Adana'da Düğün Fotoğrafı için İdeal Mekanlar

Düğün albümünü süsleyecek kareleri nerede çektirmen gerektiğine hala karar veremedin mi? Sonuçta ileride çocuklarına hatta torunlarına göstereceğin bu fotoğrafların en güzel yerlerde çekilmesini istiyorsun. İleride "Keşke…" dememen için Adana düğün fotoğraf mekanlarını listeledim. Böylelikle aklında soru işareti kalmayacak. Ayrıca Adana’daki fotoğrafçıların bir kısmını da bu yazıda bulabilirsin.

1- Belemedik Köyü

Pozantı'da bulunan Belemedik Köyü, Adana'da düğün fotoğrafı çekilecek yerler arasında. Köyde düğün fotoğrafı çektirmen için birçok alternatif var.

Öncelikle köye giden uzun yolda ortaya çok başarılı kareler çıkabilir. Yolların kenarındaki tarlalar ve dağ manzaraları müthiş fonlar oluşturacak.

Köyde dağın içinde yer alan tüneller var. Bu tünellerde siyah beyaz nostaljik düğün fotoğrafları çekilebilir. Ayrıca Belemedik’te yer alan eski evler de Adana düğün fotoğrafçıları tarafından sıklıkla çekim için kullanılıyor.

Adana dış çekim yerlerinden Belemedik Köyü’nde aşağıdaki gibi bir düğün fotoğrafı çektirmek istersen Stüdyo Model ile iletişime geçebilirsin. Adana fotoğraf stüdyoları bu konuda sana yardımcı olacaktır.

fvivkv0juwyfltqj - adana'da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

2- Plajlar

Adana’da dış çekim mekanları arasında en popüler olanlardan biri de tabii ki plajlar! Zaten upuzun kumsallarda çekilen fotoğraflar olmazsa düğün albümü eksik kalmış demektir.

Adana’da Yumurtalık ve Karataş plajları var. Yumurtalık için Adana’nın en çok tercih edilen plajı diyebiliriz. Bu kadar popüler olması aynı zamanda kalabalığı da beraberinde getiriyor. O nedenle daha sakin olan günlerde, mesela hafta içinde burada çekim yapmanı öneririm. Yoksa şezlongsuz ve insansız bir alan bulmakta zorlanabilirsin.

Ayrıca plajlarda çekim yapacaksan düğün gününden başka bir tarihi tercih etmelisin. Böylelikle dilediğin gibi suya girebilir, kumlarda uzanabilirsin.

Aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi aksesuarlar kullanarak kendi konseptini de yaratabilirsin. Hatta istersen bu konuda Berk Günal Coşman Photography sana fikir verebilir.

bs6fqi4yiw9uxar5 - adana'da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

3- Dilberler Sekisi

Adana dış çekim mekanları arasında en iyi seçeneklerden biri de Dilberler Sekisi! Adanalı çiftlerin fotoğraf çektirmeyi çok sevdiği Dilberler Sekisi, Seyhan Nehri'nin batı yakasında bulunan yürüyüş parkuru ve semte verilen genel ad.

Bu noktada çektireceğin düğün fotoğraflarında sana nehir ve Gençlik Köprüsü eşlik edecek. Adana fotoğrafçıları özellikle günbatımı fotoğrafları için burayı tercih ediyorlar.

Fotoğraf çektirmek için şehirden uzaklaşmak istemeyen, aynı zamanda da doğayla iç içe bir noktada poz vermek isteyen çiftler için ideal.

Adana’daki Fotoğraf Market firması da bu bölgede çok sayıda çekim yapmış. Dilersen sayfasındaki fotoğrafları inceleyebilirsin.

ewrki4cckuuqcvjg - adana'da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

4- Seyhan Baraj Gölü

Adana'da dış çekim yapılacak yerleri listeleyip de Seyhan Barajı Gölü'nü unutmak olur mu? Adana dediğimizde bile akla ilk gelen yerlerden.

Burası benim de favori noktalarımdan biri. Çünkü gölün o bulunmaz rengiyle, ağaçların yeşilinin birleşmesi ortaya tam fotoğraf çekmelik manzaralar çıkarıyor.

Adana profesyonel fotoğrafçılarından biri olan Fotoğraf Ekibim’in çektiği göl manzaralı birçok düğün fotoğrafı var. Sayfasına bir bak istersen, beğenirsen fiyat teklifi de alırsın.

fmjfegvjsw2pseps - adana'da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

5- Pamuk Tarlaları

Adana’nın Çukurova ilçesinde çok sayıda pamuk tarlası bulunuyor. Upuzun tarlalar bembeyaz pamuklarla müthiş bir arka plan oluşturuyor.

Özellikle günbatımı esnasında pamukların üzerine doğru ışığını yansıtan güneş sayesinde ortaya çok güzel kareler çıkıyor.

E bir de düğününü Adana’da yapıyorsun ve böylelikle oraya özgü fotoğraflar çektirmiş oluyorsun. Daha ne olsun.

Adana düğün fotoğrafçısı İlkim Fotoğrafçılık da mekan olarak pamuk tarlalarını kullanan firmalardan biri. Ayrıca diğer çekim yaptığı mekanları incelemek istersen firma sayfasına bakabilirsin.

2dctlwr9tujhvyze - adana'da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

6- Zübeyde Hanım Parkı

Düğün fotoğraf çekimleri için şehrin merkezinden uzaklaşmaya vakit bulamayan çiftler doğa ile iç içe yeşilliklerin arasında ferah fotoğraflar için Zübeyde Hanım Parkı'nı tercih edebilir.

Adana’da fotoğraf çekilecek yerlerden Zübeyde Hanım Parkı, Seyhan’da yer alıyor. Buraya özellikle Adana sıcaklarından bunalan insanların nefes alma bölgesi diyebilirim.

Yaz mevsiminde elbet güzel, ancak sonbaharda düğün fotoğrafı çektirecek olan çiftler için de müthiş bir nokta. Şöyle ki; sonbaharda sararan yapraklarla ortaya çok güzel manzaralar çıkıyor.

Adana’da dış çekim yapan fotoğrafçılardan Mehmet Kara‘nın sayfasında, hem Zübeyde Hanım Parkı’nda hem de diğer Adana mekanlarında çektiği düğün fotoğrafları var. İncelemeni öneririm.

5lgjerpev1obd4fv - adana'da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

7- Büyük Saat

32 metrelik bir saat kulesinden bahsedeceğim şimdi. Seyhan’da yer alan Büyük Saat, adından da anlaşılacağı üzere Türkiye’nin en uzun saat kulesidir.

19. yüzyıldan günümüze gelen bu tarihi yapının manzarası düğün fotoğrafları için de değerlendirilir. Özellikle gece saat kulesinin ışıklandırmalarıyla düğün albümü için güzel kareler ortaya çıkar.

Saat kulesinin olduğu bölgede fotoğraf çektirmeyi planlıyorsan, daha sakin olan saatleri ve hafta içini tercih etmeni öneririm. Çünkü Büyük Saat yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça ilgi görüyor.

Mesela Adana dış çekim fotoğrafçılarından Gönül Fotoğrafçılık, saat kulesinin gece manzarasını kullanıyor fotoğraflarda. Eğer bu kareler hoşuna gittiyse firmadan kolaylıkla fiyat teklifi alabilirsin.

crum9nycrwhlnyxp - adana'da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

Adana’da fotoğraf çekilecek mekanlar bu şekilde. Senin aklına gelen, önerebileceğin başka bir yer varsa yorum olarak yazabilirsin. Ayrıca Adana dış çekim fiyatları hakkında bilgi edinmek istersen de tüm firmaları buradan inceleyebilirsin.

Şehrindeki 202 Düğün Fotoğrafçısı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (3)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

AK Aylin Koca

Çok yararlı bir yazı olmuş ellerinize sağlık :)

MM Meltem Memiş

her mekan birbirinden güzel hepsinde çok güzel fotoğraflar çıkar

MK Mustafa Kekilli

buralarda çekim yapmayı çok severim. harika hazırlanmış.. ADANAMIZIN tanıtımı açısından da hoş olmuş tbr