2018’in En Dikkat Çeken Gelin ve Damatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:17 dakika

27.01.2020

2018’de birbirinden güzel düğünler yapıldı. Kimi çiftler kır düğününün keyfini çıkarırken kimileri otellerde dünya evine girdiler. Hepsinin hikayesi de birbirinden güzel! Yeni evlenecek çiftlere ilham vermesi için 2018’in en dikkat çeken gelin ve damatlarını listeledik.

Aslı ve Mert

Nasıl Tanıştılar?

Aslı ve Mert üniversitede birbirlerinin en yakın arkadaşıydılar. Yedikleri içtikleri ayrı gitmiyordu desek yeridir. Sonrasında birbirlerine “40’ımıza kadar evlenmezsek bari birbirimizle evlenelim” demişlerdi. Bu cümlenin gerçekleşeceğini nereden bilebilirlerdi ki?

Mert "N'apıyorsun canım?" diye her mesaj attığında, Aslı elinin fotoğrafını çekip, "N'apalım boş elim ve ben oturuyoruz, sen?" diye cevap yazarmış. Sanırım evliliğin temelini bu mesajlarla atmışlar…

Neleri Tercih Ettiler?

Gelinlik: Vakko Wedding

Damatlık: Beymen

Düğün Fotoğrafçısı: Wedding Pera

Alyans ve Takı: Atasay

2018’in en dikkat çeken gelin ve damatları

Düğün Dekorasyonunda İlham Kaynağı Bodrum

Düğünlerini, ikisinin de çok sevdiği güzel Bodrum’da yaptılar. Düğün konseptlerinde de tercihlerini sadelikten yana yaptılar. Bodrum’u yansıttığını düşündükleri beyaz ve turuncu renkleri ağırlıklı olarak kullanıldı. Denizin hemen yanında müthiş bir düğün organizasyonu gerçekleştirdiler.

2018’in en dikkat çeken gelin ve damatları

Gözde ve Sinan

Nasıl Tanıştılar?

Gözde ve Sinan 3 yıldır aynı şirkette çalışmalarına rağmen hiç karşılaşmamışlardı. İşten ayrılmalarına son 20 gün kala tanışma imkanı buldular. İlk karşılaşmaları birinin saçmaladığı, diğerinin gözlerini kaçırdığı, kalp atışlarının hızlandığı unutulmaz bir an oldu.

İlk karşılaşma anından yaklaşık 10 ay sonra düğünlerini yaptılar. Düğünlerindeki şıklıklarıyla büyüleyen çift, alışverişte de çok zorlanmadı. Hatta Gözde normalde kararsız biri olduğunu, ancak girdiği ilk mağazadan gelinliğini alıp çıktığını söylüyor.

Neleri Tercih Ettiler?

Düğün Mekanı: Ada Gazinosu

Düğün Fotoğrafçısı: Record Yapım Wedding

Gelin Saçı ve Makyajı: First İbrahim Saç Tasarım

Dans Kursu: Shaka Dance

Alyans ve Takı: Zen Pırlanta

Gelinlik: Oleg Cassini

2018’in en dikkat çeken gelin ve damatları

Düğün Stresinden Onu da Yaptı!

Sinan, düğünden önce çok heyecanlanmıştı. Bu heyecanı ve stresi bir nebze de olsa bastırmak için kendini kazı kazana verdi. 250 tanesini kazıdıktan sonra sakinleşmiş olacak ki düğün esnasında sahneye çıkıp şarkı bile söyledi.

2018’in en dikkat çeken gelin ve damatları

Mustafa ve Dilan

Nasıl Tanıştılar?

Üniversitede tanışıp evlenen bir diğer çift de Mustafa ve Dilan. İlişkileri üniversite döneminde başladı. Düğün hazırlıkları yaparken beklenmedik bir gelişme oldu. Mustafa iş sebebi ile Londra’ya taşındı. Bundan sonraki süreci, sürekli Skype ya da FaceTime’da konuşarak geçirdiler. Ama bu mesafeler bile onları etkilemedi ve müthiş bir düğünle evlendiler.

Hem denize girebilecekleri hem de eğlenebilecekleri bir mekanda düğünlerini yaptılar. Düğünleri bir nevi arkadaşlarıyla yaptıkları sevimli hafta sonu kaçamağı tadında geçti.

Neleri Tercih Ettiler?

Kır Düğünü Mekanı: Hanedan Beach Hotel

Düğün Organizasyon: Amore Wedding

Düğün Fotoğrafçısı: Stüdyo Ekrem

Gelinlik: Sisters Modaevi

Gelin Saçı ve Makyajı: Han Kuaför Bay - Bayan Güzellik Salonu

Alyans ve Takı: Günbay Kuyumculuk

Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları: Aldo

Çiçekçi: Maria'nın Çiçekleri

2018’in en dikkat çeken gelin ve damatları

Her Zaman Doğallıktan Yana

Dilan, gelinlik seçiminde doğal dokunuşlara sahip ve rahat hareket edebileceği bir model aradı. Kendi düğününde hiç oturmayacağını ve çılgınca dans edeceğini bildiği için rahat bir gelinlik modeli tercih etti. Tabii kollarındaki detaylardan da anlaşıldığı gibi şıklığından asla ödün vermedi.

2018’in en dikkat çeken gelin ve damatları

Banu ve Ercan

Nasıl Tanıştılar?

Banu ve Ercan çifti aslında birçok kez aynı ortamda bulunmalarına rağmen birbirlerini fark etmediler. Seneler sonra, Banu'nun doğum gününü kutladığı mekanda Ercan’la tesadüfen karşılaştılar. Ortak arkadaşları olduğu ortaya çıktı. Birbirlerini görünce hatırladılar ve böylece Banu'nun doğum gününde tekrar tanışmış oldular.

Sahilde yürüyüş yaparken gelen evlilik teklifi sonucunda ormanda bir kır düğünü mekanında evlendiler. Düğün fotoğraflarını çektirmek için de ekstra bir vakit ayırmadılar. Her şey doğalında gelişti!

Neleri Tercih Ettiler?

Düğün Mekanı: İzoletta

Çiçekçi: Vesaire Çiçek

Düğün Fotoğrafçısı: WedLab

Alyans ve Takı: Burcu Okut Jewellery

Düğün Organizasyon: Dika Davet

Nikah Şekeri ve Hediyelik: Kekliktepe

Gelinlik: Özlem Kaya

2018’in en dikkat çeken gelin ve damatları

Özel Tasarım Nikah Hediyeleri

Nikah hediyesi olarak konuklarına doğal, el yapımı sabunlar verdiler. Urla’dan getirttikleri sabunları, aldıkları Amerikan bezlerinin içine koydular. Bu keselerin üzerine de fotoğraflarının çiziminin olduğu bir damga bastılar. Bu nikah hediyeleri yeni evlenecek çiftlere ilham verecek cinsten!

2018’in en dikkat çeken gelin ve damatları

Binnur ve Ali

Nasıl Tanıştılar?

Binnur'un lise arkadaşı "Seni biriyle tanıştıracağım, birbirinize çok yakışacaksınız" dedi ve hikayeleri böyle başladı. Tanıştıktan çok kısa bir süre sonra Binnur, iş nedeniyle Meksika’ya gitti. Kendisinin Meksika’dan dönmesini 1 sene boyunca bekleyen adamla evlenebileceğini ilk o zaman fark etmişti.

4 sene süren bir ilişkinin sonunda evlilik teklifi geldi. Binnur ilk başlarda “Düğüne gerek yok” dese de sonra bütün ritüelleri yerine getirdi. Bekarlığa veda etkinliğinden kına gecesine kadar her organizasyonu büyük bir titizlikle yaptılar.

Neleri Tercih Ettiler?

Kır Düğünü Mekanı: Heybeli

Düğün Fotoğrafçısı: Tayfun Öztürk Fotoğraf Tasarım

Gelinlik: Feride Moda Evi

Alyans ve Takı: Altınbaş Mücevherat

Düğün Organizasyon: Organizasy10

Damatlık: Ramsey

Gelin Saçı ve Makyajı: Gos Kuaför

Alyans ve Takı: Altınbaş

2018’in en dikkat çeken gelin ve damatları

Düğün Fotoğrafları Roma’da Çekildi

Binnur ve Ali düğün fotoğrafı çekimini balayında yapmaya karar verdiler Roma’ya fotoğrafçılarıyla birlikte gittiler! Collesium, Aşk Çeşmesi, Vatikan, İspanyol Merdivenleri ve daha birçok noktada çektirdikleri romantik fotoğraflarla süslediler albümlerini.

2018’in en dikkat çeken gelin ve damatları

Aysun ve Taylan

Nasıl Tanıştılar?

3 yıldır aynı şirkette çalışan Aysun ve Taylan arasında bir aşk kıvılcımı oluşmaya başlamıştı. Aralarındaki yakınlaşma sonrasında konser davetleri, motor gezileri derken bir anda ilişkilerinin başladığını fark ettiler.

Aysun bir taraftan kır düğünü yapmak istiyordu diğer taraftan da topuklu ayakkabılarla çimenlerde nasıl yürüyeceğini düşünüyordu. Tam olarak bu sorununa cevap mahiyetinde bir mekanla anlaştı! Ağaçlarla çevrili düğün mekanının zemininin ahşap parke olması en beğendiği detaylardan biri oldu.

Neleri Tercih Ettiler?

Kır Düğünü Mekanı: Hint Bahçesi

Gelin Saçı ve Makyajı: Erhan Delen Hair Designer

Alyans ve Takı: Ariş Pırlanta

Gelinlik: Bahar Doratlı's Wedding Design

Düğün Davetiyesi: Barok Bonbon Davetiye

Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları: Gelin Buketleri

Damatlık: Torres Damatlık

Düğün Fotoğrafçısı: İsmail Özyurt Photography

2018’in en dikkat çeken gelin ve damatları

Evlilik Teklifi Sonrası Acillik Oldu

Aysun’un adlığı evlilik teklifinin heyecanından acillik olduğunu düşünmeyin, aman. Olay şöyle gelişti: Taylan Aysun’a yatta, sürpriz bir evlilik teklifinde bulundu. Öğlen yediği yemekten dolayı rahatsızlanan Aysun, bir de yatın sallanması üzerine mide bulantısıyla uğraşmak durumunda kaldı. Bu romantik organizasyon sonrası soluğu acilde alan Aysun, “İleride çocuklarıma anlatacağım farklı bir teklif oldu” diye bahsediyor o günden.

2018’in en dikkat çeken gelin ve damatları

Gökcan ve Onur

Nasıl Tanıştılar?

Çevre mühendislerinin katıldığı bir etkinlikte tanıştı Gökcan ve Onur! Aynı sektörden olmaları büyük şanstı. Hatta Gökcan “Aynı meslekten olmasaydık ben o etkinliğe gitmeyecektim ve o gece Onur ile bir araya gelmeyecektik” diye açıklıyor bu güzel tesadüfü.

Onur, Gökcan’a büyük bir sürpriz yaparak doğum gününde evlilik teklifi etti. Bu özel günü daha da anlamlı kıldı böylelikle.

Neleri Tercih Ettiler?

Düğün Mekanı: Kırçiçeği Garden

Düğün Fotoğrafçısı: Optik Net

Gelin Saçı ve Makyajı: Saloon Smile Emrah Atak

Alyans ve Takı: Murat Tırpan Kuyumculuk

Gelinlik: Maxvera Gelinlik

2018’in en dikkat çeken gelin ve damatları

Düğündeki Talihsizliğe Rağmen Hep Gülümsediler

Gökcan ile Onur çiftinin düğünü, beklenmedik bir talihsizlikle başladı. Çift düğün alanına girerken, Gökcan’ın gelinliği yürüyüş yolunda bulunan volkanlardan ateş sıçraması sonucu yandı. Normalde bir gelinin en önem verdiği konulardan biri gelinliğidir. Gökcan için de öyleydi. Ama o, keyiflerinin kaçmaması için gülümsemeye devam etti ve moralini hiç bozmadı.

2018’in en dikkat çeken gelin ve damatları

2018’in en dikkat çeken gelin ve damatlarının düğün hikayeleri bu şekildeydi. Eğer ilgini çeken bir çift varsa, düğünlerine ilişkin daha çok detaya ulaşmak için gerçek düğün hikayelerini okuyabilirsin. Her birinin başlığına linklerini bıraktık. Peki 2018’de sen neler yaptın? Gelinliğin, düğün mekanın, fotoğrafçın hazır mı?

Eğer düğün mekanına hala karar vermediysen bu mekanlara bir bak: 2018’in En Dikkat Çeken Gelin ve Damatları

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

0 yorum