Adana'da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:43 dakika

29.07.2020

Düğün albümünü süsleyecek kareleri nerede çektirmen gerektiğine hala karar veremedin mi? Sonuçta ileride çocuklarına hatta torunlarına göstereceğin bu fotoğrafların en güzel yerlerde çekilmesini istiyorsun. İleride "Keşke…" dememen için Adana düğün fotoğraf mekanlarını listeledim. Böylelikle aklında soru işareti kalmayacak. Ayrıca Adana’daki düğün fotoğrafçılarının bir kısmını da bu yazıda bulabilirsin.

adana'da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

1- Belemedik Köyü

Pozantı'da bulunan Belemedik Köyü, Adana'da düğün fotoğrafı çekilecek yerler arasında. Köyde düğün fotoğrafı çektirmen için birçok alternatif var.

Öncelikle köye giden uzun yolda ortaya çok başarılı kareler çıkabilir. Yolların kenarındaki tarlalar ve dağ manzaraları müthiş fonlar oluşturacak.

Köyde dağın içinde yer alan tüneller var. Bu tünellerde siyah beyaz nostaljik düğün fotoğrafları çekilebilir. Ayrıca Belemedik’te yer alan eski evler de Adana düğün fotoğrafçıları tarafından sıklıkla çekim için kullanılıyor.

Adana dış çekim yerlerinden Belemedik Köyü’nde aşağıdaki gibi bir düğün fotoğrafı çektirmek istersen Ümit Fotoğrafçılık ile iletişime geçebilirsin. Adana fotoğraf stüdyoları bu konuda sana yardımcı olacaktır.

adana'da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Düğün fotoğraflarında büyüleyici görünmeni sağlayacak gelinliğini henüz almadıysan şu yazımıza da göz atmanı öneriyoruz: Adana'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

2- Plajlar

Adana’da dış çekim mekanları arasında en popüler olanlardan biri de tabii ki plajlar! Zaten upuzun kumsallarda çekilen fotoğraflar olmazsa düğün albümü eksik kalmış demektir.

Adana’da Yumurtalık ve Karataş plajları var. Yumurtalık için Adana’nın en çok tercih edilen plajı diyebiliriz. Bu kadar popüler olması aynı zamanda kalabalığı da beraberinde getiriyor. O nedenle daha sakin olan günlerde, mesela hafta içinde burada çekim yapmanı öneririm. Yoksa şezlongsuz ve insansız bir alan bulmakta zorlanabilirsin.

Ayrıca plajlarda çekim yapacaksan düğün gününden başka bir tarihi tercih etmelisin. Böylelikle dilediğin gibi suya girebilir, kumlarda uzanabilirsin.

Aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi kendi konseptini de yaratabilirsin. Atın üstünde çekilen fotoğraf bizce masaldan çıkmış gibi gözüküyor. İstersen bu konuda Stüdyo Can sana fikir verebilir.

adana'da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Stüdyo Can

Stüdyo Can

Firmayı İncele

Düğün bütçeni planlarken, davetiye harcamalarını unutma: Adana'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

3- Dilberler Sekisi

Adana dış çekim mekanları arasında en iyi seçeneklerden biri de Dilberler Sekisi! Adanalı çiftlerin fotoğraf çektirmeyi çok sevdiği Dilberler Sekisi, Seyhan Nehri'nin batı yakasında bulunan yürüyüş parkuru ve semte verilen genel ad.

Bu noktada çektireceğin düğün fotoğraflarında sana nehir ve Gençlik Köprüsü eşlik edecek. Adana fotoğrafçıları özellikle günbatımı fotoğrafları için burayı tercih ediyorlar.

Fotoğraf çektirmek için şehirden uzaklaşmak istemeyen, aynı zamanda da doğayla iç içe bir noktada poz vermek isteyen çiftler için ideal.

Adana’daki Stüdyo Gökhan Vip firması da bu bölgede çok sayıda çekim yapmış. Dilersen sayfasındaki fotoğrafları inceleyebilirsin.

adana'da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Sana önerdiğimiz Adana düğün mekanlarına göz at: Geniş Katılımlı Davetler İçin Adana Düğün Salonları ve Fiyatları

4- Karaisalı

Adana'da dış çekim yapılacak yerleri listeleyip de Karaisalı ilçesini unutmak olur mu?

Burası şehrin trafiğinden uzak, doğayla iç içe olabileceğiniz sakin bir yer. İlçede bulunan kanyon, köprü, nehir ve doğanın birbirinden farklı güzellikleri fotoğraf çekimi için çok uygun.

Adana profesyonel fotoğrafçılarından biri olan Liza Fotoğrafçılık’ın çektiği Karaisalı manzaralı birçok düğün fotoğrafı var. Sayfasına bir bak istersen, beğenirsen fiyat teklifi de alırsın.

adana'da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Nasıl düğün fotoğrafları istediğini biliyor musun? Buradaki fikirler çok işine yarayacak: Düğün Fotoğrafı Fikirleri

5- Pamuk Tarlaları

Adana’nın Çukurova ilçesinde çok sayıda pamuk tarlası bulunuyor. Upuzun tarlalar bembeyaz pamuklarla müthiş bir arka plan oluşturuyor.

Özellikle günbatımı esnasında pamukların üzerine doğru ışığını yansıtan güneş sayesinde ortaya çok güzel kareler çıkıyor.

E bir de düğününü Adana’da yapıyorsun ve böylelikle oraya özgü fotoğraflar çektirmiş oluyorsun. Daha ne olsun.

Adana düğün fotoğrafçısı İlkim Fotoğrafçılık da mekan olarak pamuk tarlalarını kullanan firmalardan biri. Ayrıca diğer çekim yaptığı mekanları incelemek istersen firma sayfasına bakabilirsin.

adana'da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Adana'daki fotoğrafçıların ortalama fiyatlarını araştırdık: Adana'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

6- Zübeyde Hanım Parkı

Düğün fotoğraf çekimleri için şehrin merkezinden uzaklaşmaya vakit bulamayan çiftler doğa ile iç içe yeşilliklerin arasında ferah fotoğraflar için Zübeyde Hanım Parkı'nı tercih edebilir.

Adana’da fotoğraf çekilecek yerlerden Zübeyde Hanım Parkı, Seyhan’da yer alıyor. Buraya özellikle Adana sıcaklarından bunalan insanların nefes alma bölgesi diyebilirim.

Yaz mevsiminde elbet güzel, ancak sonbaharda düğün fotoğrafı çektirecek olan çiftler için de müthiş bir nokta. Şöyle ki; sonbaharda sararan yapraklarla ortaya çok güzel manzaralar çıkıyor.

Adana’da dış çekim yapan fotoğrafçılardan Ahmet Eren Photography‘nin sayfasında, hem Zübeyde Hanım Parkı’nda hem de diğer Adana mekanlarında çektiği düğün fotoğrafları var. İncelemeni öneririm.

adana'da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Son dönemlerin düğün trendini biliyor musun: Trash The Dress

7- Adana Tren Garı

Adana'daki gar, 1912 yılından beri hizmet veriyor. Böylesine eski tarihi olan bir alan bulup, orada fotoğraf çektirmemek olmaz. Gar binasının önünde Uğur Mumcu Meydanı bulunuyor. Bu alanı çekimler için değerlendirebilirsin. Ayrıca gardaki eski lokomotif de düğün fotoğraflarına çok güzel fonlar oluşturuyor.

Mesela Adana dış çekim fotoğrafçılarından Angel Fotoğrafçılık, garı sıklıkla kullanıyor fotoğraflarda. Eğer bu kareler hoşuna gittiyse firmadan kolaylıkla fiyat teklifi alabilirsin.

adana'da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Adana’da fotoğraf çekilecek mekanlar bu şekilde. Senin aklına gelen, önerebileceğin başka bir yer varsa yorum olarak yazabilirsin. Ayrıca Adana dış çekim fiyatları hakkında bilgi edinmek istersen de tüm Adana düğün fotoğrafçılarını inceleyebilirsin.

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

mustafa kekilli

Düğün Tarihi: 31.03.2016


buralarda çekim yapmayı çok severim. harika hazırlanmış.. ADANAMIZIN tanıtımı açısından da hoş olmuş tbr


meltem memiş

Düğün Tarihi: 14.10.2014


her mekan birbirinden güzel hepsinde çok güzel fotoğraflar çıkar


aylin koca

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Çok yararlı bir yazı olmuş ellerinize sağlık :)