Adana'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:56 dakika

17.08.2022

Düğün albümün için Adana’da fotoğrafçı mı arıyorsun? Öncesinde fiyat araştırması yapmak, bütçeni iyi kullanabilmen için önemli. Seni bununla uğraştırmayalım dedik ve Adana düğün fotoğrafçısı fiyatlarını biz araştırdık! Tüm detaylar yazıda.

adana'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Adana’daki düğün fotoğrafçılarını araştırdığımızda birbirine yakın fiyatlar talep ettiklerini gördük. Yine de net bir rakam alabilmek için firmayla iletişime geçerek, talep ettiğin hizmetleri tek tek belirtmen gerekiyor.

Düğün fotoğrafçılarının sayfalarından “Fiyat Teklifi Al” butonuna tıklayarak veya iletişim numarasından arayarak detaylı bilgi alabilirsin. Şimdi ortalama fiyatlara göz atalım:

adana'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Adana Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları ve Standart Paketleri

Adana’daki fotoğrafçılarla görüşmeye gittiğinde sana ilk önce standart paketlerinden bahsedecekler. Bu paket 2 saatlik dış çekimi kapsıyor.

2 saat boyunca belirlenen 1 veya 2 mekanda fotoğraf çekimleri yapılıyor. Sonrasında düğün albümü bunların arasından seçilen fotoğraflardan oluşturuluyor.

Çekilen fotoğrafların tamamı DVD veya flash bellek ile çiftlere veriliyor. Buna ekstra olarak bir albüm seti de paket dahilinde sunuluyor. Standart düğün fotoğrafı paketinde neler olduğuna beraber bakalım:

 • Tüm fotoğrafların orijinali (Dijital olarak)

 • 1 büyük albüm,

 • 2 aile albümü,

 • 1 cep albümü,

 • 1 poster.

Böyle bir çekim ve listedeki düğün albümleri için fiyatlar 1.000 TL’den başlıyor. Seçilen albümlerin kalitesine ve sayısına göre rakamlar 1.500 TL’ye kadar yükselebiliyor.

adana'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Bu mekanlarda fotoğraf çektirmeyen bin pişman: Adana'da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Ekstra Hizmetler ve Fiyatları

Adana fotoğrafçılarının hizmetleri, 2 saatlik dış çekimden ibaret değil elbette. Çiftlere sundukları birbirinden farklı fotoğraf paketleri var. Özellikle günümüzün trendlerinden save the date ve düğün klibi çekimleri oldukça popüler. Şimdi dilersen fiyatlara bakalım:

 • Düğün Hikayesi: Bu aynı zamanda tüm gün çekimi olarak da adlandırılıyor. Anlaştığın Adana düğün fotoğrafçısı, sabah kuaföre gittiğin andan düğün mekanındaki ilk dansına kadar yanında oluyor.


  Bu süre zarfında fotoğraf ve video çekimleri yapılıyor. Böyle tüm gün süren bir düğün hikayesi çekimi yaptırmak istersen, fiyatlar 2.000-2.500 TL’den başlıyor.

 • Düğün Klibi: Düğün klipleri, genelde dış çekim paketlerinin ve düğün hikayesi çekimlerinin içerisinde sunuluyor. Ancak sen ayrıca hikayesi oluşturulmuş, konsepte uygun çekilen, 3-4 dakikalık bir düğün klibi istersen fiyatlar 500 TL’den başlıyor.
  Fotoğrafçınla daha iyi iletişim kurmak için bunlara bakmanda fayda var: Düğün Fotoğrafçıları Jargonu

 • Şehir Dışında Çekim: Adana dışında başka bir şehirde çekim yaptırmak isteyebilirsin. Bu durumda düğün fotoğrafı paket ücretine ekstra olarak yol ve konaklama ücreti ödemen gerekiyor.


  Bazı firmalar için bu masrafın karşılanması yeterken, bazı fotoğrafçılar paket fiyatını da 300-400 TL civarında yükseltebiliyor.

adana'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

 • Save The Date: Adana’daki fotoğrafçılarının bir kısmı save the date çekimini standart paketin yanında hediye olarak sunabiliyor. Ancak bunun için ekstra fiyatlandırma yapan firmalarda da rakamlar çok yüksek değil.


  Save the date fotoğraf çekimi fiyatları 600 TL’den başlıyor. Buna bir de video eklenirse rakamlar 1.500 TL’ye kadar çıkabiliyor.
  Save the date hakkında daha fazla detay istersen: Merak Edenler İçin Save the Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

 • Trashday: Son zamanlarda denize giren gelinler, kumların üzerinde uzanan çiftler görmüşsündür. İşte bu çekim tarzına trashday adı veriliyor. Böyle bir çekim için de rakamlar 1.000-2.000 TL aralığında değişiyor.
  Trashday’i de senin için detaylı anlattık: Düğün Fotoğrafında Son Trend Trash The Dress

adana'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Adana Dış Çekim Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Dış çekim fiyatları Adana’da birçok nedenden dolayı farklılık gösteriyor. Peki neden çiftler farklı rakamlarla karşılaşıyor? Şöyle:

 • Çekim süresi en büyük etken. Mesela 2 saat sürecek bir çekim için 1.000 TL talep edilirken, 4 saatlik çekim için bu rakam 1.400 TL’ye yükselebiliyor. En yüksek fiyatlılar ise tüm gün süren çekimler oluyor.

 • Düğün fotoğrafı paketlerinin dahilinde albüm de sunulduğundan bahsetmiştik. Bu albümler; kullanılan malzemelerine, ebatlarına ve süslemelerine göre fiyatlandırılıyor. Yani ahşap kutuda sunulan bir albüm ile sade bir albüm arasında yüksek bir fiyat farkı olabiliyor.

 • Albümlerin sayfaları da fiyatları etkiliyor. 10 sayfalı bir düğün albümü ile 20 sayfalı olan arasında fiyat farklılıkları oluyor.

 • Anlaştığın Adana düğün fotoğrafçısının kullandığı ekipmanlar da fiyatları yükseltebiliyor. Havadan drone ile yapılan bir çekim istiyorsan fiyatlar artıyor.

 • Eğer sana özel bir konsept oluşturmalarını ve hikaye tadında çekimler yapmalarını istersen, fotoğrafçıların önceden hazırlanması gerekiyor. Ayrıca bu çekimlerde aksesuar kullanımı da artıyor. Aynı oranda fiyatlar da yükseliyor.

adana'da düğün fotoğrafçısı fiyatları

Fotoğrafçını seçerken dikkat etmen gereken bazı konular var: Düğün Fotoğrafçını Seçmene Yardım Ediyoruz!

Adana Düğün Fotoğrafçısı Önerileri

Dış çekim Adana’da birçok fotoğraf firması tarafından yapılıyor. Hepsinin ortaya koyduğu çalışmalar ve talep ettikleri fiyatlarda bazı değişiklikler olabiliyor.

Tek tek fotoğraf stüdyosu gezmek yerine, sadece en çok hoşuna gidenlerle görüşmen sana büyük zaman kazandıracak. İşte sana önerdiğimiz fotoğrafçılar:

1- Adana Düğün Belgeseli

Adana'da şehir ve yurtdışı çekiminden stüdyo çekimine kadar birçok alanda hizmet veren fotoğraf firmalarından biri Adana Düğün Belgeseli.

Firmanın sıklıkla çekim yaptığı mekanların başında doğal alanlar geliyor. Minimum paket fiyatları 1.000-1.5000 TL arasında.

Adana Düğün Belgeseli

2- İbrahim Işık Fotoğrafçılık

Adana fotoğrafçılarından İbrahim Işık, yaklaşık 15 yıllık tecrübesiyle çiftlerin en mutlu gününü ölümsüzleştiriyor.

Detay fotoğraflarında ve çiftlerin doğal anlarını yakaladıkları karelerde çok başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Minimum paket fiyatı da 1.000-1.500 TL civarında.

İbrahim Işık Fotoğrafçılık

3- Berk Günal Coşman Photography Studio

Adana dış çekim fotoğrafçılarından Berk Günal Coşman ve ekibinin stüdyosu, Seyhan’da bulunuyor.

Yüksek kalite, hesaplı fiyat ve kusursuz müşteri memnuniyeti anlayışıyla hizmet veriyorlar. Standart paket fiyatları ise 1.000-1.500 TL aralığında.

Berk Günal Coşman Photography Studio

4- İlkim Fotoğrafçılık

Adana’da fotoğrafçıların büyük bir kısmı Seyhan’da yer alıyor. Bunlardan biri de İlkim Fotoğrafçılık! Firma, mekan olarak da yeşil alanların yanı sıra tarihi yerleri de değerlendiriyor. Fiyatları ise 1.000-1.500 TL’den başlıyor.

İlkim Fotoğrafçılık

5- Liza Fotoğrafçılık

Adana fotoğraf stüdyolarından Liza Fotoğrafçılık ile sonlandıralım listeyi. Liza Fotoğrafçılık, çiftleri her mevsim fotoğraflayan ve en güzel halleriyle yansıtmaya çalışan bir fotoğrafçı.

Özellikle doğanın ortasında çektiği kareleri pek sevdik. Fiyatları da Adana ortalamasında seyrediyor: 1.000-1.500 TL’den başlıyor.

Liza Fotoğrafçılık

6- Stüdyo Model

Bu fotoğrafçı Adana Seyhan'da yer alıyor. Stüdyo Model, uzun süredir sektörde hizmet veriyor. Trendleri de takip ederek bu bilgilerini her geçen gün tazeliyor.

Fotoğrafçının fiyatları ise 1.500-2.000 TL’den başlıyor. Çiftlerin taleplerine göre rakamlar yükselebiliyor.

Stüdyo Model

7- Mert Kuruoğlu Creative Studio

Adana düğün fotoğrafçılarından Mert Kuruoğlu Creative Studio, Çukurova ilçesinde yer alıyor. Firma yetkilileri çiftlerin isteklerini çalışmalarının merkezine alıyor.

Her çiftin tarzına ve zevklerine uygun konsept seçenekleri de sunan firmanın şehir dışına da çekime gittiklerini not olarak düşelim. Düğün fotoğrafı fiyatları ise 1.000-1.500 TL’den başlıyor.

Mert Kuruoğlu Creative Studio

8- Stüdyo Gümüş

Stüdyo Gümüş, Karataş düğün fotoğrafçıları arasında yer alıyor. Düğün klibi, konsept çekim, nişan, save the date, düğün hikayesi gibi birçok alternatif çekim türüne hakimler. Fiyatları da gayet uygun. 1.000 TL’nin altında.

Stüdyo Gümüş

9- Adana Düğün Belgeseli

Düğün belgeseli, hikayesi, klibi, dış çekim, Nişan çekimi, save the date... Seyhan düğün fotoğrafçılarından olan Adana Düğün Belgeseli ekibinden, tüm çekim türlerinde hizmet alabilirsin.

Özellikle dış çekim için doğal güzelliği olan mekalarda çekim yaptırmak istiyorsan firmayla mutlaka iletişime geçmelisin. Adana Düğün Belgeseli'nde minimum fiyatların 1.000-1.500 TL'den başladığını da belirtelim.

Adana Düğün Belgeseli

10- Semra Kaytancı Photography

Bir diğer Seyhan fotoğrafçısıyla tanıştıralım şimdi sizi. Fiyatları 1.000-1.500 TL'den başlıyor. Semra Kaytancı, çektiği karelerle çiftler tarafından oldukça beğeniliyor. Zaten firma sayfasına yapılan yorumlardan da bunu anlayabiliyoruz. Fikir vermesi açısından bir yorumu buraya bırakalım:

Selenay & Yunus: Çekimden önceki samimi ve içten gülüşleri, insanın kalbine işliyor. Semra Hanımın çekmiş olduğu tüm fotoğraflarımızda, kendilerinin vermiş olduğu enerji sonucunda muhteşem kareler ortaya çıktı. Fotoğraf çekilmek isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Semra Kaytancı Photography

Adana dış mekan fotoğraf çekimi fiyatları ve fotoğrafçıları hakkında bilgi sahibi olduğuna göre fiyat teklifi almaya başlayabilirsin. Firmaların sayfalarını ziyaret et, çalışmalarına bak ve en beğendiklerini listene ekle! Bu arada düğün fotoğrafçılarının indirimlerine de bakmayı ihmal etme.

Şunlar da ilgini çekebilir:

Geniş Katılımlı Davetler İçin Adana Düğün Salonları ve Fiyatları

Adana’da Çiftlerin Favori Düğün Mekanları

Adana'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Adana'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

Adana Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

AD

aylin deniz

Düğün Tarihi: 14.10.2014


güzel bir yazı fiyatları öğrenmek planlamada yardımcı oluyor