyorsunuz. Butik otelden 5 yıldızlı otele kadar istediğiniz skalada mekan bulabilirsiniz.

Hatay Düğün Salonları: Hatay’daki düğün salonları, hem uygun fiyatlı olmaları hem de her ilçede çok sayıda bulunması sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor. Düğün salonlarının kapasiteleri 300 kişiden başlıyor ve 1.500 kişiye kadar çıkıyor. Bu mekanlarda yemeksiz ve yemekli düğün organizasyonları yapabiliyorsunuz.

Hatay Tarihi Mekanlar: Hatay gibi geçmişi dillere destan bir şehirde evlenirseniz, karşınıza mekan alternatifi olarak tarihi yapıların çıkabileceğini de tahmin edersiniz. Hatay’da birçok konak ve çok eski dönemlerden kalma yapılar bulunuyor. Bunların bazıları düğün mekanı olarak çiftlere hizmet veriyor. Tarihi düğün mekanlarında 400 kişiye kadar davetli ağırlayabiliyorsunuz.

Hatay Sosyal Tesisler: Her şehirde olduğu gibi Hatay’da da sosyal tesisler çiftler tarafından ilgi görüyor. Hatay’da daha çok öğretmenevleri ve kültür sarayları düğün organizasyonu düzenliyor. Sosyal tesisler de uygun fiyatlar sunuyor. Ayrıca bazılarının kapalı alanın yanı sıra açık alanları da bulunuyor.

Hatay Restoranlar: Çok büyük bir düğün organizasyonu yerine daha sade bir etkinlik yapmak isteyen Hataylı çiftlerin yolu restoranlara düşüyor! Hatay’da özellikle deniz kenarında yer alan restoranlar çiftleri cezbediyor. Restoranlar bahçelerini ve teraslarını da düğün yapılacak şekilde dekore edebiliyorlar. Ayrıca kapalı restoranlardaki boydan boya camlar sayesinde bütün manzaraya hakim olabiliyorsunuz.

Hatay Kulüpler / Davet Alanları: Hatay’da havuz başı düğünü yapmak isterseniz, kulüpler ve davet alanlarını inceleyebilirsiniz. Standart bir düğünden daha çok parti havasında geçen organizasyonlar bu mekanlarda düzenleniyor. Kapasiteleri de 1.000 kişiye kadar çıkabiliyor.

Hatay Nikah Sonrası Yemek Mekanları: Hataylı çiftlerin bir kısmı düğün yapmak yerine nikahtan sonra yakınlarıyla yemek yemeyi tercih ediyor. O zaman da devreye balık restoranları, ocak başı restoranlar ve meyhaneler giriyor. Bu mekanlarla anlaşıyor ve kişi sayınıza göre yer ayırtıyorsunuz. Daha sonrasında seçtiğiniz menü ve içecekler eşliğinde dilediğiniz gibi eğlenebiliyorsunuz. Ayrıca aklınıza sadece yemek de gelmesin. Canlı müzik gibi birçok etkinlik de yapabiliyorlar.

Tarzınıza ve bütçenize uygun düğün mekanlarını filtreleyip, eleme yöntemiyle mekanınızı seçebilirsiniz. Hatay düğün mekanlarının fotoğraflarını ve hizmetlerini incelemeyi, firmalardan fiyat teklifi almayı unutmayın!